Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Stora Fjälltoppsloppet
2023-04-22
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
35km
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
H 21
Gustaf Berglund
IFK Mora SK
1:30:16.541520
89.6p
2
H 21
Antonin Savary
Rya IF
1:30:25.542400
+8.780
89.4p
3
H 21
Fredrik Andersson
Piteå Elit SK
1:31:01.546070
+45.4450
89.0p
4
H 21
Truls Gisselman
Rehns BK
1:31:34.549300
+1:17.7680
88.6p
5
H 21
Alvar Myhlback
Sågmyra SK
1:32:01.552050
+1:45.10430
88.3p
6
H 21
Torleif Syrstad
Lundamo IL
1:32:04.552320
+1:48.10700
88.3p
7
H 21
Florian Notz
Germany
1:32:08.552780
+1:52.11160
88.2p
8
H 21
Johan Häggström
Piteå Elit SK
1:32:36.555580
+2:20.13960
87.9p
9
H 21
Eric Rosjö
IFK Mora SK
1:32:37.555660
+2:21.14040
87.9p
10
H 21
Mathis Desloges Nordique
Villard De Lans
1:32:38.555760
+2:22.14140
87.8p
11
H 21
Axel Jutterström
IFK Mora SK
1:32:39.555830
+2:23.14210
87.8p
12
H 21
Håvard Kne Galaaen
Röros IL
1:32:44.556330
+2:28.14710
87.8p
13
H 21
Edvin Anger
Åsarna IK
1:33:22.560150
+3:06.18530
87.3p
14
H 21
Måns Skoglund
Täby IS SK
1:34:28.566710
+4:11.25090
86.6p
15
H 21
Erik Granström
Piteå Elit SK
1:34:28.566790
+4:12.25170
86.6p
16
H 21
Lars Nelson
Åsarna IK
1:34:33.567200
+4:16.25580
86.5p
17
H 21
Johannes Rydzek
SC Oberstdorf
1:34:38.567710
+4:21.26090
86.5p
18
H 21
Simon Andersson
Falun Borlänge SK
1:34:50.568960
+4:34.27340
86.3p
19
H 21
Leo Johansson
Falun Borlänge SK
1:35:51.575070
+5:35.33450
85.6p
20
H 21
Nicola Wigger
Skiclub Am Bachtel
1:36:15.577450
+5:59.35830
85.4p
21
H 21
Alexander Mathisen
Sellnäs IF
1:36:32.579190
+6:16.37570
85.2p
22
H 21
Oskar Algotsson
Åsarna IK
1:36:42.580180
+6:26.38560
85.1p
23
H 21
Gustav Kvarnbrink
Åsarna IK
1:36:53.581220
+6:37.39600
85.0p
24
H 21
Pål Jonsson
Piteå Elit SK
1:36:59.581830
+6:43.40210
84.9p
25
H 21
Georg Ersson
Falun Borlänge SK
1:37:54.587300
+7:37.45680
84.3p
26
H 21
Marcus Ruus
Åsarna IK
1:38:12.589120
+7:56.47500
84.1p
27
D 21
Ebba Andersson
Piteå Elit SK
1:38:59.593880
+8:43.52260
83.6p
28
H 21
Endre Blikra
Strindheim IL
1:39:21.596090
+9:05.54470
83.3p
29
H 21
Simon Hallström
Borås SK
1:39:48.598740
+9:32.57120
83.1p
30
H 21
Emil Danielsson
Högbo GIF
1:40:01.600030
+9:45.58410
82.9p
31
H 21
Nils Bergström
Rehns BK
1:40:38.603760
+10:22.62140
82.5p
32
H 21
Carl Olander
IK Stern
1:40:59.605880
+10:43.64260
82.3p
33
H 21
Victor Olsson
Hudiksvalls IF
1:41:19.607870
+11:03.66250
82.1p
34
H 21
Oscar Olsson
Hudiksvalls IF
1:41:52.611110
+11:35.69490
81.8p
35
D 21
Laura Gimmler
SC Oberstdorf
1:42:26.614540
+12:10.72920
81.4p
36
H 21
Max Olex
Ski-club Partenkirchen
1:42:30.614940
+12:14.73320
81.4p
37
H 21
Janosch Brugger
SC Schluchsee
1:42:39.615820
+12:23.74200
81.3p
38
H 21
Linus Jonsson
Åsarna IK
1:43:25.620470
+13:09.78850
80.8p
39
H 21
Birk Blomqvist
Rehns BK
1:43:49.622840
+13:33.81220
80.6p
40
H 21
Konrad Mattsson Myhr
Åsarna IK
1:44:17.625610
+14:00.83990
80.3p
41
D 21
Frida Karlsson
Sollefteå Skidor IF
1:44:18.625750
+14:02.84130
80.3p
42
H 21
Jonas Eriksson
IFK Mora SK
1:45:01.630030
+14:45.88410
79.9p
43
H 21
Marcus Fredriksson
Hudiksvalls IF
1:45:04.630320
+14:48.88700
79.9p
44
H 21
Johannes Engdahl
Falun Borlänge SK
1:45:30.632920
+15:14.91300
79.6p
45
D 21
Tove Eriksson
Hudiksvalls IF
1:45:59.635850
+15:43.94230
79.3p
46
H 21
Axel Werner
IK Stern
