Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Renrajden
2023-02-11
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
42km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Simon Öberg
Kalix SK
1:41:49.610800
82.7p
2
H 21
Arvid Welin
Ersnäs IF
1:42:10.612900
+21.2000
82.3p
3
H 21
Elias Hortlund
Älvsby IF SK
1:44:28.626700
+2:39.15800
80.0p
4
H 21
Daniel Karlström
Jokkmokks SK
1:44:30.626900
+2:41.16000
80.0p
5
H 21
Henrik Strand
Abisko Ioik
1:44:33.627200
+2:44.16300
80.0p
6
H 21
Gustav Hinder
Karlslunds IF SF
1:45:25.632400
+3:36.21500
79.1p
7
H 21
Daniel Larsson
Gällivare Endurance
1:45:39.633800
+3:50.22900
78.9p
Seedningsgräns för led 0 i Vasaloppet: 1:46:00
8
H 21
Erik Skott
Aapua IF
1:47:53.647200
+6:04.36300
76.9p
8
H 21
Bernt Niva
IFK Kiruna
1:47:53.647200
+6:04.36300
76.9p
10
H 21
Daniel Larsson
Överkalix IF
1:47:54.647300
+6:05.36400
76.9p
10
H 21
Mattias Lindström
Kalix SK
1:47:54.647300
+6:05.36400
76.9p
12
H 21
Tarjei Solli
Axa SC
1:47:55.647400
+6:06.36500
76.9p
13
H 21
Anton Hallor
Karlslunds IF SF
1:50:02.660100
+8:13.49200
75.0p
14
H 21
Marcus Nilsson
XC Piteå
1:51:36.669500
+9:47.58600
73.7p
15
H 21
Henrik Blom
Luleå Ck
1:51:37.669600
+9:48.58700
73.7p
15
H 21
Johannes Rautio
Vittangi SK
1:51:37.669600
+9:48.58700
73.7p
17
H 21
Viktor Sundén
Strömnäs GIF
1:51:56.671500
+10:07.60600
73.5p
18
H 21
Stefan Messner
Nordic Athlete SK
1:53:47.682600
+11:58.71700
72.0p
19
H 21
John Bjorgård
Kautokeino IL
1:53:52.683100
+12:03.72200
71.9p
20
H 21
Oskar Abrahamsson
XC Piteå
1:53:53.683200
+12:04.72300
71.9p
20
H 21
Daniel Nilsson
Kalix SK
1:53:53.683200
+12:04.72300
71.9p
22
H 21
Albin Johansson
Orsa SK
1:53:54.683300
+12:05.72400
71.9p
23
H 21
Jesper Lundqvist
Skellefteå XC
1:54:04.684300
+12:15.73400
71.8p
24
H 21
Tomas Törevall
Nattavaaraby SK
1:55:54.695300
+14:05.84400
70.4p
Seedningsgräns för led 1 i Vasaloppet: 1:56:00
25
H 21
Anderas Salmi
Jukkasjärvi IF
1:56:10.696900
+14:21.86000
70.2p
26
H 21
Lukas Skott
Aapua IF
1:56:51.701000
+15:02.90100
69.7p
27
H 21
Jan Anders Karlsson
Överkalix IF
1:56:54.701300
+15:05.90400
69.7p
28
H 21
Piotr Sitarz
OK Renen
1:57:17.703600
+15:28.92700
69.4p
29
H 21
Jonatan Palander
Sellnäs IF
1:58:07.708600
+16:18.97700
68.8p
30
H 21
Oscar Säfström Niemi
Kalix SK
1:58:53.713200
+17:04.102300
68.3p
31
H 21
Anton Malm
Luleå
1:58:59.713800
+17:10.102900
68.2p
32
H 21
Petter Johansson
Sävast Ski Team IF
1:59:17.715600
+17:28.104700
68.0p
