Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Claes Wiklunds Minne
2010-02-07
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
10km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 20
Andreas Kårström
Norrala IF
28:51.173000
74.9p
2
H 20
Daniel Wiklund
Bjuråkers GOIF
29:30.176900
+39.3800
73.2p
3
H 20
Emil Wiklund
Bjuråkers GOIF
29:57.179600
+1:06.6500
72.1p
4
H 20
Tobias Jonsson
Bjuråkers GOIF
36:24.218300
+7:33.45200
59.3p
5
H 20
Emil Westlund
Vemdalens IF
37:40.225900
+8:49.52800
57.3p
5km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
D 20
Malin Eriksson
Söderala AIK
15:04.90300
65.7p
2
H 15
Markus Persson
Bjuråkers GOIF
15:11.91000
+7.600
3
H 16
Anton Bergerståhl
Jättendals IF
15:15.91400
+11.1000
4
H 16
Per Bennermo
Hybo AIK
15:20.91900
+16.1500
5
D 20
Hanna Larsson
Hybo AIK
15:33.93200
+29.2800
63.7p
6
H 16
Anders Wiklund
Bjuråkers GOIF
15:35.93400
+31.3000
7
D 20
Evelina Johansson
Hybo AIK
16:24.98300
+1:20.7900
60.4p
8
D 20
Sofia Lind
Hudiksvalls IF
16:52.101100
+1:48.10700
58.7p
9
D 15
Erika Forslin
Hudiksvalls IF
16:56.101500
+1:52.11100
10
D 20
Anna Estegren
Hybo AIK
17:01.102000
+1:57.11600
58.2p
11
H 15
Oskar Nilsson
Bjuråkers GOIF
17:51.107000
+2:47.16600
12
D 15
Josefin Jonsson
Delsbo IF
18:21.110000
+3:17.19600
13
D 20
Johanna Skalman
Hudiksvalls IF
19:01.114000
+3:57.23600
52.1p
14
H 15
Pär Björk
Bjuråkers GOIF
19:36.117500
+4:32.27100
3km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 14
Jesper Lind
Hudiksvalls IF
10:00.59900
2
H 13
David Larsson
Hudiksvalls IF
10:58.65700
+58.5700
2
D 14
Sofie Nilsson
Delsbo IF
10:58.65700
+58.5700
4
H 14
Felix Örnehag
Hudiksvalls IF
11:05.66400
+1:05.6400
5
H 13
Oscar Lindholm
Ljusne AIK SK
11:17.67600
+1:17.7600
6
D 13
Emma Persson
Bjuråkers GOIF
11:37.69600
+1:37.9600
7
D 14
Moa Ljunggren
Hudiksvalls IF
11:43.70200
+1:43.10200
8
D 13
Matilda Tagg
Njutångers IF
11:51.71000
+1:51.11000
9
H 13
Tobias Käller
Njutångers IF
12:00.71900
+2:00.11900
10
D 13
Frida Johansson
Njutångers IF
12:02.72100
+2:02.12100
11
H 13
Emil Finnström
Jättendals IF
12:03.72200
+2:03.12200
11
D 13
Nora Högberg
Bjuråkers GOIF
12:03.72200
+2:03.12200
13
D 14
Ellen Forsgren
Hudiksvalls IF
12:27.74600
+2:27.14600
13
D 13
Anna Larsson
Ljusne AIK SK
12:27.74600
+2:27.14600
15
H 12
Johan Näsman
Njutångers IF
12:31.75000
+2:31.15000
16
D 13
Felicia Arousell
Njutångers IF
12:45.76400
+2:45.16400
17
H 11
William Steggo Johansson
Delsbo IF
12:51.77000
+2:51.17000
18
D 12
Ebba Brink
Bjuråkers GOIF
12:57.77600
+2:57.17600
19
H 14
Emil Bennermo
Hybo AIK
13:34.81300
+3:34.21300
20
D 14
Linnea Söderqvist
Trönö IK
13:55.83400
+3:55.23400
21
D 11
Johanna Högberg
Bjuråkers GOIF
14:12.85100
+4:12.25100
22
H 12
Max Berg Wahlström
Njutångers IF
17:02.102100
+7:02.42100
23
D 11
Vega Mattsson
Njutångers IF
17:36.105500
+7:36.45500
24
D 11
Ida Andersson
Njutångers IF
20:28.122700
+10:28.62700
25
D 11
Sascha Berg
Njutångers IF
22:16.133500
+12:16.73500
2km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 10
Elias Finnström
Jättendals IF
8:37.51600
2
D 10
Mikaela Näsman
Njutångers IF
9:11.55000
+34.3300
3
D 10
Julia Eriksson
Njutångers IF
10:16.61500
+1:39.9800
4
D 9
Frida Bodén
Njutångers IF
10:39.63800
+2:02.12100
5
D 9
Louise Larsson
Ljusne AIK SK
10:57.65600
+2:20.13900
6
H 9
Axel Karell
Hybo AIK
12:15.73400
+3:38.21700
7
D 9
Frida Schedin
Njutångers IF
12:23.74200
+3:46.22500
8
D 9
Siri Mattsson
Njutångers IF
12:38.75700
+4:01.24000
9
D 9
Ellinore Ohlsson
Hudiksvalls IF
13:24.80300
+4:47.28600
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)