10km, Längdskidor, Klassisk stil | ||||||||
1 | Sofia Engström | Timrå SOK | 29:05.174400 | 58.6p | ||||
2 | Johanna Engström | Timrå SOK | 29:17.175600 | +12.1100 | 58.2p | |||
3 | Amanda Mattsson | Stockviks SF | 29:46.178500 | +41.4000 | 57.2p | |||
4 | Sofia Sepänmaa | Selånger SOK | 32:46.196500 | +3:41.22000 | 52.0p | |||
10km, Längdskidor, Klassisk stil | ||||||||
1 | Anton Karlsson | Alnö SK | 25:29.152800 | 66.9p | ||||
2 | Erik Söderman | Stockviks SF | 25:50.154900 | +21.2000 | 65.9p | |||
3 | Johan Lindblad | Alnö SK | 25:57.155600 | +28.2700 | 65.7p | |||
4 | Oscar Stenvall | Tynderö IK | 26:10.156900 | +41.4000 | 65.1p | |||
5 | Richard Burland | Alnö SK | 26:37.159600 | +1:08.6700 | 64.0p | |||
6 | Linus Öberg | Bergeforsens SK | 26:39.159800 | +1:10.6900 | 63.9p | |||
7 | Torsten Kempe | Tynderö IK | 27:06.162500 | +1:37.9600 | 62.9p | |||
8 | Emil Lagergren | Tynderö IK | 27:10.162900 | +1:41.10000 | 62.7p | |||
9 | Marcus Beldt Karlsson | Fränsta IK | 27:35.165400 | +2:06.12500 | 61.8p | |||
10km, Längdskidor, Klassisk stil | ||||||||
1 | Tobias Engblom | Stöde IF | 25:40.153900 | 66.4p | ||||
2 | Jonas Bergman | Åsarna IK | 27:18.163700 | +1:38.9700 | 62.4p | |||
3 | Linus Palolampi | Tynderö IK | 28:23.170200 | +2:43.16200 | 60.0p | |||
5km, Längdskidor, Klassisk stil | ||||||||
1 | Isabelle Persson | Stöde IF | 15:28.92700 | |||||
2 | Linnéa Öberg | Bergeforsens SK | 16:23.98200 | +55.5400 | ||||
3 | Mikaela Wedin | Njurunda SK | 16:37.99600 | +1:09.6800 | ||||
4 | Katarina Johansson | Timrå SOK | 16:48.100700 | +1:20.7900 | ||||
5 | Julia Källberg | Tynderö IK | 17:38.105700 | +2:10.12900 | ||||
5km, Längdskidor, Klassisk stil | ||||||||
1 | Therese Moberg | Ånge SK | 15:16.91500 | |||||
2 | Ida Sundberg | Njurunda SK | 20:05.120400 | +4:49.28800 | ||||
5km, Längdskidor, Klassisk stil | ||||||||
1 | Anna Nystedt | Stockviks SF | 14:12.85100 | 59.0p | ||||
2 | Lina Öberg | Bergeforsens SK | 14:30.86900 | +18.1700 | 57.7p | |||
3 | Frida Källberg | Tynderö IK | 14:40.87900 | +28.2700 | 57.1p | |||
4 | Karolina Olsson | Bergeforsens SK | 14:41.88000 | +29.2800 | 57.0p | |||
5 | Jill Johansson | Timrå SOK | 14:47.88600 | +35.3400 | 56.6p | |||
6 | Anna Svedin Thunström | Bergeforsens SK | 15:27.92600 | +1:15.7400 | 54.2p | |||
7 | Åsa Kempe | Tynderö IK | 17:50.106900 | +3:38.21700 | 46.9p | |||
5km, Längdskidor, Klassisk stil | ||||||||
1 | Simon Åslin | Stockviks SF | 15:03.90200 | |||||
2 | Gustav Wikman | Alnö SK | 15:17.91600 | +14.1300 | ||||
3 | Oskar Åström | Alnö SK | 15:25.92400 | +22.2100 | ||||
4 | Anders Sjöbom | Njurunda SK | 15:49.94800 | +46.4500 | ||||
5 | Jonas Björklund | Alnö SK | 20:12.121100 | +5:09.30800 | ||||
5km, Längdskidor, Klassisk stil | ||||||||
1 | Paul Forsberg | Alnö SK | 13:16.79500 | |||||
2 | Gustav Lindblad | Alnö SK | 13:27.80600 | +11.1000 | ||||
3 | Philip Burland | Alnö SK | 13:42.82100 | +26.2500 | ||||
4 | Erik Skoglund | Lucksta IF | 14:29.86800 | +1:13.7200 | ||||
5 | Tobias Palolampi | Tynderö IK | 14:35.87400 | +1:19.7800 | ||||
6 | Harald Kempe | Tynderö IK | 15:07.90600 | +1:51.11000 | ||||
7 | Petter Aksnes | Alnö SK | 15:41.94000 | +2:25.14400 | ||||
8 | Simon Svanebo | Alnö SK | 17:03.102200 | +3:47.22600 | ||||
5km, Längdskidor, Klassisk stil | ||||||||
1 | Carl Andersson | Stockviks SF | 14:03.84200 | |||||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil | ||||||||
1 | Filippa Lindman | Stockviks SF | 10:20.61900 | |||||
2 | Amanda Lindblad | Fränsta IK | 10:24.62300 | +4.300 | ||||
3 | Fanny Melander | Timrå SOK | 11:44.70300 | +1:24.8300 | ||||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil | ||||||||
1 | Amanda Westman | Alnö SK | 8:17.49600 | |||||
2 | Alice Burland | Alnö SK | 9:52.59100 | +1:35.9400 | ||||