33
H 21
Andreas Ehlis
Luleå Ck
1:59:39.717800
+17:50.106900
67.7p
34
H 21
Peter Johansson
OK Renen
2:00:34.723300
+18:45.112400
67.1p
35
H 21
Johan Cylvén
Sävast Ski Team IF
2:00:40.723900
+18:51.113000
67.0p
36
H 21
Erik Jarl
Luleå Gjutarens IF
2:00:48.724700
+18:59.113800
66.9p
37
H 21
Simon Rönnqvist
Kalix SK
2:00:49.724800
+19:00.113900
66.9p
38
H 21
Mattias Nilsson
Luleguttene
2:00:58.725700
+19:09.114800
66.8p
39
H 21
Edvin Olsson
Sj SK Kiruna
2:01:03.726200
+19:14.115300
66.8p
40
H 21
Thomas Hollberg
I 19 IF
2:01:26.728500
+19:37.117600
66.5p
41
H 21
Robert Bergvall
XC Piteå
2:02:37.735600
+20:48.124700
65.7p
42
H 21
Markus Lidman
Hemmingsmarks IF
2:03:25.740400
+21:36.129500
65.2p
43
H 21
Simon Viklander
Luleå
2:03:26.740500
+21:37.129600
65.2p
44
H 21
Sture Granudde
Luleå
2:03:33.741200
+21:44.130300
65.1p
45
H 21
Roger Löf
Lulekamraterna
2:04:18.745700
+22:29.134800
64.7p
46
H 21
Herman Hjulfors
Kållby Ski-Team- Finland
2:04:19.745800
+22:30.134900
64.7p
47
H 21
Erik Rönnqvist
Kalix SK
2:04:20.745900
+22:31.135000
64.7p
48
H 21
Robin Holmström
Finland
2:04:21.746000
+22:32.135100
64.6p
49
H 21
Lars-Ola Marakatt
IFK Kiruna
2:04:22.746100
+22:33.135200
64.6p
50
H 21
Leo Welin
Ersnäs IF
2:04:25.746400
+22:36.135500
64.6p
51
H 21
Jakob Johansson
OK Renen
2:05:00.749900
+23:11.139000
64.2p
52
H 21
Erik Lampa
Narken IF
2:05:47.754600
+23:58.143700
63.8p
53
H 21
Per Markus Knutgård
Haparanda SKT
2:05:50.754900
+24:01.144000
63.7p
Seedningsgräns för led 2 i Vasaloppet: 2:06:00
54
H 21
Aron Pettersson
Vidsels IK
2:06:03.756200
+24:14.145300
63.6p
55
H 21
Nicklas Lindberg
Luleå
2:06:04.756300
+24:15.145400
63.6p
56
H 21
Jörgen Norén
Malå IF
2:06:06.756500
+24:17.145600
63.6p
57
H 21
Erik Jangenmalm
Föreningen Studentidrott Luleå
2:06:07.756600
+24:18.145700
63.6p
58
H 21
Göran Karlsson
Luleguttene
2:06:12.757100
+24:23.146200
63.5p
59
H 21
Ola Backman
Skellefteå XC
2:06:16.757500
+24:27.146600
63.5p
60
H 21
Johannes Saario
Korsnäs IF SK
2:06:20.757900
+24:31.147000
63.4p
61
H 21
Johan Keskitalo
Luleå
2:06:41.760000
+24:52.149100
63.2p
62
H 21
Mieczyslaw Cichoszewski
Luleå
2:06:52.761100
+25:03.150200
63.1p
63
H 21
Pehr Nilsson
Bergnäsets AIK
2:06:57.761600
+25:08.150700
63.1p
64
H 21
Vicktor Hjulfors
Kållby Ski-Team- Finland
2:06:58.761700
+25:09.150800
63.0p
65
H 21
Aleksei Ivanov
Östersund
2:07:00.761900
+25:11.151000
63.0p
66
D 21
Åse Borgeryd
XC Piteå
2:07:02.762100
+25:13.151200
