Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Åsarnaspelen sprint
2021-01-23
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
1.5km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 21
Edvin Anger
Åsarna IK
2:57.17640
2
H 21
Georg Ersson
IF Strategen
3:01.18000
+3.260
3
H 21
Emil Danielsson
Högbo GIF
3:01.18070
+4.330
3
H 21
Måns Skoglund
Täby IS SK
3:01.18070
+4.330
5
H 21
Truls Gisselman
Rehns BK
3:02.18140
+5.400
6
H 21
John Hermansson
IFK Mora SK
3:05.18470
+8.730
7
H 21
Eric Carlsson
IFK Umeå
3:05.18480
+8.740
8
H 21
Jens Junes
IFK Umeå
3:06.18580
+9.840
8
H 21
Albin Åström
Bodens SK
3:06.18580
+9.840
10
H 21
Calle Rune
Täby IS SK
3:06.18590
+9.850
11
H 21
Nils Bergström
Rehns BK
3:07.18640
+10.900
12
H 21
Rikard Westin
Sollefteå Skidor IF
3:08.18710
+10.970
13
H 21
Martin Blomberg
Lycksele IF
3:09.18810
+11.1070
14
H 21
Elis Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
3:11.19010
+13.1270
15
H 21
Gustav Pålsson
Utrikes SK
3:11.19030
+13.1290
16
H 21
Oskar Algotsson
Åsarna IK
3:12.19120
+14.1380
17
H 21
Erik Brandt
Domnarvets GOIF
3:12.19130
+14.1390
18
H 21
Leo Svahn
Östersunds SK
3:12.19170
+15.1430
19
H 21
Sander Krouwel
Stora Tuna IK SK
3:12.19180
+15.1440
19
H 21
Hugo Abrahamsson
IFK Umeå
3:12.19180
+15.1440
21
H 21
Jonas Lenz
Matfors SK
3:13.19210
+15.1470
22
H 21
Andreas Elvseth
Offerdals SK
3:13.19240
+16.1500
23
H 21
Pål Jonsson
Strömnäs GIF
3:13.19260
+16.1520
24
H 21
Benjamin Terent
Rehns BK
3:14.19310
+16.1570
25
H 21
Isidor Wiksten
Matfors SK
3:14.19330
+16.1590
26
H 21
Linus Jonsson
Åsarna IK
3:14.19370
+17.1630
27
H 21
Theo Mattei
Sävast Ski Team IF
3:15.19410
+17.1670
28
H 21
Oskar Lundberg
Borås SK
3:15.19480
+18.1740
29
H 21
Bosse Lövgren
Falu IK
3:17.19600
+19.1860
30
H 21
Gabriel Söderqvist
Storvreta IK
3:17.19620
+19.1880
31
H 21
Jonas Carlsson
Stora Tuna IK SK
3:17.19640
+20.1900
32
H 21
Olle Andersson
Tidaholm SOK Sisu
3:17.19670
+20.1930
33
H 21
Joel Ernstsson
Rehns BK
3:18.19720
+20.1980
34
H 21
Birk Blomqvist
Rehns BK
3:18.19750
+21.2010
35
H 21
Kalle Georgsson
Högbo GIF
3:18.19770
+21.2030
36
H 21
Martin Elmvall
Högbo GIF
3:18.19780
+21.2040
37
H 21
Eelis Murto
Gellivare Skidallians IK
3:18.19790
+21.2050
38
H 21
Axel Karlsson
Täby IS SK
3:19.19860
+22.2120
39
H 21
Erik Franzén
Borås SK
3:19.19880
+22.2140
40
H 21
Love Kreij
IF Strategen
3:20.19910
+22.2170
40
H 21
Viktor Wiig
IF Strategen
3:20.19910
+22.2170
42
H 21
Isak Lundholm
Täfteå IK
3:20.19940
+23.2200
43
H 21
Gustav Hedström
Östersunds SK
3:21.20010
+23.2270
44
H 21
Anton Karlsson
Tanums IF
3:21.20040
+24.2300
45
H 21
Per Jutterström
IFK Mora SK
3:21.20080
+24.2340
46
H 21
Simon Nilsson
Granbergsdals IF
3:21.20090
+24.2350
46
H 21
