Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bauhaus Cup - Lördag Fri Stil
2021-12-18
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 18
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Tobias Aarekol
Norway
23:46.142560
83.6p
2
Elias Danielsson
Högbo GIF
23:57.143620
+10.960
82.8p
3
Erik Bergström
Rehns BK
24:06.144520
+19.1860
82.1p
4
Hugo Nilsson
Hudiksvalls IF
24:19.145880
+33.3220
81.1p
5
Melker Hendén
Ulricehamns IF
24:34.147300
+47.4640
80.1p
6
Tobias Dyrli Thoresen
Norway
24:35.147420
+48.4760
80.0p
7
Nikolaj Riekkola
Luleå Gjutarens IF
24:38.147760
+52.5100
79.7p
8
Anton Grahn
IFK Mora SK
24:43.148290
+57.5630
79.4p
9
Emil Sehlstedt
IFK Umeå
24:51.149020
+1:04.6360
78.9p
10
Bosse Lövgren
Falu IK
24:51.149070
+1:05.6410
78.8p
11
Elias Redman
Östersunds SK
24:55.149490
+1:09.6830
78.5p
12
Jonathan Lindberg
IFK Mora SK
25:00.149970
+1:14.7310
78.2p
13
Arvid Norberg
Hudiksvalls IF
25:05.150430
+1:18.7770
77.9p
14
Axel Gunneriusson
Östersunds SK
25:12.151130
+1:25.8470
77.4p
15
Jacob Larsson
IFK Mora SK
25:19.151850
+1:32.9190
77.0p
16
Melker Åkerström
IFK Skövde SK
25:20.151940
+1:33.9280
76.9p
17
Viking Olsson
Hägglunds Ski Team SK
25:21.152010
+1:34.9350
76.9p
18
Gabriel Norder
IF Hallby SOK
25:23.152210
+1:36.9550
76.7p
19
Axel Sandberg
OK Landehof
25:25.152440
+1:38.9780
76.6p
20
Simon Claesson
Ulricehamns IF
25:34.153380
+1:48.10720
76.0p
21
Wilhelm Sterner
Täby IS SK
25:39.153830
+1:52.11170
75.7p
22
Axel Palm
Falu IK
25:44.154300
+1:57.11640
75.4p
23
Axel Eriksson
Stora Tuna IK SK
25:45.154410
+1:58.11750
75.3p
24
Edvin Schön
Storvreta IK
25:48.154770
+2:02.12110
75.1p
25
Viktor Norberg
Falu IK
25:56.155500
+2:09.12840
74.6p
26
Edvin Högman
Ulricehamns IF
25:59.155800
+2:12.13140
74.4p
27
Simon Nordlander
Stockviks SF
26:08.156780
+2:22.14120
73.9p
28
Martin Höiby
OK Landehof
26:18.157730
+2:31.15070
73.3p
29
Erik Franzén
Borås SK
26:20.157910
+2:33.15250
73.2p
30
Joel Nilsson
IFK Umeå
26:20.157940
+2:33.15280
73.2p
31
Elias Malm
Täfteå IK
26:21.158070
+2:35.15410
73.1p
32
Rikard Sjödin
Matfors SK
26:22.158190
+2:36.15530
73.0p
33
Karl Grönland
Sälens IF
26:23.158250
+2:36.15590
73.0p
34
Marcus Nilsson
Hägglunds Ski Team SK
26:24.158300
+2:37.15640
72.9p
35
Axel Mäkinen
Högbo GIF
26:25.158470
+2:39.15810
72.8p
36
Ebbe Zachrisson
Östersunds SK
26:29.158800
+2:42.16140
72.7p
37
Erik Gustafsson
Täby IS SK
26:29.158830
+2:42.16170
72.6p
38
Tomas Holmgren
Matfors SK
26:29.158850
+2:42.16190
72.6p
39
Alexander Bjuredal
Sälens IF
26:33.159220
+2:46.16560
72.4p
40
Lukas Ejvinsson
Matfors SK
26:34.159320
+2:47.16660
72.3p
41
Carl Gustafsson
Vårby IK
26:35.159410
+2:48.16750
72.3p
42
Filip Sundin
Grava SK
26:35.159470
+2:49.16810
72.3p
43
Filip Enberg
Strömnäs GIF
26:39.159810
+2:52.17150
72.1p
44
Valter Ljungdahl
Matfors SK
26:43.160290
+2:57.17630
71.8p
45
Tim Lundberg
Luleå Gjutarens IF
26:46.160510
+2:59.17850
71.7p
46
Alfons Wedin
Garphyttans IF
26:47.160680
+3:01.18020
71.6p
47
Arvid Törnblom
IFK Umeå
26:52.161150
+3:05.18490
71.3p
48
Carl Sternander
Vreta Skid o Mk
26:53.161240
+3:06.18580
71.3p
49
Filip Berglund
Ulricehamns IF
26:54.161380
+3:08.18720
71.2p
