Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Fjälltopploppet
2010-04-17
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 18
26km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Daniel Svensson
IFK Mora SK
1:10:59.425840
86.0p
2
Martin Bergström
Strömnäs GIF
1:11:24.428340
+25.2400
85.5p
3
Oscar Ivars
Dala-Järna IK
1:11:30.428940
+31.3000
85.4p
4
Carl Quicklund
Östersunds SK
1:11:52.431110
+52.5170
85.0p
5
Niklas Persson
Falu IK
1:12:45.436450
+1:46.10510
83.9p
6
Håkan Emilsson
Offerdals SK
1:13:57.443640
+2:58.17700
82.5p
7
Rasmus Hörnfeldt
IFK Strömsund
1:15:13.451280
+4:14.25340
81.0p
8
Viktor Brännmark
Älvsby IF SK
1:15:30.452960
+4:31.27020
80.7p
9
Karl Edenroth
Strömnäs GIF
1:15:34.453370
+4:35.27430
80.6p
10
Hallvard Fjone Riseth
Steinkjer Skl
1:15:46.454590
+4:47.28650
80.4p
11
Karl Johan Dyvik
Leksands SK
1:16:23.458240
+5:24.32300
79.8p
12
Elias Alvebro
Häggenås SK
1:16:42.460140
+5:43.34200
79.4p
13
Jakob Sundin
Nordingrå SK
1:17:14.463310
+6:14.37370
78.8p
14
Peppe Femling
Högbo GOIF
1:17:25.464460
+6:26.38520
78.6p
15
Johan Forsberg
IFK Umeå
1:17:27.464650
+6:28.38710
78.6p
16
Johan Häggström
Kalix SK
1:17:32.465110
+6:32.39170
78.5p
17
Victor Olsson
Hudiksvalls IF
1:17:37.465650
+6:38.39710
78.4p
18
Paal Troean Aune
Steinkjer Skl
1:17:37.465650
+6:38.39710
78.4p
19
Olof Andersson
Häggenås SK
1:17:43.466260
+6:44.40320
78.3p
20
Pierre Bryntesson
Rossöns IF
1:17:54.467380
+6:55.41440
78.1p
21
Joacim Lindstedt
Domnarvets GOIF
1:18:00.467930
+7:00.41990
78.0p
22
Victor Hallquist
Åsarna IK
1:20:24.482370
+9:25.56430
75.6p
23
Niklas Niska
Pajala IF
1:20:33.483200
+9:33.57260
75.5p
24
Jesper Arnesson
Idre SK
1:20:45.484460
+9:46.58520
75.3p
25
Alexander Engström
Nätra SK
1:20:56.485540
+9:57.59600
75.1p
26
Oscar Kardin
Offerdals SK
1:21:00.485970
+10:01.60030
75.1p
27
Frode Aas Strandvik
Steinkjer Skl
1:22:01.492070
+11:02.66130
74.1p
28
Nils Persson
Östersunds SK
1:22:04.492330
+11:04.66390
74.1p
29
Ben Oerjan Lillemark
Steinkjer Skl
1:22:19.493830
+11:19.67890
73.8p
30
Torin Thucker
Usa
1:22:56.497520
+11:56.71580
73.3p
31
Anton Olofsson
Malmbergets Aif
1:23:06.498530
+12:06.72590
73.1p
32
Daniel Holmgren
IFK Umeå
1:23:07.498650
+12:08.72710
73.1p
33
Philip Burland
Bergeforsens SK
1:23:12.499170
+12:13.73230
73.0p
34
Johan Persson
Järpens SK
1:23:33.501250
+12:34.75310
72.7p
35
Evan Martell
Burke Mountain Academy Nordic Team
1:24:52.509190
+13:53.83250
71.5p
36
Mathias Jonasson
Lucksta IF
1:25:05.510410
+14:05.84470
71.3p
37
Anthony Sorsa
Gellivare SK
1:27:42.526180
+16:43.100240
69.1p
38
Tobias Palolampi
Tynderö IK
1:28:43.532230
+17:43.106290
68.3p
39
Erik Strindlund
Östersunds SK
1:30:38.543720
+19:38.117780
66.9p
40
Simon Svanebo
Alnö SK
1:31:47.550660
+20:48.124720
66.0p
41
Carl Rapp
Linköpings SK
1:32:15.553410
+21:15.127470
65.6p
42
Jonas Langman
Leksands SK
1:33:32.561180
+22:33.135240
64.7p
43
Marcus Axelsson
Töcksfors IF
1:34:58.569730
+23:58.143790
63.7p