Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Billingen Rollerski
2022-09-17
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
45km
Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
1:44:42.628100
86.9p
2
H 21
Marcus Johansson
Lager 157 Ski Team
1:44:45.628400
+3.200
86.9p
3
H 21
Thomas Gifstad
Team Milslukern
1:45:05.630400
+23.2200
86.6p
4
H 21
Adrian Lundberg
Lager 157 Ski Team
1:50:25.662400
+5:43.34200
82.2p
5
H 21
Tommy Bylund
Dponly Ski Club
1:50:26.662500
+5:44.34300
82.2p
6
H 21
Harald Ekenberg
IK Stern
1:53:02.678100
+8:20.49900
80.3p
7
H 21
Viktor Berg
Falu IK
1:53:03.678200
+8:21.50000
80.3p
8
H 21
Robert Brundin
Karlslunds IF SF
1:53:04.678300
+8:22.50100
80.2p
8
H 21
Magnus Calestam
IF Hagen SK
1:53:04.678300
+8:22.50100
80.2p
10
H 21
Marcus Ullman
Dponly Ski Club
1:53:05.678400
+8:23.50200
80.2p
10
H 21
Sebastian Backlund
IK Stern
1:53:05.678400
+8:23.50200
80.2p
12
H 21
Samuel Hoof
Ulricehamns IF
1:53:08.678700
+8:26.50500
80.2p
13
H 21
Martin Rosvall
Sunne Slf
1:57:10.702900
+12:28.74700
77.3p
14
H 55
Adam Blomberg
Göteborgs SK
1:57:19.703800
+12:37.75600
77.2p
15
H 50
Thomas Wollentz
Halmstads Skidklubb
1:57:25.704400
+12:43.76200
77.2p
16
H 21
Daniel Käller
IK Stern
1:57:26.704500
+12:44.76300
77.2p
17
H 21
John Sterner
XC Sthlm Ski Club
1:58:09.708800
+13:27.80600
76.7p
18
H 21
Hugo Hilmersson
Göteborgs SK
1:59:23.716200
+14:41.88000
75.9p
19
H 21
Ken Slättengren
Nybro Skidklubb
1:59:33.717200
+14:51.89000
75.7p
20
H 50
Henrik Rådström
Nacka Värmdö SK
2:00:14.721300
+15:32.93100
75.3p
21
H 50
Larz Andersson
Karlslunds IF SF
2:00:15.721400
+15:33.93200
75.3p
Seedningsgräns för led 1 i Vasaloppet: 2:02:00
22
H 21
Erik Backlund
Äspereds IF
2:03:03.738200
+18:21.110000
73.5p
23
H 21
Simon Bengtsson
IF Ski Team Skåne
2:04:30.746900
+19:48.118700
72.6p
24
H 21
Malte Hendén
Ulricehamns IF
2:04:32.747100
+19:50.118900
72.6p
25
H 21
David Musslinder
Falköpings AIK SK
2:04:34.747300
+19:52.119100
72.6p
26
H 21
David Olofsson
Träningskonsulten Sports Club
2:04:35.747400
+19:53.119200
72.6p
26
H 21
Johan Sundlöf
IF Hagen SK
2:04:35.747400
+19:53.119200
72.6p
28
H 21
Alfred Källsmyr
IK Fryken
2:04:37.747600
+19:55.119400
72.6p
29
H 21
Magnus Hamp
IK Stern
2:04:49.748800
+20:07.120600
72.4p
30
H 21
Kim Andersson
IF Hagen SK
2:05:08.750700
+20:26.122500
72.3p
31
H 50
Anders Magnusson
IK Stern
2:06:30.758900
+21:48.130700
71.4p
32
D 21
Linnea Johansson
Lager 157 Ski Team
2:06:56.761500
+22:14.133300
71.2p
Seedningsgräns för led 2 i Vasaloppet: 2:07:00
33
H 21
Niclas Nilsson
Göteborg Skidklubb
2:07:44.766300
+23:02.138100
70.7p
34
H 40
Fredrik Jansberger
Lidköpings VSK
2:08:37.771600
+23:55.143400
70.2p
35
H 21
Tobias Andervang
Hestra IF
2:09:21.776000
+24:39.147800
69.8p
36
H 21
Pål Asbjørn Kullerud
Varteig
2:09:22.776100
+24:40.147900
69.8p
37
H 21