3 | Olivia Elffors | Lucksta IF | 9:59.59800 | +1:42.10100 | ||||
4 | Klara Skoglund | Lucksta IF | 10:30.62900 | +2:13.13200 | ||||
5 | Sara Björklund | Alnö SK | 10:52.65100 | +2:35.15400 | ||||
6 | Sanna Wassbrink | Lucksta IF | 11:29.68800 | +3:12.19100 | ||||
7 | Frida Nordqvist | Tynderö IK | 12:00.71900 | +3:43.22200 | ||||
8 | Filicia Thunfors | Tynderö IK | 13:07.78600 | +4:50.28900 | ||||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil | ||||||||
1 | Emma Rusth | Alnö SK | 8:29.50800 | |||||
2 | Elin Sundberg | Njurunda SK | 9:01.54000 | +32.3100 | ||||
3 | Madeleine Wiig | Lucksta IF | 9:10.54900 | +41.4000 | ||||
4 | Johanna Åström | Lucksta IF | 9:17.55600 | +48.4700 | ||||
5 | Sanna Svanebo | Alnö SK | 10:05.60400 | +1:36.9500 | ||||
6 | Mikaela Näslund Lundgren | Tynderö IK | 11:28.68700 | +2:59.17800 | ||||
7 | Sara Engström | Tynderö IK | 13:02.78100 | +4:33.27200 | ||||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil | ||||||||
1 | Fredrik Arnberg | Alnö SK | 9:26.56500 | |||||
2 | Oscar Lindell | Stockviks SF | 9:28.56700 | +2.100 | ||||
3 | Filip Åslin | Stockviks SF | 10:11.61000 | +45.4400 | ||||
4 | Eric Edwall | Timrå SOK | 11:21.68000 | +1:55.11400 | ||||
5 | Alex Thiger | Bergeforsens SK | 13:33.81200 | +4:07.24600 | ||||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil | ||||||||
1 | Jens Selahn | Stockviks SF | 9:21.56000 | |||||
2 | Jonas Håkansson | Lucksta IF | 9:33.57200 | +12.1100 | ||||
3 | Filip Melander | Timrå SOK | 9:42.58100 | +21.2000 | ||||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil | ||||||||
1 | Eddie Edström | Alnö SK | 8:09.48800 | |||||
2 | William Nybjörk | Alnö SK | 8:21.50000 | +12.1100 | ||||
3 | Mattias Eriksson | Stöde IF | 8:22.50100 | +13.1200 | ||||
4 | Jonathan Grahn | Bergeforsens SK | 8:27.50600 | +18.1700 | ||||
5 | Mårten Vänn | Stockviks SF | 9:16.55500 | +1:07.6600 | ||||
5 | Fredrik Göransson | Stockviks SF | 9:16.55500 | +1:07.6600 | ||||
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil | ||||||||
1 | Alina Nybjörk | Alnö SK | 8:41.52000 | |||||
2 | Ann Johansson | Timrå SOK | 8:54.53300 | +13.1200 | ||||
3 | Alva Grahn | Bergeforsens SK | 10:34.63300 | +1:53.11200 | ||||
4 | Emma Bouvin | Selånger SOK | 10:52.65100 | +2:11.13000 | ||||
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil | ||||||||
1 | Alicia Persson | Stöde IF | 7:10.42900 | |||||
2 | Amanda Holst | Stockviks SF | 7:20.43900 | +10.900 | ||||
3 | Ida Rusth | Alnö SK | 8:35.51400 | +1:25.8400 | ||||
4 | Malin Krohn | Tynderö IK | 10:25.62400 | +3:15.19400 | ||||
5 | Moa Svedberg | Timrå SOK | 13:18.79700 | +6:08.36700 | ||||
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil | ||||||||
1 | Adam Westman | Alnö SK | 7:32.45100 | |||||
2 | Carl Lindell | Stockviks SF | 7:54.47300 | +22.2100 | ||||
3 | David Ödmark | Stöde IF | 8:09.48800 | +37.3600 | ||||
4 | Pontus Engström | Tynderö IK | 9:30.56900 | +1:58.11700 | ||||
5 | Erik Larsson | Tynderö IK | 10:08.60700 | +2:36.15500 | ||||
6 | Albin Vestin | Bergeforsens SK | 13:56.83500 | +6:24.38300 | ||||
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil | ||||||||
1 | Rasmus Konradsson | Stockviks SF | 7:46.46500 | |||||
2 | Arvid Vänn | Stockviks SF | 7:57.47600 | +11.1000 | ||||
3 | Pavel Häggström | Tynderö IK | 8:04.48300 | +18.1700 | ||||
4 | Erik Holmgren | Tynderö IK | 8:07.48600 | +21.2000 | ||||
5 | Mattias Wedin | Njurunda SK | 8:12.49100 | +26.2500 | ||||
6 | Tobias Lindman | Stockviks SF | 8:24.50300 | +38.3700 | ||||
7 | Eddie Jonsson | Stöde IF | 8:39.51800 | +53.5200 | ||||
8 | Philip Bouvin | Selånger SOK | 9:14.55300 | +1:28.8700 | ||||
9 | Alfred Vingstedt | Stockviks SF | 9:52.59100 | +2:06.12500 |