Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Intersport/Junior Cup Åsarnaspelen
2010-01-09
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
H 21
20km, Längdskidor, Fristil
1
Geir Ludvig Aasen Ouren
Oddersjaa Ssk
47:45.286480
94.6p
2
Teemu Kattilakoski
Alavieskan Viri
47:52.287110
+6.530
94.3p
3
Snorri Einarsson
IK Stern
47:59.287850
+13.1270
94.1p
4
Morten Eilifsen
Norway
48:01.288080
+16.1500
94.0p
5
Ronny Andre Hafsaas
Stårheim IL
48:01.288090
+16.1510
94.0p
6
Ole Marius Bach
Norway
48:07.288680
+22.2100
93.7p
7
Martin Johansson
IFK Mora SK
48:19.289840
+33.3260
93.3p
8
Per Kristian Nygård
Norway
48:32.291130
+46.4550
92.8p
9
Chris Andre Jespersen
Byåsen IL
48:33.291210
+47.4630
92.8p
10
Tore Martin Soebak Gundersen
Vang IL
48:41.292070
+55.5490
92.4p
11
Daniel Myrmæl Helgestad
Byåsen IL
48:43.292290
+58.5710
92.4p
12
Niklas Dyrhaug
Norway
48:44.292310
+58.5730
92.3p
13
Erlend Hoff
Norway
48:51.293000
+1:05.6420
92.1p
14
Håkan Löfström
Falun Borlänge SK
48:55.293450
+1:09.6870
91.9p
15
Fredrik Byström
Sollefteå SK
48:57.293650
+1:11.7070
91.8p
16
Espen Harald Bjerke
Norway
49:02.294140
+1:16.7560
91.7p
17
Jussi Simula
Finland
49:18.295770
+1:32.9190
91.1p
18
Pär Jonsson
Dala-Järna IK
49:25.296440
+1:39.9860
90.8p
19
Jonas Austmo Kolstad
Norway
49:29.296820
+1:43.10240
90.7p
20
Oeyvind Gloersen
Rustad IL
49:43.298290
+1:58.11710
90.1p
21
Lari Lehtonen
Övertorneå IF
49:45.298420
+1:59.11840
90.1p
22
Mikael Norberg
Piteå Elit SK
49:47.298690
+2:02.12110
90.0p
23
Hans Petter Lykkja
IL Dalguten
49:53.299230
+2:07.12650
89.8p
24
John Anders Gaustad
Hamar SK
49:58.299700
+2:12.13120
89.6p
25
Kjell Christian Markset
Byåsen IL
50:08.300720
+2:22.14140
89.3p
26
Anders Eide
Snåsa IL
50:30.302930
+2:44.16350
88.5p
27
Harald Berge
Byåsen IL
50:33.303260
+2:47.16680
88.4p
28
Robin Norum
IFK Umeå
50:33.303270
+2:47.16690
88.4p
29
Mikko Koutaniemi
Övertorneå IF
50:37.303690
+2:52.17110
88.3p
30
Inge Kristoffersen
Norway
50:39.303820
+2:53.17240
88.2p
31
Johan Gustafsson
Borgå Akilles
50:42.304130
+2:56.17550
88.1p
32
Markus Poersti
Kiteen Urheilijat
50:48.304700
+3:02.18120
87.9p
33
Markus Ottosson
Skellefteå SK
50:52.305190
+3:07.18610
87.7p
34
Wenlong Xu
China
51:02.306170
+3:16.19590
87.4p
35
Kusti Kittilae
Kalajoen Junkkarit
51:10.306990
+3:25.20410
87.1p
36
Joachim Gustafsson
Borgå Akilles
51:14.307330
+3:28.20750
87.0p
37
Lars Suther
IFK Mora SK
51:14.307340
+3:28.20760
87.0p
38
Peter Jönsson
Ramsele IK
51:17.307600
+3:31.21020
86.9p
39
Tore Berdal Bjørseth
Byåsen IL
51:17.307610
+3:31.21030
86.9p
40
Jonatan Thoresson
Östersunds SK
51:22.308120
+3:36.21540
86.8p
41
Steffen Säterhagen Paulsen
Rustad IL
51:29.308850
+3:43.22270
86.5p
42
Morten Eide Pedersen
Norway
51:32.309170
+3:46.22590
86.4p
43
Jeff Ellis
