Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
XC-games Borås E3
2023-01-14
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
1.7km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 16
Oskar Olsson
Borås SK
3:43.22210
2
H 17
Eskil Peterson
Borås GIF
3:49.22840
+6.530
65.5p
3
H 16
Valter Gerle
OK Landehof
3:49.22850
+6.540
4
H 16
Erik Pihl
Borås SK
3:56.23510
+13.1200
5
H 14
Olle Johansson
IK Stern
3:57.23610
+14.1300
6
H 16
Melker Alvarsson
IFK Skövde SK
4:02.24110
+19.1800
7
H 16
Leo Reinholdsson
Ulricehamns IF
4:04.24310
+21.2000
8
H 16
Ludwig Norén
Ulricehamns IF
4:04.24350
+21.2040
9
H 16
Benjamin Viklund
Mullsjö SOK
4:08.24750
+25.2440
10
H 16
Melker Erlandsson
Tranemo IF
4:12.25170
+29.2860
11
H 14
Vilmer Wingskog Lindqvist -
Ulricehamns IF
4:13.25280
+30.2970
12
D 14
Lisa Lundberg
Falu IK
4:16.25530
+33.3220
13
H 16
Valdemar Carlsson-steen
Borås SK
4:16.25540
+33.3230
14
H 16
Filip Bergqvist
IFK Skövde SK
4:16.25560
+33.3250
15
H 16
Viggo Rudklint
OK Landehof
4:19.25830
+36.3520
16
H 16
Gustav Ramsin
IFK Skövde SK
4:22.26100
+38.3790
17
D 14
Elsie Hördegårdh
Sävedalens AIK
4:22.26120
+39.3810
18
H 16
Gustav Nilsson
OK Landehof
4:24.26330
+41.4020
19
H 16
Emil Johansson
Borås GIF
4:24.26360
+41.4050
20
D 16
Lisa Ahlrik
Tidaholm SOK Sisu
4:24.26380
+41.4070
21
H 14
Malte Alvarsson
IFK Skövde SK
4:28.26790
+45.4480
22
H 14
Malte Worm
IFK Skövde SK
4:29.26830
+46.4520
23
H 16
Tim Drakfors
Falköpings AIK SK
4:32.27120
+49.4810
24
D 16
Stella Vilhelmsson
Lidköpings VSK
4:35.27420
+52.5110
25
H 16
Samuel Björck
IFK Skövde SK
4:42.28190
+59.5880
26
H 14
Jonathan Österlin
Sävedalens AIK
4:43.28240
+1:00.5930
27
H 14
Albin Mårts
IK Stern
4:44.28320
+1:01.6010
28
H 16
Oliver Larsson
Borås SK
4:44.28360
+1:01.6050
29
H 12
Emil Johansson
IK Stern
4:45.28410
+1:02.6100
30
H 14
Filip Fredriksson
Hestra IF
4:47.28610
+1:04.6300
31
H 12
Filip Bengtsson
Tranemo IF
4:50.28950
+1:07.6640
32
H 16
Hugo Hallberg
Hestra IF
4:52.29100
+1:08.6790
33
H 14
River Larsson
Ulricehamns IF
4:52.29160
+1:09.6850
34
H 14
Arve Forssten
Göteborgs SK
4:55.29480
+1:12.7170
35
D 16
Klara Alvarsson
IFK Skövde SK
4:56.29500
+1:12.7190
36
H 14
Vincent Andreasson
Borås SK
4:56.29570
+1:13.7260
37
H 14
Vidar Fritzson
Ulricehamns IF
4:56.29580
+1:13.7270
38
H 14
Wille Sylvan
Borås SK
4:57.29630
+1:14.7320
39
H 14
Sture Sundell
OK Landehof
4:58.29760
+1:15.7450
39
D 14
Ellen Mohr
Borås SK
4:58.29760
+1:15.7450
41
D 16
Ellen Öjerhed
