Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
JVM-test
2022-01-16
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
H 20
30km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Edvin Anger
Åsarna IK
1:18:46.472520
86.5p
2
Måns Skoglund
Täby IS SK
1:19:19.475860
+33.3240
85.7p
3
Birk Fjellheim
Norway
1:19:20.475990
+34.3370
85.7p
4
Hugo Nilsson
Hudiksvalls IF
1:19:25.476440
+39.3820
85.6p
5
Elias Danielsson
Högbo GIF
1:19:37.477690
+51.5070
85.3p
6
David Lantto
Gellivare Skidallians IK
1:19:52.479130
+1:06.6510
84.9p
7
Joergen Schjoelberg
Norway
1:20:36.483550
+1:50.10930
83.9p
8
Theo Mattei
Sj SK Kiruna
1:20:42.484140
+1:56.11520
83.8p
9
Viking Olsson
Hägglunds Ski Team SK
1:20:45.484460
+1:59.11840
83.7p
10
Oskar Algotsson
Åsarna IK
1:20:53.485200
+2:06.12580
83.6p
11
Anton Grahn
IFK Mora SK
1:21:34.489330
+2:48.16710
82.6p
12
Jens Junes
IFK Umeå
1:21:41.490040
+2:55.17420
82.5p
13
Olle Andersson
Ulricehamns IF
1:22:09.492840
+3:23.20220
81.9p
14
Anders Danielson Frost
Dala-Järna IK
1:22:22.494120
+3:36.21500
81.6p
15
Axel Werner
IK Stern
1:22:22.494160
+3:36.21540
81.6p
16
Malte Jutterdal
Vreta Skid o Mk
1:22:36.495580
+3:50.22960
81.3p
17
Albin Augustsson
IFK Mora SK
1:22:41.496000
+3:54.23380
81.2p
18
Melker Åkerström
IFK Skövde SK
1:23:04.498360
+4:18.25740
80.7p
19
Bosse Lövgren
Falu IK
1:23:16.499570
+4:30.26950
80.5p
20
Victor Berglund
Duveds IF
1:23:17.499630
+4:31.27010
80.4p
21
Sander Krouwel
Stora Tuna IK SK
1:23:49.502830
+5:03.30210
79.8p
22
Henri Murto
Gellivare Skidallians IK
1:23:53.503260
+5:07.30640
79.7p
23
Jonas Carlsson
Stora Tuna IK SK
1:24:09.504860
+5:23.32240
79.4p
24
Elias Jannok
Gellivare Skidallians IK
1:24:27.506660
+5:41.34040
79.0p
25
Jakob Saeter Verdenius
Norway
1:24:44.508310
+5:57.35690
78.7p
26
Ivar Törnblom
IFK Umeå
1:24:54.509360
+6:08.36740
78.5p
27
Hugo Sjögren
Tranemo IF
1:25:04.510330
+6:18.37710
78.3p
28
Elias Redman
Östersunds SK
1:25:07.510620
+6:21.38000
78.2p
29
Martin Blomberg
Lycksele IF
1:25:16.511530
+6:30.38910
78.0p
30
Olle Långberg
Hudiksvalls IF
1:25:29.512840
+6:43.40220
77.8p
31
Hannes Mickelsson
Gellivare Skidallians IK
1:25:34.513380
+6:48.40760
77.7p
32
Melker Hendén
Ulricehamns IF
1:25:53.515210
+7:06.42590
77.3p
33
Marcus Nilsson
Hägglunds Ski Team SK
1:25:54.515340
+7:08.42720
77.3p
34
Axel Isacsson
Ulricehamns IF
1:26:04.516350
+7:18.43730
77.1p
35
Ludvig Jonsson
Hudiksvalls IF
1:26:11.517000
+7:24.44380
77.0p
36
Arvid Törnblom
IFK Umeå
1:26:16.517540