Melker Nordgren
Falu IK
3:21.20090
+24.2350
48
H 21
Joel Jänes
Stockviks SF
3:22.20110
+24.2370
49
H 21
Markus Melén
Falu IK
3:22.20180
+25.2440
49
H 21
Hjalmar Oskarsson
Ås IF
3:22.20180
+25.2440
49
H 21
David Lantto
Gellivare Skidallians IK
3:22.20180
+25.2440
52
H 21
Oskar Åslund
Östersunds SK
3:23.20210
+25.2470
53
H 21
Viktor Holmgren
Täfteå IK
3:23.20260
+26.2520
54
H 21
Henri Murto
Gellivare Skidallians IK
3:23.20280
+26.2540
55
H 21
Jesper Lindberg
Gellivare Skidallians IK
3:24.20330
+26.2590
56
H 21
Mattias Törnqvist
Garphyttans IF
3:24.20370
+27.2630
57
H 21
Melker Hendén
Ulricehamns IF
3:25.20400
+27.2660
58
H 21
Albin Blomberg
Rehns BK
3:25.20410
+27.2670
59
H 21
Tor Rönnestrand
Ås IF
3:26.20530
+28.2790
60
H 21
Albin Gezelius
IFK Mora SK
3:27.20610
+29.2870
61
H 21
Ludvig Anderberg
IFK Skövde SK
3:27.20650
+30.2910
62
H 21
Ask Abrahamsson
IK Stern
3:27.20660
+30.2920
63
H 21
Rasmus Westerlund
Bergeforsens SK
3:27.20670
+30.2930
64
H 21
Leo Eriksson
Östersunds SK
3:27.20690
+30.2950
65
H 21
Hampus Bodin
Sollefteå Skidor IF
3:28.20710
+30.2970
65
H 21
Ludvig Jonsson
Hudiksvalls IF
3:28.20710
+30.2970
67
H 21
Victor Berglund
Duveds IF
3:28.20770
+31.3030
68
H 21
Erik Fransson
Borås SK
3:29.20810
+31.3070
69
H 21
Simon Markström
Luleå Gjutarens IF
3:30.20960
+33.3220
70
H 21
Tor Vincent
Sätra IF
3:30.20980
+33.3240
71
H 21
Walter Helldén
Gellivare Skidallians IK
3:30.20990
+33.3250
72
H 21
Axel Erixson
Grava SK
3:31.21020
+33.3280
73
H 21
Nils Sjöberg
OK Landehof
3:31.21050
+34.3310
74
H 21
Emil Löfgren
Täfteå IK
3:31.21070
+34.3330
75
H 21
Anders Danielson Frost
Dala-Järna IK
3:31.21090
+34.3350
75
H 21
Seth Gustafsson
Grava SK
3:31.21090
+34.3350
77
H 21
Anders Dahl
Alnö SK
3:32.21120
+34.3380
78
H 21
Herman Swärd
Tidaholm SOK Sisu
3:32.21140
+35.3400
79
H 21
Hampus Björck
IFK Umeå
3:33.21290
+36.3550
80
H 21
Johannes Josefsson
Täby IS SK
3:34.21320
+36.3580
81
H 21
Oscar Säfström Niemi
Kalix SK
3:34.21370
+37.3630
82
H 21
Ebbe Abrahamsson Gjersvol
Östersunds SK
3:36.21580
+39.3840
83
H 21
Axel Björkman
IF Hallby SOK
3:37.21610
+39.3870
84
H 21
Wille Långberg
Hudiksvalls IF
3:38.21760
+41.4020
85
H 21
Elliot Angelsiöö
Storvreta IK
3:39.21880
+42.4140
86
H 21
Wilhelm Dabach
Åsarna IK
3:40.21900
+42.4160
87
H 21
Isac Morin
Utrikes SK
3:41.22010
+43.4270
88
H 21
Axel Isacsson
Ulricehamns IF
3:43.22240
+46.4500
89
H 21
Axel Arnesson
Ås IF
3:43.22260
+46.4520
90
H 21
Hannes Sjölund Myhr
Ås IF
3:43.22280
+46.4540
91
H 21
Ludvig Millestu
Utrikes SK
3:44.22350
+47.4610
92
H 21
Jonathan Bergman
Fagersta Södra IK
3:44.22370
+47.4630
93
H 21
Gabriel Miernik
Gellivare Skidallians IK
3:45.22450
+48.4710
94
H 21
Fabian Csiky
Lycksele IF
3:46.22570
+49.4830
