Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Karolinerloppet
2006-02-12
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H/D 21 Motion
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Mikael Johansson
Högsäters GF
1:13:58.443700
68.2p
2
Mats Hallsten
Högsäters GF
1:19:44.478300
+5:46.34500
63.3p
3
Viktor Sandberg
SK Granan
1:21:46.490500
+7:48.46700
61.7p
4
Daniel Hårdfelt
Bengtsfors Bois
1:21:47.490600
+7:49.46800
61.7p
5
Viktor Udd
OK Kroppefjäll
1:23:34.501300
+9:36.57500
60.4p
6
Fredrik Ahlbom
Bäckefors IF
1:24:44.508300
+10:46.64500
59.6p
7
Kurt-Olof Birgersson
Vänersborgs SK
1:25:02.510100
+11:04.66300
59.4p
8
Sarah Ericson
OK Kroppefjäll
1:26:44.520300
+12:46.76500
58.2p
9
Daniel Martinsson
OK Kroppefjäll
1:28:20.529900
+14:22.86100
57.1p
10
Tommy Johansson
OK Kroppefjäll
1:28:21.530000
+14:23.86200
57.1p
11
Anders Larsson
OK Kroppefjäll
1:28:49.532800
+14:51.89000
56.8p
12
Martin Hansson
Högsäters GF
1:28:55.533400
+14:57.89600
56.8p
13
Johan Larsson
Högsäters GF
1:28:58.533700
+15:00.89900
56.7p
14
Björn Abrahamsson
No Club
1:30:14.541300
+16:16.97500
55.9p
15
Jan Hagelbrand
Edsleskog
1:30:43.544200
+16:45.100400
55.6p
16
Erik Höök
Åmåls OK
1:31:33.549200
+17:35.105400
55.1p
17
Martin Berntsson
Stenungsunds OK
1:31:49.550800
+17:51.107000
55.0p
18
Bengt Berntsson
Stenungsunds OK
1:33:22.560100
+19:24.116300
54.1p
19
Therese Larsson
OK Kroppefjäll
1:35:14.571300
+21:16.127500
53.0p
20
Albin Emanuelsson
OK Kroppefjäll
1:36:02.576100
+22:04.132300
52.6p
21
Bertil Sander
Trollhättans SOK
1:36:13.577200
+22:15.133400
52.5p
22
Lars Dahlin
Dals-Långeds IK
1:36:17.577600
+22:19.133800
52.4p
23
Kenny Lundgren
SK Granan
1:36:29.578800
+22:31.135000
52.3p
24
Erik Eriksson
Orsa SK
1:36:30.578900
+22:32.135100
52.3p
25
Peter Johansson
Aurora
1:36:39.579800
+22:41.136000
52.2p
26
Bo Axelsson
OK Kroppefjäll
1:36:44.580300
+22:46.136500
52.2p
27
Tobias Mattsson
Trollhättans SOK
1:37:11.583000
+23:13.139200
51.9p
28
Bo Severinsson
Bengtsfors Bois
1:37:21.584000
+23:23.140200
51.8p
29
Caroline Nilsson
Göteborgs SK
1:37:25.584400
+23:27.140600
51.8p
30
Ulrika Hellman
OK Kroppefjäll
1:37:53.587200
+23:55.143400
51.6p
31
Johanna Wånggren
Billingsfors GF
1:38:43.592200
+24:45.148400
51.1p
32
Sven Arne Karlsson
OK Kroppefjäll
1:38:52.593100
+24:54.149300
51.1p
33
Arne Evertsson
No Club
1:39:13.595200
+25:15.151400
50.9p
34
Markus Andersson
No Club
1:40:47.604600
+26:49.160800
50.1p
35
Malin Källström
Mölndals RK
1:41:44.610300
+27:46.166500
49.6p
36
Oscar Udd
OK Kroppefjäll
1:42:08.612700
+28:10.168900
49.4p
37
Lisa Johansson
OK Tyr
1:42:18.613700
+28:20.169900
49.3p
38
Gunilla Ljusebråten
Högsäters GF
1:43:03.618200
+29:05.174400
49.0p
39
Rickard Eriksson
OK Kroppefjäll
1:43:13.619200
+29:15.175400
48.9p
40
Maria Elofsson
SK Granan
1:43:49.622800
+29:51.179000
48.6p
41
Gunilla Edgren
Trollhättans SOK
1:44:37.627600
