Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bergebo Skimaraton
2004-02-15
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Mattias Svahn
IFK Mora SK
1:39:29.596800
85.2p
2
Daniel Tynell
Grycksbo IF OK
1:39:30.596900
+1
85.2p
3
Rickard Andersson
IK Hakarpspojkarna
1:40:00.599900
+31.3000
84.7p
4
Henrik Eriksson
IFK Mora SK
1:42:41.616000
+3:12.19100
82.5p
5
Conny Brink
Reijmyre IF
1:42:47.616600
+3:18.19700
82.4p
6
Johan Henriksson
Falun Borlänge SK
1:43:57.623600
+4:28.26700
81.5p
7
Fredrik Sätter
Mattmar SK
1:44:23.626200
+4:54.29300
81.2p
8
Kristian Fex
IK Stern
1:45:47.634600
+6:18.37700
80.1p
9
Mikael Hagström
Häverödals IF
1:45:50.634900
+6:21.38000
80.1p
10
Andreas Elgesjö
Domnarvets GOIF
1:48:54.653300
+9:25.56400
77.8p
11
Anders Henriksson
IFK Mora SK
1:50:18.661700
+10:49.64800
76.8p
12
Björn Albinsson
Tanums IF
1:51:08.666700
+11:39.69800
76.2p
13
Tim Retchford
Australia
1:51:29.668800
+12:00.71900
76.0p
14
Dan Persson
Granbergsdals IF
1:51:34.669300
+12:05.72400
75.9p
15
Robert Stein
Grebo Smk
1:52:36.675500
+13:07.78600
75.2p
16
Janne Toivanen
Karlslunds IF SF
1:52:57.677600
+13:28.80700
75.0p
17
Johan Eriksson
Borlänge Kanotklub
1:54:10.684900
+14:41.88000
74.2p
18
Stefan Boremyr
Kvarnsvedens GOIF SK
1:55:44.694300
+16:15.97400
73.2p
19
Patrik Nordh
Filipstads SF
1:56:09.696800
+16:40.99900
72.9p
20
Dick Magnusson
Vaggeryds SOK
1:57:04.702300
+17:35.105400
72.4p
21
Jan Sarenmark
Brudpiga RK
1:57:05.702400
+17:36.105500
72.4p
22
Mikael Lindberg
Domnarvets GOIF
1:57:13.703200
+17:44.106300
72.3p
23
Leif Törnqvist
Norabygdens SK
1:58:03.708200
+18:34.111300
71.8p
24
Fredrik Lindström
Brandkårens IK
2:00:25.722400
+20:56.125500
70.4p
25
Kent Albinsson
Arvika IS
2:00:43.724200
+21:14.127300
70.2p
26
Tomas Andersson
Torshälla-Nyby IS
2:00:49.724800
+21:20.127900
70.1p
27
Jukka Loukusa
Nacka Värmdö SK
2:01:22.728100
+21:53.131200
69.8p
28
Håkan Olander
Siljansnäs Skid & Löparklubb
2:01:30.728900
+22:01.132000
69.7p
29
Marcus Kullman
OK Alehof
2:01:42.730100
+22:13.133200
69.6p
30
Jan Mårts
Vasaloppsklubben Hedemora
2:03:12.739100
+23:43.142200
68.8p
31
Karl-Erik Eriksson
Ornäs IK
2:03:18.739700
+23:49.142800
68.7p
32
Pelle Brolund
OK Hammaren
2:03:29.740800
+24:00.143900
68.6p
33
Mattias Proos
Domnarvets GOIF
2:03:42.742100
+24:13.145200
68.5p
34
Jonny Lundberg
SK Ringen
2:04:33.747200
+25:04.150300
68.0p
35
Jan Törnkvist
Filipstads SF
2:05:15.751400
+25:46.154500
67.6p
36
Anders Rutkvist
