Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Idretävlingarna/Intersport Cup
2009-12-06
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
D 21
10km, Längdskidor, Fristil
1
Sara Lindborg
Östersunds SK
27:26.164520
80.6p
2
Lisa Larsen
Sundbybergs IK
27:49.166810
+22.2190
79.3p
3
Emma Wikén
Åsarna IK
28:07.168610
+40.3990
78.3p
4
Li Hongxue
China
28:13.169260
+47.4640
77.9p
5
Maria Gräfsnings
Östersunds SK
28:22.170180
+56.5560
77.4p
6
Sanna Hallberg
Åsarna IK
28:25.170440
+59.5820
77.3p
7
Susanne Nyström
IFK Mora SK
28:27.170610
+1:00.5990
77.2p
8
Hanna Brodin
Falun Borlänge SK
28:37.171620
+1:11.7000
76.7p
9
Anna Karin Strömstedt
Vansbro AIK SK
28:38.171700
+1:11.7080
76.6p
10
Helene Söderlund
IFK Mora SK
28:48.172790
+1:22.8170
76.1p
11
Xin Li
China
28:54.173310
+1:27.8690
75.8p
12
Sofia Bleckur
IFK Mora SK
28:58.173780
+1:32.9160
75.6p
13
Dandan Man
China
29:12.175120
+1:46.10500
74.9p
14
Carolin Andersson
Gellivare SK
29:13.175240
+1:47.10620
74.8p
15
Lina Korsgren
Falun Borlänge SK
29:22.176150
+1:56.11530
74.4p
16
Maria Rydqvist
Östersunds SK
29:23.176250
+1:57.11630
74.3p
17
Ingunn Weltzien
Norway
29:25.176430
+1:59.11810
74.2p
18
Therese Svensson
Järpens SK
29:30.176920
+2:04.12300
74.0p
19
Eva Svensson
IFK Mora SK
29:35.177400
+2:08.12780
73.8p
20
Jennie Öberg
Kalix SK
29:36.177560
+2:10.12940
73.7p
21
Jennie Jirhed
ÅS IL
30:02.180180
+2:36.15560
72.4p
22
Ulrica Persson
Sunne SLF
30:10.180950
+2:44.16330
72.1p
23
Yingcui e
China
30:14.181320
+2:48.16700
71.9p
24
Emma Eriksson
Falun Borlänge SK
30:20.181990
+2:54.17370
71.6p
25
Linn Sömskar
IFK Umeå
30:26.182550
+3:00.17930
71.3p
26
Julia Limby
Åsarna IK
30:41.184020
+3:15.19400
70.7p
27
Sarah Young
Storbritannien
31:08.186770
+3:42.22150
69.5p
28
Rosamund Musgrave
Storbritannien
31:17.187660
+3:51.23040
69.1p
29
Josefin Engström
Edsbyns SK
31:34.189340
+4:08.24720
68.4p
30
Annika Löfström
Falun Borlänge SK
31:37.189640
+4:11.25020
68.3p
31
Catrin Fjällström
Lycksele IF
31:55.191490
+4:29.26870
67.5p
32
Katja Schwartz
Åsarna IK
32:03.192250
+4:37.27630
67.2p
33
Terese Andersson
Stockviks SF
32:32.195180
+5:06.30560
66.1p
34
Linnéa Hedlund
Hägersta GF
33:07.198640
+5:41.34020
64.7p
35
Amanda Mattsson
Stockviks SF
33:28.200750
+6:02.36130
64.0p
36
Lisa K Svensson
Åsarna IK
33:41.202070
+6:15.37450
63.5p