+7:30.44920
76.9p
37
Emil Sehlstedt
IFK Umeå
1:26:19.517890
+7:33.45270
76.8p
38
Andreas Blix
Norway
1:26:20.517940
+7:34.45320
76.8p
39
Axel Karlsson
Täby IS SK
1:26:29.518850
+7:43.46230
76.6p
40
Jonathan Lindberg
IFK Mora SK
1:26:44.520380
+7:58.47760
76.3p
40
Jonas Lenz
Matfors SK
1:26:44.520380
+7:58.47760
76.3p
42
Wilhelm Sterner
Täby IS SK
1:27:16.523540
+8:30.50920
75.7p
43
Edvin Schön
Storvreta IK
1:27:33.525250
+8:47.52630
75.4p
44
Axel Gunneriusson
Östersunds SK
1:27:34.525370
+8:48.52750
75.4p
45
Albin Jeleby
Häverödals SK
1:27:35.525410
+8:48.52790
75.4p
46
Isak Andersson Lind
IFK Umeå
1:27:46.526500
+8:59.53880
75.2p
47
Arvid Norberg
Hudiksvalls IF
1:27:49.526840
+9:03.54220
75.1p
48
Ludvig Berg
Rehns BK
1:28:02.528120
+9:16.55500
74.9p
49
Hugo Abrahamsson
IFK Umeå
1:28:20.529910
+9:33.57290
74.6p
50
Filip Sundin
Grava SK
1:28:20.529960
+9:34.57340
74.6p
51
Erik Gustafsson
Täby IS SK
1:28:24.530330
+9:38.57710
74.5p
52
Nikolaj Riekkola
Luleå Gjutarens IF
1:28:30.530990
+9:44.58370
74.4p
53
Joel Nilsson
IFK Umeå
1:28:34.531370
+9:48.58750
74.3p
54
Axel Eriksson
Stora Tuna IK SK
1:28:41.532090
+9:55.59470
74.2p
55
Eskil Peterson
Borås GIF
1:28:51.533000
+10:04.60380
74.0p
56
Filip Berglund
Ulricehamns IF
1:28:52.533110
+10:05.60490
74.0p
57
David Palmgren
Bergeforsens SK
1:28:54.533320
+10:08.60700
74.0p
58
Walter Helldén
Gellivare Skidallians IK
1:28:55.533470
+10:09.60850
74.0p
59
Gustav Hedström
Östersunds SK
1:29:00.533940
+10:14.61320
73.9p
60
Nils Borin
Östersunds SK
1:29:02.534190
+10:16.61570
73.8p
61
Leo Svahn
Östersunds SK
1:29:15.535450
+10:29.62830
73.6p
62
Gustav Berggren
Skellefteå SK
1:29:31.537020
+10:45.64400
73.3p
63
Wille Långberg
Hudiksvalls IF
1:29:32.537110
+10:45.64490
73.3p
64
Edvin Högman
Ulricehamns IF
1:29:40.537920
+10:54.65300
73.2p
65
Benjamin Claesson
IF Hallby SOK
1:29:45.538460
+10:59.65840
73.1p
66
Tomas Holmgren
Matfors SK
1:29:47.538690
+11:01.66070
73.0p
67
Elliot Åkesson
IF Hallby SOK
1:29:48.538740
+11:02.66120
73.0p
68
Axel Eriksson
Myssjö-Ovikens IF
1:29:52.539170
+11:06.66550
73.0p
69
Axel Sandberg
OK Landehof
1:29:59.539840
+11:13.67220
72.8p
70
Herman Swärd
Tidaholm SOK Sisu
1:30:02.540170
+11:16.67550
72.8p
71
Hugo Ström
Dala-Järna IK
1:30:13.541250
+11:27.68630
72.6p
72
Martin Lundström
Bodens SK
1:30:23.542280
+11:37.69660
72.4p
73
Sebastian Svahn
IFK Mora SK
1:30:32.543120
+11:46.70500
72.3p
74
Markus Melén
Falu IK
1:30:33.543270
+11:47.70650
72.3p
75
Gabriel Miernik
Gellivare Skidallians IK
1:30:38.543700
+11:51.71080
72.2p
76
Adam Dahlgren
Ulricehamns IF
1:30:42.544190
+11:56.71570
72.1p
77
Rikard Sjödin
Matfors SK
1:31:20.547980
+12:34.75360
71.5p
78
Benjamin Edman
IFK Umeå
1:32:15.553430
+13:29.80810
70.6p
79
Harald Ekenberg
IK Stern
1:32:17.553690
+13:31.81070
70.6p
80
Gustav Pålsson
Östersunds SK
1:32:22.554180
+13:36.81560
70.5p
81
Leo Karlöf
Täby IS SK
1:32:50.556960
+14:04.84340
70.0p
82
Elias Bengtsson
Tynderö IK
1:33:28.560700
+14:41.88080
69.4p
83
Tobias Snell
Luleå Gjutarens IF
1:33:32.561130
+14:46.88510
69.4p
84
Simon Markström
Luleå Gjutarens IF
1:33:50.562900
+15:03.90280
69.1p
85
Oskar Höglund
Sollefteå Skidor IF
1:33:53.563230
+15:07.90610
69.1p
86
Nils Sjöberg
OK Landehof
1:33:56.563590
+15:10.90970
69.0p
87
Alexander Lodin
Tunafors SK
1:34:25.566470
+15:39.93850
68.6p
88
Axel Arnesson
Ås IF
1:34:26.566570
+15:40.93950
68.5p
89
Frank Krouwel
Stora Tuna IK SK
1:34:27.566610
+15:40.93990
68.5p
90
Ludvig Millestu
Utrikes SK
1:35:03.570210
+16:16.97590
68.0p
91
Simon Nilsson
Granbergsdals IF
1:35:06.570580
+16:20.97960
67.9p
92
Elof Karlsson
IFK Umeå
1:35:21.572020
+16:35.99400
67.7p
93
Oskar Lundberg
Borås SK
1:35:53.575240
+17:07.102620
67.3p
94
Anton Sternander
Vreta Skid o Mk
1:36:20.577910
+17:33.105290
66.9p
95
Lukas Ejvinsson
Matfors SK
1:36:32.579160
+17:46.106540
66.7p
96
Hampus Widebo
IFK Umeå
1:36:36.579510
+17:49.106890
66.6p
97
Martin Lundholm
Luleå Gjutarens IF
1:36:56.581530
+18:10.108910
66.4p
98
David Musslinder
Falköpings AIK SK
1:37:40.585940
+18:54.113320
65.7p
99
Wiliam Björklin
Högbo GIF
1:37:52.587130
+19:06.114510
65.6p
100
Axel Svensson
Sundbybergs IK
1:37:53.587270
+19:07.114650
65.6p
101
Melwin Bång
Östersunds SK
1:39:09.594880
+20:23.122260
64.5p
102
Ruben Tholander
Sundbybergs IK
1:39:18.595760
+20:32.123140
64.4p
103
Arvid Welin
Ersnäs IF
1:40:36.603510
+21:49.130890
63.4p
104
Linus Antonsen
Sävast Ski Team IF
1:41:58.611790
+23:12.139170
62.3p
105
Hugo Fryxell
Täby IS SK
1:42:51.617020
+24:05.144400
61.7p
106
Anton Henriksson
Rehns BK
1:43:22.620160
+24:36.147540
61.3p
107
Marcus Vuorela
Föreningen IKJ Haninge
1:48:11.649070
+29:25.176450
58.0p
108
Elias Strömgren
Röbäcks SK
2:02:22.734150
+43:36.261530
50.0p
-
Hjalmar Berg
Sunne SLF
23:59:58.8639700
-
Gabriel Söderqvist
Storvreta IK
23:59:58.8639700
-
Andreas Elvseth
Offerdals SK
23:59:58.8639700
-
Viktor Majbäck
Sj SK Kiruna
23:59:58.8639700
-
Ludvig Anderberg
IFK Mora SK