Leksands SK
2:05:16.751500
+25:47.154600
67.6p
37
Mats Bergqvist
Korsnäs IF SK
2:05:47.754600
+26:18.157700
67.4p
38
Ola Andersson
Kvarnsvedens GOIF SK
2:06:12.757100
+26:43.160200
67.1p
39
Anders Nordanbro
Hulåns IF
2:06:15.757400
+26:46.160500
67.1p
40
Magnus Karlsson Falk
Domnarvets GOIF
2:06:44.760300
+27:15.163400
66.9p
41
Tomas Lövgren
Stora Tuna IK SK
2:06:51.761000
+27:22.164100
66.8p
42
Lars Eriksson
Enköpings Aif
2:06:53.761200
+27:24.164300
66.8p
43
Johan Eriksson
Grycksbo IF OK
2:07:13.763200
+27:44.166300
66.6p
44
Olof Ferritsins
Falu IK
2:08:34.771300
+29:05.174400
65.9p
45
Lars Hagrot
Sundbybergs IK
2:08:42.772100
+29:13.175200
65.8p
46
Jonas Högberg
Stora Tuna IK SK
2:09:12.775100
+29:43.178200
65.6p
47
Frank Byhlin
Kinnaströms SK
2:09:14.775300
+29:45.178400
65.6p
48
Robert Grünau
Häverödals IF
2:09:19.775800
+29:50.178900
65.5p
49
Mårten Lång
Brittatorps Tk
2:09:58.779700
+30:29.182800
65.2p
50
Anders Schelander
Telia IoFF
2:10:11.781000
+30:42.184100
65.1p
51
Lennart Johansson
Brålens IK
2:10:23.782200
+30:54.185300
65.0p
52
Leif Hasselqvist
Edsbyns SK
2:10:27.782600
+30:58.185700
64.9p
53
Anders Josefsson
Krylbo OK
2:10:35.783400
+31:06.186500
64.9p
54
Tomas Sellström
Insjöns IF OK
2:10:58.785700
+31:29.188800
64.7p
55
Jan Kypengren
IFK Mora SK
2:11:28.788700
+31:59.191800
64.4p
56
Andreas Trende
Enebybergs IF
2:11:48.790700
+32:19.193800
64.3p
57
Gert Axelsson
Stora Sundby GOIF
2:11:57.791600
+32:28.194700
64.2p
58
Stefan Eriksson
Falu IK
2:12:13.793200
+32:44.196300
64.1p
59
Anders Sjöberg
Wedevågs IF
2:12:28.794700
+32:59.197800
64.0p
60
Matthias Wiktorsson
Laxå OK
2:12:49.796800
+33:20.199900
63.8p
61
Bo Fredriksson
Sundborns GOIF
2:12:56.797500
+33:27.200600
63.7p
62
Kenneth Stenqvist
Domnarvets GOIF
2:13:13.799200
+33:44.202300
63.6p
63
Björn Eriksson
Svärdsjö IF
2:13:21.800000
+33:52.203100
63.5p
64
Ahti Harju
Nacka Värmdö SK
2:13:22.800100
+33:53.203200
63.5p
65
Anders Bergvall
Uppsala Studenters IF
2:13:24.800300
+33:55.203400
63.5p
66
Jan Bergström
Källbottens IK
2:13:34.801300
+34:05.204400
63.4p
67
Fredrik Bergvall
Club Mf SK
2:13:46.802500
+34:17.205600
63.3p
68
David Nolåkers
Kvarnsvedens GOIF SK
2:13:49.802800
+34:20.205900
63.3p
69
Hans Pettersson
Granbergsdals IF
2:13:52.803100
+34:23.206200
63.3p
70
Stefan Andersson
Gävle SK
2:14:00.803900
+34:31.207000
63.2p
71
Hans-Olof Bjurman
Domnarvets GOIF
2:14:07.804600
+34:38.207700
63.2p
72
Per Edlund
Grytgöls IK