1:47:13.643240
+16:57.101620
78.6p
47
H 21
Gustav Aflodal
Offerdals SK
1:47:31.645030
+17:15.103410
78.5p
48
H 21
Eelis Murto
Gellivare Skidallians IK
1:47:44.646330
+17:28.104710
78.4p
49
D 21
Louise Lindström
Falun Borlänge SK
1:48:05.648460
+17:49.106840
78.2p
50
H 21
Erik Larsson
IFK Mora SK
1:48:07.648650
+17:51.107030
78.1p
51
H 21
Gustav Eriksson
IFK Mora SK
1:48:17.649690
+18:01.108070
78.0p
52
H 21
Markus Johansson
Offerdals SK
1:48:50.652970
+18:34.111350
77.7p
53
H 21
Michael Hellweger
C.S Carabinieri
1:48:54.653330
+18:38.111710
77.7p
54
H 21
Sander Krouwel
Falun Borlänge SK
1:49:09.654810
+18:52.113190
77.6p
55
H 21
Jens Burman
Åsarna IK
1:49:33.657250
+19:17.115630
77.3p
56
H 21
John Leander
Åsarna IK
1:49:33.657280
+19:17.115660
77.3p
57
H 21
William Poromaa
Åsarna IK
1:49:39.657810
+19:22.116190
77.3p
58
H 21
Ludvig Jonsson
Hudiksvalls IF
1:50:14.661320
+19:58.119700
77.0p
59
D 21
Lisa Eriksson
Strömnäs GIF
1:50:19.661810
+20:02.120190
76.9p
60
H 21
Elis Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
1:50:27.662610
+20:10.120990
76.9p
61
H 21
Markus Akne Vieider
Sellnäs IF
1:50:27.662620
+20:11.121000
76.9p
62
D 21
Sofie Krehl
SC Oberstdorf
1:51:17.667680
+21:01.126060
76.4p
63
D 21
Moa Hansson
Falun Borlänge SK
1:51:32.669140
+21:16.127520
76.3p
64
D 21
Frida Hallquist
Åsarna IK
1:51:38.669770
+21:22.128150
76.2p
65
D 21
Moa Larsson
Falun Borlänge SK
1:53:00.677930
+22:44.136310
75.5p
66
H 21
Adam Persson
Östersunds SK
1:53:04.678340
+22:48.136720
75.5p
67
D 21
Pia FINK
Germany
1:53:23.680250
+23:07.138630
75.3p
68
H 21
Emil Johansson
IK Jarl Rättvik
1:53:45.682400
+23:28.140780
75.1p
69
H 21
Love Kreij
Stockviks SF
1:55:56.695520
+25:40.153900
74.0p
70
D 21
Lisa Jonsson
Ulricehamns IF
1:56:46.700500
+26:29.158880
73.6p
71
H 21
Måns Sunesson
Sellnäs IF
1:57:01.702030
+26:45.160410
73.5p
72
H 21
Mathias Modin
Sollefteå Skidor IF
1:57:06.702560
+26:50.160940
73.4p
73
H 21
Theodor Danielsson
Enebybergs IF
2:00:13.721240
+29:57.179620
71.9p
74
D 21
Emma Ivarsson
Årsunda IF
2:00:52.725160
+30:36.183540
71.6p
75
H 21
Erik Lieback
Ulricehamns IF
2:01:23.728260
+31:07.186640
71.4p
76
D 21
Hilda Lingman
Rehns BK
2:01:33.729280
+31:17.187660
71.3p
77
D 21
Elsa Wallin
Högbo GIF
2:02:18.733760
+32:02.192140
71.0p
78
D 21
Hannah Sieberer
Sellnäs IF
2:03:43.742220
+33:27.200600
70.3p
79
H 21
Erik Backlund
Äspereds IF
2:04:00.743910
+33:43.202290
70.2p
80
H 21
Gabriel Miernik
Gellivare Skidallians IK
2:05:59.755850
+35:43.214230
69.3p
81
D 21
Linnea Johansson
Linköpings SK
2:09:41.778070
+39:25.236450
67.7p
82
D 21
Jessica Häggqvist
Nordingrå SK
2:13:50.802940
+43:34.261320
66.0p
83
H 21
Mats Risberg
IF Ski Team Skåne
2:14:25.806400
+44:08.264780
65.8p
84
D 21
Linda-louise Köld
Rehns BK
2:16:34.819300
+46:17.277680
64.9p
85
D 21
Anna Jonsson
Trillevallens Sportklubb
2:17:38.825790
+47:22.284170
64.5p
86
D 21
Agnes Öhrn
Bergeforsens SK
2:24:01.864000
+53:44.322380
62.2p
87
D 21
Delia Giezendanner
Raetia
2:28:09.888880
+57:53.347260
60.8p
88
H 21
Fredrik Jonsson
Hudiksvalls IF
23:59:58.8639700
89
D 21
Coletta Rydzek
SC Oberstdorf
23:59:59.8639800
89
D 21
Alva Björk
Orsa SK
23:59:59.8639800
89
H 21
Rikard Westin
Sollefteå SK
23:59:59.8639800
89
H 21
Axel Aflodal
Offerdals SK
23:59:59.8639800
89
H 21
Hugo Sjögren
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