23:59:58.8639700
-
Erik Fransson
Borås SK
23:59:58.8639700
-
Valter Ljungdahl
Matfors SK
23:59:58.8639700
-
Emil Löfgren
Täfteå IK
23:59:58.8639700
-
Jonathan Bergman
Fagersta Södra IK
23:59:58.8639700
-
Lukas Karlberg
IK Rex
23:59:58.8639700
-
Olle Börjesson
Vreta Skid o Mk
23:59:58.8639700
-
Melker Hultdin
IFK Umeå
23:59:58.8639700
-
Linus Grundström
Täfteå IK
23:59:58.8639700
-
Jon Oscarsson
Ås IF
23:59:59.8639800
-
Simon Claesson
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
-
Sebastian Hägglöf
Hägglunds Ski Team SK
23:59:59.8639800
-
Viktor Norberg
Falu IK
23:59:59.8639800
-
Axel Mannelqvist
Vårby IK
23:59:59.8639800
-
Hampus Björck
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
Elias Pedersen
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
Bastian Roedfjell Brumoen
Norway
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
D 20
15km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Tove Eriksson
Hudiksvalls IF
42:03.252240
76.1p
2
Lisa Ingesson
Strömnäs GIF
42:11.253050
+8.710
75.8p
3
Hanna Lundberg
Luleå Gjutarens IF
42:22.254100
+18.1760
75.4p
4
Malin Oskarsson
IFK Mora SK
42:28.254790
+25.2450
75.2p
5
Marie Risvoll Amundsen
Norway
43:10.258940
+1:07.6600
73.7p
6
Erika Lavén
Täby IS SK
43:16.259510
+1:12.7170
73.5p
7
Elin Henriksson
Skellefteå SK
44:00.263940
+1:57.11600
72.1p
8
Alva Isaksson
Sävast Ski Team IF
44:00.263950
+1:57.11610
72.1p
9
Therese Patomella
Gellivare Skidallians IK
44:02.264110
+1:58.11770
72.0p
10
Ella Selmosson
Lidköpings VSK
44:02.264150
+1:59.11810
72.0p
11
Saga Fältenhag
Högbo GIF
44:07.264610
+2:03.12270
71.8p
12
Elin Näslund
Vårby IK
44:54.269380
+2:51.17040
70.3p
13
Nora Bråmer
IFK Mora SK
45:11.271030
+3:07.18690
69.8p
14
Saga Nilsson
Skellefteå SK
45:35.273460
+3:32.21120
69.1p
15
Linda-louise Köld
Rehns BK
45:46.274590
+3:43.22250
68.7p
16
Ida Nilsson
Bergeforsens SK
45:51.275070
+3:48.22730
68.6p
17
Alba Björnsdotter
Järpens SK
45:59.275880
+3:56.23540
68.4p
18
Elsa Hermansson
IFK Mora SK
46:07.276650
+4:04.24310
68.1p
19
Tilda Ström
Dala-Järna IK
46:09.276830
+4:05.24490
68.1p
20
Andrea Verdenius Saether
Norway
46:10.276960
+4:07.24620
68.0p
21
Ebba Karlsson
Täby IS SK
46:11.277010
+4:07.24670
68.0p
22
Tova Andersson
Brovallens IF
46:15.277470
+4:12.25130
67.9p
23
Nora Wallenius
IFK Umeå
46:18.277700
+4:14.25360
67.8p
24
Julia Löfström
Järpens SK
46:23.278260
+4:20.25920
67.7p
25
Maja Axelsson
OK Landehof
46:25.278490
+4:22.26150
67.6p
26
Elin Vesterlund
Vännäs SK
