Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
ICA loppet
2022-01-30
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 21 Motion
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Patrik Tallbom
Östersunds SK
2:07:54.767300
75.6p
2
Tobias Åhman
1life IF
2:07:55.767400
+1
75.6p
3
Seth Gustafsson
Grava SK
2:08:20.769900
+26.2500
75.3p
4
Glenn Edström
No Club
2:08:24.770300
+30.2900
75.3p
5
Björn Melander
Timrå SOK
2:09:13.775200
+1:19.7800
74.8p
6
Jonatan Ståhl
Lager 157
2:11:14.787300
+3:20.19900
73.6p
7
Hannes Stenström
Nacka Värmdö SK
2:11:15.787400
+3:21.20000
73.6p
8
Simon Nordlander
Stockviks SF
2:13:30.800900
+5:36.33500
72.2p
9
Martin Lundgren
Stockviks SF
2:15:26.812500
+7:32.45100
71.2p
10
Thommy Larsson
Sundsvall
2:15:29.812800
+7:35.45400
71.1p
11
Leopold Hallnor
IFK Arvidsjaur Skidor
2:17:04.822300
+9:10.54900
70.3p
12
Daniel Granberg
Mellansel IF
2:19:40.837900
+11:46.70500
68.9p
13
Helmer Nordvall
Matfors SK
2:21:07.846600
+13:13.79200
68.1p
14
Håkan Wallberg
Hägglunds Ski Team SK
2:23:50.862900
+15:56.95500
66.8p
15
Stefan Sjölund
Skogslöparna
2:24:54.869300
+17:00.101900
66.2p
16
Erik Nässén
Östersund
2:25:58.875700
+18:04.108300
65.7p
17
Anton Engqvist
Selånger SOK
2:28:59.893800
+21:05.126400
64.3p
18
Anders Mannelqvist
Vårby IK
2:29:04.894300
+21:10.126900
64.3p
19
Mattias Larsson
Matfors SK
2:29:05.894400
+21:11.127000
64.3p
20
Erik Sundvall
XC Sthlm Ski Club
2:29:44.898300
+21:50.130900
64.0p
21
Mandus Andersson
IK Rex
2:32:02.912100
+24:08.144700
63.0p
22
David Hammarlund
Sundsvall
2:34:05.924400
+26:11.157000
62.1p
23
Hampus Bergkvist
ICA Supermarket Matfors
2:35:37.933600
+27:43.166200
61.4p
24
Daniel Persson
Sollefteå Skidor IF
2:35:38.933700
+27:44.166300
61.4p
25
Olov Hamqvist
Vårby IK
2:38:17.949600
+30:23.182200
60.4p
26
Mikael Lundin
No Club
2:39:33.957200
+31:39.189800
59.8p
27
Jimmie Ström
Sundsvalls Polisidrottsförening
2:41:26.968500
+33:32.201100
59.1p
28
Christer Bäckström
IK Aluminium
2:41:47.970600
+33:53.203200
59.0p
29
Björn Byström
Vårby IK
2:43:40.981900
+35:46.214500
58.3p
30
Pontus Melander
No Club
2:48:22.1010100
+40:28.242700
56.6p
31
Lorens Hallnor
IFK Arvidsjaur Skidor
2:51:00.1025900
+43:06.258500
55.7p
32
Anders Lindberg
Järfälla Skidklubb
2:51:51.1031000
+43:57.263600
55.4p
33
Andreas Mattsson
Lucksta IF
2:54:04.1044300
+46:10.276900
54.6p
34
Johannes Svensk
Hudiksvalls IF
2:54:15.1045400
+46:21.278000
54.6p
35
Jonne Liukkonen
Stockviks SF
2:54:41.1048000
+46:47.280600
54.4p
36
Björn Andersson
Alnö SK
2:55:26.1052500
+47:32.285100
54.2p
37
Marcus Sjöström
Sundsvall
2:55:34.1053300
+47:40.285900
54.1p
38
Nicklas Myhrgren
Norrmalms Bygg
2:58:42.1072100
+50:48.304700
53.1p
39
Ludvig Bergman
No Club
3:02:59.1097800
+55:05.330400
51.8p
40
Mattias Hansson
Alnö SK
3:03:54.1103300
+56:00.335900
51.6p
41
Erik Westman
Örnsköldsvik
3:06:44.1120300
+58:50.352900
50.8p
42
Peter Larsson
Matfors SK
3:08:16.1129500
+1:00:22.362100
50.3p
43
Martin Davén
No Club
3:09:09.1134800
+1:01:15.367400
50.1p
44
Henrik Westling
Sundsvalls OK
3:10:02.1140100
+1:02:08.372700
49.8p
45
Johan Lindén
Matfors SK
3:10:46.1144500
+1:02:52.377100
49.6p
46
Mattias Lind
Hybo AIK
3:12:26.1154500
+1:04:32.387100
49.2p
47
Tomas Svedberg
Orsa SK
3:13:01.1158000
+1:05:07.390600
49.0p
48
Jörgen Karlsson
Alnö Race Team
3:14:13.1165200
+1:06:19.397800
48.7p
49
Adam Norgren
No Club
3:15:41.1174000
+1:07:47.406600
48.3p
50
Ulrik Frödin
Njurunda SK
3:18:55.1193400
+1:11:01.426000
47.5p
51
Carl Martinez
Alnö Race Team
3:23:25.1220400
+1:15:31.453000
46.4p
51
Leif Nyberg
No Club
3:23:25.1220400
+1:15:31.453000
46.4p
53
Torbjörn Forslund
No Club
3:29:14.1255300
+1:21:20.487900
45.1p
54
Fredrik Linde
Alnö SK
3:32:10.1272900
+1:24:16.505500
44.4p
55
Johan Edenhamn
Föreningen Studentidrott Luleå
3:33:37.1281600
+1:25:43.514200
44.1p
56
Patrik Gästrin-ahlberg
Vårby IK
3:36:09.1296800
+1:28:15.529400
43.6p
57
Joakim Söderberg
Axa SC
3:38:18.1309700
+1:30:24.542300
43.1p
58
Åke Lindqvist
NO Club
3:38:21.1310000
+1:30:27.542600
43.1p
59
Lars Westling
Sundsvalls OK
3:42:16.1333500
+1:34:22.566100
42.4p
60
Emil Öhlen
No Club
3:49:46.1378500
+1:41:52.611100
40.9p
61
Tobias Wiklund
Matfors SK
3:54:52.1409100
+1:46:58.641700
40.0p
-
Joakim Elisson
No Club
23:59:58.8639700
-
Christian Elf
Axa SC
23:59:58.8639700
-
Mårten Areskoug
Östersunds SK
23:59:58.8639700
-
Stefan Bohm
Delsbo IF
23:59:58.8639700
-
Stefan Englund
NO Club
23:59:58.8639700
-
Clas Johansson
Axa SC
23:59:58.8639700
-
Oskar Strömberg
Hägglunds Ski Team SK
23:59:58.8639700
-
Edvin Nordström
Brottby SK
23:59:59.8639800
-
Tim Colldén
Sundsvall
23:59:59.8639800
-
Kent Malmberg
Birsta Skidklubb
23:59:59.8639800
-
Hans Axbrink
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-
Håkan Ahlinder
Sundsvall
23:59:59.8639800
-
Per Fläckman
Lucksta IF
23:59:59.8639800
-
Oskar Johnels
Bålsta SK
23:59:59.8639800
-
Marcus Ericsson
NO Club
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)