Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
NybroRullen
2020-09-13
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
42km
Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 17
Axel Bergsten
IFK Skövde SK
1:33:05.558400
82.3p
2
H 17
Elias Andersson
Landsbro IF SK
1:33:06.558500
+1
82.3p
3
H 17
Simon Magnusson
OK Stigen
1:33:09.558800
+4.300
82.2p
4
H 17
Robert Brundin
Karlslunds IF SF
1:33:13.559200
+8.700
82.2p
5
H 17
Wictor Magnusson Broder
Nybro Ski
1:35:13.571200
+2:08.12700
79.6p
6
H 40
Kristian Furuskog
Berga SOK
1:38:01.588000
+4:56.29500
76.4p
7
H 17
Erik Nero
Mullsjö SOK
1:38:27.590600
+5:22.32100
75.9p
8
H 17
Johan Kanto
Göteborgs SK
1:38:56.593500
+5:51.35000
75.4p
9
H 17
Jakob Karlsson
IK Nocout.se
1:39:03.594200
+5:58.35700
75.2p
9
H 50
Adam Blomberg
Göteborgs SK
1:39:03.594200
+5:58.35700
75.2p
11
H 17
Johan Didron
IK Stern
1:39:04.594300
+5:59.35800
75.2p
12
H 40
Tomas Johansson
Elmhults Sport Club
1:40:27.602600
+7:22.44100
73.7p
13
H 17
Ken Slättengren
Nybro Ski
1:40:29.602800
+7:24.44300
73.7p
14
H 40
Thomas Wollentz
Halmstad Skidklubb
1:40:39.603800
+7:34.45300
73.5p
15
H 17
Linus af Wåhlberg
Ölands SK
1:41:08.606700
+8:03.48200
73.0p
16
H 50
Jonas Häger
Ryda SK
1:41:11.607000
+8:06.48500
73.0p
17
H 17
Jonathan Fleischer
Ulricehamn
1:41:45.610400
+8:40.51900
72.4p
18
H 40
Christian Ragnar
Berga SOK
1:42:26.614500
+9:21.56000
71.7p
19
H 17
Viktor Rikner
Karlslunds IF SF
1:44:24.626300
+11:19.67800
69.8p
20
H 40
Ulrik Karlsson
Motala Aif SK
1:45:49.634800
+12:44.76300
68.5p
21
H 17
Oscar Bergenholtz
Äspereds IF
1:45:54.635300
+12:49.76800
68.5p
22
H 40
Emil Östlin
IK Hakarpspojkarna
1:46:25.638400
+13:20.79900
68.0p
22
H 40
Peter Håkansson
ASK Växjö
1:46:25.638400
+13:20.79900
68.0p
24
H 17
Andreas Sunesson
OK Orion
1:46:31.639000
+13:26.80500
67.9p
25
H 17
Rasmus Johansson
Nybro
1:46:34.639300
+13:29.80800
67.9p
26
H 60
Leif Eklund
IFK Skövde SK
1:46:44.640300
+13:39.81800
67.7p
27
H 50
Ove Helgee
Alstermo IF
1:46:53.641200
+13:48.82700
67.6p
28
H 40
Nicklas Eriksson
Gamleby OK
1:46:55.641400
+13:50.82900
67.5p
29
H 17
Simon Bengtsson
IK Stern
1:47:00.641900
+13:55.83400
67.5p
30
H 40
Per Larsson
Borås SK
1:48:46.652500
+15:41.94000
66.0p
30
H 50
Torbjörn Gustafsson
Borås GIF
1:48:46.652500
+15:41.94000
66.0p
32
H 40
Daniel Påhlstorp
IF Ski Team Skåne
1:48:48.652700
+15:43.94200
65.9p
33
H 40
Patrik Bäckström
Nybro Ski
1:49:53.659200
+16:48.100700
65.0p
34
H 40
Patric Smedberg
Esc
1:50:14.661300
+17:09.102800
64.8p
35
H 50
Rickard Pettersson
IF Ski Team Skåne
1:50:19.661800
+17:14.103300
64.7p
36
H 40
Andreas Grahn
Landsbro IF Skidor
1:50:22.662100
+17:17.103600
64.7p
37
H 17
Linus Wallden
SK Graal