Borås GIF
4:58.29780
+1:15.7470
42
D 16
Elsa Karlsson
Tranemo IF
4:59.29810
+1:16.7500
43
D 16
Vendela Olsson
Åmåls OK
5:00.29910
+1:17.7600
44
H 14
Melvin Wingertz
Borås SK
5:02.30140
+1:19.7830
45
D 14
Alice Peterson
Borås GIF
5:02.30180
+1:19.7870
46
D 16
Maja Lundgren
Borås GIF
5:05.30430
+1:22.8120
47
H 14
Joel Johansson
Borås GIF
5:07.30660
+1:24.8350
48
D 16
Alva Peterson
Borås SK
5:07.30690
+1:24.8380
49
D 17
Alice Mohr
Borås SK
5:08.30770
+1:25.8460
48.7p
50
D 17
Amanda Lind
Hestra IF
5:09.30830
+1:26.8520
48.6p
51
D 14
Majken Männer
Göteborgs SK
5:09.30860
+1:26.8550
52
D 17
Tindra Wilhelmsson
Lidköpings VSK
5:11.31020
+1:28.8710
48.3p
53
D 16
Julia Holmström
Borås GIF
5:11.31080
+1:28.8770
54
H 14
Ivan Elv
IFK Skövde SK
5:11.31090
+1:28.8780
55
D 14
Marta Björck
IFK Skövde SK
5:12.31160
+1:29.8850
56
H 12
Max Worm
IFK Skövde SK
5:13.31260
+1:30.8950
57
H 12
Noah Jullander
Borås SK
5:16.31500
+1:32.9190
58
D 16
Clara Widell
Borås SK
5:16.31540
+1:33.9230
59
H 14
Tage Henricson
Ulricehamns IF
5:17.31670
+1:34.9360
60
H 12
Nils Blomberg
Lidköpings VSK
5:18.31780
+1:35.9470
61
D 17
Julia Eriksson
Hestra IF
5:19.31890
+1:36.9580
47.0p
62
D 14
Lovisa Slotte Hulden
Borås SK
5:21.32070
+1:38.9760
63
D 14
Ellen Johansson
Tranemo IF
5:22.32110
+1:39.9800
64
H 10
Lykke Eriksson
Tranemo IF
5:22.32160
+1:39.9850
65
H 16
Hampus Bengtsson
Hestra IF
5:23.32260
+1:40.9950
66
H 14
William Jullander
Borås SK
5:25.32410
+1:42.10100
67
D 14
Julia Swahn
OK Landehof
5:26.32500
+1:42.10190
68
D 16
Ester Lindgren
Tranemo IF
5:27.32600
+1:43.10290
69
D 16
Tova Österberg
Tidaholm SOK Sisu
5:27.32670
+1:44.10360
70
D 12
Emma Lindström
Garphyttans IF
5:28.32740
+1:45.10430
71
H 14
Liam Segerqvist
Tranemo IF
5:29.32800
+1:45.10490
72
H 12
Rasmus Karlsson
Borås SK
5:29.32870
+1:46.10560
73
D 14
Stella Björk
Borås SK
5:33.33200
+1:49.10890
74
H 14
Oskar Werner
IK Stern
5:35.33470
+1:52.11160
75
D 12
Julia Nilsson
OK Landehof
5:36.33530
+1:53.11220
76
H 14
Arvid Rudling
OK Landehof
5:36.33540
+1:53.11230
77
H 12
Theo Valtersson
Tranemo IF
5:37.33620
+1:54.11310
78
D 14
Jennifer Persson
Tidaholm SOK Sisu
5:38.33740
+1:55.11430
79
D 14
Moa Erlandsson
Tranemo IF
5:39.33890
+1:56.11580
80
H 12
Felix Ehlers
OK Landehof
5:40.33970
+1:57.11660
81
D 14
Selma Birath
IFK Skövde SK
5:42.34100
+1:58.11790
81
D 16
Amanda Larsson
OK Landehof
5:42.34100
+1:58.11790
83
D 12
Anna Lindström
Garphyttans IF
5:42.34180
+1:59.11870
84
H 12
Nils Birath
