Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Smart Energy Cup BAUHAUS Cup Jaktstart
2022-04-10
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 18
7.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Jaktstart
1
Erik Bergström
Rehns BK
40:04.240330
83.5p
2
Hugo Nilsson
Hudiksvalls IF
40:04.240370
+0
83.5p
3
Carl Gustafsson
Vårby IK
40:04.240380
+0
83.5p
4
Matyas Bauer
Czech Republic
40:07.240660
+3.230
83.4p
5
Simon Nordlander
Stockviks SF
40:08.240740
+4.310
83.4p
6
Valter Ljungdahl
Matfors SK
40:16.241570
+12.1140
83.1p
7
Viking Olsson
Hägglunds Ski Team SK
40:21.242050
+17.1620
82.9p
8
Anton Grahn
IFK Mora SK
40:34.243390
+30.2960
82.5p
9
Melker Hendén
Ulricehamns IF
40:46.244500
+41.4070
82.1p
10
Bosse Lövgren
Falu IK
40:48.244740
+44.4310
82.0p
11
Joel Nilsson
IFK Umeå
41:03.246270
+59.5840
81.5p
12
Arvid Törnblom
IFK Umeå
41:10.246970
+1:06.6540
81.2p
13
Nikolaj Riekkola
Luleå Gjutarens IF
41:14.247310
+1:09.6880
81.1p
14
Erik Franzén
Borås SK
41:20.247990
+1:16.7560
80.9p
15
Albin Jeleby
Häverödals SK
41:21.248060
+1:17.7630
80.9p
16
Tomas Holmgren
Matfors SK
41:25.248420
+1:20.7990
80.7p
17
Edvin Schön
Storvreta IK
41:25.248450
+1:21.8020
80.7p
18
Jonathan Lindberg
IFK Mora SK
41:25.248480
+1:21.8050
80.7p
19
Gustav Berggren
Skellefteå SK
41:26.248540
+1:22.8110
80.7p
20
Filip Berglund
Ulricehamns IF
41:26.248550
+1:22.8120
80.7p
21
Edvin Högman
Ulricehamns IF
41:27.248620
+1:22.8190
80.7p
22
Arvid Norberg
Hudiksvalls IF
41:27.248640
+1:23.8210
80.7p
23
Oskar Höglund
Sollefteå Skidor IF
41:35.249490
+1:31.9060
80.4p
24
Olle Långberg
Hudiksvalls IF
41:44.250340
+1:40.9910
80.1p
25
Sebastian Svahn
IFK Mora SK
41:50.250930
+1:46.10500
79.9p
26
Viktor Norberg
Falu IK
41:50.250970
+1:46.10540
79.9p
27
Elias Malm
Täfteå IK
41:50.250990
+1:46.10560
79.9p
28
Marcus Nilsson
Hägglunds Ski Team SK
41:52.251180
+1:48.10750
79.8p
29
Melker Åkerström
IFK Skövde SK
41:54.251360
+1:50.10930
79.8p
30
Hugo Granström
Funäsdalens IF
41:59.251880
+1:55.11450
79.6p
31
Emil Sehlstedt
IFK Umeå
42:17.253630
+2:13.13200
79.0p
32
Hugo Ström
Dala-Järna IK
42:19.253890
+2:15.13460
78.9p
33
Filip Sundin
Grava SK
42:22.254130
+2:18.13700
78.9p
34
Erik Gustafsson
Täby IS SK
42:22.254170
+2:18.13740
78.9p
35
David Palmgren
Bergeforsens SK
42:23.254240
+2:19.13810
78.8p
36
Alfons Wedin
Garphyttans IF
42:26.254580
+2:22.14150
78.7p
37
Jacob Carlsson
Stora Tuna IK SK
42:26.254590
+2:22.14160
78.7p
38
Isak Andersson Lind
IFK Umeå
42:29.254880
+2:25.14450
78.6p
39
Elias Redman
Östersunds SK
42:32.255140
+2:28.14710
78.5p
40
Simon Claesson
Ulricehamns IF
42:33.255240
+2:29.14810
78.5p
41
Alexander Bjuredal
Sälens IF
42:40.255920
+2:35.15490
78.3p
42
Carl Sternander
Vreta Skid o Mk
42:52.257150
+2:48.16720
77.9p
43
Axel Eriksson
Myssjö-Ovikens IF
42:57.257660