Mono Nordic Club
51:43.310270
+3:57.23690
86.0p
43
Mikael Östberg
Falun Borlänge SK
51:43.310270
+3:57.23690
86.0p
45
David Hedlund
Piteå Elit SK
51:46.310510
+4:00.23930
86.0p
46
Hallvard Moian Nydal
Norway
51:47.310610
+4:01.24030
85.9p
47
Patrik Karlsson
Garphyttans IF
51:48.310710
+4:02.24130
85.9p
48
Magnus Engström
Stockviks SF
51:48.310790
+4:03.24210
85.9p
49
Eeri Vahtra
Komatsu Forest SC
51:51.311080
+4:06.24500
85.8p
50
Anton Sjöholm
Östersunds SK
52:08.312750
+4:22.26170
85.2p
51
Lars Nelson
Funäsdalens IF
52:08.312770
+4:22.26190
85.2p
52
Mikael Ojala
Östersunds SK
52:11.313060
+4:25.26480
85.1p
53
Johan Herrman
SK Ringen
52:33.315250
+4:47.28670
84.4p
54
Björn Gund
Åsarna IK
53:04.318390
+5:19.31810
83.5p
55
Ola Erik Heen Moe
Norway
53:14.319330
+5:28.32750
83.2p
56
Qinghai Sun
China
53:27.320610
+5:41.34030
82.8p
57
Magnus Myhr
Åsarna IK
53:47.322660
+6:01.36080
82.2p
58
Johan Westerlund
Hemmingsmarks IF
53:59.323800
+6:13.37220
81.8p
59
Hampus Lindblom
Åsarna IK
54:23.326260
+6:37.39680
81.1p
60
Jim Åhl
Bodens SK
54:58.329780
+7:13.43200
80.1p
61
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
56:02.336190
+8:17.49610
78.3p
62
Rasmus Blom
Högsäters GF
56:16.337590
+8:31.51010
78.0p
63
Tobias Bexell
Hvetlanda SK
57:14.343310
+9:28.56730
76.5p
64
Anton Södergren
Kågedalens SK
57:31.345060
+9:45.58480
76.0p
65
Robert Åkerblom Andersson
IFK Umeå
57:42.346140
+9:56.59560
75.7p
66
Thobias Berggren
Hällefors SK
1:00:45.364410
+12:59.77830
71.4p
Logga in för att slippa de här annonserna
D 21
10km, Längdskidor, Fristil
1
Li Hongxue
China
26:55.161400
77.2p
2
Marte Elden
Henning Sl
26:58.161770
+3.270
77.0p
3
Krista Lahteenmaki
Ikaalisten Urheilijat
27:02.162170
+7.670
76.8p
4
Hilde Lauvhaug
Skrautvaal IL
27:16.163500
+21.2000
76.2p
5
Britt Ingunn Nydal
Njård
27:42.166140
+47.4640
74.9p
6
Maarit Korpi
Teuvan Rivakka
27:43.166200
+48.4700
74.9p
7
Sara Svendsen
Norway
27:46.166570
+51.5070
74.7p
8
Eva Svensson
IFK Mora SK
27:48.166780
+53.5280
74.6p
9
Kristina Strandberg
IFK Hedemora SK
27:51.167030
+56.5530
74.5p
10
Mia Eriksson
Väsby SK
27:53.167200
+58.5700
74.4p
11
Carolin Andersson
Gellivare SK
27:53.167290
+58.5790
74.4p
12
Emma Wikén
Åsarna IK
27:56.167570
+1:01.6070
74.2p
13
Yingcui e
China
28:09.168880
+1:14.7380
73.6p
14
Marte Monrad Hansen
Heming IL
28:12.169120
+1:17.7620
73.5p
15
Xin Li
China
28:19.169810
+1:24.8310
73.2p
16
Helene Söderlund
IFK Mora SK
28:19.169830
+1:24.8330
73.2p
17
Kjersti Boe
Strindheim IL
28:30.170980
+1:35.9480
72.7p
18
Hanna Falk
Ulricehamns IF
28:31.171020
+1:36.9520
72.6p
19
Lena Jensen
Rustad IL
28:34.171350
+1:39.9850
72.5p
20
Sofia Bleckur
IFK Mora SK
28:35.171460
+1:40.9960
72.4p
21
Maija Hakala
Haemeenlinnan Hiihtoseura
28:46.172550
+1:51.11050
72.0p
22