63.0p
67
H 21
André Mattei
Sävast Ski Team IF
2:08:00.767900
+26:11.157000
62.4p
68
H 21
Jonas Nyström
Skellefteå XC
2:08:13.769200
+26:24.158300
62.3p
69
H 21
Tore Orädd
Vidsels IK
2:08:41.772000
+26:52.161100
62.0p
70
H 21
Ronny Solli
Ulvungen IL
2:08:42.772100
+26:53.161200
62.0p
71
H 21
Peter Kujanpää
Bålsta SK
2:08:43.772200
+26:54.161300
62.0p
72
H 21
Kay Rung
XC Piteå
2:08:46.772500
+26:57.161600
62.0p
73
H 21
Philip Jonsson Edfast
Axa SC
2:09:54.779300
+28:05.168400
61.4p
74
H 21
Kalle Kalliorinne
Luleå
2:09:56.779500
+28:07.168600
61.3p
75
H 21
Simon Blom
Försvarets Sk
2:10:38.783700
+28:49.172800
60.9p
76
H 21
Olle Svangren
Föreningen Studentidrott Luleå
2:10:49.784800
+29:00.173900
60.8p
77
H 21
Peter Gustavsson
Malå IF
2:10:53.785200
+29:04.174300
60.8p
77
H 21
Tomas Rahkola
Kiruna
2:10:53.785200
+29:04.174300
60.8p
79
H 21
Jonas Almgrund
Luleå
2:11:56.791500
+30:07.180600
60.2p
80
H 21
Bernt Borgmästars
No Club
2:11:57.791600
+30:08.180700
60.2p
81
H 21
Webjørn Solli
Drevja IL
2:11:59.791800
+30:10.180900
60.2p
82
H 21
Christoffer Widmark
Skellefteå SK
2:12:00.791900
+30:11.181000
60.2p
83
H 21
Sammy Pergament
XC Piteå
2:13:31.801000
+31:42.190100
59.4p
84
H 21
Hans Bäckström
Lulekamraterna
2:14:25.806400
+32:36.195500
58.9p
85
H 21
Anders Jakobsson
Axa SC
2:14:58.809700
+33:09.198800
58.6p
86
H 21
Thomas Lundgren
Skellefteå XC
2:15:37.813600
+33:48.202700
58.3p
87
H 21
Niklas Johansson
XC Piteå
2:15:59.815800
+34:10.204900
58.1p
Seedningsgräns för led 3 i Vasaloppet: 2:16:00
88
H 21
Jakob Mårtensson
Luleå
2:16:59.821800
+35:10.210900
57.6p
89
H 21
Daniel Jonsson
Bodens SK
2:17:30.824900
+35:41.214000
57.3p
90
D 21
Sofia Nordin
Föreningen Studentidrott Luleå
2:17:37.825600
+35:48.214700
57.3p
91
H 21
Mats Långström
XC Piteå
2:17:45.826400
+35:56.215500
57.2p
92
H 21
Mats Tiensuu
Hemmingsmarks IF
2:17:49.826800
+36:00.215900
57.2p
93
H 21
Johan Kruuka
IFK Kiruna
2:17:56.827500
+36:07.216600
57.1p
94
H 21
Johan Edenhamn
Föreningen Studentidrott Luleå
2:18:07.828600
+36:18.217700
57.0p
94
H 21
Andreas Kero
IFK Kiruna
2:18:07.828600
+36:18.217700
57.0p
96
H 21
William Bäckström
Kalix SK
2:19:14.835300
+37:25.224400
56.5p
97
H 21
Joel Törmä
Göteborg
2:20:24.842300
+38:35.231400
56.0p
98
H 21
Jesper Johansson
Skellefteå SK
2:20:32.843100
+38:43.232200
55.9p
99
H 21
Gustaf Gustafsson
Luleå Gjutarens IF
2:20:40.843900
+38:51.233000
55.8p
100
H 21
Tomas Öman
Luleguttene
2:20:53.845200
