Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Flygloppet
2010-02-13
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
10km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 35
Guy Utter
Arlanda-Märsta SK
32:27.194600
77.4p
2
H 35
Lars Utter
Arlanda-Märsta SK
33:54.203300
+1:27.8600
74.1p
3
H 35
Henrik Ahnbrink
Sundbybergs IK
33:56.203500
+1:29.8800
74.0p
4
H 21
Niclas Eklöw
Sundbybergs IK
34:12.205100
+1:45.10400
73.4p
5
H 45
Björn Lidman
Ikj Haninge
34:49.208800
+2:22.14100
72.1p
6
H 45
Jukka Louhusa
Nacka Värmdö SK
36:39.219800
+4:12.25100
68.5p
7
H 35
Mikael Videfors
Sundbybergs IK
36:42.220100
+4:15.25400
68.4p
8
H 20
Robert Ohlström
IK Rex
36:50.220900
+4:23.26200
68.2p
9
H 55
Björn Robert Lindberg
Öregrunds IK
36:53.221200
+4:26.26500
68.1p
10
H 45
Björn Nordén
Sundbybergs IK
36:58.221700
+4:31.27000
67.9p
11
H 45
Henrik Dahlvik
Sundbybergs IK
39:41.238000
+7:14.43300
63.3p
12
H 45
Johan Gradén
Nacka Värmdö SK
40:53.245200
+8:26.50500
61.4p
13
H 65
Ingvar Kullman
IF Linden
40:57.245600
+8:30.50900
61.3p
14
H 55
Tomas Einarsson
Arlanda-Märsta SK
41:25.248400
+8:58.53700
60.6p
15
H 45
Göran Persson
Sundbybergs IK
44:02.264100
+11:35.69400
57.0p
16
H 65
Reine Heikkelä
Nacka Värmdö SK
45:00.269900
+12:33.75200
55.8p
17
H 65
Svante Backman
Sundbybergs IK
48:00.287900
+15:33.93200
52.3p
18
H 55
Lars Westman
Stockholms-Postens IK
49:11.295000
+16:44.100300
51.0p
19
H 35
Fredrik Neisler
Nacka Värmdö SK
52:28.314700
+20:01.120000
47.8p
20
H 55
Åke Gisslar
Stockholms-Postens IK
55:27.332600
+23:00.137900
45.3p
21
D 21
Mei Wen
Älvsjö AIK SOK
57:06.342500
+24:39.147800
44.0p
5km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
D 16
Emma Bivstedt
Sundbybergs IK
17:53.107200
2
D 16
Ida Helen Svindland
Sundbybergs IK
19:00.113900
+1:07.6600
3
H 16
Adam Eldh
Vassunda IF
19:06.114500
+1:13.7200
4
D 16
Linnea Stensils
Sundbybergs IK
19:21.116000
+1:28.8700
5
D 16
Julia Seger
Sundbybergs IK
20:03.120200
+2:10.12900
6
D 18
Agnes Joelsson
Storvreta IK
22:00.131900
+4:07.24600
52.0p
7
H 16
Rasmus Rostö
Arlanda-Märsta SK
24:45.148400
+6:52.41100
8
D 16
Hanna Lindh
Knutby IF
28:03.168200
+10:10.60900
2.5km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 14
Gustav Aflodal
Sundbybergs IK
9:09.54800
2
H 14
Tobias Bjernulf
Sundbybergs IK
9:19.55800
+10.900
3
H 14
Isak Häggström
Storvreta IK
9:57.59600
+48.4700
4
H 14
Johan Slagbrand
Arlanda-Märsta SK
9:59.59800
+50.4900
4
D 14
Emelie Åsberg
Storvreta IK
9:59.59800
+50.4900
6
H 14
Joel Häggström
Storvreta IK
10:02.60100
+53.5200
7
D 14
Emma Thor
Vassunda IF
10:19.61800
+1:10.6900
8
H 12
Karl Ingard
IK Rex
10:20.61900
+1:11.7000
9
D 14
Sofia Svensson
Vassunda IF
10:28.62700
+1:19.7800
10
H 12
Anton Modin
Vassunda IF
10:30.62900
+1:21.8000
11
D 14
Julia Angelsiöö
Storvreta IK
10:46.64500
+1:37.9600
12
H 14
Robin Jansson
Arlanda-Märsta SK
10:57.65600
+1:48.10700
13
D 12
Lovisa Åsberg
Storvreta IK
11:22.68100
+2:13.13200
14
H 12
Victor Svensson
Vassunda IF
11:23.68200
+2:14.13300
15
D 12
Cordelia Melén Olsson
Häverödals IF
11:29.68800
+2:20.13900
16
D 14
Frida Gustafsson
Vaxholms Kanotsällskap
11:55.71400
+2:46.16500
17
H 12
Markus Hägglund
IK Rex
12:03.72200
+2:54.17300
18
D 14
Fanny Rostö
Arlanda-Märsta SK
12:43.76200
+3:34.21300
19
D 12
Maja Eklind
Skogsluffarnas OK
12:54.77300
+3:45.22400
20
H 14
Bobby Brahm
Vassunda IF
12:56.77500
+3:47.22600
21
H 12
Oliver Angelsiöö
Storvreta IK
13:04.78300
+3:55.23400
22
H 14
Algot Laurell
Arlanda-Märsta SK
13:40.81900
+4:31.27000
23
H 12
Oskar Wulff
Arlanda-Märsta SK
14:03.84200
+4:54.29300
24
D 14
Sara Hagelin
Sundbybergs IK
14:53.89200
+5:44.34300
25
D 12
Sophie Wulff
Arlanda-Märsta SK
15:10.90900
+6:01.36000
26
D 12
Ebba Bjernulf
Vassunda IF
15:45.94400
+6:36.39500
27
D 12
Malin Lüning
Bålsta SK
16:03.96200
+6:54.41300
28
D 12
Christina Åkerblom Andersson
Arlanda-Märsta SK
16:22.98100
+7:13.43200
29
D 12
Klara Laurell
Arlanda-Märsta SK
17:05.102400
+7:56.47500
30
D 12
Thea Jansson
Arlanda-Märsta SK
31:13.187200
+22:04.132300
Logga in för att slippa de här annonserna
1.5km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 10
Simon Thor
Vassunda IF
6:23.38200
2
D 10
Alva Sköld
Häverödals IF
7:14.43300
+51.5000
3
H 10
Jonathan Lillkaas
Sundbybergs IK
7:28.44700
+1:05.6400
4
H 10
Kalle Brahm
Vassunda IF
7:50.46900
+1:27.8600
5
H 10
Johan Lüning
Bålsta SK
8:02.48100
+1:39.9800
5
D 10
Josefine Fridsjö
Tierps IF
8:02.48100
+1:39.9800
7
H 10
Gustav Näslund
Arlanda-Märsta SK
8:26.50500
+2:03.12200
8
D 10
Lisa Melén Olsson
Häverödals IF
8:47.52600
+2:24.14300
9
D 10
Emelie Terao
Gottsunda IF
11:40.69900
+5:17.31600
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)