Dandan Man
China
28:50.172920
+1:55.11420
71.8p
23
Emma Eriksson
Falun Borlänge SK
28:51.173090
+1:56.11590
71.7p
24
Laura Ahervo
Haemeenlinnan Hiihtoseura
29:01.174070
+2:06.12570
71.3p
25
Laura Rohtla
Sportclub Someru
29:04.174330
+2:09.12830
71.2p
26
Ingunn Weltzien
Strindheim IL
29:05.174480
+2:10.12980
71.1p
27
Satu Pirttiniemi
Finland
29:09.174880
+2:14.13380
71.0p
28
Linn Sömskar
IFK Umeå
29:10.174950
+2:15.13450
70.9p
29
Laila Kveli
Lierne IL
29:12.175130
+2:17.13630
70.8p
30
Sanna Hallberg
Åsarna IK
29:12.175170
+2:17.13670
70.8p
31
Song Bo
China
29:19.175820
+2:24.14320
70.6p
32
Sofie Jonsson
Hudiksvalls IF
29:43.178210
+2:48.16710
69.6p
33
Jennie Jirhed
ÅS IL
30:11.181010
+3:16.19510
68.4p
34
Katja Schwartz
Åsarna IK
30:42.184130
+3:47.22630
67.2p
35
Lisa K Svensson
Åsarna IK
30:56.185550
+4:01.24050
66.7p
H 18
10km, Längdskidor, Fristil
1
Martin Bergström
Strömnäs GIF
25:35.153450
81.5p
2
Håkan Emilsson
Offerdals SK
25:47.154670
+12.1120
80.8p
3
Niklas Persson
Falu IK
25:50.154920
+14.1370
80.6p
4
Jack Impola
Domnarvets GOIF
26:05.156480
+30.2930
79.8p
5
Henrik Fristedt
Högbo GOIF
26:07.156660
+32.3110
79.7p
6
Daniel Svensson
IFK Mora SK
26:15.157480
+40.3930
79.3p
7
Arvid Forss
Bondsjöhöjdens IK
26:38.159780
+1:03.6230
78.1p
8
Johannes Ringsby
Töcksfors IF
26:40.159900
+1:04.6350
78.0p
9
Karl-Johan Westberg
Borås SK
26:43.160230
+1:07.6680
77.8p
10
Oscar Ivars
Dala-Järna IK
26:47.160630
+1:11.7080
77.6p
11
Karl Edenroth
Strömnäs GIF
26:49.160810
+1:13.7260
77.5p
12
Bob Impola
Domnarvets GOIF
26:54.161380
+1:19.7830
77.2p
13
Joacim Lindstedt
Domnarvets GOIF
27:01.162020
+1:25.8470
76.9p
14
Rasmus Svenningsson
IFK Umeå
27:04.162350
+1:29.8800
76.7p
15
Emil Persson
SK Bore
27:07.162690
+1:32.9140
76.6p
16
Axel Svedlund
Norbergs SK
27:11.163020
+1:35.9470
76.4p
17
Olof Andersson
Häggenås SK
27:11.163080
+1:36.9530
76.4p
18
Peppe Femling
Högbo GOIF
27:12.163100
+1:36.9550
76.4p
19
Elias Alvebro
Häggenås SK
27:12.163150
+1:37.9600
76.3p
20
Mathias Jonasson
Östersunds SK
27:20.163910
+1:44.10360
76.0p
21
Viktor Brännmark
Älvsby IF SK
27:29.164890
+1:54.11340
75.5p
22
Karl Johan Dyvik
Leksands SK
27:32.165120
+1:56.11570
75.4p
23
Per Sandberg
Filipstads SF
27:36.165520
+2:00.11970
75.2p
24
Johan Montén
Domnarvets GOIF
27:37.165620
+2:01.12070
75.1p
25
Oscar Persson
SK Bore
27:40.165970
+2:05.12420
75.0p
26
Niklas Niska
Pajala IF
27:43.166260
+2:08.12710
74.8p
27
Anton Enberg
Domnarvets GOIF
27:45.166470
+2:10.12920
74.7p
28
Pierre Ohlson
Filipstads SF
27:48.166760
+2:13.13210
74.6p
29
Rasmus Hörnfeldt
IFK Strömsund
27:49.166870
+2:14.13320
74.6p
30
Jesper Nelin
Hestra IF
27:56.167580
+2:21.14030
74.2p
31
Johan Forsberg
Agnäs IK
27:57.167680
+2:22.14130
74.2p
32
Fredrik Jonsson
Östersunds SK
28:01.168080
