Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
SM 10/15 Fristil
2023-02-01
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
D 21
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Elina Rönnlund
IFK Umeå
23:55.143430
77.5p
2
Moa Olsson
Falun Borlänge SK
24:04.144340
+9.810
77.0p
3
Linn Sömskar
IFK Umeå
24:16.145530
+21.2000
76.4p
4
Märta Rosenberg
Trillevallens Sportklubb
25:02.150160
+1:07.6630
74.1p
5
Anna Dyvik
IFK Mora SK
25:04.150380
+1:09.6850
74.0p
6
Sigrid Hübenette
Hägglunds Ski Team SK
25:17.151610
+1:21.8080
73.4p
7
Jenny Solin
Sollefteå Skidor IF
25:20.151920
+1:24.8390
73.3p
8
Ingrid Hallquist
Åsarna IK
25:24.152320
+1:28.8790
73.1p
9
Lovisa Modig
Falun Borlänge SK
25:26.152550
+1:31.9020
73.0p
10
Magdalena Nilsson
IFK Umeå
25:30.152980
+1:35.9450
72.8p
11
Emma Lindberg
IFK Mora SK
25:40.153980
+1:45.10450
72.4p
12
Lisa Vinsa
Piteå Elit SK
25:58.155740
+2:03.12210
71.6p
13
Moa Larsson
Falun Borlänge SK
26:11.157050
+2:16.13520
71.0p
14
Julia Löfström
Trillevallens Sportklubb
26:13.157270
+2:18.13740
70.9p
15
Evelina Niemi
Kalix SK
26:14.157340
+2:19.13810
70.9p
16
Frida Hallquist
Åsarna IK
26:19.157870
+2:24.14340
70.6p
17
Anna-karin Heijdenberg
Offerdals SK
26:23.158230
+2:28.14700
70.5p
18
Nora Bråmer
IFK Mora SK
26:35.159420
+2:39.15890
70.0p
19
Emma Ivarsson
Årsunda IF
26:37.159680
+2:42.16150
69.9p
20
Anja Andersdotter
Garphyttans IF
26:50.160910
+2:54.17380
69.4p
21
Saga Nilsson
Skellefteå SK
26:56.161570
+3:01.18040
69.1p
22
Emma Björklund
IFK Mora SK
26:56.161590
+3:01.18060
69.1p
23
Elsa Wallin
Högbo GIF
27:05.162470
+3:10.18940
68.7p
24
Lisa Jonsson
Ulricehamns IF
27:06.162560
+3:11.19030
68.7p
25
Ebba Stenman
IFK Umeå
27:15.163470
+3:20.19940
68.3p
26
Ida Andersson
WE Sports Club
27:23.164270
+3:28.20740
68.0p
27
Madelene Nord
Malungs IF
27:29.164880
+3:34.21350
67.7p
28
Saga Fältenhag
Högbo GIF
27:33.165200
+3:37.21670
67.6p
29
Linda-louise Köld
Rehns BK
27:34.165300
+3:38.21770
67.6p
30
Ida Nilsson
Åsarna IK
27:37.165600
+3:41.22070
67.5p
31
Sofia Lundkvist
Kalix SK
27:46.166590
+3:51.23060
67.1p
32
Wilma Johansson
Åsarna IK
27:58.167770
+4:03.24240
66.6p
33
Emilia Eriksson
Ulricehamns IF
28:00.167960
+4:05.24430
66.5p
34
Ebba Karlsson
Täby IS SK
28:11.169050
+4:16.25520
66.1p
35
Ella Georgsson
Högbo GIF
28:20.169900
+4:24.26370
65.8p
36
Hannah Sieberer
Sellnäs IF
28:31.171080
+4:36.27550
65.4p
37
Linda Ström
Hägglunds Ski Team SK
29:02.174120
+5:06.30590
64.3p
38
Anna Jonsson
Trillevallens Sportklubb
29:07.174690
+5:12.31160
64.1p
39
Hilda Lingman
Rehns BK
29:14.175370
+5:19.31840
63.8p
40
Moa Backlund
Högbo GIF
29:16.175510
+5:20.31980
63.8p
41
Hanna Fritz
IFK Mora SK
29:31.177060
+5:36.33530
63.2p
42
Nelly Stenman
Älvsby IF SK
29:44.178380
+5:49.34850
62.8p
43
Rebecca Lekberg
IK Stern
30:32.183100
+6:36.39570
61.2p
44
Emma Bengtsson
Ulricehamns IF
30:50.184900
+6:54.41370
60.6p
45
Enja Jonsson
Åsarna IK
31:36.189560
+7:41.46030
59.2p
46
Beata Åkerström
IFK Skövde SK
34:36.207550
+10:41.64020
54.2p
-
Elina Franzén
Borås SK
23:59:58.8639700
-
Annie Lindh
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
-
Olivia Bengtsson
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
Emma Jönsson
Östersunds SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)