Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Öknerundan
2008-01-13
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Stöde IF
Plats: Stöde
Längdskidor
Klassisk stil
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
D 15
5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Sara Nordstrand
Hägglunds IOFK
14:01.84000
2
Therese Moberg
Ånge SK
15:03.90200
3
Erika Eriksson
Stöde IF
16:21.98000
D 16
5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Anna Svedin Thunström
Bergeforsens SK
15:14.91300
2
Louise Persson
Stöde IF
15:45.94400
3
Olivia Lundström
Stockviks SF
16:27.98600
H 14
5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Anders Sjöbom
Njurunda SK
15:21.92000
2
Gustav Wikman
Alnö SK
15:22.92100
3
Markus Wikström
Kramfors Alliansen
15:39.93800
H 15
5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Pål Forsberg
Alnö SK
13:29.80800
2
Philip Burland
Alnö SK
13:56.83500
3
Gustav Lindblad
Alnö SK
14:13.85200
H 16
5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Mathias Jonasson
Östersunds SK
13:51.83000
2
John von Knorring
Stockviks SF
14:30.86900
3
Carl Andersson
Stockviks SF
14:56.89500
D 11
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Amanda Lindblad
Fränsta IK
12:21.74000
2
Fanny Melander
Timrå SOK
13:29.80800
D 12
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Maria Jonasson
Östersunds SK
10:28.62700
2
Johanna Broman
Matfors SK
11:57.71600
3
Klara Skoglund
Lucksta IF
12:12.73100
D 13
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Elin Sundberg
Njurunda SK
10:04.60300
2
Madeleine Wiig
Lucksta IF
10:33.63200
3
Johanna Åström
Lucksta IF
10:35.63400
H 11
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Fredrik Arnberg
Alnö SK
11:11.67000
2
Filip Åslin
Stockviks SF
11:39.69800
3
Oscar Lindell
Stockviks SF
11:51.71000
H 12
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Emil Eriksson
Stöde IF
10:51.65000
2
Jens Selahn
Stockviks SF
11:06.66500
3
Jonas Håkansson
Lucksta IF
11:15.67400
H 13
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Mattias Eriksson
Stöde IF
9:31.57000
2
Eddie Edström
Alnö SK
9:36.57500
3
William Nybjörk
Alnö SK
9:52.59100
D 9
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Alina Nybjörk
Alnö SK
9:17.55600
2
Tilda Dalfors
Stockviks SF
9:26.56500
3
Wilma Norberg
Fränsta IK
10:31.63000
D 10
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Alicia Persson
Stöde IF
7:58.47700
2
Amanda Holst
Stockviks SF
8:46.52500
3
Johanna Albertsson
Stuguns SOK Gjurd
8:57.53600
H 9
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
David Ödmark
Stöde IF
8:14.49300
2
Carl Lindell
Stockviks SF
8:45.52400
3
Erik Larsson
Tynderö IK
10:30.62900
H 10
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Arvid Vänn
Stockviks SF
8:41.52000
2
Mattias Wedin
Njurunda SK
8:53.53200
3
Eddie Jonsson
Stöde IF
9:08.54700
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Öknerundan 2018
Öknerundan 2017
Öknerundan 2016
Öknerundan 2015
Öknerundan 2014
Öknerundan 2013
Öknerundan 2012
Öknerundan 2011
Öknerundan 2010
Öknerundan 2009
Öknerundan 2008
Öknerundan 2006
Tävlingar i närheten
Lillknösen 2008
Medelpad Classic Ski 2008
Kölsjörännet 2008
Järnforan 2008
Njurunda Runt 2008
Graningerundan 2008
Harsa Ski Marathon 2008
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan