Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Flyktingloppet
2010-03-28
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 35
44km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Morten Brørs
Steinkjer Skl
2:07:25.764400
85.0p
2
Frode Estil
Lierne IL
2:08:08.768700
+43.4200
84.3p
3
Geir Thune
Henning Sl
2:08:21.770000
+56.5500
84.1p
4
Frode Lillefjell
Henning Sl
2:10:47.784600
+3:22.20100
82.1p
5
Jens Petter Estil
Lierne IL
2:11:41.790000
+4:16.25500
81.3p
6
Svein Anders Melhus
Henning Sl
2:11:43.790200
+4:18.25700
81.3p
7
Arild Olav Sagvold
Leirådal Il, Nor
2:14:27.806600
+7:02.42100
79.2p
8
Arnt Egil Brørs
Steinkjer Skl
2:14:40.807900
+7:15.43400
79.0p
9
Geir Martin Bjørkeng
Leirådal Il, Nor
2:15:01.810000
+7:36.45500
78.7p
10
Knut Inge Finne
Kolvereid IL
2:15:21.812000
+7:56.47500
78.5p
11
Per Odd Rygg
Henning Sl
2:15:30.812900
+8:05.48400
78.4p
12
Jann Inge Rosenvinge
Foldereid IL
2:15:32.813100
+8:07.48600
78.3p
13
Jonny Sundsvik
Frol IL
2:17:37.825600
+10:12.61100
76.8p
14
Lars Stokke
Henning Sl
2:18:43.832200
+11:18.67700
76.0p
15
Roar Lillefjell
Stod IL
2:21:25.848400
+14:00.83900
74.2p
16
Trond Arild Seem Fossan
Sparbu IL
2:22:56.857500
+15:31.93000
73.2p
17
Lars Magnusson
Tandsbyns IF
2:24:25.866400
+17:00.101900
72.2p
18
Runar Martinsen
Lierne IL
2:24:58.869700
+17:33.105200
71.8p
19
Rune Veie
Det Norske Oljeselskap Bil
2:25:13.871200
+17:48.106700
71.7p
20
Frank Hjulstad
Malm IL
2:26:46.880500
+19:21.116000
70.7p
21
Kenneth Solberg
Inderøy IL
2:27:29.884800
+20:04.120300
70.3p
22
Nils Andre Reinfjord
Sømna IL
2:27:55.887400
+20:30.122900
70.0p
23
Ole Sivert Moe
Tromsø SK
2:28:06.888500
+20:41.124000
69.9p
24
Ragnar Ness
Posten IL Trondheim
2:28:08.888700
+20:43.124200
69.9p
25
Terje Kongsberg Bogfjellmo
Seatex Bil
2:28:10.888900
+20:45.124400
69.9p
26
Andreas Vannebo
Overhalla IL
2:29:00.893900
+21:35.129400
69.4p
27
Rune Morten Vannebo
Steinkjer Skl
2:29:16.895500
+21:51.131000
69.2p
28
Ståle Brennhaug
Fiplingdal IL
2:29:48.898700
+22:23.134200
68.9p
29
Ole Petter Kjerkreit
No Club
2:30:01.900000
+22:36.135500
68.8p
30
Ole Namdal Leirvik
Løpeklubb
2:30:35.903400
+23:10.138900
68.5p
31
Nils Opdahl
E-Nor Skiteam
2:31:02.906100
+23:37.141600
68.2p
32
Håvard Overland
Snåsa IL
2:31:52.911100
+24:27.146600
67.7p
33
Robert Husby
Nte
2:32:03.912200
+24:38.147700
67.6p
34
Svein Oluf Øren
Kolvereid IL
2:32:54.917300
+25:29.152800
67.2p
35
Morten Elvseth
Sørli Bygg
2:33:42.922100
+26:17.157600
66.7p
36
Otte Munkeby
Frol IL
2:33:46.922500
+26:21.158000
66.7p
37
Nils Ivar Wallinder
Lierne IL
2:35:24.932300
+27:59.167800
65.8p
38
Bjørnar Flått
Overhalla IL
2:36:09.936800
+28:44.172300
65.4p
39
Erik Hellberg
Östersunds SK
2:36:29.938800
+29:04.174300
65.2p
40
Tor Jonny Grongstad
Overhalla IL
2:36:42.940100
+29:17.175600
65.1p
41
Henry Martin Forfod
Malm IL
2:37:05.942400
+29:40.177900
64.9p
42
Jogeir Bjørhusdal
Elva/Namsskogan IL
