Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Röbäck Ski Marathon
2004-02-14
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 21 Motion
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Ulf Ahlgren
IK Studenterna
2:29:23.896200
65.7p
2
Janne Engman
Volvo FK
2:33:08.918700
+3:45.22400
64.1p
3
Martin Rölin
IFK Umeå
2:34:33.927200
+5:10.30900
63.5p
3
Marcus Lindgren
IFK Umeå
2:34:33.927200
+5:10.30900
63.5p
5
Jörgen Lundin
Täfteå IK
2:36:57.941600
+7:34.45300
62.5p
6
Lars Nordlander
Vännäs SK
2:38:58.953700
+9:35.57400
61.7p
7
Pavio Grzelewski
Jalles Tc Umeå
2:39:09.954800
+9:46.58500
61.7p
8
Bengt Johansson
Skanska IF
2:40:04.960300
+10:41.64000
61.3p
9
Thomas Karsson
Tärna IK Fjällvinden
2:40:07.960600
+10:44.64300
61.3p
10
Mats Adolfsson
Sorsele SK
2:41:33.969200
+12:10.72900
60.7p
11
Tomas Adelsson
Vindelns IF
2:41:46.970500
+12:23.74200
60.7p
12
Georg Carlsson
Myssjö-Ovikens IF
2:42:48.976700
+13:25.80400
60.3p
13
Mattias Palo
Kalix SK
2:43:26.980500
+14:03.84200
60.0p
14
Gunnar Tiger
Jalles Tc Umeå
2:43:44.982300
+14:21.86000
59.9p
15
Ulf Mäkitalo
Ersboda SK
2:43:51.983000
+14:28.86700
59.9p
16
Magnus Andersson
Team Esplanad
2:44:03.984200
+14:40.87900
59.8p
17
Stefan Joanzon
Täfteå IK
2:44:29.986800
+15:06.90500
59.7p
18
Roland Edlund
Västerbottens Folkblad
2:46:30.998900
+17:07.102600
58.9p
19
Lars Österlund
IFK Umeå
2:48:06.1008500
+18:43.112200
58.4p
20
Tore Karlsson
Umedalens IF
2:48:16.1009500
+18:53.113200
58.3p
21
Jonas Westling
Umeå Multisport
2:49:12.1015100
+19:49.118800
58.0p
22
Jens Sandström
Volvo FK
2:50:08.1020700
+20:45.124400
57.7p
23
Lars Nilsson
Sca FF
2:50:10.1020900
+20:47.124600
57.7p
24
Mats Isaksson
Luleå Gjutarens IF
2:51:25.1028400
+22:02.132100
57.2p
25
Michael Hörnqvist
IFK Umeå
2:51:37.1029600
+22:14.133300
57.2p
26
Kent Lindkvist
Jalles Tc Umeå
2:52:00.1031900
+22:37.135600
57.0p
27
Roland Lindgren
Volvo FK
2:52:46.1036500
+23:23.140200
56.8p
28
Leif Grundström
IK Studenterna
2:52:49.1036800
+23:26.140500
56.8p
29
Urban Henriksson
Volvo FK
2:53:17.1039600
+23:54.143300
56.6p
30
Johan Dalén
Alnö SK
2:53:36.1041500
+24:13.145200
56.5p
31
Lars Fälldin
Burträsk SK
2:53:54.1043300
+24:31.147000
56.4p
32
Olof Jusslin
Vännäs SK
2:54:09.1044800
+24:46.148500
56.3p
33
Magnus Sigvardsson
Vindelns IF
2:56:24.1058300
+27:01.162000
55.6p
33
Björn Lindmark
Vindelns IF
2:56:24.1058300
+27:01.162000
55.6p
35
Erik Johansson
Volvo FK
2:57:02.1062100
+27:39.165800
55.4p
36
Marcus Larsson
Stötens IF
2:57:27.1064600
+28:04.168300
55.3p
37
Anders Gustavsson
Sca FF
2:58:54.1073300
+29:31.177000
54.8p
38
Östen Markström
Bureå IF
2:59:46.1078500
+30:23.182200
54.6p
39
Anders Boström
Umeå Triathlon Club
3:00:18.1081700
+30:55.185400
54.4p
40
Ulf Widmark
IK Studenterna
3:00:32.1083100
+31:09.186800
54.4p
41
Göran Brändström
Ncc IF
3:00:43.1084200
+31:20.187900
54.3p
42
Urban Blomdal
Ingroups Kulturella At