89
H 21
Kasper Olsen
SK Bore
23:59:59.8639800
89
H 21
Jonas Lenz
Stockviks SF
23:59:59.8639800
89
H 21
Ivar Nistad
Førde IL
23:59:59.8639800
89
H 21
Jonas Carlsson
Stora Tuna IK SK
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
31km
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
H 19
Giacomo Petrini
Amateursciclub Sesvenna Volksbank
1:19:58.479780
85.5p
2
H 19
Elias Danielsson
Högbo GIF
1:20:38.483730
+39.3850
85.0p
3
H 17
Isai Naeff
Lischana Scuol
1:21:41.490080
+1:43.10200
84.1p
4
H 17
Hugo Nilsson
Hudiksvalls IF
1:22:00.491930
+2:01.12050
83.9p
5
H 19
Noe Naeff
Lischana Scuol
1:23:05.498450
+3:06.18570
83.1p
6
H 19
Peder Rygg
Byåsen IL
1:23:07.498630
+3:08.18750
83.0p
7
H 19
David Oberhofer
Amateursciclub Sesvenna Volksbank
1:23:14.499390
+3:16.19510
83.0p
8
H 19
Hannes Oberhofer
G.S Fiamme Gialle
1:23:22.500140
+3:23.20260
82.9p
9
H 19
Simon Nilsson
Hägglunds Ski Team SK
1:24:01.504060
+4:02.24180
82.4p
10
H 19
Marcus Nilsson
Hägglunds Ski Team SK
1:24:59.509800
+5:00.29920
81.7p
11
H 17
Viking Olsson
Hägglunds Ski Team SK
1:25:29.512890
+5:31.33010
81.3p
12
H 17
Måns Rawald
Ås IF
1:26:01.516020
+6:02.36140
80.9p
13
H 17
Olav Fugelsoey
Surnadal IL
1:26:39.519850
+6:40.39970
80.5p
14
H 19
Anton Grahn
IFK Mora SK
1:26:57.521650
+6:58.41770
80.3p
15
H 19
Simon Claesson
Ulricehamns IF
1:26:59.521800
+7:00.41920
80.2p
16
H 19
Antonius Herskedal Amundsen
Byåsen IL
1:27:13.523240
+7:14.43360
80.1p
17
H 19
Albin Blomberg
Rehns BK
1:27:14.523350
+7:15.43470
80.1p
18
H 19
Melker Åkerström
Borås SK
1:27:14.523370
+7:15.43490
80.1p
19
H 17
Adrian Cornelius Kaasbøll
Byåsen IL
1:27:25.524440
+7:26.44560
79.9p
20
H 17
Oskar Höglund
Hägglunds Ski Team SK
1:27:28.524730
+7:29.44850
79.9p
21
H 17
Ottar Rekstad
Byåsen IL
1:27:41.526090
+7:43.46210
79.7p
22
H 19
Hjalmar Oskarsson
Ås IF
1:27:49.526850
+7:50.46970
79.7p
23
H 19
Lukas Karlberg
IK Rex
1:28:06.528520
+8:07.48640
79.5p
24
H 17
Axel Eriksson
Åsarna IK
1:28:11.529010
+8:12.49130
79.4p
25
H 19
Carl Gustafsson
Hägglunds Ski Team SK
1:28:27.530680
+8:29.50800
79.2p
26
H 17
Ruben Wurzer
Asv 5V Loipe
1:28:43.532260
+8:44.52380
79.0p
27
H 19
Arvid Norberg
Hudiksvalls IF
1:28:47.532680
+8:49.52800
79.0p
28
H 21 Motion
Ueli Schnider
German Group
1:28:55.533410
+8:56.53530
78.9p
29
H 19
Viktor Norberg
Falu IK
1:29:30.536900
+9:31.57020
78.5p
30
H 19
Melker Hendén
Ulricehamns IF
1:29:31.537060
+9:32.57180
78.5p
31
H 19
Erik Johansson
Domnarvets GOIF
1:29:40.537960
+9:41.58080
78.4p
32
H 17
Nils Borin
Östersunds SK
1:29:52.539140
+9:53.59260
78.3p
33
H 19
Karl-filip Köld
Medåkers IF
1:29:56.539520
+9:57.59640
78.2p
34
H 21 Motion
Anders Böhlmark
XC Sthlm Ski Club
1:30:00.539960
+10:01.60080
78.2p
35
H 21 Motion
Tor Halvor Bjoernstad
Tynset IL
1:30:06.540520
+10:07.60640
78.1p
36
H 19
Albin Augustsson
IFK Mora SK
1:30:07.540680
+10:09.60800
78.1p
37
H 19
Edvin Schön
Täby IS SK
1:30:24.542350
+10:25.62470
77.9p
38
H 19
Hjalmar Berg
Sunne SLF
1:30:30.542980
+10:32.63100
77.8p
39
H 19
Loke Sköld
Häverödals SK
1:30:39.543850
+10:40.63970
77.7p
40
H 17
Philip Lindkvist-fløtten
Strindheim IL
1:31:13.547250
+11:14.67370
77.4p
41
H 19
Emil Porret
Matfors SK
1:31:16.547560
+11:17.67680
77.3p
42
D 19
Erika Lavén
Täby IS SK
1:31:19.547810
+11:20.67930
77.3p
43
H 19
Ilan Pittier
Vue-des-alpes
1:31:31.549060
+11:32.69180
77.2p