+39:04.234300
55.7p
101
H 21
Anssi Korkala
Kalix SK
2:20:55.845400
+39:06.234500
55.7p
102
H 21
Robert Jarneland
XC Piteå
2:20:57.845600
+39:08.234700
55.7p
103
H 21
Erik Kruukka
Vittangi SK
2:21:01.846000
+39:12.235100
55.7p
104
D 21
Camilla Eknor
XC Piteå
2:21:12.847100
+39:23.236200
55.6p
105
H 21
David Stenvall
XC Piteå
2:21:16.847500
+39:27.236600
55.6p
106
D 21
Jasmine Olsson
Axa SC
2:22:22.854100
+40:33.243200
55.0p
107
H 21
Björn Bonthron
Luleå
2:22:39.855800
+40:50.244900
54.9p
108
H 21
Mårten Pehrsson
Umara SC
2:22:47.856600
+40:58.245700
54.9p
109
H 21
Jonathan Andersson
Piteå Elit SK
2:23:28.860700
+41:39.249800
54.6p
110
D 21
Maja Gustafsson
Luleå
2:23:29.860800
+41:40.249900
54.5p
111
H 21
Christoffer Lantto
IFK Kiruna
2:24:02.864100
+42:13.253200
54.3p
112
H 21
Andreas Ramström
Luleå Gjutarens IF
2:24:25.866400
+42:36.255500
54.1p
113
H 21
Håkan Pettersson
Axa SC
2:25:59.875800
+44:10.264900
53.5p
Seedningsgräns för led 4 i Vasaloppet: 2:26:00
114
H 21
Roger Niemi
Luleå
2:26:53.881200
+45:04.270300
53.1p
115
H 21
Wilmer Grelsson
Luleå
2:27:01.882000
+45:12.271100
53.0p
116
D 21
Johanna Andersson
Gammelgården IL
2:27:02.882100
+45:13.271200
53.0p
116
H 21
Oskar Eriksson
Luleå
2:27:02.882100
+45:13.271200
53.0p
118
H 21
Mark Obers
Hästveda OK
2:27:51.887000
+46:02.276100
52.7p
119
H 21
Tomas Johansson
Försvarets Sk
2:27:52.887100
+46:03.276200
52.7p
120
H 21
Anders Stach
Försvarets Sk
2:27:53.887200
+46:04.276300
52.7p
121
H 21
Alexander Rönnbäck
Luleå
2:28:02.888100
+46:13.277200
52.6p
121
H 21
Kenrick Pettersson
Vidsels IK
2:28:02.888100
+46:13.277200
52.6p
123
H 21
William Rahkola
Korpilombolo GIF
2:28:08.888700
+46:19.277800
52.6p
124
H 21
Valtteri Toivonen
Finland
2:29:05.894400
+47:16.283500
52.2p
125
H 21
Mats Stjerngren
Värmdö
2:29:07.894600
+47:18.283700
52.1p
126
H 21
David Eknor
XC Piteå
2:31:34.909300
+49:45.298400
51.2p
127
H 21
Daniel Isaksson
Luleå
2:31:39.909800
+49:50.298900
51.1p
128
H 21
Gustav Karlberg
Luleå
2:31:46.910500
+49:57.299600
51.1p
129
H 21
Anders Karlberg
Östersund
2:31:49.910800
+50:00.299900
51.1p
130
H 21
Martin Öhlund
XC Piteå
2:32:14.913300
+50:25.302400
50.9p
131
H 21
Emil Welin
Ersnäs IF
2:32:37.915600
+50:48.304700
50.8p
132
H 21
Robert Lindgren
Råneå SK
2:33:48.922700
+51:59.311800
50.3p
133
H 21
Joacim Bertlin
Finland
2:34:34.927300
+52:45.316400
50.0p
134
H 21
Urban Fägnell
Ccc1000
2:34:37.927600
+52:48.316700
50.0p
135
H 21