+2:26.14530
74.0p
33
Victor Olsson
Söderala AIK
28:03.168210
+2:27.14660
73.9p
34
Adam Thorman
IK Hakarpspojkarna
28:05.168400
+2:29.14850
73.8p
35
Andreas Grann
Sunne SLF
28:20.169930
+2:44.16380
73.1p
36
Patrik Millestu
Häggenås SK
28:21.170000
+2:45.16450
73.1p
37
Oscar Kardin
Offerdals SK
28:23.170290
+2:48.16740
73.0p
38
Johan Häggström
Kalix SK
28:24.170320
+2:48.16770
73.0p
39
David Sjögren
Töcksfors IF
28:24.170370
+2:49.16820
72.9p
40
Anton Olofsson
Malmbergets Aif
28:27.170620
+2:51.17070
72.8p
41
Erik Stark
Nordingrå SK
28:34.171360
+2:59.17810
72.5p
42
Per Gunnarsson
Lycksele IF
28:35.171490
+3:00.17940
72.4p
43
David Nordström
Täfteå IK
28:39.171800
+3:03.18250
72.3p
44
Nils Persson
Östersunds SK
28:46.172530
+3:10.18980
72.0p
45
Jimmy Seger
Sundbybergs IK
28:46.172560
+3:11.19010
72.0p
46
Axel Danielsson Meiling
Åmotfors IF
28:47.172600
+3:11.19050
71.9p
47
Andreas Holmberg
Korsnäs IF SK
28:53.173210
+3:17.19660
71.7p
48
Daniel Holmgren
Spöland Vännäs IF
28:54.173340
+3:18.19790
71.6p
49
Harald Kempe
Tynderö IK
29:01.174040
+3:25.20490
71.3p
50
Victor Hallquist
Åsarna IK
29:10.174930
+3:34.21380
70.9p
51
Anton Svensson
Åsarna IK
29:11.175050
+3:36.21500
70.9p
52
Anthony Sorsa
Gellivare SK
29:12.175160
+3:37.21610
70.8p
53
Gustav Larsson
Näsvikens IK
29:16.175560
+3:41.22010
70.7p
54
Niclas Eriksson
Kramfors Alliansen
29:20.175930
+3:44.22380
70.5p
55
Henrik Casserlund
Månkarbo IF
29:30.176940
+3:54.23390
70.1p
55
Johan Byström
Täfteå IK
29:30.176940
+3:54.23390
70.1p
57
Martin Bodin
Sävast Ski Team IF
29:33.177260
+3:58.23710
70.0p
58
Isak Landström
IFK Umeå
29:45.178430
+4:09.24880
69.5p
59
Mattias Persson
Åsarna IK
29:45.178440
+4:09.24890
69.5p
60
Daniel Wiklund
Bjuråkers GOIF
29:46.178580
+4:11.25030
69.4p
61
Pierre Bryntesson
Rossöns IF
29:57.179680
+4:22.26130
69.0p
62
Alexander Engström
Nätra SK
29:58.179790
+4:23.26240
68.9p
63
Samuel Lindehag
Strömnäs GIF
30:12.181110
+4:36.27560
68.4p
64
Martin Bergqvist
Ekshärads SF
30:14.181320
+4:38.27770
68.3p
65
Viktor Forsblom
Falu IK
30:17.181620
+4:41.28070
68.2p
66
Johan Holmkvist
IFK Arvidsjaur SK
30:21.182030
+4:45.28480
68.0p
67
Joakim Eriksson
Tierps IF
30:24.182380
+4:49.28830
67.9p
68
Carl Engström
OK Landehof
30:25.182400
+4:49.28850
67.9p
69
Erik Skoglund
Lucksta IF
30:30.182920
+4:54.29370
67.7p
70
Albin Jonsson
Högbo GOIF
30:37.183600
+5:01.30050
67.4p
71
Jesper Säilä
Nässjö SF
30:49.184850
+5:14.31300
66.9p
72
Pål Forsberg
Alnö SK
31:07.186630
+5:31.33080
66.3p
73
Olle Lindfors
Hägersta GF
31:14.187340
+5:38.33790
66.0p
74
Erik Frost
IFK Mora SK
31:21.188070
+5:46.34520
65.7p
75
John Flodin
Hestra IF
31:40.189960
+6:05.36410
65.0p
76
Viktor Hansson
Garphyttans IF
31:44.190380
+6:09.36830
64.9p
77
Erik Strindlund
Östersunds SK
31:49.190830