46:35.279430
+4:31.27090
67.3p
27
Ebba Holmgren
Arjeplogs SK
46:41.280000
+4:37.27660
67.2p
28
Maja Heikki
Sälens IF
46:41.280010
+4:37.27670
67.2p
29
Alva Nilsson
Bergeforsens SK
46:46.280530
+4:42.28190
67.0p
30
Flisa Ravald
Ås IF
47:00.281910
+4:56.29570
66.6p
31
Elin Törnqvist
Garphyttans IF
47:06.282580
+5:03.30240
66.4p
32
Jonna Persson Kjellgren
Järpens SK
47:27.284680
+5:24.32340
65.9p
33
Marte Alstad-larsen
Norway
47:28.284730
+5:24.32390
65.8p
34
Moa Pettersson-waara
Antnäs BK
47:32.285110
+5:28.32770
65.7p
35
Lina Lantto
Gellivare Skidallians IK
47:43.286220
+5:39.33880
65.4p
36
Lina Björk
IFK Skövde SK
47:51.287060
+5:48.34720
65.2p
37
Ida Rosjö
IF Hallby SOK
48:01.288080
+5:58.35740
64.9p
38
Elsa Carling
Falu IK
48:14.289310
+6:10.36970
64.6p
39
Elsa Malmgren
Östersunds SK
48:26.290510
+6:22.38170
64.3p
40
Linnea Björkman
IFK Mora SK
48:29.290800
+6:25.38460
64.2p
41
Hedda Samuelsson
Östersunds SK
48:30.290970
+6:27.38630
64.2p
42
Moa Hedman
Högbo GIF
48:37.291680
+6:34.39340
64.0p
43
Louise Wallin
IFK Mora SK
48:39.291890
+6:36.39550
63.9p
44
Anna Jonsson
Duveds IF
48:40.291910
+6:36.39570
63.9p
45
Alva Svahn
Östersunds SK
48:46.292530
+6:42.40190
63.8p
46
Josefine Söderqvist
Storvreta IK
48:48.292730
+6:44.40390
63.7p
47
Maja Boberg
Duveds IF
48:51.293030
+6:47.40690
63.7p
48
Ingrid Bentsen
Norway
49:04.294310
+7:00.41970
63.3p
49
Vera Vennberg
Sävast Ski Team IF
49:07.294660
+7:04.42320
63.2p
50
Emilia Eriksson
Ulricehamns IF
49:13.295250
+7:10.42910
63.1p
51
Irma Östberg
Åsarna IK
49:14.295300
+7:10.42960
63.1p
52
Tilde Josefsson
Täby IS SK
49:21.296010
+7:17.43670
62.9p
53
Lizzie Sonnefelt
Duveds IF
49:23.296240
+7:20.43900
62.8p
54
Emelie Englund
Bergeforsens SK
49:26.296550
+7:23.44210
62.8p
55
Saga Östling
Bergeforsens SK
49:26.296570
+7:23.44230
62.8p
56
Klara Torshage
Vårby IK
49:43.298220
+7:39.45880
62.4p
57
Emmi Nyberg
Storvreta IK
49:43.298230
+7:39.45890
62.4p
58
Ella Hyttinen
IFK Hedemora SK
49:46.298580
+7:43.46240
62.3p
59
Jade Artaud
Älvsby IF SK
49:47.298610
+7:43.46270
62.3p
60
Anna Backlund
Högbo GIF
49:48.298730
+7:44.46390
62.2p
61
Ylva Sandström
Stockviks SF
49:48.298750
+7:45.46410
62.2p
62
Mira Göransson
Äspereds IF
49:50.298910
+7:46.46570
62.2p
63
Louise Jonsson
Alnö SK
50:00.299950
+7:57.47610
61.9p
64
Diana Söderberg
Kalix SK
50:08.300750
+8:05.48410
61.7p
65
Olivia Söderlind
IFK Kiruna
50:32.303180
+8:29.50840
61.2p
66
Emma Antonsen
Sävast Ski Team IF
50:33.303250
+8:30.50910