2:14:09.804800
+34:40.207900
63.2p
73
Kurt Lindqvist
Norabygdens SK
2:14:10.804900
+34:41.208000
63.1p
74
Henrik Pettersson
Granbergsdals IF
2:14:33.807200
+35:04.210300
63.0p
75
Per-Fredrik Petré
Sya SK
2:14:47.808600
+35:18.211700
62.9p
76
Daniel Persson
Garphyttans IF
2:15:54.815300
+36:25.218400
62.3p
77
Mats Johansson
Heby Allmänna IF
2:16:15.817400
+36:46.220500
62.2p
78
Lars Josefsson
Finspångs SOK
2:16:19.817800
+36:50.220900
62.2p
79
Christian Ågren
Ljusne AIK SK
2:16:35.819400
+37:06.222500
62.0p
80
Axel Forssell
Jones Lang Lasalle
2:17:16.823500
+37:47.226600
61.7p
81
Kalle Malmberg
Sundbybergs IK
2:17:21.824000
+37:52.227100
61.7p
82
Roland Johansson
IF Rigor
2:17:27.824600
+37:58.227700
61.6p
83
Johnny Fransson
Ärla IF
2:18:19.829800
+38:50.232900
61.3p
84
Mats Nääs
IFK Mora SK
2:18:44.832300
+39:15.235400
61.1p
85
Lars Lind
Grycksbo IF OK
2:20:07.840600
+40:38.243700
60.5p
86
Pär Schöldström
Åf SK
2:20:27.842600
+40:58.245700
60.3p
87
Tommy Eriksson
GOIF Tjalve
2:20:38.843700
+41:09.246800
60.2p
88
Magnus Skärhem
Åtvidabergs IF
2:21:20.847900
+41:51.251000
59.9p
89
Manollo Rodrigues
Siljansnäs Skid & Löparklubb
2:21:22.848100
+41:53.251200
59.9p
90
Ronny Andersson
Evertsbergs SK
2:21:53.851200
+42:24.254300
59.7p
91
Raine Heikkilä
Nacka Värmdö SK
2:23:14.859300
+43:45.262400
59.2p
92
Marcus Markström
Åkersberga SK
2:23:38.861700
+44:09.264800
59.0p
93
Owe Olsson
Kvarnsvedens GOIF SK
2:23:46.862500
+44:17.265600
58.9p
94
Lars Björn
Stora Tuna IK SK
2:23:53.863200
+44:24.266300
58.9p
95
Fabian Hellberg
Stadium IF
2:24:46.868500
+45:17.271600
58.5p
96
Anders Åberg
IFK Västerås SK
2:25:18.871700
+45:49.274800
58.3p
97
Fredrik Kjellberg
Enebybergs IF
2:25:24.872300
+45:55.275400
58.3p
98
Fredrik Jansson
Stora Tuna IK SK
2:25:37.873600
+46:08.276700
58.2p
99
Leif Parmlind
Domnarvets GOIF
2:26:13.877200
+46:44.280300
57.9p
100
Henrik Forsberg
Club Mf SK
2:26:20.877900
+46:51.281000
57.9p
101
Patrik Thoren
Dala-Järna IK
2:27:34.885300
+48:05.288400
57.4p
102
Peter Carlsson
Boxholm-Ekeby SK
2:28:07.888600
+48:38.291700
57.2p
103
Bo Andersson
Heby Allmänna IF
2:29:45.898400
+50:16.301500
56.6p
104
Erik Ottosson
Gideå IK
2:30:14.901300
+50:45.304400
56.4p
105
Christer Navjord
Stora Tuna IK SK
2:30:30.902900
+51:01.306000
56.3p
106
Anders Mases
Stora Tuna IK SK
2:30:57.905600
+51:28.308700
56.1p
107
Mats Olsson
Abb IF SK
2:31:17.907600
+51:48.310700
56.0p
108
Göran Torshage
Abb IF SK
2:31:33.909200
+52:04.312300