44
H 17
David Wallin
Högbo GIF
1:31:42.550150
+11:43.70270
77.1p
45
H 17
Tomas Holmgren
Matfors SK
1:31:59.551820
+12:00.71940
76.9p
46
H 17
Alexander Lodin
Tunafors SK
1:32:06.552590
+12:08.72710
76.8p
47
H 19
Wilhelm Sterner
Täby IS SK
1:32:15.553480
+12:17.73600
76.7p
48
H 19
Riccardo Foradori
Amateursciclub Sesvenna Volksbank
1:32:22.554190
+12:24.74310
76.6p
49
H 17
Joel Martinson
IK Hakarpspojkarna
1:32:43.556230
+12:44.76350
76.4p
50
H 19
Jacob Larsson
IFK Mora SK
1:33:26.560590
+13:28.80710
76.0p
51
H 17
Endre Saeterbo Nielsen
Strindheim IL
1:33:40.561920
+13:41.82040
75.8p
52
H 17
Benjamin Kulsetås
Strindheim IL
1:33:59.563860
+14:00.83980
75.6p
53
H 19
Rikard Sjödin
Matfors SK
1:34:14.565390
+14:16.85510
75.5p
54
D 19
Elin Näslund
Vårby IK
1:34:23.566210
+14:24.86330
75.4p
55
D 19
Nora Bråmer
IFK Mora SK
1:34:24.566370
+14:25.86490
75.4p
56
H 19
Bosse Lövgren
Falu IK
1:34:48.568790
+14:50.88910
75.1p
57
D 19
Sara Andersson
IFK Mora SK
1:34:58.569780
+15:00.89900
75.0p
58
H 17
Alexander Bjuredal
Sälens IF
1:35:15.571480
+15:17.91600
74.8p
59
D 19
Mabel Ovedie Herskedal Amundsen
Byåsen IL
1:35:16.571500
+15:17.91620
74.8p
60
H 17
Joergen Storli
Strindheim IL
1:35:24.572370
+15:25.92490
74.7p
61
H 17
Albin Jeleby
Häverödals SK
1:35:27.572620
+15:28.92740
74.7p
62
D 19
Mali Eidnes Bakken
IK Rindals-Troll
1:35:31.573060
+15:32.93180
74.7p
63
H 19
Wille Långberg
Hudiksvalls IF
1:35:48.574760
+15:49.94880
74.5p
64
H 17
Hugo Ekström
Grava SK
1:36:00.575930
+16:01.96050
74.4p
64
H 19
Samuel Tyvold
Byåsen IL
1:36:00.575930
+16:01.96050
74.4p
66
H 17
David Palmgren
Bergeforsens SK
1:36:17.577600
+16:18.97720
74.2p
67
H 19
Valter Ljungdahl
Matfors SK
1:36:31.579060
+16:32.99180
74.1p
68
H 19
Viggo Östlund
Bergeforsens SK
1:36:49.580880
+16:51.101000
73.9p
69
H 17
Knut Saitton
Vårby IK
1:36:51.581040
+16:52.101160
73.9p
70
D 19
Malin Oskarsson
Högbo GIF
1:37:12.583120
+17:13.103240
73.7p
71
H 19
David Musslinder
Falköpings AIK SK
1:37:17.583680
+17:19.103800
73.6p
72
H 17
Nils Danneskog
Hudiksvalls IF
1:37:22.584130
+17:23.104250
73.6p
73
H 19
Kalle Georgsson
Högbo GIF
1:37:28.584730
+17:29.104850
73.5p
74
H 19
Victor Berglund
Bodens SK
1:37:33.585210
+17:34.105330
73.5p
75
D 19
Ylvie Folie
Amateursciclub Sesvenna Volksbank
1:37:47.586670
+17:48.106790
73.3p
76
H 21 Motion
Ola Ravald
Ås IF
1:37:49.586810
+17:50.106930
73.3p
77
H 21 Motion
Anders Boström
XC Sthlm Ski Club
1:38:23.590260
+18:24.110380
73.0p
78
H 17
Ebbe Zachrisson
Östersunds SK
1:38:37.591610
+18:38.111730
72.8p
79
H 17
Leo Kristiansson
Dala-Järna IK
1:38:56.593590
+18:58.113710
72.6p
80
H 17
Ask Holmvassdal
Strindheim IL
1:39:03.594240
+19:04.114360
72.6p
81
H 19
Ludvig Wibom
Mälarö SOK
1:39:18.595750
+19:19.115870
72.4p
82
D 19
Eva Ingebrigtsen
Bratsberg IL
1:39:31.597020
+19:32.117140
72.3p
83
H 21 Motion
Fredrik Sätter
Mattmar SK
1:39:32.597180
+19:34.117300
72.3p
84
H 17
Carl Montan
Tranemo IF
1:39:42.598100
+19:43.118220
72.2p
85
D 17
Marit Folie
Amateursciclub Sesvenna Volksbank
1:39:56.599590
+19:58.119710
72.1p
86
H 17
Joar Rosvold
Rehns BK
1:40:06.600530
+20:07.120650
72.0p
87
H 19
Markus Almgren
IFK Mora SK
1:40:15.601490
+20:17.121610
71.9p
87
H 19
Sebastian Svahn
IFK Mora SK
1:40:15.601490
+20:17.121610
71.9p
89
D 19
Selma Nevin
Byåsen IL
1:40:27.602660
+20:28.122780
71.8p
90
H 17