Hugo Pettersson Arwedahl
Trollhättans SOK
2:09:42.778100
+25:00.149900
69.6p
38
H 21
Jesper Holgersson
IF Hagen SK
2:10:07.780600
+25:25.152400
69.4p
39
H 45
Björn Tjällgren
Trollhättan
2:10:09.780800
+25:27.152600
69.4p
40
H 21
William Wällstedt
IF Hagen SK
2:10:40.783900
+25:58.155700
69.1p
41
H 21
Gabriel Fernsten
Karlslunds IF SF
2:11:25.788400
+26:43.160200
68.7p
42
H 21
Gustav Törnqvist
Ulricehamn IF
2:11:32.789100
+26:50.160900
68.6p
43
H 21
Carl Alm
träningskonsulten sports club
2:11:58.791700
+27:16.163500
68.4p
44
H 21
Jonas Forsner
IK Stern
2:11:59.791800
+27:17.163600
68.4p
44
D 21
Olivia Hansson
Karlslunds IF SF
2:11:59.791800
+27:17.163600
68.4p
46
H 50
Niklas Korall
Boxholm-ekeby
2:12:19.793800
+27:37.165600
68.2p
47
H 45
Daniel Josefsson
Dponly Ski Club
2:15:40.813900
+30:58.185700
66.5p
Seedningsgräns för led 3 i Vasaloppet: 2:17:00
48
H 21
Erik Jonsson
Strängnäs-malmby OL
2:19:11.835000
+34:29.206800
64.7p
49
H 21
Henrik Bolund
Falköpings AIK SK
2:19:30.836900
+34:48.208700
64.6p
50
H 50
Joakim Persson
No Club
2:20:12.841100
+35:30.212900
64.3p
51
H 21
Jakub Cvach
IK Stern
2:20:48.844700
+36:06.216500
64.0p
52
D 21
Hannah Sieberer
Ski Club Kössen
2:23:40.861900
+38:58.233700
62.7p
53
H 21
Emil Rydh
Sockertoppen IF
2:24:05.864400
+39:23.236200
62.5p
54
H 21
Niklas Westlund
Trollhättans SOK Trollhättan SOK
2:25:21.872000
+40:39.243800
61.9p
Seedningsgräns för led 4 i Vasaloppet: 2:27:00
55
H 21
Niklas Solsjö
IFK Skövde SK
2:27:34.885300
+42:52.257100
61.0p
56
H 35
Richard Persson
OK Skogshjortarna
2:27:44.886300
+43:02.258100
60.9p
57
H 45
Mikael Samuelsson
IK Ymer
2:30:07.900600
+45:25.272400
59.9p
58
H 21
Mattias Svenning
Borås SK
2:30:51.905000
+46:09.276800
59.6p
59
H 50
Peter Dartman
IFK Skövde SK
2:32:21.914000
+47:39.285800
59.0p
60
D 21
Kajsa Ekenberg
IK Stern
2:32:43.916200
+48:01.288000
58.9p
61
D 21
Ingrid Elise Kullerud
Trøsken IL
2:36:19.937800
+51:37.309600
57.5p
Seedningsgräns för led 5 i Vasaloppet: 2:37:00
62
H 21
Marcus Johansson
Träningskonsulten Sports Club
2:38:01.948000
+53:19.319800
56.8p
63
H 21
Jakob Josefsson
Axa Sports Club
2:39:36.957500
+54:54.329300
56.3p
64
D 21
Sofia Ebermark
Göteborgs SK
2:42:12.973100
+57:30.344900
55.3p
Seedningsgräns för led 6 i Vasaloppet: 2:47:00
65
D 40
Anna Fredriksson
Kalmar
3:30:09.1260800
+1:45:27.632600
42.5p
Logga in för att slippa de här annonserna
30km
Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 75
Leif Eklund
IFK Skövde SK
1:30:06.540500
2
D 21 Motion
Anna Karlsson
Träningskonsulten Sports Club
1:54:30.686900
+24:24.146300
3
H 21 Motion
Per Broholm
Otterbäcken
1:56:24.698300
+26:18.157700
18km
Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 16
Filip Bergqvist
IFK Skövde SK
52:50.316900
2
H 16
Benjamin Viklund
Mullsjö SOK
52:58.317700
+8.700
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)