Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Mora Ski Festival söndag
2021-10-10
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 16
4.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Alvar Myhlback
Norway
10:08.60760
2
Oskar Olsson
Äspereds IF
11:05.66470
+57.5610
3
Pelle Anger
IFK Hedemora SK
11:11.67060
+1:03.6200
4
Alvin Rydin Sahlin
Västerås Skidklubb
11:12.67130
+1:03.6270
5
Albin Larsson
Filipstads SF
11:19.67820
+1:10.6960
6
Melvin Löfgren
Falu IK
11:25.68440
+1:16.7580
7
Harald Eriksson
Dala-Järna IK
11:25.68470
+1:17.7610
8
Alvin Lestander
Västerås Skidklubb
11:26.68550
+1:17.7690
9
Hugo Ekström
Grava SK
11:27.68640
+1:18.7780
10
Rasmus Lövgren
Finspångs SOK
11:31.69060
+1:23.8200
11
Leo Kristiansson
Dala-Järna IK
11:31.69090
+1:23.8230
12
Oskar Söder
IFK Grängesberg SK
11:32.69180
+1:24.8320
13
David Wallin
Järbo IF
11:33.69200
+1:24.8340
14
Carl Björk
IFK Skövde SK
11:35.69460
+1:27.8600
15
Anton Modigs
Korsnäs IF SK
11:41.70000
+1:32.9140
16
Oskar Bergman
IFK Mora SK
11:41.70060
+1:33.9200
17
Oskar Flygare
Enhörna IF
11:42.70110
+1:33.9250
18
Erik Blidberg
Tullus Sg
11:43.70250
+1:34.9390
19
Anton Unger
Falu IK
12:00.71960
+1:52.11100
20
Leon Kvistegården
Högbo GIF
12:03.72200
+1:54.11340
21
Olle Brandin
Falu IK
12:05.72400
+1:56.11540
22
Thijn Omblets
Sälens IF
12:14.73350
+2:05.12490
23
Pontus Nilsson
Linköpings SK
12:18.73770
+2:10.12910
24
Alfred Nilsson
Domnarvets GOIF
12:18.73780
+2:10.12920
25
Emil Larsson
Filipstads SF
12:21.74040
+2:12.13180
26
Vilgot Eriksson
SK Leksand
12:30.74960
+2:22.14100
27
Henning Lindqvist
IK Rex
12:36.75560
+2:28.14700
28
Marcus Modig
Västerås Skidklubb
12:48.76710
+2:39.15850
29
Oliver Hedberg
Sunne SLF
12:50.76940
+2:41.16080
30
Hampus Hult
Norrbärke SK
12:54.77350
+2:45.16490
31
Walter Söderqvist
Falu IK
13:06.78590
+2:58.17730
32
Elias Wetterskog
Norrbärke SK
13:11.79060
+3:03.18200
33
Nicolas Laren Hillerström
IFK Hedemora SK
13:14.79330
+3:05.18470
34
Ville Åkerlund
Sälens IF
13:21.80030
+3:12.19170
35
William Rytter
Älvdalens IF SK
13:21.80060
+3:13.19200
36
Julius Forsell
Filipstads SF
13:45.82400
+3:36.21540
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)