2:37:27.944600
+30:02.180100
64.7p
43
Mikael Åkerlund
Follafoss IL
2:37:37.945600
+30:12.181100
64.7p
44
Arne Ugseth
Elvalandet IL
2:37:38.945700
+30:13.181200
64.6p
45
Björn Larsson
Sveaskogs IF
2:39:12.955100
+31:47.190600
63.9p
46
Sven Erik Vedvik
K-Lund As
2:39:28.956700
+32:03.192200
63.7p
47
Arne Aas
Vinne Skilag
2:40:20.961900
+32:55.197400
63.3p
48
Pål Anders Dahl
Nte
2:40:35.963400
+33:10.198900
63.2p
49
Ola Hegge
Steinkjer Skl
2:42:22.974100
+34:57.209600
62.3p
50
Tore Sundvik
Namdalseid IL
2:42:57.977600
+35:32.213100
62.0p
51
Stig Arne Ditløv
Henning Sl
2:42:57.977600
+35:32.213100
62.0p
52
Johan Schjerve
Nava
2:43:38.981700
+36:13.217200
61.7p
53
Erik Göransson
Club Ski & Run
2:44:03.984200
+36:38.219700
61.5p
54
Kjell Arne Iversen
Salsbruket IL
2:44:23.986200
+36:58.221700
61.4p
55
Roger Hasselvold
Overhalla IL
2:44:58.989700
+37:33.225200
61.1p
56
Jo Magne Tyldum
IL Hållingen
2:45:17.991600
+37:52.227100
61.0p
57
Jonny Brissach
Lierne IL
2:45:51.995000
+38:26.230500
60.7p
58
Kjell Olav Leirvik
No Club
2:45:55.995400
+38:30.230900
60.7p
59
Bård Bjerksethmyr
Melhus IL
2:46:06.996500
+38:41.232000
60.6p
60
Jan Einar Dahl
IL Hållingen
2:46:37.999600
+39:12.235100
60.4p
61
Helge Vedvik
Grong IL
2:46:40.999900
+39:15.235400
60.3p
62
Anders Grener Owesen
E-Nor Skiteam
2:47:49.1006800
+40:24.242300
59.8p
63
Thor Birger Østnor
Lierne IL
2:48:15.1009400
+40:50.244900
59.6p
64
Torgeir Valøen
Fuglesang Og Dahl Bedr Idr Lag
2:49:33.1017200
+42:08.252700
59.1p
65
Sigmund Grimstad
Team Xtra Spesiell
2:51:13.1027200
+43:48.262700
58.4p
66
Arnstein Ukkelberg
Nessegutten IL
2:51:26.1028500
+44:01.264000
58.3p
67
Joakim Kumpula
Öråns SK
2:52:39.1035800
+45:14.271300
57.8p
68
Ole Kongsmo
Jonny Spenncom Bil
2:53:08.1038700
+45:43.274200
57.6p
69
Harald Emil Fossvik
Gammelgården IL
2:53:51.1043000
+46:26.278500
57.3p
70
Nils Olav Kjølstad
Oslo Ski
2:53:51.1043000
+46:26.278500
57.3p
71
Åge Hammer
IL Hållingen
2:54:21.1046000
+46:56.281500
57.1p
72
Roar Bardal
Nssg
2:56:00.1055900
+48:35.291400
56.4p
73
Roar Holberg
Team Kosheim
2:58:00.1067900
+50:35.303400
55.7p
74
Robert Hunnestad
Gulvikmoen IL
3:00:45.1084400
+53:20.319900
54.7p
75
Espen Susegg
Hommelvik IL
3:00:57.1085600
+53:32.321100
54.6p
76
Ronny Ole Sandnes
Nærøy
3:02:44.1096300
+55:19.331800
53.9p
77
Bjørn Hunnestad
Rørvik IL
3:02:52.1097100
+55:27.332600
53.9p
78
Stein Arve Årsandøy
Team Xtra Spesiell
3:03:47.1102600
+56:22.338100
53.6p
79
Ivar Saugen
Overhalla IL
3:11:14.1147300
+1:03:49.382800
51.1p
80
Trond Arnø
Namdal Sykkelklubb
3:13:53.1163200
+1:06:28.398700
50.2p
81
Vidar Leirvik
Skrim IL
3:14:35.1167400
+1:07:10.402900
50.0p
82
Carlos Johansson
No Club
3:18:22.1190100
+1:10:57.425600
48.9p
83
Bjørn Vik
Nte Bil
3:26:01.1236000
+1:18:36.471500
46.8p
84
Roar Flått
IL Hållingen
3:27:40.1245900
+1:20:15.481400
46.3p
85
Arnfinn Kolstad
Boxholm-Ekeby SK
4:30:41.1624000
+2:23:16.859500
34.1p