20km, Rullskidor, Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Molly Furunäs | IFK Grängesberg SK | 42:54.257380 | 74.2p | |
2 | Nelly Söderström | Malungs IF | 44:02.264140 | +1:07.6660 | 72.4p |
3 | Ebba Gårdmark | Storvreta IK | 46:39.279810 | +3:44.22330 | 68.8p |
4 | Olivia Ednarsson | Brandsbols SK | 46:59.281860 | +4:04.24380 | 68.3p |
5 | Kajsa Ekenberg | IK Stern | 47:04.282330 | +4:09.24850 | 68.2p |
6 | Ellen Berglund | Skellefteå SK | 52:18.313790 | +9:24.56310 | 62.0p |
7 | Tova Andersson | Östersunds Skidlöpareklubb | 57:07.342630 | +14:12.85150 | 57.1p |
20km, Rullskidor, Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Viktor Norberg | Falu IK | 38:02.228180 | 82.6p | |
2 | Axel Sandberg | OK Landehof | 38:47.232680 | +45.4400 | 81.2p |
3 | Harald Ekenberg | IK Stern | 38:57.233630 | +54.5350 | 80.9p |
4 | Jonathan Bergman | Fagersta Södra IK | 39:59.239800 | +1:56.11520 | 79.0p |
5 | Albin Jeleby | Häverödals SK | 40:15.241480 | +2:13.13200 | 78.5p |
6 | Elliot Angelsiöö | Storvreta IK | 40:29.242880 | +2:27.14600 | 78.1p |
7 | Karl-filip Köld | Medåkers IF | 40:34.243380 | +2:32.15100 | 78.0p |
8 | Ceasar Helmersson-kareld | Kvarnsvedens GOIF SK | 41:32.249170 | +3:29.20890 | 76.3p |
9 | Nils Sjöberg | OK Landehof | 42:09.252850 | +4:06.24570 | 75.3p |
20km, Rullskidor, Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Hugo Sjögren | Ulricehamns IF | 37:36.225550 | 83.4p | |
2 | Erik Fransson | Borås SK | 38:34.231370 | +58.5720 | 81.6p |
3 | Måns Sunesson | Sellnäs IF | 38:47.232680 | +1:11.7030 | 81.2p |
4 | Mats Risberg | IF Ski Team Skåne | 41:33.249280 | +3:57.23630 | 76.3p |
5 | Oscar Stenhammar | IK Rex | 50:04.300310 | +12:27.74660 | 64.5p |
20km, Rullskidor, Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Fredrik Björck | IK Rex | 42:13.253220 | 75.2p | |
20km, Rullskidor, Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Niclas Andersson | OK Kolmården | 40:17.241680 | 78.5p | |
2 | Petter Runberg | Västerås Skidklubb | 42:07.252660 | +1:49.10880 | 75.4p |
3 | Jimmy Tigerberg | Lidköpings VSK | 43:35.261440 | +3:17.19660 | 73.1p |
4 | Magnus Wiking | Snö & Tö Skidklubb | 1:00:06.360500 | +19:48.118720 | 54.5p |
20km, Rullskidor, Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Ulf Angelsiöö | Storvreta IK | 46:01.276060 | 69.6p | |
2 | Patrik Söderqvist | Storvreta IK | 1:00:36.363510 | +14:34.87350 | 54.1p |
10km, Rullskidor, Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Matilda Grahn | IF Hallby SOK | 22:03.132230 | ||
2 | Ida Zeffer | Mälarö SOK | 22:34.135310 | +30.2980 | |
3 | Lisa Ahlrik | Tidaholm SOK Sisu | 22:55.137410 | +51.5080 | |
4 | Astrid Hermansson | Kvarnsvedens GOIF SK | 24:14.145320 | +2:10.12990 | |
5 | Malva Nisén | Svegs IK | 26:19.157880 | +4:16.25550 | |
6 | Alva Boman | Häverödals SK | 32:06.192540 | +10:03.60210 | |
7 | Pauline Bylund | Häverödals SK | 34:49.208830 | +12:46.76500 | |
8 | Elsa Alexandersson | IK Rex | 35:43.214290 | +13:40.81960 | |
10km, Rullskidor, Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Tage Börjesson | Vreta Skid o Mk | 19:15.115480 | ||
2 | Valter Gerle | OK Landehof | 19:43.118260 | +27.2680 | |
3 | Theo Malm | Vreta Skid o Mk | 20:02.120110 | +46.4530 | |
4 | Olle Rune | Täby IS SK | 20:46.124570 | +1:30.8990 | |
5 | Gustav Ramsin | IFK Skövde SK | 22:17.133630 | +3:01.18050 | |
6 | Maciek Knap | Mälarö SOK | 23:06.138530 | +3:50.22950 | |
7 | William Dovander | Sundbybergs IK | 25:15.151450 | +5:59.35870 | |
8 | Alexander Thalin Navia | Storvreta IK | 25:19.151830 | +6:03.36250 | |
10km, Rullskidor, Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Adam Blomberg | Göteborgs SK | 21:07.126610 | 66.1p | |
2 | Jan Johansson | Lima IF | 22:34.135310 | +1:27.8600 | 61.8p |
10km, Rullskidor, Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Kent Tigerberg | Lidköpings VSK | 23:33.141270 | 59.2p | |
2 | Bo Tigerberg | Lidköpings VSK | 23:41.142020 | +7.650 | 58.9p |