95
H 21
Linus Sörlin
Offerdals SK
3:46.22580
+49.4840
96
H 21
Ruben Tholander
Sundbybergs IK
3:48.22760
+51.5020
97
H 21
Elias Pedersen
Åsarna IK
3:53.23250
+56.5510
98
H 21
Anton Henriksson
Rehns BK
3:59.23890
+1:02.6150
99
H 21
Emanuel Alsin
Åmåls OK
4:07.24630
+1:09.6890
100
H 21
Jonathan Edman
IFK Umeå
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
1.2km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
D 21
Märta Rosenberg
Duveds IF
2:58.17710
2
D 21
Moa Hansson
Landsbro IF SK
2:58.17780
+0
3
D 21
Tilde Bångman
Offerdals SK
3:02.18150
+4.340
4
D 21
Lisa Eriksson
Strömnäs GIF
3:04.18350
+6.540
5
D 21
Lisa Ingesson
Strömnäs GIF
3:05.18470
+7.660
6
D 21
Hanna Lundberg
Luleå Gjutarens IF
3:07.18620
+9.810
7
D 21
Maja Årebäck
Bolidens SK
3:08.18780
+10.970
8
D 21
Nora Bråmer
IFK Mora SK
3:09.18850
+11.1040
9
D 21
Tove Karlsson
Täby IS SK
3:09.18870
+11.1060
10
D 21
Ella Georgsson
Högbo GIF
3:09.18880
+11.1070
10
D 21
Sigrid Hübenette
Hägglunds Ski Team SK
3:09.18880
+11.1070
12
D 21
Elin Näslund
Vårby IK
3:09.18890
+11.1080
13
D 21
Ida Nilsson
Bergeforsens SK
3:11.19050
+13.1240
14
D 21
Malin Oskarsson
IFK Mora SK
3:11.19070
+13.1260
15
D 21
Linn Tapani
Kiruna
3:11.19080
+13.1270
16
D 21
Tilda Östberg
IFK Mora SK
3:12.19100
+13.1290
17
D 21
Evelina Crüsell
Skellefteå SK
3:12.19170
+14.1360
18
D 21
Maja Heikki
Sälens IF
3:13.19250
+15.1440
19
D 21
Ida Andersson
WE Sports Club
3:13.19260
+15.1450
20
D 21
Elin Henriksson
Skellefteå SK
3:13.19280
+15.1470
21
D 21
Erika Lavén
Täby IS SK
3:13.19290
+15.1480
22
D 21
Magdalena Nilsson
IFK Umeå
3:14.19340
+16.1530
23
D 21
Lina Rydén
IFK Mora SK
3:15.19420
+17.1610
24
D 21
Anna Jonsson
Duveds IF
3:15.19470
+17.1660
25
D 21
Flisa Ravald
Ås IF
3:15.19490
+17.1680
26
D 21
Wilma Johansson
Åsarna IK
3:16.19530
+18.1720
27
D 21
Emma Lindberg
IFK Mora SK
3:16.19540
+18.1730
28
D 21
Lisa Nystedt
Täby IS SK
3:16.19560
+18.1750
29
D 21
Elsa Eriksson
Hägglunds Ski Team SK
3:17.19610
+19.1800
30
D 21
Filippa Lundgren Wikström
Grava SK
3:17.19620
+19.1810
31
D 21
Josehanna Lundgren Wikström
Grava SK
3:17.19660
+19.1850
32
D 21
Elin Andersson
WE Sports Club
3:18.19730
+20.1920
33
D 21
Saga Nilsson
Skellefteå SK
3:18.19770
+20.1960
34
D 21
Tilda Ström
Dala-Järna IK
3:18.19790
+20.1980
35
D 21
Sofia Lundkvist
Kalix SK
3:19.19810
+21.2000
36
D 21
Lina Björk
IFK Skövde SK
3:19.19840
+21.2030
37
D 21
Alva Isaksson
Sävast Ski Team IF
3:19.19870
+21.2060
38
D 21
Elsa Wallin
Högbo GIF
3:20.19920
+22.2110
39
D 21
Jonna Persson Kjellgren
Järpens SK
3:20.19950
+22.2140
40
D 21
Moa Hedman
Högbo GIF
3:21.20030
+23.2220
41
D 21
Irja Brandfjell
Funäsdalens IF
3:21.20050
+23.2240
42
D 21
Clara Granljung
Kalix SK
3:21.20090