+30:39.183800
48.2p
42
Gösta Åhbom
SK Granan
1:44:39.627800
+30:41.184000
48.2p
43
Jenny Carlsson
SK Granan
1:45:04.630300
+31:06.186500
48.0p
44
Viktor Carlsson
Uddevalla SK
1:45:40.633900
+31:42.190100
47.8p
45
Gösta Bernhardsson
Högsäters GF
1:47:31.645000
+33:33.201200
46.9p
46
Peter Svensson
OK Kroppefjäll
1:47:38.645700
+33:40.201900
46.9p
47
Karl-Axel Johansson
Vänersborgs SK
1:47:43.646200
+33:45.202400
46.9p
48
Dan Gerenmark
No Club
1:47:51.647000
+33:53.203200
46.8p
49
Bo Hjalmarsson
Sweco IF
1:47:55.647400
+33:57.203600
46.8p
50
Atte Heikkilä
OK Gipen
1:48:13.649200
+34:15.205400
46.6p
51
Karl Johan Eriksson
Orsa SK
1:48:14.649300
+34:16.205500
46.6p
52
Kent Storm
Vargöns Fotoklubb
1:48:14.649300
+34:16.205500
46.6p
53
Bengt Evertsson
No Club
1:48:19.649800
+34:21.206000
46.6p
54
Barbro Berntsson
Stenungsunds OK
1:49:44.658300
+35:46.214500
46.0p
55
Claes Udd
OK Kroppefjäll
1:50:14.661300
+36:16.217500
45.8p
56
Eva Johansson
Kungälvs OK
1:50:36.663500
+36:38.219700
45.6p
57
Martin Johannesson
Vänersborgs SK
1:50:52.665100
+36:54.221300
45.5p
58
Joakim Hallberg
OK Kroppefjäll
1:50:57.665600
+36:59.221800
45.5p
59
Marcus Johansson
No Club
1:50:58.665700
+37:00.221900
45.5p
60
Benny Larsson
Kroppefjälls IF
1:51:22.668100
+37:24.224300
45.3p
61
Bernt Thelin
OK Stigen
1:51:22.668100
+37:24.224300
45.3p
62
Lars Fredén
Uddevalla SK
1:51:56.671500
+37:58.227700
45.1p
63
Christina Augustin
Bullarens GOIF
1:52:04.672300
+38:06.228500
45.0p
64
Stig Larsson
OK Kroppefjäll
1:52:51.677000
+38:53.233200
44.7p
65
Karl Erik Lager
OK Kroppefjäll
1:52:53.677200
+38:55.233400
44.7p
66
Lena Bosenius
No Club
1:53:22.680100
+39:24.236300
44.5p
67
May Hallsten
Högsäters GF
1:53:23.680200
+39:25.236400
44.5p
68
Tage Mars
Fränderfors IF
1:53:26.680500
+39:28.236700
44.5p
69
Ralf Eriksson
No Club
1:53:39.681800
+39:41.238000
44.4p
70
Mikael Larsson
OK Kroppefjäll
1:54:07.684600
+40:09.240800
44.2p
71
Mattias Carlsson
Uddevalla SK
1:54:53.689200
+40:55.245400
43.9p
72
Lennart Ander
Telia IoFF
1:55:07.690600
+41:09.246800
43.8p
73
Bengt Hallén
Trollhättans SOK
1:55:08.690700
+41:10.246900
43.8p
74
Johanna Stolt
Vänersborgs SK
1:55:13.691200
+41:15.247400
43.8p
75
Björn Höök
Åmåls OK
1:56:55.701400
+42:57.257600
43.2p
76
Catarina Kalsson
No Club
1:58:42.712100
+44:44.268300
42.5p
77
Jonas Löfqvist
OK Kroppefjäll
1:58:57.713600
+44:59.269800
42.4p
78
Simone Geerts
OK Kroppefjäll
1:59:55.719400
+45:57.275600
42.1p
79
Johanna Berntsson
Stenungsunds OK
2:00:03.720200
+46:05.276400
42.0p
80
Jenny Olsson
Bengtsfors Bois
2:00:58.725700
+47:00.281900
41.7p
81
Stellan Svensson
Vänersborgs SK
2:03:18.739700
+49:20.295900
40.9p
82
Henrik Svensson
Vänersborgs SK
2:03:19.739800
+49:21.296000
40.9p
83
Bengt Carlen
Vänersborgs SK
2:03:49.742800
+49:51.299000
40.8p
84
Anna Karlsson
No Club
2:04:35.747400
+50:37.303600
40.5p
85
Margareta Karlsson