1:50:23.662200
+17:18.103700
64.6p
38
H 17
Niclas Hägglund
Ålems OK
1:50:56.665500
+17:51.107000
64.2p
39
H 50
Ola Slättengren
Nybro Ski
1:50:59.665800
+17:54.107300
64.2p
40
H 40
Henrik Andersson
Nybro Ski
1:51:06.666500
+18:01.108000
64.1p
41
D 17
Erika Karlsson
Nybro Ski
1:51:08.666700
+18:03.108200
64.0p
42
H 50
Krister Kvist
Axa SC
1:51:30.668900
+18:25.110400
63.8p
43
H 50
Roger Johansson
OK Vargen
1:51:42.670100
+18:37.111600
63.6p
44
H 17
Linus Bladh
Tormestorps IF
1:53:25.680400
+20:20.121900
62.3p
45
H 17
Johan Hugoh
Hindås SK
1:53:28.680700
+20:23.122200
62.3p
46
H 40
Andreas Davidson
Borås GIF
1:53:35.681400
+20:30.122900
62.2p
47
H 40
Håkan Bjärsholm
Anderstorp OK
1:53:38.681700
+20:33.123200
62.1p
48
H 17
Albin Ankarhamn
IK Stern
1:53:45.682400
+20:40.123900
62.0p
49
H 17
Johan Lindh
Brittatorps Tk
1:54:53.689200
+21:48.130700
61.2p
50
H 40
Martin Clément
Telemarkforum
1:54:54.689300
+21:49.130800
61.2p
51
H 40
Thomas Johnsson
Nybro Ski
1:55:06.690500
+22:01.132000
61.1p
52
H 17
Magnus Jansson
Ölands SK
1:55:26.692500
+22:21.134000
60.8p
53
H 50
Kristian Jansson
IF Ski Team Skåne
1:55:52.695100
+22:47.136600
60.5p
54
H 17
Mattias Appelgren
IF Ski Team Skåne
1:56:18.697700
+23:13.139200
60.2p
55
H 17
Philip Persson
Svaide-Roma SOK
1:56:20.697900
+23:15.139400
60.2p
56
H 17
Jakob Josefsson
Axa SC
1:56:23.698200
+23:18.139700
60.2p
57
H 40
Lars Olsson
Hestra IF
1:56:24.698300
+23:19.139800
60.1p
58
H 50
Mikael Corbé
Borås GIF
1:56:55.701400
+23:50.142900
59.8p
59
H 50
Peter Drottman
Nybro Skidklubb
1:57:16.703500
+24:11.145000
59.6p
60
H 50
Per Pedersen
Nybro Ski
1:57:32.705100
+24:27.146600
59.4p
61
H 50
Pär Ankarhamn
IK Stern
1:58:06.708500
+25:01.150000
59.0p
62
H 40
Christer NY
Ronneby OK
1:58:08.708700
+25:03.150200
59.0p
63
H 40
Mattias Thorén
IF Ski Team Skåne
1:58:10.708900
+25:05.150400
58.9p
63
H 17
Rasmus Andersson
Malungs IF
1:58:10.708900
+25:05.150400
58.9p
65
H 40
Christian Sundewall
IF Ski Team Skåne
1:58:13.709200
+25:08.150700
58.9p
65
H 40
Karl Hermansson
IFK Helsingborg
1:58:13.709200
+25:08.150700
58.9p
67
H 17
Rikard Fransson
Nybro Ski
2:00:22.722100
+27:17.163600
57.5p
68
H 17
Robert Kronblad
IF Ski Team Skåne
2:01:27.728600
+28:22.170100
56.8p
69
H 17
Isak Lindmark
Hindås SK
2:01:45.730400
+28:40.171900
56.6p
70
H 17
Mattias Svensson
Axa SC
2:03:01.738000
+29:56.179500
55.9p
71
H 40
Martin Johansson
Gamleby OK
2:03:28.740700
+30:23.182200
55.6p
72
H 40
Magni Svensson
Landsbro IF
2:03:51.743000
+30:46.184500
55.4p
73
H 50
Pentti Isaksson
Nybro Ski
2:05:07.750600
+32:02.192100
54.6p
74
H 60
Håkan Camper
IF Ski Team Skåne
2:05:09.750800
+32:04.192300
54.6p
75
H 60
Per-Åke Magnusson
Nybro Ski
2:05:14.751300