55.9p
109
Mårten Myrin
Stockholms SIF
2:32:02.912100
+52:33.315200
55.7p
110
Thomas Andersson
Kfum Ludvika
2:34:02.924100
+54:33.327200
55.0p
111
Erik Hedblom
OK Hammaren
2:35:21.932000
+55:52.335100
54.5p
112
Mikael Hjalmarsson
Karlsbyhedens IK
2:35:22.932100
+55:53.335200
54.5p
113
Carl-Johan Dyverfeldt
Ericsson IK
2:35:49.934800
+56:20.337900
54.4p
114
Peter Eklund
IK Rex
2:35:55.935400
+56:26.338500
54.3p
115
Niclas Engvall
Carnegie IF
2:36:03.936200
+56:34.339300
54.3p
116
Martin Berner
Göteborgs SK
2:36:23.938200
+56:54.341300
54.2p
117
Tomas Ryen
Borlänge Kanotklub
2:36:49.940800
+57:20.343900
54.0p
118
Erik Bodén
IFK Mora SK
2:37:15.943400
+57:46.346500
53.9p
119
Per Lundeen
Brålens IK
2:37:33.945200
+58:04.348300
53.8p
120
Dan Johnson
IFK Mora SK
2:38:07.948600
+58:38.351700
53.6p
121
Amar Enochsson
Falu IK
2:38:42.952100
+59:13.355200
53.4p
122
Ingvar Hanses
IK Stern
2:38:46.952500
+59:17.355600
53.4p
123
Svante Lindberg
Abb IF SK
2:40:59.965800
+1:01:30.368900
52.6p
124
Göran Dahlström
Creator SK
2:41:09.966800
+1:01:40.369900
52.6p
125
Niklas Hermansson
Duveds IF
2:41:11.967000
+1:01:42.370100
52.6p
126
Anders Säfström
Hallstahammars SK SOFK
2:41:21.968000
+1:01:52.371100
52.5p
127
Håkan Sjögren
Wm-Data IF
2:43:13.979200
+1:03:44.382300
51.9p
128
Åke Lindholm
Korsnäs IF SK
2:43:17.979600
+1:03:48.382700
51.9p
129
Benoit Fallenius
Hammarby IF SF
2:43:27.980600
+1:03:58.383700
51.8p
130
Patrik Heed
Borlänge Kanotklub
2:46:27.998600
+1:06:58.401700
50.9p
131
Jörgen Maass
Intersport IF
2:48:33.1011200
+1:09:04.414300
50.3p
132
Joakim Holver
IFK Borlänge
2:49:38.1017700
+1:10:09.420800
49.9p
133
Reino Martin
Sundbybergs IK
2:50:00.1019900
+1:10:31.423000
49.8p
134
Hans Lindstedt
Stora Tuna IK SK
2:51:53.1031200
+1:12:24.434300
49.3p
135
Rolf Nilsson
IFK Mockfjärd
2:51:59.1031800
+1:12:30.434900
49.3p
136
Lars Forsgren
Sundbybergs IK
2:53:24.1040300
+1:13:55.443400
48.9p
137
Per André
Broby GOIF
2:55:43.1054200
+1:16:14.457300
48.2p
138
Owe Mokvist
Sundbybergs IK
2:57:03.1062200
+1:17:34.465300
47.9p
139
Urban Ståhl
Enebybergs IF
2:58:27.1070600
+1:18:58.473700
47.5p
140
Andreas Berthov
Abb IF SK
2:58:42.1072100
+1:19:13.475200
47.4p
141
Peter Fitger
Solna OK
3:06:54.1121300
+1:27:25.524400
45.3p
142
Hans-Erik Sätherblom
Säters IF SK
3:07:35.1125400
+1:28:06.528500
45.2p
143
Gunnar Dalborg
Falu IK
3:10:17.1141600
+1:30:48.544700
44.5p
144
Mats Lundin
Sya SK
3:26:40.1239900
+1:47:11.643000
41.0p