IFK Skövde SK
5:45.34410
+2:02.12100
85
H 14
Gunnar Bengtsson
Hestra IF
5:46.34530
+2:03.12220
86
H 14
Simon Hallberg
Hestra IF
5:47.34600
+2:03.12290
87
D 12
Elsa Drakfors
Falköpings AIK SK
5:52.35190
+2:09.12880
88
D 14
Nova Valtersson
Tranemo IF
5:53.35270
+2:10.12960
89
D 12
Lovis Reinholdsson
Ulricehamns IF
5:54.35330
+2:11.13020
90
H 14
Melker Larsson
Göteborgs SK
5:56.35540
+2:13.13230
91
D 12
Agnes Johanson
Borås SK
5:57.35640
+2:14.13330
92
D 14
Wilma Torkelsson
Tranemo IF
5:57.35690
+2:14.13380
93
D 14
Elsa Männer
Göteborgs SK
5:58.35710
+2:15.13400
94
D 12
Julia Larsson
Borås SK
6:01.36000
+2:17.13690
95
H 10
Gustav Frick Gräslund
Borås SK
6:01.36080
+2:18.13770
96
H 12
William Roth
OK Landehof
6:02.36180
+2:19.13870
97
H 12
Adam Ryder
IFK Skövde SK
6:03.36230
+2:20.13920
98
D 12
Rebecka Björck
IFK Skövde SK
6:04.36320
+2:21.14010
99
H 10
Adam Thuresson
Borås SK
6:05.36450
+2:22.14140
100
D 14
Svea Tillsten
Borås GIF
6:05.36460
+2:22.14150
101
D 14
Lova Pettersson
Tranemo IF
6:10.36980
+2:27.14670
101
H 12
Olle Kastanius
Ulricehamns IF
6:10.36980
+2:27.14670
103
D 14
Elina Christiansson
Trollhättans SOK
6:11.37010
+2:28.14700
104
H 12
Albert Carlsson Steen
Borås SK
6:11.37030
+2:28.14720
105
D 10
Karin Frick Gräslund
Borås SK
6:12.37120
+2:29.14810
106
D 12
Emma Mårtensson
Borås SK
6:14.37350
+2:31.15040
107
H 14
John Lagergren
Göteborgs SK
6:15.37400
+2:31.15090
108
H 12
Alf Thor
Ulricehamns IF
6:15.37480
+2:32.15170
109
H 10
Jonas Ehlers
OK Landehof
6:15.37490
+2:32.15180
110
D 14
Malva Mållberg
Borås SK
6:16.37520
+2:33.15210
111
D 10
Vilma Älverbrandt
Borås SK
6:17.37680
+2:34.15370
112
D 12
Astrid Kullberg Lugner
Göteborgs SK
6:19.37810
+2:36.15500
113
D 14
Vera LILLEVARS
IK Stern
6:19.37870
+2:36.15560
114
H 12
Wilhelm Berglund
Göteborgs SK
6:22.38110
+2:39.15800
115
D 10
Sigrid Fritzson
Ulricehamns IF
6:23.38280
+2:40.15970
116
H 12
Vincent Lagercrantz
Borås GIF
6:24.38310
+2:41.16000
117
H 12
Tor Von Sydow
Göteborgs SK
6:25.38420
+2:42.16110
118
H 12
Axel Henricson
Ulricehamns IF
6:30.38900
+2:46.16590
119
H 12
Marcus Nilsson
IK Stern
6:31.39070
+2:48.16760
120
D 10
Ester Hall
Borås SK
6:32.39120
+2:49.16810
121
H 12
Albin Kårebäck
Lidköpings VSK
6:32.39160
+2:49.16850
122
D 10
Filippa Persson
Tidaholm SOK Sisu
6:33.39280
+2:50.16970
123
D 12
Moa Solsjö
IFK Skövde SK
6:34.39350
+2:51.17040
124
H 12
Anton Bergstrand
Ulricehamns IF
6:38.39750
+2:55.17440
125
H 10
Hugo Anell
Borås SK
6:50.40990
+3:07.18680
126
H 12
Melker Fagrell
Borås GIF
6:51.41020
+3:08.18710
127
D 10
Ester Männer
Göteborgs SK
6:52.41150
+3:09.18840
128
H 12
Olle Tillsten
Borås GIF
6:53.41260
+3:10.18950
129
H 10
Charlie Hultman
OK Landehof
6:54.41390
+3:11.19080
130
D 10
Line Ryder
IFK Skövde SK
6:58.41750
+3:15.19440
131
D 10
Stina Östlund
Trollhättans SOK
7:00.41930
+3:17.19620
132
D 12
Elsa Cronskär
Göteborgs SK
7:07.42650
+3:24.20340
133
H 14
Noah Ljungkvist
IK Stern
7:08.42710
+3:25.20400
134
D 10
Maja Kastanius
Ulricehamns IF
7:12.43120
+3:29.20810
135
D 10
Linnea Werdelin
Göteborgs SK
7:18.43770
+3:35.21460
136
H 10
Erik Vidunger
Borås SK
7:19.43890
+3:36.21580
137
D 12
Ella Keller
Trollhättans SOK
7:20.43990
+3:37.21680
138
H 10
Anton Hedlund
Hestra IF
7:23.44280
+3:40.21970
139
D 14
Elma Höijer
Hestra IF
7:24.44330
+3:41.22020
140
H 10
Egon Palmér
Ulricehamns IF
7:29.44880
+3:46.22570
141
H 10
Erik Bergh
Borås SK
7:32.45140
+3:49.22830
142
D 12
Vilma Cronskär
Göteborgs SK
7:40.45910
+3:57.23600
143
H 12
Wilmer Creutzer Lans
Lidköpings VSK
7:41.46050
+3:58.23740
144
H 12
Nils Zettergren
Borås GIF
7:42.46120
+3:59.23810
145
H 10
Felix Johansson
IFK Skövde SK
7:59.47800
+4:15.25490
146
D 10
Agnes Blom
Tidaholm SOK Sisu
8:02.48170
+4:19.25860
147
H 10
Valter Elv
IFK Skövde SK
8:05.48440
+4:22.26130
148
D 10
Maja Lillevars
IK Stern
8:07.48620
+4:24.26310
149
H 10
Simon Andreasson
Borås SK
8:16.49500
+4:32.27190
150
H 10
Daniel Nilsson
IK Stern
8:19.49800
+4:35.27490
151
H 10
Otto Eidering
Borås SK
8:40.51950
+4:57.29640
152
H 10
Alfred Johansson
Borås SK
8:49.52830
+5:06.30520
153
D 10
Lova Nyström
Göteborgs SK
8:53.53210
+5:10.30900
154
D 12
Josefin Fagrell
Borås GIF
8:53.53250
+5:10.30940
155
D 10
Elsa Öjerhed
Borås GIF
8:54.53370
+5:11.31060
156
H 10
Henrik Hagstedt
Göteborgs SK
9:07.54640
+5:24.32330
157
D 12
Alison Reinholdsson
Borås GIF
9:14.55320
+5:31.33010
158
H 12
Ludvig Matti
Borås SK
9:21.56020
+5:38.33710
159
D 10
Märta Sjölin
Ulricehamns IF
9:42.58130
+5:59.35820
160
H 10
Jacob Kullberg Lugner
Göteborgs SK
9:52.59100
+6:08.36790
161
H 10
Gustav Karlsson
Borås SK
9:57.59650
+6:14.37340
162
H 10
Arvid Åsedahl
Borås GIF
10:18.61780
+6:35.39470
163
D 10
Tuva Lindquist
Borås SK
10:54.65380
+7:11.43070
164
D 10
Elise Matti
Borås SK
12:08.72720
+8:25.50410
165
D 10
Vida EK
Borås SK
12:44.76360
+9:01.54050
166
D 10
Moa Mållberg
Borås SK
15:56.95590
+12:13.73280
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)