+32:09.192800
54.6p
76
H 17
David Erndin
Nybro Ski
2:05:19.751800
+32:14.193300
54.5p
77
H 17
Jonatan Jansson
Ölands SK
2:06:05.756400
+33:00.197900
54.1p
78
H 21 Motion
Niclas Höckerfelt
Nybro Ski
2:06:20.757900
+33:15.199400
54.0p
79
H 17
Marcus Andersson
IF Ski Team Skåne
2:07:09.762800
+34:04.204300
53.5p
80
H 50
Magnus Holm
Södra VI IF
2:08:04.768300
+34:59.209800
53.0p
81
H 40
Björn Andersson
ASK Växjö
2:08:20.769900
+35:15.211400
52.9p
82
D 17
Frida Larsson
IF Ski Team Skåne
2:09:38.777700
+36:33.219200
52.2p
83
H 40
Tom Carlsson
Gränums IF
2:09:52.779100
+36:47.220600
52.0p
84
H 17
David Augustsson
Hindås SK
2:09:54.779300
+36:49.220800
52.0p
85
H 21 Motion
David Ståhl
Nybro Skidklubb
2:10:28.782700
+37:23.224200
51.7p
86
H 50
Ulf Rydberg
Misterhults Ais
2:12:08.792700
+39:03.234200
50.9p
87
H 40
Johan Petersson
Nybro Ski
2:12:11.793000
+39:06.234500
50.9p
88
H 40
Pär Lundqvist
Nybro Ski
2:12:50.796900
+39:45.238400
50.5p
89
H 50
Svenne Börjesson
Ronneby OK
2:13:02.798100
+39:57.239600
50.4p
90
H 17
Johan Schäfer
OK Alehof
2:14:25.806400
+41:20.247900
49.8p
91
H 21 Motion
Håvard Eriksen
SOK Viljan
2:15:02.810100
+41:57.251600
49.5p
92
H 60
Greger Hallén
ASK Växjö
2:16:17.817600
+43:12.259100
48.9p
93
H 50
Mikael Steen
Nybro Ski
2:16:21.818000
+43:16.259500
48.9p
94
H 50
Tony Zetterström
Målilla-mörlunda Ski
2:18:50.832900
+45:45.274400
47.8p
95
H 50
Mats Asplund
Nybro Ski
2:19:07.834600
+46:02.276100
47.6p
96
H 50
Lennart Carlsen
Helsingborg SOK
2:19:11.835000
+46:06.276500
47.6p
97
H 40
Roger Wallström
IFK Helsingborg
2:22:05.852400
+49:00.293900
46.4p
98
H 21 Motion
Örjan Pettersson
Nybro Ski
2:22:26.854500
+49:21.296000
46.2p
99
H 40
Martin Fredriksson
Gamleby OK
2:22:50.856900
+49:45.298400
46.1p
100
H 17
Micael Nilsson
Nybro Ski
2:24:42.868100
+51:37.309600
45.3p
101
H 21 Motion
Ronnie Pettersson
Vais
2:24:46.868500
+51:41.310000
45.3p
102
H 21 Motion
Stefan Petersson
Färjestadens Motions IF
2:25:44.874300
+52:39.315800
44.9p
103
H 21 Motion
Viktor Creutzberg
Axa SC
2:25:51.875000
+52:46.316500
44.9p
104
H 17
Erik Lindgren
Axa SC
2:26:30.878900
+53:25.320400
44.6p
105
H 21 Motion
David Andersson
Axa SC
2:26:35.879400
+53:30.320900
44.6p
106
H 21 Motion
Patrik Creutzberg
Axa SC
2:27:52.887100
+54:47.328600
44.1p
107
H 21 Motion
Göran Brrgström
IK Stern
2:28:52.893100
+55:47.334600
43.7p
108
H 17
Albin Kornbeck
Gamleby OK
2:29:19.895800
+56:14.337300
43.6p
109
H 50
Attila Kathy
IF Ski Team Skåne
2:32:07.912600
+59:02.354100
42.6p
110
H 21 Motion
Patric Karlsson
Hultsfreds LK
2:32:12.913100
+59:07.354600
42.5p
111
H 40
Mikael Henriksson
IF Ski Team Skåne
2:33:14.919300
+1:00:09.360800
42.2p
112
H 17
Oskar Nilsson