+6:13.37280
64.7p
78
Simon Svanebo
Alnö SK
32:15.193460
+6:40.39910
63.8p
79
Edvin Johansson
IK Hakarpspojkarna
32:23.194270
+6:48.40720
63.5p
80
Tobias Palolampi
Tynderö IK
33:01.198040
+7:25.44490
62.3p
81
Anton Johansson
Tranemo IF
33:06.198570
+7:31.45020
62.1p
H 20
10km, Längdskidor, Fristil
1
Fredrik Jonsson
Hudiksvalls IF
24:46.148580
84.3p
2
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
25:10.150900
+23.2220
82.9p
3
Gustav Eriksson
IK Jarl Rättvik
25:15.151420
+28.2740
82.6p
4
Anton Lindblad
OK Landehof
25:19.151830
+32.3150
82.4p
5
Simon Sveder
Högbo GOIF
25:41.154040
+54.5360
81.1p
6
Simon Persson
Spöland Vännäs IF
25:47.154620
+1:00.5940
80.8p
7
Adrian Bergström
Strömnäs GIF
25:51.155040
+1:04.6360
80.6p
8
Emil Linell
Högbo GOIF
25:52.155160
+1:05.6480
80.5p
9
Henrik Rosén
Lucksta IF
25:59.155800
+1:12.7120
80.2p
10
Simon Hallström
Idre SK
26:03.156210
+1:16.7530
79.9p
11
Anton Karlsson
Alnö SK
26:06.156580
+1:20.7900
79.7p
12
Simon Andersson
Domnarvets GOIF
26:14.157360
+1:27.8680
79.3p
13
Jimmy Emilsson
Offerdals SK
26:26.158510
+1:39.9830
78.7p
14
Johan Eriksson
Åsarna IK
26:33.159220
+1:46.10540
78.3p
15
Marcus Svelander
Åsarna IK
26:44.160330
+1:57.11650
77.8p
16
Oscar Quicklund
Östersunds SK
26:44.160340
+1:57.11660
77.8p
17
Jens Andersson
Kalix SK
26:45.160490
+1:59.11810
77.7p
18
Mikael Sandgren
IFK Mora SK
26:53.161280
+2:07.12600
77.3p
19
Kalle Eriksson
Domnarvets GOIF
26:54.161330
+2:07.12650
77.3p
20
David Siebers
IK Hakarpspojkarna
27:00.161990
+2:14.13310
76.9p
21
Emil Johansson
IK Jarl Rättvik
27:07.162650
+2:20.13970
76.6p
22
Arvid Elffors
Lucksta IF
27:08.162730
+2:21.14050
76.6p
23
Fredrik Erixon
Antnäs BK
27:14.163360
+2:27.14680
76.2p
24
Patrik Tallbom
Östersunds SK
27:19.163830
+2:32.15150
76.0p
25
Tom Impola
Domnarvets GOIF
27:20.163920
+2:33.15240
76.0p
26
Emil Lagergren
Tynderö IK
27:23.164240
+2:36.15560
75.8p
27
Ronny Wedin
Norbergs SK
27:23.164250
+2:36.15570
75.8p
28
Marcus Johansson
Borås GIF
27:25.164470
+2:38.15790
75.7p
29
Per Lindgren
Strömnäs GIF
27:32.165140
+2:45.16460
75.4p
30
Pontus Johannesson
Bengtsfors Bois
27:38.165720
+2:51.17040
75.1p
31
Max Själin
Storumans IK
27:48.166770
+3:01.18090
74.6p
32
Johan Lövgren
Vännäs SK
27:49.166830
+3:02.18150
74.6p
33
Tobias Nilsson
IFK Umeå
27:53.167270
+3:06.18590
74.4p
34
Marcus Beldt Karlsson
Fränsta IK
27:55.167490
+3:09.18810
74.3p
35
Simon Kvarnström
Ekshärads SF
27:57.167690
+3:11.19010
74.2p
36
Linus Persson
Hudiksvalls IF
28:01.168040
+3:14.19360
74.0p
37
Andreas Allerhed
IFK Mora SK
28:09.168870
+3:22.20190
73.6p
38
Johan Ilhamn
Östersunds SK
28:15.169420
+3:28.20740
73.4p
39
Sebastian Torstensson
Kopparbergs IF
28:24.170310
+3:37.21630
73.0p
40
Carl Olander
OK Landehof
28:25.170410
+3:38.21730
72.9p
41