+23.2280
42
D 21
Hedda Samuelsson
Östersunds SK
3:21.20090
+23.2280
44
D 21
Ella Burman
Skellefteå SK
3:22.20120
+24.2310
45
D 21
Emelie Englund
Bergeforsens SK
3:22.20130
+24.2320
46
D 21
Alice Widholm
Lidköpings VSK
3:22.20140
+24.2330
47
D 21
Paige Lembke
WE Sports Club
3:22.20190
+24.2380
48
D 21
Frida Poromaa
Åsarna IK
3:23.20210
+25.2400
49
D 21
Tindra Österberg
Ås IF
3:23.20250
+25.2440
49
D 21
Ida Wasell
Järpens SK
3:23.20250
+25.2440
51
D 21
Louise Jonsson
Alnö SK
3:23.20290
+25.2480
52
D 21
Elsa Granholm
Stockviks SF
3:24.20300
+25.2490
53
D 21
Elsa Hermansson
IFK Mora SK
3:24.20360
+26.2550
54
D 21
Signe Svensson
Järpens SK
3:25.20430
+27.2620
55
D 21
Amanda Pallin
Alnö SK
3:25.20460
+27.2650
56
D 21
Hannah Forsman
Högbo GIF
3:25.20470
+27.2660
57
D 21
Kerstin Näslund
SK Bore
3:26.20510
+28.2700
57
D 21
Jenny Edin
Matfors SK
3:26.20510
+28.2700
59
D 21
Elin Modin
Sollefteå Skidor IF
3:26.20520
+28.2710
60
D 21
Hanna Holmgren
Bergeforsens SK
3:26.20530
+28.2720
61
D 21
Wilma Riekkola
Sävast Ski Team IF
3:26.20570
+28.2760
62
D 21
Julia Nilsson
Offerdals SK
3:27.20610
+29.2800
63
D 21
Ebba Englund
Bergeforsens SK
3:27.20670
+29.2860
64
D 21
Tilde Engberg
Bondsjöhöjdens IK
3:27.20690
+29.2880
65
D 21
Josefine Söderqvist
Storvreta IK
3:28.20730
+30.2920
66
D 21
Irma Östberg
Åsarna IK
3:28.20740
+30.2930
67
D 21
Tova Andersson
Brovallens IF
3:29.20830
+31.3020
68
D 21
Elin Morlind
Åsarna IK
3:29.20840
+31.3030
69
D 21
Tilde Josefsson
Täby IS SK
3:29.20870
+31.3060
70
D 21
Thea Eriksson
Bergeforsens SK
3:31.21080
+33.3270
70
D 21
Emma Höglund
Sollefteå Skidor IF
3:31.21080
+33.3270
72
D 21
Elsa Carling
Falu IK
3:32.21120
+34.3310
73
D 21
Hilda Lingman
Rehns BK
3:32.21130
+34.3320
73
D 21
Elin Westh
SK Bore
3:32.21130
+34.3320
75
D 21
Elsa Holmbom
Sävast Ski Team IF
3:33.21240
+35.3430
76
D 21
Maja Aronsson
Östersunds SK
3:34.21380
+36.3570
77
D 21
Kerstin Åberg
Järpens SK
3:34.21390
+36.3580
78
D 21
Evelina Nilsson
IFK Umeå
3:35.21430
+37.3620
79
D 21
Ida Garfvè
IFK Mora SK
3:35.21450
+37.3640
80
D 21
MY Werner
IK Stern
3:36.21550
+38.3740
81
D 21
Agnes Öhrn
Bergeforsens SK
3:36.21560
+38.3750
82
D 21
Alva Eriksson
Sollefteå Skidor IF
3:36.21570
+38.3760
83
D 21
Tove Lundh
Bergeforsens SK
3:36.21580
+38.3770
84
D 21
Ebba Andersson
Stockviks SF
3:36.21590
+38.3780
85
D 21
Moa Backlund
Högbo GIF
3:39.21850
+41.4040
86
D 21
Ylva Sandström
Stockviks SF
3:41.22030
+43.4220
87
D 21
Alva Dahlin
Bergeforsens SK
3:41.22090
+43.4280
88
D 21
Tove Levin Johansson
IFK Hedemora SK
3:43.22260
+45.4450
89
D 21
Julia Bosell
Falu IK
3:44.22310
+46.4500
90
D 21
Ebba Bengtsson
Tynderö IK
3:45.22460
+47.4650
91
D 21
Elvira Hermansson
Offerdals SK
3:48.22730
+50.4920