Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
GGVV Rullskidcup Gnosjö Jaktstart
2020-09-10
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
D 21
21km, Rullskidor, Klassisk stil, Jaktstart
1
Sara Karlsson
Gnosjö FK
54:46.328500
66.2p
2
Lina Park Lindahl
Gnosjö FK
58:38.351700
+3:52.23100
60.9p
3
Sofia Skörde
Gnosjö FK
1:15:00.449900
+20:14.121300
45.5p
4
Carina Svensson
Gnosjö FK
1:19:40.477900
+24:54.149300
42.4p
H 21
21km, Rullskidor, Klassisk stil, Jaktstart
1
Simon Magnusson
OK Stigen
46:16.277500
82.0p
2
Elias Andersson
Landsbro IF SK
48:19.289800
+2:03.12200
77.5p
3
Isak Nilsson
Gnosjö FK
49:19.295800
+3:03.18200
75.5p
4
Jakob Mörhed
Vaggeryds SOK
49:46.298500
+3:30.20900
74.7p
5
Alexander Elmersson
Gnosjö FK
50:00.299900
+3:44.22300
74.2p
6
Emanuel Elmersson
Gnosjö FK
50:16.301500
+4:00.23900
73.7p
7
Elliot Åkesson
IF Hallby SOK
50:25.302400
+4:09.24800
73.4p
8
Alexander Jonsson
IF Hallby SOK
50:32.303100
+4:16.25500
73.2p
9
Melker Elofsson
Landsbro IF SK
50:53.305200
+4:37.27600
72.6p
10
Henrik Alm
Gnosjö FK
51:03.306200
+4:47.28600
72.3p
11
Jonathan Hansson
Burseryds IF
51:28.308700
+5:12.31100
71.6p
12
Karl Stark
Vaggeryds SOK
51:35.309400
+5:19.31800
71.4p
13
Magnus Edgren
Lekeryd
51:42.310100
+5:26.32500
71.2p
14
Mattias Qvarnström
Lekeryd
52:01.312000
+5:45.34400
70.6p
15
Henrik Ulldahl
Jönköpings OK
52:29.314800
+6:13.37200
69.8p
16
Joel Björnlinger
IK Vista
52:48.316700
+6:32.39100
69.3p
17
Edvin Andersson
Landsbro IF SK
52:48.316700
+6:32.39100
69.3p
18
Johan Lind
OK Stigen
52:54.317300
+6:38.39700
69.1p
19
Viktor park
OK Stigen
54:21.326000
+8:05.48400
66.9p
20
Niclas Hansson
Burseryds IF
55:19.331800
+9:03.54200
65.4p
21
Patrik Petersson
Apladalens Lk
56:20.337900
+10:04.60300
64.0p
22
Ludwig Åkestrand
Burseryds IF
56:35.339400
+10:19.61800
63.6p
23
Edvin Claesson
IF Hallby SOK
56:55.341400
+10:39.63800
63.2p
24
Jakob Josefsson
Axa SC
56:56.341500
+10:40.63900
63.2p
25
Kenneth Söderberg
Apladalens Lk
57:35.345400
+11:19.67800
62.3p
26
Ove Hallberg
Burseryds IF
58:37.351600
+12:21.74000
60.9p
27
Johan Johansson Park
Gnosjö FK
58:54.353300
+12:38.75700
60.6p
28
Johan Petersson
Gnosjö FK
1:00:35.363400
+14:19.85800
58.6p
29
Jonas Ryd
Apladalens Lk
1:00:45.364400
+14:29.86800
58.4p
30
Erik Sveningsson
Gnosjö FK
1:01:44.370300
+15:28.92700
57.2p
31
Mattias Lundell
Gnosjö FK
1:04:26.386500
+18:10.108900
54.4p
32
Mats-Göran Melin
Apladalens Lk
1:06:35.399400
+20:19.121800
52.3p
33
Jonas Mörhed
Vaggeryds SOK
1:06:36.399500
+20:20.121900
52.3p
34
Andreas Berg
Apladalens Lk
1:09:30.416900
+23:14.139300
49.7p