Douglas Amos
Usa
28:30.170920
+3:43.22240
72.7p
42
Hampus Ohlström
IK Rex
28:37.171650
+3:50.22970
72.4p
43
Johan Lindblad
Alnö SK
28:41.172090
+3:55.23410
72.2p
44
Christian Persson
Spöland Vännäs IF
28:42.172170
+3:55.23490
72.1p
45
Erik Simberg
SK Bore
28:45.172410
+3:58.23730
72.0p
46
Lars Andersson
Gellivare SK
28:50.172980
+4:04.24300
71.8p
46
Torsten Kempe
Tynderö IK
28:50.172980
+4:04.24300
71.8p
48
Daniel Olsson
Falu IK
28:53.173290
+4:07.24610
71.6p
49
Joakim Persson
Strömnäs GIF
29:06.174500
+4:19.25820
71.1p
50
Niklas Wassberg
Töcksfors IF
29:06.174530
+4:19.25850
71.1p
51
Klas Hasselgren
Sundbybergs IK
29:09.174820
+4:22.26140
71.0p
52
Adam Karlsson
Garphyttans IF
29:15.175460
+4:28.26780
70.7p
53
Isak Nordqvist
Kalix SK
29:32.177160
+4:45.28480
70.0p
54
Sebastian Högdahl
Hudiksvalls IF
29:35.177480
+4:49.28800
69.9p
55
Adrian Hedberg
Östersunds SK
29:36.177530
+4:49.28850
69.8p
56
Christoffer Olsson
Hudiksvalls IF
29:45.178430
+4:58.29750
69.5p
57
Robin Bornström
Domnarvets GOIF
29:50.178930
+5:03.30250
69.3p
58
Per Frost
IFK Mora SK
29:52.179140
+5:05.30460
69.2p
59
Johannes Ainegren
IFK Likenäs
30:10.180990
+5:24.32310
68.4p
60
Magnus Björk
IK Rex
30:43.184250
+5:56.35570
67.2p
61
Emil Wiklund
Bjuråkers GOIF
30:51.185070
+6:04.36390
66.9p
62
Endre Stjernström
Sundbybergs IK
30:55.185440
+6:08.36760
66.7p
63
Johan Sjödin
Lycksele IF
31:02.186130
+6:15.37450
66.5p
64
Erik Svensson
Alvesta SOK
31:18.187780
+6:32.39100
65.8p
65
Jesper Brofjärd
Borås GIF
31:56.191530
+7:09.42850
64.5p
66
Jens Friberg
Östersunds SK
32:31.195010
+7:44.46330
63.3p
67
Emil Westlund
Vemdalens IF
34:49.208850
+10:02.60170
58.9p
D 18
5km, Längdskidor, Fristil
1
Madeleine Thorn
Bengtsfors Bois
16:56.101500
72.3p
2
Maja Falk
Ulricehamns IF
17:46.106580
+50.4980
68.9p
3
Lisa Dahl
Offerdals SK
18:01.108060
+1:05.6460
67.9p
4
Stina Nilsson
Malungs IF
18:05.108460
+1:09.6860
67.7p
5
Frida Sivermark
Ulricehamns IF
18:10.108910
+1:14.7310
67.4p
6
Linda Sivermark
Ulricehamns IF
18:37.111620
+1:41.10020
65.8p
7
Sofie Elebro
Vilhelmina IK
18:37.111630
+1:41.10030
65.8p
8
Evelina Lundqvist
Bolidens SK
18:46.112540
+1:50.10940
65.3p
9
Katarina Olsson
Fränsta IK
18:49.112890
+1:53.11290
65.1p
10
Moa Larsson
Domnarvets GOIF
18:52.113100
+1:56.11500
64.9p
11
Sara Nordstrand
Hägglunds IOFK
19:07.114660
+2:11.13060
64.1p
12
Linda Lindkvist
Skogspojkarnas OK
19:13.115210
+2:17.13610
63.7p
13
Anna Österberg
Graninge-Alliansen
19:15.115470
+2:19.13870
63.6p
14
Evelina Settlin
Hudiksvalls IF
19:17.115670
+2:21.14070
63.5p
15
Evelina Bångman
Offerdals SK
19:18.115770
+2:22.14170
63.4p
16
Agnes Åsander Grahn
Hudiksvalls IF
19:19.115830
+2:23.14230
63.4p
17
Anna Svedin Thunström
Bergeforsens SK
19:23.116240
+2:27.14640
63.2p
18
Lovisa Modig
Bergnäsets AIK
19:24.116340
+2:28.14740
63.1p
19
Julia Jansson
Månkarbo IF
19:27.116640
+2:31.15040
63.0p
20
Jennifer Lindblom
Svegs IK
19:28.116740
+2:32.15140
62.9p
21
Isabelle Persson
Stöde IF
19:30.116930
+2:34.15330
62.8p
22
Maria Sundström
Strömnäs GIF
19:33.117290
+2:37.15690
62.6p
23
Caroline Glännerud
Domnarvets GOIF
19:38.117750
+2:42.16150
62.4p
24
Louise Persson
Stöde IF
19:48.118780
+2:52.17180
61.8p
25
Josefin Nilsson
Filipstads SF
19:54.119370
+2:58.17770
61.5p
26
Jenny Landström
Malungs IF
20:07.120640
+3:11.19040
60.9p
27
Lovisa Sundin
Delsbo IF
20:13.121270
+3:17.19670
60.6p
28
Victoria Thorn
Bengtsfors Bois
20:19.121830
+3:23.20230
60.3p
29
Alicia Kallin
IFK Mora SK
20:28.122750
+3:32.21150
59.8p
30
Caroline Lundgren
Vidsels IK
20:30.122920
+3:34.21320
59.8p
31
Julia Dahl
Sya SK
20:32.123130
+3:36.21530
59.7p
32
Alexandra Persson
IFK Tärendö
20:35.123420
+3:39.21820
59.5p
33
Malin Fredriksson
Lycksele IF
20:42.124160
+3:46.22560
59.2p
34
Sara Hallquist
Åsarna IK
20:43.124260
+3:47.22660
59.1p
35
Sofia Lindberg
Robertsfors IK
20:44.124380
+3:48.22780
59.1p
36
Lovisa Ottosson
Åsarna IK
21:03.126280
+4:07.24680
58.2p
37
Felice Hedberg
Norbergs SK
21:05.126440
+4:09.24840
58.1p
38
Ida Clareus
Offerdals SK
21:06.126500
+4:10.24900
58.1p
39
Clara Auland
Sunderby SK
21:07.126660
+4:11.25060
58.0p
40
Emma Dahlgren
Filipstads SF
21:10.126990
+4:14.25390
57.9p
41
Sofie Eriksson
Malmbergets Aif
21:29.128800
+4:33.27200
57.0p
42
Monica Wiklund
Ramsjö SK
21:31.129010
+4:35.27410
57.0p
43
Olivia Lundström
Stockviks SF
21:40.129990
+4:44.28390
56.5p
44
Magdalena Eliasson
Graninge-Alliansen
21:45.130480
+4:49.28880
56.3p
45
Sofie Svensson
IK Vista
22:00.131920
+5:04.30320
55.7p
46
Anna Gunnars
IFK Mora SK
22:07.132640
+5:11.31040
55.4p
47
Sofia Rylander
IFK Mora SK
22:11.133050
+5:15.31450
55.2p
48
Marika Vikberg Elmkvist
Ytterhogdals IK
22:38.135770
+5:42.34170
54.1p
49
Elin Nilsson
Älvsby IF SK
22:38.135790
+5:42.34190
54.1p
50
Anna Johansson
Sävast Ski Team IF
22:40.135960
+5:44.34360
54.1p
51
Linda Andersson
OK Sarven
23:24.140340
+6:28.38740
52.4p
52
Karin Bergman
Svegs IK
23:38.141750
+6:42.40150
51.9p
53
Sara Pittsa
Gellivare SK
23:45.142420
+6:49.40820
51.6p
54
Madelene Hallin
Lucksta IF
24:07.144600
+7:11.43000
50.8p
55
Petra Holmbom
Sävast Ski Team IF
25:10.150940
+8:14.49340
48.7p
Logga in för att slippa de här annonserna
D 20
5km, Längdskidor, Fristil
1
Maria Nordström
Gävle SK
17:32.105190
69.8p
2
Kajsa Snihs
Sweden
18:09.108870
+36.3580
67.4p
3
Emilia Lindstedt
Domnarvets GOIF
18:12.109130
+39.3840
67.3p
4
Johanna Meyer
Camp Södergren SC
18:16.109580
+43.4290
67.0p
5
Elin Mohlin
Graninge-Alliansen
18:17.109630
+44.4340
67.0p
6
Ida Indahl
Camp Södergren SC
18:18.109700
+45.4410
66.9p
7
Fanny Pekkari