Sigurd Ekle-danielsen
Strindheim IL
1:40:54.605380
+20:56.125500
71.5p
91
H 19
Axel Mäkinen
Högbo GIF
1:41:03.606290
+21:05.126410
71.5p
92
H 21 Motion
Jan Jacob Verdenius
Tolga IL
1:41:11.607020
+21:12.127140
71.4p
93
H 17
Love Däldehög
Hudiksvalls IF
1:41:53.611270
+21:54.131390
71.0p
94
H 17
Logan Duncan
Huntly Nordic Ski Club
1:41:57.611650
+21:58.131770
71.0p
95
H 17
Oskar Bergman
IFK Mora SK
1:42:03.612260
+22:04.132380
70.9p
96
D 17
Petronella Haram
Strindheim IL
1:42:09.612810
+22:10.132930
70.9p
97
D 19
Giada Santus
Amateursciclub Sesvenna Volksbank
1:42:17.613660
+22:18.133780
70.8p
98
H 17
Malte Söderlund
Falu IK
1:42:55.617430
+22:56.137550
70.4p
99
H 19
Wiliam Björklin
Högbo GIF
1:43:23.620280
+23:25.140400
70.2p
100
H 19
Joel Nilsson
IFK Umeå
1:43:26.620550
+23:27.140670
70.2p
101
H 17
Hjalmar Wilhelmsson
Filipstads SF
1:44:02.624130
+24:03.144250
69.8p
102
D 17
Marie Schwitzer
C.S Carabinieri Sez.Sci
1:44:14.625340
+24:15.145460
69.7p
103
H 19
Alexander Danneskog
Hudiksvalls IF
1:44:30.626940
+24:31.147060
69.6p
104
D 17
Nora Wallenius
IFK Umeå
1:44:50.628960
+24:51.149080
69.4p
105
H 17
Elias Redman
Östersunds SK
1:45:13.631270
+25:14.151390
69.2p
106
D 17
Minna Mikaelsson
Vårby IK
1:45:20.631960
+25:21.152080
69.2p
107
D 17
Jenny Farbu
Inderøy IL
1:45:21.632090
+25:23.152210
69.1p
108
D 19
Elsa Hermansson
IFK Mora SK
1:45:25.632480
+25:27.152600
69.1p
109
H 17
Tore Sandegård
Valbo Aif
1:45:32.633120
+25:33.153240
69.1p
110
D 17
Hanna Stenmark
Östersunds SK
1:45:32.633130
+25:33.153250
69.0p
111
D 17
Enya Daabach
Åsarna IK
1:45:35.633400
+25:36.153520
69.0p
112
H 19
Lukas Ejvinsson
Matfors SK
1:45:40.633970
+25:41.154090
69.0p
113
D 19
Molly Furunäs
IFK Grängesberg SK
1:45:55.635460
+25:56.155580
68.8p
114
H 21 Motion
Morten Hegle Svendsen
Byåsen IL
1:46:28.638710
+26:29.158830
68.6p
115
D 17
Marie Wollan Benum
Byåsen IL
1:46:51.641000
+26:52.161120
68.4p
116
H 21 Motion
Robert Åström
Hägglunds Ski Team SK
1:47:16.643590
+27:18.163710
68.2p
117
D 19
HOLMBERG Sofi
Västerås Skidklubb
1:47:32.645190
+27:34.165310
68.0p
118
D 17
Alva Hedström
Funäsdalens IF
1:47:37.645610
+27:38.165730
68.0p
119
H 17
William Fjellheim Ulriksen
Lofoten Skiklubb
1:47:40.645970
+27:41.166090
68.0p
120
H 21 Motion
Martin Melander
Sundsvall
1:48:03.648230
+28:04.168350
67.8p
121
H 21 Motion
Håkan Wallberg
Hägglunds Ski Team SK
1:48:08.648710
+28:09.168830
67.7p
122
D 19
Matilda Bandefur
Borås SK
1:48:08.648730
+28:09.168850
67.7p
123
H 19
Eskil Peterson
Borås GIF
1:48:11.649040
+28:12.169160
67.7p
124
D 17
Felicia Ståhlberg
Högbo GIF
1:48:14.649370
+28:15.169490
67.7p
125
H 17
Björn Rönnestrand
Ås IF
1:48:23.650230
+28:24.170350
67.6p
126
H 17
Malte Lewandowski
Frösö IF
1:48:23.650250
+28:24.170370
67.6p
127
H 17
Johan Richardsson
Funäsdalens IF
1:48:26.650500
+28:27.170620
67.6p
128
H 21 Motion
Mattias Bångman
Offerdals SK
1:48:31.651070
+28:32.171190
67.5p
129
H 17
Pontus Nilsson
Linköpings SK
1:48:53.653200
+28:54.173320
67.4p
130
D 17
Emma Forsgren
Vårby IK
1:49:01.654070
+29:02.174190
67.3p
131
H 17
Olle Börjesson
Vreta Skid o Mk
1:49:10.654940
+29:11.175060
67.2p
132
H 19
Melwin Bång
Östersunds SK
1:49:22.656160
+29:23.176280
67.1p
133
H 21 Motion
Jan Erik Graneng
Tynset IL
1:50:06.660560
+30:07.180680
66.8p
134
H 19
Erik Bryne
Domnarvets GOIF
1:50:08.660710
+30:09.180830