50
Albin Jeleby
Häverödals SK
26:55.161400
+3:08.18740
71.2p
51
Isak Andersson Lind
IFK Umeå
26:55.161450
+3:08.18790
71.1p
52
Mattias Larsson
Matfors SK
27:02.162140
+3:15.19480
70.7p
53
Ludvig Millestu
Utrikes SK
27:03.162220
+3:16.19560
70.7p
54
Elias Bengtsson
Tynderö IK
27:17.163640
+3:30.20980
69.9p
55
Benjamin Edman
IFK Umeå
27:19.163880
+3:33.21220
69.8p
56
Adam Dahlgren
Ulricehamns IF
27:21.164040
+3:34.21380
69.7p
57
Max Johansson
Östersunds SK
27:29.164810
+3:42.22150
69.3p
58
Love Däldehög
Hudiksvalls IF
27:30.164980
+3:44.22320
69.2p
59
Hampus Widebo
IFK Umeå
27:31.165040
+3:44.22380
69.2p
60
David Palmgren
Bergeforsens SK
27:36.165500
+3:49.22840
68.9p
61
Oskar Ericsson
Ronneby OK
27:39.165820
+3:52.23160
68.8p
62
Ivar Törnblom
IFK Umeå
27:39.165890
+3:53.23230
68.7p
63
Olle Börjesson
Vreta Skid o Mk
27:42.166140
+3:55.23480
68.6p
64
Leo Karlöf
Täby IS SK
27:54.167330
+4:07.24670
68.0p
65
Helmer Nordvall
Matfors SK
28:05.168430
+4:18.25770
67.4p
66
Lukas Walther
Matfors SK
28:05.168490
+4:19.25830
67.4p
67
Axel Arnesson
Ås IF
28:08.168780
+4:22.26120
67.2p
68
Hampus Bergkvist
Matfors SK
28:10.168910
+4:23.26250
67.2p
69
Axel Broms
IF Hallby SOK
28:17.169630
+4:30.26970
66.8p
70
Knut Saitton
Vårby IK
28:19.169880
+4:33.27220
66.7p
71
Axel Eriksson
Myssjö-Ovikens IF
28:20.169900
+4:33.27240
66.7p
72
Axel Svensson
Sundbybergs IK
28:20.169940
+4:33.27280
66.7p
73
Melvin Törshagen
Granbergsdals IF
28:21.170090
+4:35.27430
66.6p
74
Elias Nyqvist
OK Landehof
28:24.170330
+4:37.27670
66.5p
75
Melker Hultdin
IFK Umeå
28:27.170610
+4:40.27950
66.3p
76
Linus Grundström
Täfteå IK
28:27.170620
+4:40.27960
66.3p
77
Anton Sternander
Vreta Skid o Mk
28:38.171760
+4:52.29100
65.8p
78
Ludvig Wibom
Mälarö SOK
28:50.172930
+5:03.30270
65.2p
79
Otto Timby
Täfteå IK
28:51.173030
+5:04.30370
65.2p
80
Ceasar Helmersson-kareld
Kvarnsvedens GOIF SK
28:51.173050
+5:04.30390
65.2p
81
Ruben Tholander
Sundbybergs IK
28:55.173440
+5:08.30780
65.0p
82
Albin Berglund
Hemmingsmarks IF
28:58.173760
+5:12.31100
64.8p
83
Alexander Lodin
Tunafors SK
28:58.173790
+5:12.31130
64.8p
84
Wiliam Björklin
Högbo GIF
29:03.174240
+5:16.31580
64.6p
85
Linus Nilsson
Åmåls OK
29:03.174250
+5:16.31590
64.6p
86
Melwin Bång
Östersunds SK
29:04.174360
+5:18.31700
64.6p
87
Hjalmar Wilhelmsson
Filipstads SF
29:10.174970
+5:24.32310
64.3p
88
Oskar Karlberg
Siljansnäs Skid & Löparklubb
29:23.176230
+5:36.33570
63.7p
89
Andreas Ersson
Jättendals IF
29:36.177530
+5:49.34870
63.1p
90
Melker Lindgren
Täfteå IK
29:49.178830
+6:02.36170
62.6p
91
Jonathan Hedberg
Sunne SLF
30:00.179900
+6:13.37240
62.1p
92
Matteus Hallqvist
Storvreta IK
30:02.180190
+6:16.37530
62.0p
93
Alexander Macdonald-larsson
Garphyttans IF
31:11.187060
+7:25.44400
59.2p
94
Erik Callmer
Björnstorps IF
31:17.187600
+7:30.44940
59.0p
95
Oskar Jäderblom
Fjärdhundra SK
32:37.195650
+8:50.52990
56.0p
96
Elof Karlsson
IFK Umeå
37:07.222650
+13:20.79990
48.0p
-
Niklas Paalsson
Norway
23:59:58.8639700
-
Jason Blomqvist
Matfors SK
23:59:58.8639700
-
Jonathan Quick
Falköpings AIK SK
23:59:58.8639700
-
Olle Långberg
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)