IFK Tärendö
18:25.110400
+52.5110
66.5p
8
Kerstin Holmstrand
Åmotfors IF
18:25.110440
+52.5150
66.5p
9
Christina Hellberg Løvald
Sundbybergs IK
18:27.110660
+54.5370
66.4p
10
Petra Nilsson
Åsarna IK
18:32.111160
+59.5870
66.1p
11
Emilie Cedervärn
Ulricehamns IF
18:35.111450
+1:02.6160
65.9p
12
Emelie Stark
Nordingrå SK
18:41.112020
+1:08.6730
65.6p
13
Linda Lundberg
Jukkasjärvi IF
18:50.112910
+1:17.7620
65.0p
14
Eva Johansson
Linköpings SK
18:50.112940
+1:17.7650
65.0p
15
Karin Wasell
Graninge-Alliansen
18:57.113630
+1:24.8340
64.6p
16
Ingela Andersson
IFK Arvidsjaur SK
19:00.113940
+1:27.8650
64.5p
17
Sara Jobs
Sågmyra SK
19:01.114020
+1:28.8730
64.4p
18
Josefin Halvarsson
Bodens SK
19:03.114230
+1:30.8940
64.3p
19
Malin Nilsson
Malungs IF
19:04.114350
+1:31.9060
64.2p
20
Frida Hallquist
Åsarna IK
19:09.114800
+1:36.9510
64.0p
21
Rebecka Sundin
Nordingrå SK
19:15.115480
+1:42.10190
63.6p
22
Emma Sjölander
Strömnäs GIF
19:19.115860
+1:46.10570
63.4p
23
Kristina Lycke
Malungs IF
19:37.117640
+2:04.12350
62.4p
24
Lisa Hallberg
IFK Mora SK
19:42.118120
+2:09.12830
62.2p
25
Malin Eriksson
Söderala AIK
19:42.118170
+2:09.12880
62.2p
26
Lina Hultin
Garphyttans IF
19:43.118290
+2:11.13000
62.1p
27
Anna Nystedt
Stockviks SF
19:52.119120
+2:19.13830
61.7p
28
Lina Öberg
Bergeforsens SK
19:57.119680
+2:24.14390
61.4p
29
Maria Nordström
Camp Södergren SC
20:00.119900
+2:27.14610
61.3p
30
Magdalena Olsson
Älvdalens IF SK
20:00.119910
+2:27.14620
61.3p
31
Maria Bois
Malungs IF
20:01.120070
+2:28.14780
61.2p
32
Elin Axlund
Hudiksvalls IF
20:09.120860
+2:36.15570
60.8p
33
Hanna Larsson
Hybo AIK
20:10.120910
+2:37.15620
60.8p
34
Moa Forsberg
IFK Mora SK
20:14.121330
+2:41.16040
60.5p
35
Vendela Eriksson
Husums IF SK
20:18.121700
+2:45.16410
60.4p
36
Erika Oskarsson
Camp Södergren SC
20:22.122140
+2:49.16850
60.1p
37
Emma Wikberg
Funäsdalens IF
20:39.123840
+3:06.18550
59.3p
38
Jill Johansson
Timrå SOK
21:02.126150
+3:29.20860
58.2p
39
Ida Naartijärvi
Jukkasjärvi IF
21:17.127690
+3:45.22400
57.5p
40
Ida Nilsson
Gellivare SK
21:23.128200
+3:50.22910
57.3p
41
Emma Bergman
Månkarbo IF
21:27.128600
+3:54.23310
57.1p
41
Caroline Blombacke
Gellivare SK
21:27.128600
+3:54.23310
57.1p
43
Marika Sundin
Delsbo IF
21:27.128670
+3:54.23380
57.1p
44
Anna K Maliwan
Domnarvets GOIF
21:35.129480
+4:02.24190
56.8p
45
Karolina Olsson
Bergeforsens SK
21:41.130090
+4:09.24800
56.5p
46
Malin Svensson
IK Vista
22:06.132550
+4:33.27260
55.4p
47
Linnea Kastemyr
Månkarbo IF
22:29.134840
+4:56.29550
54.5p
48
Jenny Lundqvist
Gellivare SK
22:59.137890
+5:27.32600
53.3p
49
Jenny Landberg
Storvreta IK
23:01.138000
+5:28.32710
53.3p
50
Nathalie Ohlson
Filipstads SF
23:03.138280
+5:30.32990
53.2p
51
Therese Berggren
Hällefors SK
24:51.149040
+7:18.43750
49.3p