+2:53.17230
77.8p
44
Axel Mäkinen
Högbo GIF
43:01.258020
+2:56.17590
77.6p
45
Olle Börjesson
Vreta Skid o Mk
43:06.258590
+3:02.18160
77.5p
46
Hampus Widebo
IFK Umeå
43:29.260800
+3:24.20370
76.8p
47
Axel Sandberg
OK Landehof
43:52.263100
+3:47.22670
76.1p
48
Ivar Törnblom
IFK Umeå
43:52.263180
+3:48.22750
76.1p
49
Benjamin Edman
IFK Umeå
43:54.263320
+3:49.22890
76.0p
50
Elof Karlsson
IFK Umeå
43:58.263770
+3:54.23340
75.9p
51
Oskar Karlberg
Siljansnäs Skid & Löparklubb
44:16.265540
+4:12.25110
75.4p
52
Filip Enberg
Strömnäs GIF
44:29.266860
+4:25.26430
75.0p
53
Lukas Ejvinsson
Matfors SK
44:37.267650
+4:33.27220
74.8p
54
Hugo Fryxell
Täby IS SK
44:41.268030
+4:37.27600
74.7p
55
Martin Lundholm
Luleå Gjutarens IF
44:55.269460
+4:51.29030
74.3p
56
Hampus Bergkvist
Matfors SK
45:01.270060
+4:57.29630
74.1p
57
Lukas Walther
Matfors SK
45:12.271100
+5:07.30670
73.8p
58
Andreas Ersson
Jättendals IF
45:29.272840
+5:25.32410
73.3p
59
Alexander Lodin
Tunafors SK
45:31.273050
+5:27.32620
73.3p
60
Hjalmar Wilhelmsson
Filipstads SF
45:34.273300
+5:29.32870
73.2p
61
Melker Hultdin
IFK Umeå
45:48.274750
+5:44.34320
72.8p
62
Ruben Tholander
Sundbybergs IK
45:59.275800
+5:54.35370
72.5p
63
Linus Antonsen
Sävast Ski Team IF
46:13.277200
+6:08.36770
72.1p
64
Linus Ytterbom
Bergeforsens SK
46:14.277380
+6:10.36950
72.1p
65
Axel Arnesson
Ås IF
46:18.277770
+6:14.37340
72.0p
66
Axel Svensson
Sundbybergs IK
46:26.278560
+6:22.38130
71.8p
67
Matteus Hallqvist
Storvreta IK
46:39.279820
+6:34.39390
71.4p
68
Jason Blomqvist
Matfors SK
46:41.280060
+6:37.39630
71.4p
69
Anton Sternander
Vreta Skid o Mk
46:50.280940
+6:46.40510
71.2p
70
Allan Wahlström
Bålsta SK
46:58.281760
+6:54.41330
70.9p
71
Theo Fradette
Canada
47:01.282020
+6:56.41590
70.9p
72
Erik Callmer
Björnstorps IF
47:16.283580
+7:12.43150
70.5p
73
Felix Clement
Canada
47:27.284620
+7:22.44190
70.2p
74
Melwin Bång
Östersunds SK
47:54.287360
+7:50.46930
69.5p
75
Viktor Westman
Bondsjöhöjdens IK
47:59.287860
+7:55.47430
69.4p
76
Alexander Macdonald-larsson
Garphyttans IF
48:57.293650
+8:53.53220
68.0p
77
Callum Cross
Canada
49:07.294690
+9:03.54260
67.8p
78
Ben Thompson
Canada
50:04.300310
+9:59.59880
66.5p
79
Nils Johansson
Sävast Ski Team IF
52:26.314580
+12:22.74150
63.4p
-
Axel Palm
Falu IK
23:59:58.8639700
-
Axel Eriksson
Stora Tuna IK SK
23:59:58.8639700
-
Albin Hannemann
Hägglunds Ski Team SK
23:59:59.8639800
-
Elliot Åkesson
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
-
Ivar Labba
Älvsby IF SK
23:59:59.8639800
-
Jakob Torgrimsson
Tullus Sg
23:59:59.8639800
-
Knut Saitton
Vårby IK
23:59:59.8639800
-
Helmer Nordvall
Matfors SK
23:59:59.8639800
-
Nils Borin
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
Ebbe Zachrisson
Östersunds SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)