66.7p
135
D 17
Nova-li Björnsdotter
Järpens SK
1:50:21.662090
+30:23.182210
66.6p
136
D 19
Stina Nilsson
Rembo IK
1:50:27.662620
+30:28.182740
66.6p
137
D 19
Irma Östberg
Åsarna IK
1:50:33.663220
+30:34.183340
66.5p
138
H 17
Erik Sjømo
Strindheim IL
1:51:08.666780
+31:10.186900
66.3p
139
D 19
Moa Hedman
Högbo GIF
1:51:24.668340
+31:25.188460
66.1p
140
H 21 Motion
Erik Jonsson
Strängnäs-Malmby OL
1:51:50.670930
+31:51.191050
65.9p
141
H 21 Motion
Daniel Persson
Sollefteå Skidor IF
1:52:07.672600
+32:08.192720
65.8p
142
H 19
Justin William Hughes
London Region Nordic Ski Club
1:52:08.672780
+32:10.192900
65.8p
143
H 17
Jack Somerset
Huntly Nordic Ski Club
1:52:57.677670
+32:58.197790
65.4p
144
D 21 Motion
Julia Jansson
Månkarbo IF
1:53:23.680270
+33:24.200390
65.2p
145
D 21 Motion
Christina Rawald
Ås IF
1:53:28.680740
+33:29.200860
65.2p
146
H 19
Ludvig Anderberg
IFK Mora SK
1:53:58.683750
+33:59.203870
64.9p
147
H 21 Motion
Per Carlsson
Stora Tuna IK SK
1:54:02.684120
+34:03.204240
64.9p
148
D 17
Lizzie Sonnefelt
Duveds IF
1:54:04.684340
+34:05.204460
64.9p
149
H 17
Oscar Wikander
Alnö SK
1:54:45.688460
+34:46.208580
64.6p
150
H 17
Rasmus Anttila
Högbo GIF
1:54:45.688480
+34:47.208600
64.6p
151
H 17
Carl Björk
Borås SK
1:54:45.688490
+34:47.208610
64.6p
152
D 17
Johanna Hägg
Finspångs SOK
1:55:07.690640
+35:08.210760
64.4p
153
D 19
Tova Andersson
Östersunds SK
1:56:02.696150
+36:03.216270
64.0p
154
D 19
Jonna Persson Kjellgren
Järpens SK
1:56:02.696160
+36:03.216280
64.0p
155
D 17
Alva Nilsson
Bergeforsens SK
1:57:51.707050
+37:52.227170
63.2p
156
H 21 Motion
Arvid Jönsson
Svegs IK
1:58:05.708460
+38:06.228580
63.1p
157
H 21 Motion
Björn Alvtegen
Järpens SK
1:58:09.708880
+38:11.229000
63.1p
158
H 21 Motion
Adam Karls Johansson
Nacka
1:59:34.717300
+39:35.237420
62.5p
159
D 17
Linnea Hermansson
IFK Mora SK
1:59:49.718870
+39:50.238990
62.4p
160
H 21 Motion
Jonas Djurback
Falun
1:59:56.719580
+39:58.239700
62.3p
161
H 21 Motion
Peter Sennblad
Hedemora
2:00:39.723810
+40:40.243930
62.0p
162
D 19
Olivia Grönkvist
IF Hallby SOK
2:00:39.723820
+40:40.243940
62.0p
163
D 17
Emilina Bång
Östersunds SK
2:00:40.723980
+40:42.244100
62.0p
164
D 21 Motion
Caroline Ondrasek
Alnö SK
2:00:45.724480
+40:47.244600
62.0p
165
D 19
Ebba Gårdmark
Storvreta IK
2:00:48.724730
+40:49.244850
61.9p
166
D 17
Kajsa Limby
IFK Mora SK
2:00:58.725780
+41:00.245900
61.9p
167
D 19
Maja Heikki
Sälens IF
2:01:10.726930
+41:11.247050
61.8p
168
H 21 Motion
André Fjellner
Järpens SK
2:01:15.727430
+41:16.247550
61.8p
169
D 17
Liv Persson
Sollefteå Skidor IF
2:01:38.729700
+41:39.249820
61.6p
170
D 19
Maja Furunäs
IFK Grängesberg SK
2:01:39.729860
+41:40.249980
61.6p
171
H 21 Motion
Björn Daniels
Orsa SK
2:01:51.731000
+41:52.251120
61.5p
172
D 21 Motion
Elisabeth Espeland
Tynset IL
2:02:33.735240
+42:34.255360
61.2p
173
H 21 Motion
Anders Solin
Sollefteå Skidor IF
2:02:34.735350
+42:35.255470
61.2p
174
D 17
Nelly Söderström
Malungs IF
2:02:42.736160
+42:43.256280
61.2p
175
D 17
Sanna Hörnell
Domnarvets GOIF
2:02:47.736620
+42:48.256740
61.1p
176
H 21 Motion
Lars G Olsson
Mora
2:02:57.737670
+42:58.257790
61.1p
177
H 21 Motion
Johan Brännström
Östersund
2:03:01.738020
+43:02.258140
61.0p
178
D 17
Meija Peterson
Gillberga SK
2:03:09.738850
+43:10.258970
61.0p
179
D 17
Wilma Helmersson
Svegs IK
