Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bauhaus cup-Lycksele 10km fri stil
2023-01-07
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 20
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Elias Danielsson
Högbo GIF
26:09.156840
84.0p
2
Simon Nilsson
Hägglunds Ski Team SK
26:12.157170
+3.230
83.8p
3
Anton Grahn
IFK Mora SK
26:27.158690
+18.1750
83.1p
4
Malte Jutterdal
Vreta Skid o Mk
26:30.158930
+20.1990
83.0p
5
Isak Lundholm
Täfteå IK
26:57.161680
+48.4740
81.7p
6
Axel Isacsson
Ulricehamns IF
26:58.161720
+48.4780
81.7p
7
Joel Nilsson
IFK Umeå
26:59.161820
+49.4880
81.7p
8
Axel Erixon
Offerdals SK
27:07.162660
+58.5720
81.3p
9
Melker Hendén
Ulricehamns IF
27:08.162780
+59.5840
81.2p
10
Nikolaj Riekkola
Luleå Gjutarens IF
27:11.163020
+1:01.6080
81.1p
11
Axel Palm
Falu IK
27:13.163280
+1:04.6340
81.0p
12
Victor Berglund
Duveds IF
27:15.163480
+1:06.6540
80.9p
13
Albin Augustsson
IFK Mora SK
27:27.164610
+1:17.7670
80.4p
14
Jens Junes
IFK Umeå
27:31.165000
+1:21.8060
80.3p
15
Marcus Nilsson
Hägglunds Ski Team SK
27:31.165020
+1:21.8080
80.3p
16
Erik Franzén
Borås SK
27:31.165080
+1:22.8140
80.2p
17
Erik Johansson
Domnarvets GOIF
27:39.165820
+1:29.8880
79.9p
18
Simon Claesson
Ulricehamns IF
27:39.165840
+1:30.8900
79.9p
19
Anders Dahl
Alnö SK
27:40.165900
+1:30.8960
79.9p
19
Ludvig Berg
Rehns BK
27:40.165900
+1:30.8960
79.9p
21
Nils Sjöberg
OK Landehof
27:46.166580
+1:37.9640
79.6p
22
Edvin Schön
Täby IS SK
27:47.166650
+1:38.9710
79.6p
23
Axel Sandberg
OK Landehof
27:47.166670
+1:38.9730
79.6p
24
Wilhelm Sterner
Täby IS SK
27:51.167080
+1:42.10140
79.4p
25
Benjamin Edman
IFK Umeå
27:54.167350
+1:45.10410
79.3p
26
David Lantto
Gellivare Skidallians IK
27:55.167420
+1:45.10480
79.2p
27
Hampus Björck
IFK Umeå
27:55.167450
+1:46.10510
79.2p
28
Eskil Peterson
Borås GIF
27:56.167500
+1:46.10560
79.2p
29
Melker Åkerström
Borås SK
27:57.167650
+1:48.10710
79.1p
30
Arvid Norberg
Hudiksvalls IF
28:03.168230
+1:53.11290
78.9p
31
Sebastian Svahn
IFK Mora SK
28:15.169420
+2:05.12480
78.4p
32
Herman Swärd
Tidaholm SOK Sisu
28:22.170190
+2:13.13250
78.1p
33
Simon Markström
Luleå Gjutarens IF
28:24.170350
+2:15.13410
78.0p
34
Arvid Welin
Ersnäs IF
28:33.171280
+2:24.14340
77.6p
35
Hugo Abrahamsson
IFK Umeå
28:37.171600
+2:27.14660
77.5p
36
Walter Helldén
Gellivare Skidallians IK
28:38.171760
+2:29.14820
77.4p
37
Frank Krouwel
Stora Tuna IK SK
28:41.172080
+2:32.15140
77.3p
38
Theo Mattei
Sj SK Kiruna
28:42.172190
+2:33.15250
77.3p
39
Isak Andersson Lind
IFK Umeå
28:46.172550
+2:37.15610
77.1p
40
Elof Karlsson
IFK Umeå
28:49.172840
+2:40.15900
77.0p
41
Kalle Georgsson
Högbo GIF
29:04.174360
+2:55.17420
76.4p
42
Filip Strand
Domnarvets GOIF
29:07.174600
+2:57.17660
76.3p
43
Axel Gunneriusson
Östersunds SK
29:16.175520
+3:06.18580
75.9p
44
Filip Berglund
Ulricehamns IF
29:21.176010
+3:11.19070
75.8p
45
Gabriel Norder
IF Hallby SOK
29:22.176120
+3:12.19180
75.7p
45
Ludvig Anderberg
IFK Mora SK
29:22.176120
+3:12.19180
75.7p
47
Edvin Högman
Ulricehamns IF
29:24.176340
+3:15.19400
75.6p
48
Harald Ekenberg
IK Stern
29:24.176360
+3:15.19420
75.6p
49
Gustav Berggren
Skellefteå SK
29:25.176410
+3:15.19470
75.6p
50
Lukas Karlberg
IK Rex
29:31.177040
+3:22.20100
75.4p
51
David Musslinder
Falköpings AIK SK
29:34.177390
+3:25.20450
75.2p
52
Jonathan Bergman
Fagersta Södra IK
29:44.178350
+3:35.21410
74.9p
53
Axel Karlsson
Täby IS SK
29:55.179490
+3:46.22550
74.4p
54
Karl Kylborn
Gellivare Skidallians IK
30:02.180120
+3:52.23180
74.2p
55
Anton Ökvist
Ersnäs IF
30:12.181150
+4:03.24210
73.8p
56
Wille Långberg
Hudiksvalls IF
30:15.181460
+4:06.24520
73.7p
57
Måns Olsen
Grava SK
30:15.181470
+4:06.24530
73.7p
58
Axel Arnesson
Ås IF
30:16.181550
+4:07.24610
73.7p
59
Ruben Tholander
Sundbybergs IK
30:21.182060
+4:12.25120
73.5p
60
Leo Eriksson
Östersunds SK
30:24.182310
+4:14.25370
73.4p
61
Lukas Ejvinsson
Matfors SK
30:25.182460
+4:16.25520
73.3p
62
Adam Dahlgren
Ulricehamns IF
30:26.182550
+4:17.25610
73.3p
63
Albin Blomberg
Rehns BK
30:32.183150
+4:23.26210
73.1p
64
Viktor Sundén
Strömnäs GIF
30:53.185290
+4:44.28350
72.3p
65
Jakob Pettersson
IK Stern
31:06.186580
+4:57.29640
71.9p
66
Martin Lundholm
Luleå Gjutarens IF
31:29.188840
+5:20.31900
71.1p
67
Hugo Ström
Dala-Järna IK
31:37.189630
+5:27.32690
70.8p
68
Axel Svensson
Sundbybergs IK
32:18.193730
+6:08.36790
69.5p
69
Axel Mäkinen
Högbo GIF
32:54.197350
+6:45.40410
68.3p
-
Linus Grundström
Täfteå IK
23:59:58.8639700
-
Valter Ljungdahl
Matfors SK
23:59:58.8639700
-
Arvid Törnblom
IFK Umeå
23:59:58.8639700
-
Rikard Sjödin
Matfors SK
23:59:58.8639700
-
Markus Melén
Falu IK
23:59:58.8639700
-
Lukas Walther
Matfors SK
23:59:58.8639700
-
Hannes Sjölund Myhr
Ås IF
23:59:59.8639800
-
Sebastian Hägglöf
Hägglunds Ski Team SK
23:59:59.8639800
-
Filip Sundin
Grava SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)