Rickard Wahlberg
Luleå
2:35:02.930100
+53:13.319200
49.8p
Seedningsgräns för led 5 i Vasaloppet: 2:36:00
136
H 21
Lars-åke Johansson
Halmstad
2:37:24.944300
+55:35.333400
49.0p
137
H 21
Torbjörn Sandler
IK Granit
2:37:44.946300
+55:55.335400
48.9p
138
D 21
Anna Nordin
Lulekamraterna
2:39:38.957700
+57:49.346800
48.2p
138
H 21
Magnus Bucht
Nacka
2:39:38.957700
+57:49.346800
48.2p
140
H 21
Thomas Hallberg
Luleguttene
2:40:05.960400
+58:16.349500
48.0p
141
H 21
Jarmo Hokkanen
Luleå
2:40:39.963800
+58:50.352900
47.8p
142
H 21
Tommy Grape
Bergnäsets AIK
2:41:21.968000
+59:32.357100
47.6p
143
H 21
Stefan Svensson
Bodens SK
2:41:28.968700
+59:39.357800
47.6p
144
H 21
Johan Öhlund
Axa SC
2:41:38.969700
+59:49.358800
47.5p
145
H 21
Mikael Henriksson
Haninge
2:41:51.971000
+1:00:02.360100
47.4p
146
H 21
Daniel Nilsen
Luleå
2:42:09.972800
+1:00:20.361900
47.3p
147
H 21
Anders Moritz
Nattavaaraby SK
2:43:43.982200
+1:01:54.371300
46.8p
148
H 21
Oliver Sundholm
Luleå
2:44:05.984400
+1:02:16.373500
46.7p
Seedningsgräns för led 6 i Vasaloppet: 2:46:00
149
H 21
Anders Engström
Örnsköldsvik
2:46:14.997300
+1:04:25.386400
46.0p
150
H 21
Niklas Grip
Lulekamraterna
2:47:53.1007200
+1:06:04.396300
45.5p
151
H 21
William Fjellström
Luleå
2:48:37.1011600
+1:06:48.400700
45.3p
152
H 21
Mikael Pettersson
Hemmingsmarks IF
2:48:45.1012400
+1:06:56.401500
45.2p
153
D 21
Cecilia Karlsson
Skellefteå SK
2:48:50.1012900
+1:07:01.402000
45.2p
154
D 21
Rebecka Granström
Råneå SK
2:48:55.1013400
+1:07:06.402500
45.2p
155
H 21
Johan Lindgren
Råneå SK
2:48:57.1013600
+1:07:08.402700
45.2p
156
H 21
Johan Örn
Bodens SK
2:49:00.1013900
+1:07:11.403000
45.1p
157
H 21
Hannes Fergman-lindmark
Axa SC
2:49:34.1017300
+1:07:45.406400
45.0p
158
H 21
Jan-Christer Mäki
Luleå Gjutarens IF
2:49:50.1018900
+1:08:01.408000
44.9p
159
H 21
Lars Carlstein
Försvarets Sk
2:50:15.1021400
+1:08:26.410500
44.8p
160
H 21
Mikael Niemi
Pajala IF
2:51:39.1029800
+1:09:50.418900
44.3p
161
H 21
Lennart Johansson
Luleå Gjutarens IF
2:51:53.1031200
+1:10:04.420300
44.3p
162
H 21
Lorenz Eriksson
Svensby SK
2:52:01.1032000
+1:10:12.421100
44.2p
163
H 21
John Silvennoinen
Piteå Elit SK
2:52:24.1034300
+1:10:35.423400
44.1p
164
H 21
Johannes Lindvall
Luleå
2:53:10.1038900
+1:11:21.428000
43.9p
165
H 21
Robert Berg
Bodens SK
2:54:26.1046500
+1:12:37.435600
43.5p
166
D 21
Mikaela Nygård
Finland
2:54:42.1048100
+1:12:53.437200
43.5p
167
H 21
Tim Tiensuu
Hemmingsmarks IF