2:03:09.738860
+43:10.258980
61.0p
180
D 19
Elsa Carling
Falu IK
2:03:26.740580
+43:28.260700
60.9p
181
D 17
Nike Werner
IK Stern
2:03:29.740830
+43:30.260950
60.8p
182
H 17
Oskar Karlberg
Siljansnäs Skid & Löparklubb
2:04:15.745450
+44:16.265570
60.5p
183
H 21 Motion
Gabriel Åberg
Hägglunds Ski Team SK
2:04:22.746110
+44:23.266230
60.5p
184
H 17
Linus Källman
Sollefteå Skidor IF
2:04:36.747520
+44:37.267640
60.4p
185
D 17
Elke Hammerstein
Storbritannien
2:04:42.748130
+44:43.268250
60.4p
186
D 21 Motion
Maria Danielsson
Stockviks SF
2:05:22.752140
+45:23.272260
60.1p
187
D 21 Motion
Maria Gustafsson
Hägglunds Ski Team SK
2:06:24.758390
+46:26.278510
59.7p
188
D 17
Ida Backén
Svegs IK
2:06:29.758820
+46:30.278940
59.7p
189
D 17
Märta Hübenette
Hägglunds Ski Team SK
2:06:30.758980
+46:32.279100
59.6p
190
H 21 Motion
Elias Strömgren
Röbäcks SK
2:06:42.760130
+46:43.280250
59.6p
191
D 21 Motion
Ingela Rydesäter
Rehns BK
2:07:26.764580
+47:28.284700
59.3p
192
D 17
Lisa Hörnqvist
Luleå Gjutarens IF
2:07:31.765090
+47:33.285210
59.3p
193
H 21 Motion
Robert Björklin
Uppsala
2:07:32.765130
+47:33.285250
59.2p
194
H 21 Motion
Tommy Andersson
Hägglunds Ski Team SK
2:07:55.767490
+47:57.287610
59.1p
195
H 21 Motion
Peter Rydesäter
Rehns BK
2:07:58.767770
+47:59.287890
59.1p
196
D 17
Anna Backlund
Högbo GIF
2:08:44.772330
+48:45.292450
58.8p
197
H 21 Motion
Oscar Kohlström
Högbo GIF
2:08:54.773390
+48:56.293510
58.7p
198
H 21 Motion
Nils Risberg
Sundbybergs IK
2:09:08.774760
+49:09.294880
58.6p
199
D 17
Frida Persson Kjellgren
Järpens SK
2:09:50.778930
+49:51.299050
58.4p
200
H 21 Motion
Martin Ondrasek
Alnö SK
2:10:39.783860
+50:40.303980
58.1p
201
H 21 Motion
Nicholas Lundkvist
Östersunds SK
2:11:03.786230
+51:04.306350
57.9p
202
D 19
Ida Ewald
Lillehammer SK
2:11:36.789580
+51:38.309700
57.7p
203
H 21 Motion
Rickard Fröier
Hägglunds Ski Team SK
2:13:45.802460
+53:46.322580
57.0p
204
D 21 Motion
Chardine Sloof
Östersund
2:14:23.806200
+54:24.326320
56.7p
205
D 17
Klara Sätter
Tullus Sg
2:14:42.808170
+54:43.328290
56.6p
206
H 21 Motion
David Däldehög
Hudiksvalls IF
2:15:16.811590
+55:18.331710
56.4p
207
H 21 Motion
Christian Ewald
Lillehammer SK
2:16:09.816820
+56:10.336940
56.1p
208
D 17
Julia Hagelberg-nordahl
Falu IK
2:16:11.817020
+56:12.337140
56.1p
209
D 21 Motion
Lena Mjörndal
Hägglunds Ski Team SK
2:16:27.818690
+56:29.338810
56.0p
210
H 21 Motion
Robert Nilsson
Berg
2:16:29.818870
+56:30.338990
56.0p
211
H 21 Motion
Stefan Zell
Skiers Accredited
2:16:34.819340
+56:35.339460
56.0p
212
H 21 Motion
Andreas Lundiin
Järpens SK
2:16:35.819480
+56:36.339600
56.0p
213
H 21 Motion
Jonas Rindeskog
Hägglunds Ski Team SK
2:17:37.825660
+57:38.345780
55.6p
214
H 21 Motion
Joakim Lindström
Västberga PF
2:18:12.829180
+58:13.349300
55.4p
215
H 21 Motion
Erik Kirikmäe
Estonia
2:20:48.844790
+1:00:50.364910
54.6p
216
D 17
Maja Pålsson
Östersunds SK
2:21:15.847480
+1:01:16.367600
54.4p
217
D 17
Astrid Öhrn
Bergeforsens SK
2:21:25.848410
+1:01:26.368530
54.4p
218
D 21 Motion
Cristin Bergfors
Tynderö IK
2:25:03.870290
+1:05:05.390410
53.2p
219
D 21 Motion
Ida Thunberg
Stockviks SF
2:25:04.870300
+1:05:05.390420
53.2p
220
D 21 Motion
Sofia Östberg
Rödön SK
2:25:57.875650
+1:05:58.395770
53.0p
221
H 21 Motion
Alexander Stål
Järpens SK
2:26:11.877010
+1:06:12.397130
52.9p
222
D 21 Motion
Caroline Nilsson
Stockviks SF
2:27:25.884440
+1:07:26.404560
52.5p
223
H 21 Motion
Michel Lorin
Stockholms RK
2:29:25.896460
+1:09:26.416580
51.9p
224
D 19
Amanda Andersson
Tynderö IK
2:30:16.901560
+1:10:17.421680
51.7p
225
H 21 Motion
Emil Engblom
Västerås Skidklubb
2:30:18.901760
+1:10:19.421880
51.7p
226
D 17
Tilde Gyllbäck
Sundbybergs IK
2:33:38.921740
+1:13:39.441860
50.7p
227
D 17
Ronja Nilsson
Sollefteå Skidor IF
2:34:23.926240
+1:14:24.446360
50.5p
228
D 21 Motion
Anna Persson
Hägglunds Ski Team SK
2:34:28.926760
+1:14:29.446880
50.5p
229
H 21 Motion
Kent Berglund
Trönö IK
2:37:45.946420
+1:17:46.466540
49.6p
230
D 17
Wilma Olofsson
Malungs IF
2:38:33.951280
+1:18:34.471400
49.4p
231
H 21 Motion
Martin Olsson
Fagersta Södra IK
2:39:46.958550
+1:19:47.478670
49.0p
232
H 21 Motion
Niklas Almqvist
Fagersta Södra IK
2:39:52.959190
+1:19:54.479310
49.0p
233
H 21 Motion
Roger Lundgren
Hägglunds Ski Team SK
2:41:16.967570
+1:21:17.487690
48.7p
234
D 21 Motion
Lisa Larsson
Östergrav
2:43:19.979820
+1:23:20.499940
48.1p
235
H 17
August Lilja
Matfors SK
2:46:21.998010
+1:26:22.518130
47.4p
236
H 17
Lukas Ullberg
Näsvikens IK
2:48:56.1013500
+1:28:57.533620
46.8p
237
H 21 Motion
Tomas Westman
Järpens SK
2:49:49.1018830
+1:29:50.538950
46.6p
238
D 21 Motion
Amanda Welander
Falun
2:51:11.1027040
+1:31:12.547160
46.2p
239
D 21 Motion
Hanny Edström
Bondsjöhöjdens IK
2:51:54.1031320
+1:31:55.551440
46.1p
240
D 21 Motion
Klara Dahlgren
Stockviks SF
3:05:11.1111010
+1:45:12.631130
43.2p
241
H 21 Motion
Emil Sköldberg
Funäsdalens IF
3:09:12.1135120
+1:49:13.655240
42.4p
242
D 21 Motion
Susanna Edström
Bondsjöhöjdens IK
3:09:14.1135360
+1:49:15.655480
42.4p
243
H 21 Motion
Christian Harding
Södertälje
3:49:09.1374830
+2:29:10.894950
35.8p
244
D 17
Anna Johansson
IFK Umeå
23:59:58.8639700
244
D 17
Saga Hampusson
IFK Umeå
23:59:58.8639700
244
D 19
Olivia Ednarsson
Brandsbols SK
23:59:58.8639700
244
H 19
Axel Erixon
Offerdals SK
23:59:58.8639700
248
D 17
Astrid Karlstedt
Östersunds SK
23:59:59.8639800
248
D 17
Ella Hyttinen
Åsarna IK
23:59:59.8639800
248
D 17
Maya Rennermalm
Sälens IF
23:59:59.8639800
248
D 17
Emma Strand
Bergeforsens SK
23:59:59.8639800
248
D 17
Guro Mikkelsen Stokke
Tynset IL
23:59:59.8639800
248
D 17
Ida Bergfors
Matfors SK
23:59:59.8639800
248
D 19
Emma Lindberg
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
248
D 19
Flisa Ravald
Åsarna IK
23:59:59.8639800
248
D 19
Hedda Samuelsson
Östersunds SK
23:59:59.8639800
248
H 17
Erik Bergström
Rehns BK
23:59:59.8639800
248
H 17
Jonathan Lindberg
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
248
H 17
Helmer Nordvall
Matfors SK
23:59:59.8639800
248
H 17
Allan Wahlström
Bålsta SK
23:59:59.8639800
248
H 17
Anton Modigs
Korsnäs IF SK
23:59:59.8639800
248
H 17
Jåvva Rensberg
Funäsdalens IF
23:59:59.8639800
248
H 19
Axel Isacsson
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
248
H 19
Victor Berglund
Duveds IF
23:59:59.8639800
248
H 19
Harald Ekenberg
IK Stern
23:59:59.8639800
248
H 19
Jacob Carlsson
Stora Tuna IK SK
23:59:59.8639800
248
H 19
Sander Svendgaard
Hommelvik IL
23:59:59.8639800
248
H 19
Axel Svensson
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
248
H 19
Axel Mannelqvist
Vårby IK
23:59:59.8639800
248
H 19
Vincent Grein
Tullus Sg
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)