3:01:27.1088600
+32:04.192300
54.1p
43
Ulf Häggblad
Björna IF
3:01:32.1089100
+32:09.192800
54.1p
44
Claes Rydin
IFK Umeå
3:02:24.1094300
+33:01.198000
53.8p
45
Jakob Stoltz
Aerotech Telub Fritid
3:02:46.1096500
+33:23.200200
53.7p
46
Mats Gustafsson
Skellefteå SK
3:03:30.1100900
+34:07.204600
53.5p
47
Anders Hugosson
Ingroups Kulturella At
3:03:50.1102900
+34:27.206600
53.4p
48
Rolf Olofsson
Volvo FK
3:04:27.1106600
+35:04.210300
53.2p
49
Bengt Erik Öst
BK Ski
3:04:45.1108400
+35:22.212100
53.1p
50
Patrik Södergren
Trivandrum SK
3:04:50.1108900
+35:27.212600
53.1p
51
Staffan Ingmansson
IK Studenterna
3:08:09.1128800
+38:46.232500
52.2p
52
Bertil Fjällström
Klimpfjäll IF
3:08:10.1128900
+38:47.232600
52.1p
53
Kenneth Vikström
Ncc IF
3:08:46.1132500
+39:23.236200
52.0p
54
Hans Sandström
Kågedalens SK
3:08:52.1133100
+39:29.236800
52.0p
55
Roland Forsberg
Telia IoFF
3:08:59.1133800
+39:36.237500
51.9p
56
Axel Jonsson Gåth
Umedalens IF
3:10:51.1145000
+41:28.248700
51.4p
57
Inge Persson
Skanska IF
3:10:58.1145700
+41:35.249400
51.4p
58
Thomas Westerberg
Sorsele SK
3:11:38.1149700
+42:15.253400
51.2p
59
Thorbjörn Johansson
Ryda SK
3:11:42.1150100
+42:19.253800
51.2p
60
Anders Andersson
IK Studenterna
3:11:44.1150300
+42:21.254000
51.2p
61
Tore Jacobsson
Volvo FK
3:11:53.1151200
+42:30.254900
51.1p
62
Mats Calla
Ica Supermarket Teg
3:12:10.1152900
+42:47.256600
51.1p
63
Roger Siikovaara
Sävar IK
3:12:28.1154700
+43:05.258400
51.0p
64
Mattias Johansson
Enköpings Aif
3:14:50.1168900
+45:27.272600
50.4p
65
Stig Tonegran
IFK Umeå
3:15:36.1173500
+46:13.277200
50.2p
66
Mikael Sehlstedt
Obbola IK
3:18:25.1190400
+49:02.294100
49.5p
67
Valter Berglund
Volvo FK
3:19:12.1195100
+49:49.298800
49.3p
68
Erik Burström
Hörnefors IF
3:20:51.1205000
+51:28.308700
48.9p
69
Antoine Bos
Jalles Tc Umeå
3:21:52.1211100
+52:29.314800
48.6p
70
Magnus Lundin
Ingroups Kulturella At
3:22:00.1211900
+52:37.315600
48.6p
71
Harald Svärd
Jalles Tc Umeå
3:22:21.1214000
+52:58.317700
48.5p
72
Rolf Henriksson
Vännäs SK
3:24:59.1229800
+55:36.333500
47.9p
73
Ronnie Holmberg
Jalles Tc Umeå
3:26:08.1236700
+56:45.340400
47.6p
74
Nils Erik Johansson
Jalles Tc Umeå
3:27:40.1245900
+58:17.349600
47.2p
75
Lars Arne Söderberg
Road Blues
3:29:00.1253900
+59:37.357600
46.9p
76
Henrik Nilsson
Anumarks IF
3:30:27.1262600
+1:01:04.366300
46.6p
77
Anders Brännström
Luleå Gjutarens IF
3:30:47.1264600
+1:01:24.368300
46.6p
78
Anders Berg
Ammarnäs IF
3:32:37.1275600
+1:03:14.379300
46.1p
79
Bengt Abrahamsson
Sundsvalls OK
3:32:41.1276000
+1:03:18.379700
46.1p
80
Ove Stark
Jalles Tc Umeå
3:34:16.1285500
+1:04:53.389200
45.8p
81
Karl Lundgren
Vindelns IF
3:37:14.1303300
+1:07:51.407000
45.2p
82
Lars Nordin
Solbergs IF
3:42:04.1332300
+1:12:41.436000
44.2p
83
Kjell Erik Nordlund
Solbergs IF
3:42:05.1332400
+1:12:42.436100
44.2p
84
Tony Norgren
Hedlunda IF
3:57:35.1425400
+1:28:12.529100
41.3p