Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Lucksta Skidan
2010-01-30
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
5km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 15
Jonathan Grahn
Bergeforsens SK
18:35.111400
2
H 15
Fredrik Göransson
Almby IK
19:10.114900
+35.3400
3
H 15
William Nybjörk
Alnö SK
19:41.118000
+1:06.6500
4
H 16
Gustav Wikman
Alnö SK
19:42.118100
+1:07.6600
5
D 16
Mikaela Wedin
Njurunda SK
20:34.123300
+1:59.11800
6
H 15
Mårten Vänn
Stockviks SF
21:29.128800
+2:54.17300
7
D 15
Elin Sundberg
Stockviks SF
22:34.135300
+3:59.23800
8
D 16
Linnéa Öberg
Bergeforsens SK
23:51.143000
+5:16.31500
9
D 18
Ida Sundberg
Stockviks SF
26:20.157900
+7:45.46400
43.6p
10
D 14
Amanda My Mattsson
Stockviks SF
29:30.176900
+10:55.65400
2.5km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 13
Fredrik Arnberg
Alnö SK
10:31.63000
1
H 13
Oscar Lindell
Stockviks SF
10:31.63000
3
H 13
Filip Åslin
Stockviks SF
10:40.63900
+9.800
4
H 12
Pavel Häggström
Tynderö IK
10:57.65600
+26.2500
5
H 13
Arvid Aronsson
Matfors SK
11:18.67700
+47.4600
6
D 13
Filippa Lindman
Stockviks SF
11:30.68900
+59.5800
6
D 12
Alicia Persson
Stockviks SF
11:30.68900
+59.5800
8
H 11
David Ödmark
Stöde IF
11:33.69200
+1:02.6100
9
H 11
Carl Lindell
Stockviks SF
11:48.70700
+1:17.7600
10
H 12
Emil Sångberg
Hudiksvalls IF
11:59.71800
+1:28.8700
11
H 12
Rasmus Konradsson
Stockviks SF
12:05.72400
+1:34.9300
12
H 12
Oskar Forsgren
Fränsta IK
12:08.72700
+1:37.9600
13
H 12
Mattias Wedin
Stockviks SF
12:10.72900
+1:39.9800
14
H 12
Arvid Vänn
Stockviks SF
12:23.74200
+1:52.11100
15
H 12
Philip Bouvin
Alnö SK
12:33.75200
+2:02.12100
16
H 13
Eric Edwall
Timrå SOK
12:59.77800
+2:28.14700
17
D 13
Sofia Göransson
Stockviks SF
13:04.78300
+2:33.15200
18
D 12
Fanny Johansson
Tärna IK Fjällvinden
13:20.79900
+2:49.16800
19
D 13
Sofie Eriksson
IF Strategen
13:32.81100
+3:01.18000
19
D 12
Vendela Blom
IF Strategen
13:32.81100
+3:01.18000
21
H 12
Alfred Svingstedt
Stockviks SF
13:36.81500
+3:05.18400
22
D 11
Alina Nybjörk
Alnö SK
13:53.83200
+3:22.20100
23
D 11
Emma Bouvin
Selånger SOK
14:18.85700
+3:47.22600
24
H 11
Erik Larsson
Vapnö IF
14:35.87400
+4:04.24300
1.5km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 10
Axel Svingstedt
Stockviks SF
8:42.52100
2
H 10
William Poromaa
Fränsta IK
9:08.54700
+26.2500
3
D 10
Isa Forsberg
Alnö SK
9:15.55400
+33.3200
4
D 10
Frida Svedberg
Stockviks SF
10:02.60100
+1:20.7900
5
D 10
Frida Vickström
Stockviks SF
10:03.60200
+1:21.8000
6
H 10
Albin Sjölén
Njurunda SK
10:37.63600
+1:55.11400
7
H 10
Morris Rudberg
IF Strategen
10:51.65000
+2:09.12800
8
H 10
Linus Wassbrink
Lucksta IF
11:01.66000
+2:19.13800
9
H 9
Vincent Johnson
Matfors SK
11:18.67700
+2:36.15500
10
D 9
Nora Lignell
Lucksta IF
11:44.70300
+3:02.18100
11
D 9
Tilde Lindgren
Lucksta IF
15:12.91100
+6:30.38900
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)