2:55:37.1053600
+1:13:48.442700
43.2p
168
H 21
Elis Nilsson
Luleå
2:55:56.1055500
+1:14:07.444600
43.1p
169
H 21
Björn Anders Morin
XC Piteå
2:56:26.1058500
+1:14:37.447600
43.0p
170
D 21
Maria Clementz
Sockertoppen IF
2:56:27.1058600
+1:14:38.447700
43.0p
171
D 21
Nina Olovsson
Älvsby IF SK
2:56:30.1058900
+1:14:41.448000
43.0p
172
H 21
Pierre Wikström
XC Piteå
2:56:31.1059000
+1:14:42.448100
43.0p
173
H 21
Oscar Paulsson
Axa SC
2:56:32.1059100
+1:14:43.448200
43.0p
174
H 21
Niklas Rönnebro
Kiruna
2:56:45.1060400
+1:14:56.449500
42.9p
175
H 21
Markus Nilsson
Skellefteå SK
2:58:31.1071000
+1:16:42.460100
42.4p
176
H 21
Oskar Teverus
Luleå
2:58:53.1073200
+1:17:04.462300
42.3p
177
H 21
Johnny Engström
Luleå
3:00:13.1081200
+1:18:24.470300
42.0p
178
H 21
Hans Holmström
Finland
3:00:23.1082200
+1:18:34.471300
41.9p
179
H 21
Per-Anders Blind
Piteå Elit SK
3:00:57.1085600
+1:19:08.474700
41.8p
Seedningsgräns för led 7 i Vasaloppet: 3:01:00
180
D 21
Lisa Bäckman
Luleå
3:01:43.1090200
+1:19:54.479300
41.6p
181
H 21
Joakim Johansson
Ersnäs IF
3:02:24.1094300
+1:20:35.483400
41.4p
182
H 21
Petter Olsson
Sunderby SK
3:04:19.1105800
+1:22:30.494900
40.9p
183
H 21
Emanuel Roos
Axa SC
3:05:05.1110400
+1:23:16.499500
40.7p
184
H 21
Marcus Holmqvist Jacobsson
Axa SC
3:05:09.1110800
+1:23:20.499900
40.7p
185
H 21
Julian Somberg
Luleå
3:05:35.1113400
+1:23:46.502500
40.6p
186
H 21
Hannes Selberg
Karlslunds IF SF
3:05:52.1115100
+1:24:03.504200
40.5p
187
H 21
Erik Vallin
Trafikverket FF
3:06:42.1120100
+1:24:53.509200
40.3p
188
H 21
Oscar Söderbergh
Luleå
3:07:06.1122500
+1:25:17.511600
40.2p
189
H 21
Isac Åström
Luleå
3:07:08.1122700
+1:25:19.511800
40.2p
190
D 21
Jessica Bertlin
Finland
3:07:47.1126600
+1:25:58.515700
40.1p
191
H 21
Simon Rolander
FK Göingarna
3:09:29.1136800
+1:27:40.525900
39.7p
192
H 21
Mattias Vallgren
Luleå
3:11:22.1148100
+1:29:33.537200
39.2p
193
H 21
André Isaksson
Luleå
3:11:28.1148700
+1:29:39.537800
39.2p
194
D 21
Sofia Engström
Luleå
3:12:17.1153600
+1:30:28.542700
39.0p
195
H 21
Markus Lyngå
Luleå
3:14:02.1164100
+1:32:13.553200
38.6p
196
H 21
Michael Ek
Luleå
3:14:10.1164900
+1:32:21.554000
38.6p
197
H 21
Emil Eliasson
Stockholm
3:15:19.1171800
+1:33:30.560900
38.3p
198
H 21
Mats Paulsson
Axa SC
3:15:26.1172500
+1:33:37.561600
38.3p
Seedningsgräns för led 8 i Vasaloppet: 3:16:00
199
D 21
Kajsa Landén
Berg
3:17:47.1186600
+1:35:58.575700
37.8p
200
D 21
Malin Öberg
Sunderby SK