Bengtsfors Bois
2:04:47.748600
+50:49.304800
40.4p
86
Nils Göran Karlsson
Bengtsfors Bois
2:04:47.748600
+50:49.304800
40.4p
87
Johan Andersson
No Club
2:04:54.749300
+50:56.305500
40.4p
88
Maj Jacobson
OK Kroppefjäll
2:05:52.755100
+51:54.311300
40.1p
89
Svenning Leander
Åmåls OK
2:06:14.757300
+52:16.313500
40.0p
90
Erica Ericson
OK Kroppefjäll
2:06:16.757500
+52:18.313700
40.0p
91
Sven Olsson
Krogsereds IK
2:06:41.760000
+52:43.316200
39.8p
92
Erik Magnusson
Ödeborg IF
2:06:46.760500
+52:48.316700
39.8p
93
Pauli Heikkilä
OK Gipen
2:09:51.779000
+55:53.335200
38.9p
94
Ingrid Jansson
OK Kroppefjäll
2:10:18.781700
+56:20.337900
38.7p
95
Olle Karlsson
No Club
2:10:20.781900
+56:22.338100
38.7p
96
Gunborg Olsson
Uddevalla SK
2:10:41.784000
+56:43.340200
38.6p
97
Mattias Hermansson
Vejens IF
2:13:58.803700
+1:00:00.359900
37.7p
98
Thomas Hermansson
Vejens IF
2:13:58.803700
+1:00:00.359900
37.7p
99
Jonny Stegenberg
Trollhättans SOK
2:14:19.805800
+1:00:21.362000
37.6p
100
P O Rasmusson
No Club
2:14:24.806300
+1:00:26.362500
37.6p
101
Patrik Bredberg
No Club
2:14:30.806900
+1:00:32.363100
37.5p
102
Ulf Clevfors
Sweco IF
2:14:34.807300
+1:00:36.363500
37.5p
103
Lilian Olofsson
Dalskogs Tk
2:17:15.823400
+1:03:17.379600
36.8p
104
Karin Apel
No Club
2:17:17.823600
+1:03:19.379800
36.8p
105
Gunnar Andersson
Högsäters GF
2:19:09.834800
+1:05:11.391000
36.3p
106
Anders Karlsson
No Club
2:19:11.835000
+1:05:13.391200
36.3p
107
Kristina Brodin
Trollhättans SOK
2:19:34.837300
+1:05:36.393500
36.2p
108
Staffan Brodin
Trollhättans SOK
2:19:37.837600
+1:05:39.393800
36.2p
109
Ingrid Dåverhög
Bengtsfors Bois
2:19:41.838000
+1:05:43.394200
36.1p
110
Lovisa Fritzon
No Club
2:20:03.840200
+1:06:05.396400
36.0p
111
Ronny Olsson
Stenshults IF
2:21:49.850800
+1:07:51.407000
35.6p
112
Reidar Olsson
Stenshults IF
2:21:51.851000
+1:07:53.407200
35.6p
113
Anna Jägerström
No Club
2:21:56.851500
+1:07:58.407700
35.6p
114
Evert Andersson
Högsäters GF
2:22:53.857200
+1:08:55.413400
35.3p
115
Kristina Leander
Bengtsfors Bois
2:23:29.860800
+1:09:31.417000
35.2p
116
Kjell Ladeborn
FK Friskus Varberg
2:26:01.876000
+1:12:03.432200
34.6p
117
Curt Jansson
No Club
2:28:05.888400
+1:14:07.444600
34.1p
118
Torsten Olsson
Uddevalla SK
2:32:19.913800
+1:18:21.470000
33.1p
119
Margareta Andersson
OK Kroppefjäll
2:39:11.955000
+1:25:13.511200
31.7p
120
Anna Karin Nilsson
No Club
2:40:17.961600
+1:26:19.517800
31.5p
121
Liselott Olsson Brahn
Volvo Flygmotor FF
2:40:29.962800
+1:26:31.519000
31.5p
122
Ulla Lindqvist
Göteborgs SK
2:43:00.977900
+1:29:02.534100
31.0p
123
Anette Gustavsson
OK Kroppefjäll
2:50:29.1022800
+1:36:31.579000
29.6p
124
Gunnar Christiansson
Trollhättans SOK
2:50:58.1025700
+1:37:00.581900
29.5p
125
Klara Karlsson
No Club
2:52:37.1035600
+1:38:39.591800
29.2p
126
Sven Lindqvist
Göteborgs SK
2:52:43.1036200
+1:38:45.592400
29.2p