Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Orsa Grönklitt Skimarathon
2023-02-04
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 19
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Linnea Johansson
Lager 157
2:03:51.743060
70.8p
2
Tova Andersson
Östersunds SK
2:04:26.746580
+35.3420
70.4p
3
Hilda Löf
XC Sthlm Ski Club
2:05:33.753290
+1:42.10130
69.6p
4
Sofia Svensson
Vassunda IF
2:11:54.791300
+8:02.48140
65.7p
5
Jenny Edin
Matfors SK
2:17:36.825590
+13:45.82430
62.4p
6
Hanna Höij
Axa SC
2:19:54.839340
+16:02.96180
61.2p
7
Josefine Söderqvist
Storvreta IK
2:22:07.852610
+18:15.109450
60.1p
8
Emmi Jokela
IFK Mora SK
2:32:15.913470
+28:24.170310
55.5p
9
Fia Jobs
IF Ski Team Skåne
2:34:30.926920
+30:38.183760
54.5p
10
Emma Backén
Svegs IK
2:35:33.933240
+31:41.190080
54.1p
11
Anna Mattsson
Axa SC
2:36:37.939650
+32:45.196490
53.7p
12
Åsa Lindahl
Umara SC
2:36:55.941480
+33:04.198320
53.6p
13
Judith Dolleris
IFK Mora SK
2:38:51.953020
+34:59.209860
52.8p
14
Clara Ehn
Sundbybergs IK
2:41:20.967900
+37:28.224740
51.9p
15
Alicia Kallin
Hägersten
2:44:16.985550
+40:24.242390
50.8p
16
Linnea Nordqvist
Sockertoppen IF
2:44:39.987820
+40:47.244660
50.7p
17
Jenny Andersson
IFK Mora SK
2:49:12.1015100
+45:20.271940
49.1p
18
Susanne Wassdahl
Järfälla SK
2:49:26.1016540
+45:34.273380
49.0p
19
Linnéa Jonsson
Biathlon Östersund IF
2:52:38.1035780
+48:47.292620
48.0p
20
Ida Johnsson
Hällbybrunns IF
2:56:54.1061360
+53:03.318200
46.7p
21
Sandra Berg
Falun
3:05:16.1111550
+1:01:24.368390
44.3p
22
Emma Björkman
Sundbybergs IK
3:07:12.1123140
+1:03:20.379980
43.8p
23
Elsa Andersson
Borlänge
3:09:45.1138410
+1:05:53.395250
43.1p
24
Maria Husby
Karlslunds IF SF
3:16:57.1181620
+1:13:05.438460
41.4p
25
Linnéa Svanström
Årsta
3:19:51.1199070
+1:16:00.455910
40.7p
26
Moa Berg
Johanneshov IF
4:34:55.1649440
+2:31:03.906280
28.7p
27
Sophia Olsson
Nacka Värmdö SK
4:46:36.1719530
+2:42:44.976370
27.4p
28
Sofie Jacobsson Swartling
Nacka Värmdö SK
4:46:37.1719630
+2:42:45.976470
27.4p
-
Emelie Guinchard
Stockholm
23:59:58.8639700
-
Sofie Svensson
Björkfors GOIF
23:59:58.8639700
-
Alva Björk
Orsa SK
23:59:59.8639800
-
Elin Nordgren
Göteborg
23:59:59.8639800
-
Ellinor Rehnström
Lidingö
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)