61.1p
67
Alva Dahlin
Bergeforsens SK
50:42.304100
+8:38.51760
60.9p
68
Hanna Östberg
Domnarvets GOIF
50:55.305410
+8:51.53070
60.6p
69
Lisa Larsson
Älvsby IF SK
50:57.305650
+8:54.53310
60.6p
70
Liv Persson
Sollefteå Skidor IF
50:58.305760
+8:55.53420
60.6p
71
Vilja Åkerlund
Skellefteå SK
51:09.306800
+9:05.54460
60.3p
72
Agnes Öhrn
Bergeforsens SK
51:13.307290
+9:10.54950
60.2p
73
Elin Morlind
Åsarna IK
51:16.307540
+9:13.55200
60.2p
74
Ebba Englund
Bergeforsens SK
51:19.307860
+9:16.55520
60.1p
75
Emma Bengtsson
Tranemo IF
51:28.308710
+9:24.56370
59.9p
76
Sofie Ettling
Finspångs SOK
51:41.310060
+9:38.57720
59.6p
77
Ebba Gårdmark
Storvreta IK
51:47.310610
+9:43.58270
59.5p
78
Kerstin Åberg
Järpens SK
51:59.311830
+9:55.59490
59.2p
79
Clara Granljung
Kalix SK
52:10.312960
+10:07.60620
58.9p
80
Lina Sjöberg
Gimo IF SK
52:16.313550
+10:13.61210
58.8p
81
Wilma Nilsson
Kalix SK
52:21.314090
+10:18.61750
58.7p
82
Ida Bervenstål
Granbergsdals IF
52:44.316390
+10:41.64050
58.2p
83
Ebba Bengtsson
Tynderö IK
53:03.318210
+10:59.65870
57.8p
84
Ronja Nilsson
Sollefteå Skidor IF
53:17.319680
+11:14.67340
57.5p
85
Tindra Viksten
Östersunds SK
53:43.322200
+11:39.69860
57.0p
86
Elvira Nilsson
Sollefteå Skidor IF
53:43.322280
+11:40.69940
57.0p
87
Hilda Olovsson
Älvsby IF SK
53:49.322820
+11:45.70480
56.9p
88
Rebecka Rudholm
Skellefteå SK
54:08.324720
+12:04.72380
56.5p
89
Lisa Hörnqvist
Luleå Gjutarens IF
55:03.330280
+13:00.77940
55.4p
90
Stina Nilsson
Rembo IK
55:21.332050
+13:18.79710
55.0p
91
Saga Norberg
Ersnäs IF
56:11.337030
+14:07.84690
54.1p
92
Wilma Karlsson
Östersunds SK
57:20.343900
+15:16.91560
52.9p
93
Amanda Andersson
Tynderö IK
58:21.350050
+16:18.97710
51.8p
94
Olivia Ednarsson
Brandsbols SK
59:34.357380
+17:31.105040
50.6p
-
Tove Karlsson
Täby IS SK
23:59:58.8639700
-
Emma Lindberg
IFK Mora SK
23:59:58.8639700
-
Wilma Johansson
Åsarna IK
23:59:58.8639700
-
Hanna Stenmark
Östersunds SK
23:59:58.8639700
-
Tindra Österberg
Östersunds SK
23:59:58.8639700
-
Ellen Berglund
Skellefteå SK
23:59:58.8639700
-
Emilia Johansson
Hägglunds Ski Team SK
23:59:58.8639700
-
Hedvig Lindqvist
IK Rex
23:59:58.8639700
-
Belle Spets
Vårby IK
23:59:58.8639700
-
Alva Björk
Orsa SK
23:59:59.8639800
-
Pipar Maja Gruvris
Siljansnäs Skid & Löparklubb
23:59:59.8639800
-
Ida Abrahamson
Äspereds IF
23:59:59.8639800
-
Nelly Söderström
Malungs IF
23:59:59.8639800
-
Nova-li Björnsdotter
Järpens SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)