3:17:57.1187600
+1:36:08.576700
37.8p
Logga in för att slippa de här annonserna
201
D 21
Alice Sjömark
Abisko Ioik
3:17:58.1187700
+1:36:09.576800
37.8p
202
D 21
Linnea Engström
Abisko Ioik
3:17:59.1187800
+1:36:10.576900
37.7p
203
D 21
Petra Christina Öhman
XC Piteå
3:20:55.1205400
+1:39:06.594500
37.1p
204
H 21
Bo Kärrman
Norrfjärdens IF
3:25:57.1235600
+1:44:08.624700
36.1p
205
D 21
Mathilda Berg
Luleå
3:26:57.1241600
+1:45:08.630700
35.9p
206
D 21
Emma Vallin
Axa SC
3:30:12.1261100
+1:48:23.650200
35.3p
206
D 21
Julia Hedström
Axa SC
3:30:12.1261100
+1:48:23.650200
35.3p
208
D 21
Frida Petersson Rahkola
Bodens SK
3:35:41.1294000
+1:53:52.683100
34.3p
Seedningsgräns för led 9 i Vasaloppet: 3:36:00
209
H 21
Thomas Engström
Piteå Elit SK
3:40:14.1321300
+1:58:25.710400
33.5p
210
H 21
Robert Brännvall
No Club
3:53:44.1402300
+2:11:55.791400
31.4p
211
H 21
Eric Bengtsson
Luleå
4:18:17.1549600
+2:36:28.938700
28.2p
21km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Martin Lundholm
Luleå Gjutarens IF
52:30.314900
77.3p
2
H 21
Tobias Snell
Luleå Gjutarens IF
55:59.335800
+3:29.20800
72.5p
3
H 21
Sune Ögren
Sj SK Kiruna
56:04.336300
+3:34.21300
72.4p
4
H 21
Arvid Ingvarsson
OK Renen
58:30.350900
+6:00.35900
69.4p
5
H 21
Petter Jönsson
Bergnäsets AIK
1:03:12.379100
+10:42.64100
64.2p
6
D 21
Mathea Eriksson
Sunderby SK
1:05:38.393700
+13:08.78700
61.8p
7
D 21
Vendela Henriksson
Luleå
1:06:34.399300
+14:04.84300
61.0p
8
D 21
Saga Norberg
Ersnäs IF
1:07:33.405200
+15:03.90200
60.1p
9
D 21
Klara Kivijärvi
OK Renen
1:09:30.416900
+17:00.101900
58.4p
10
D 21
Hilda Ramström
Luleå Gjutarens IF
1:13:25.440400
+20:55.125400
55.3p
11
D 21
Alva Engström
Luleå Gjutarens IF
1:14:02.444100
+21:32.129100
54.8p
12
D 21
Johanna Jarskog
Föreningen Studentidrott Luleå
1:29:10.534900
+36:40.219900
45.5p
13
H 21
Max Selberg
Luleå
1:29:35.537400
+37:05.222400
45.3p
14
H 21
Nils Welin
Ersnäs IF
2:02:46.736500
+1:10:16.421500
33.1p
10km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21 Motion
Linus Antonsen
Sävast Ski Team IF
30:45.184400
61.8p
2
H 21 Motion
Ville Sundqvist
OK Renen
38:52.233100
+8:07.48600
48.9p
3
D 21 Motion
Ebba Rönnbäck
OK Renen
42:52.257100
+12:07.72600
44.4p
4
H 21 Motion
Elix Olsson
Sävast Ski Team IF
49:16.295500
+18:31.111000
38.6p
5
D 21 Motion
Lina Nilsson
Sävast Ski Team IF
49:17.295600
+18:32.111100
38.6p
6
D 21 Motion
Anne Johansson
Växjö
1:09:19.415800
+38:34.231300
27.4p