Nybro Ski
2:33:54.923300
+1:00:49.364800
42.0p
113
H 17
Patrik Sivertsson
Nybro Ski
2:33:55.923400
+1:00:50.364900
42.0p
114
H 50
Magnus Silfver
IF Ski Team Skåne
2:34:08.924700
+1:01:03.366200
41.9p
115
H 21 Motion
Jörgen Steen
Brittatorp TK
2:35:29.932800
+1:02:24.374300
41.4p
116
H 21 Motion
Stefan Andersson
Stern IK
2:36:02.936100
+1:02:57.377600
41.3p
117
H 40
Mikael Sköldenklint
Nybro
2:37:14.943300
+1:04:09.384800
40.9p
118
H 21 Motion
Marcelo Salazar Frez
IF Ski Team Skåne
2:41:32.969100
+1:08:27.410600
39.5p
119
H 21 Motion
Mats Tolfsson
Borås GIF
2:44:43.988200
+1:11:38.429700
38.6p
120
H 21 Motion
Morten Madsen
IF Ski Team Skåne
2:47:46.1006500
+1:14:41.448000
37.7p
121
H 21 Motion
Magnus Eriksson
Nybro Ski
2:50:50.1024900
+1:17:45.466400
36.9p
122
H 50
Stefan Widegren
Ölands SK
2:59:38.1077700
+1:26:33.519200
34.8p
123
H 17
Christian Dyvik
Nybro Ski
3:18:19.1189800
+1:45:14.631300
30.9p
124
H 40
Staffan Sandstedt
Mullsjö SOK
23:59:58.8639700
124
H 50
Kaarlo Book
Hestra IF
23:59:58.8639700
124
H 60
Sören Skålberg
Göteborgs Skidklubb
23:59:58.8639700
124
H 21 Motion
Henrik Julander
Hestra IF
23:59:58.8639700
124
H 17
Magnus Rosén
Borås GIF
23:59:58.8639700
124
H 17
Erik Olsson
Bohuslän Dal
23:59:58.8639700
130
H 40
Jörn Lorenzen
Målilla OK
23:59:59.8639800
130
H 40
Stefan Virtanen
Nässjö Ski
23:59:59.8639800
130
H 21 Motion
Fredrik Thoresson
Nybro Skidklubb
23:59:59.8639800
130
H 21 Motion
Ragnar Martinsson
Nybro Skidklubb
23:59:59.8639800
130
H 60
Thomas Magnusson
IF Ski Team Skåne
23:59:59.8639800
130
D 17
Kerstin Petersen Lorenzen
Målilla OK
23:59:59.8639800
130
H 17
Fredrik Ousbäck
IFK Skövde SK
23:59:59.8639800
130
H 17
Markus Jönsson
Tranemo IF
23:59:59.8639800
130
H 17
Marcus Ullman
OK Alehof
23:59:59.8639800
130
H 17
Hampus Erndin
Nybro Ski
23:59:59.8639800
130
H 17
Jesper Gunnerling
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
130
H 17
Jimmy Friestad
IF Ski Team Skåne
23:59:59.8639800
130
H 17
Rasmus Helgesson
Ölands SK
23:59:59.8639800
130
H 17
Henrik Ärlig
Borås SK
23:59:59.8639800
130
H 17
Johan Axelsson
IFK Helsingborg
23:59:59.8639800
130
H 17
Crelle Ekstrand
Broby GOIF
23:59:59.8639800
130
H 17
David Skogström
Finnskogarnas SK
23:59:59.8639800
130
H 17
Oliver Nord
Lekeryd-Svarttorps SK
23:59:59.8639800
130
H 17
Oskar Rombo
Nässjö SF
23:59:59.8639800
130
H 21 Motion
Thomas Vigälv
Stigmännen Karlshamn OK
23:59:59.8639800
130
H 21 Motion
Jesper Malmberg
Nybro Ski
23:59:59.8639800
28km
Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
D 21 Motion
Hanna Eriksson
Nybro Ski
2:09:06.774500
2
D 21 Motion
Marie Ivarsson
Ölands SK
2:17:03.822200
+7:57.47600
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)