Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Folksam Cup Jaktstart
2020-03-01
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 15
7.5km, Längdskidor, Fristil, Jaktstart
1
Maja Axelsson
Göteborg
18:23.110200
2
Mira Göransson
Västergötland
18:26.110580
+3.280
3
Lina Lantto
Norrbotten
18:27.110670
+4.370
4
Alva Svahn
Jämtland Härjedalen
18:27.110680
+4.380
5
Sofia Pedersen
Jämtland Härjedalen
18:30.110980
+7.680
6
Nora Wallenius
Västerbotten
18:32.111130
+9.830
7
Irma Burman
Medelpad
18:45.112440
+22.2140
8
Saga Östling
Medelpad
19:01.114010
+38.3710
9
Ebba Johansson
Skåne
19:18.115730
+55.5430
10
Alva Ersson
Dalarna
19:18.115740
+55.5440
11
Linnea Björkman
Dalarna
19:19.115800
+56.5500
12
Ida Bervenstål
Värmland
19:19.115850
+56.5550
13
Louise Wallin
Dalarna
19:20.115950
+57.5650
14
Elsa Malmgren
Jämtland Härjedalen
19:24.116370
+1:01.6070
15
Astrid Karlstedt
Jämtland Härjedalen
19:27.116620
+1:04.6320
16
Diana Söderberg
Norrbotten
19:27.116690
+1:04.6390
17
Emelie Olsson
Bohuslän Dal
19:29.116820
+1:06.6520
18
Nelly Mårtensson
Örebro
19:35.117460
+1:12.7160
19
Vera Vennberg
Norrbotten
19:36.117580
+1:13.7280
20
Elsa Brandt
Dalarna
19:41.118060
+1:18.7760
21
Felicia Westin
Norrbotten
19:41.118070
+1:18.7770
22
Hanna Stenmark
Jämtland Härjedalen
19:42.118120
+1:19.7820
23
Nelly Söderström
Dalarna
19:43.118200
+1:20.7900
24
Ebba Hennings
Jämtland Härjedalen
19:44.118300
+1:21.8000
25
Lizzie Sonnefelt
Jämtland Härjedalen
19:44.118380
+1:21.8080
26
Philippa Sjöström Lönnback
Västerbotten
19:49.118820
+1:26.8520
27
Evelina Eriksson
Värmland
20:01.120040
+1:38.9740
28
Filippa Bernsten
Jämtland Härjedalen
20:02.120120
+1:39.9820
29
Agnes Hertz
Småland
20:03.120290
+1:40.9990
30
Moa Birkebaek
Dalarna
20:05.120440
+1:42.10140
31
Moa Blomgren
Jämtland Härjedalen
20:08.120730
+1:45.10430
32
Tea Nilsson
Västerbotten
20:08.120770
+1:45.10470
33
Ellen Berglund
Västerbotten
20:12.121120
+1:49.10820
34
Lisa Hörnqvist
Norrbotten
20:14.121310
+1:51.11010
35
Ella Hyttinen
Dalarna
20:14.121380
+1:51.11080
36
Klara Eriksson
Gästrikland
20:25.122400
+2:02.12100
37
Sofie Ettling
Östergötland
20:33.123240
+2:10.12940
38
Filippa Hägglund
Ångermanland
20:36.123540
+2:13.13240
39
Liv Persson
Ångermanland
20:36.123570
+2:13.13270
40
Hanna Östberg
Dalarna
20:37.123630
+2:14.13330
41
Lisa Östensson
Västergötland
20:37.123640
+2:14.13340
42
Anna Fällgren
Värmland
20:37.123650
+2:14.13350
43
Tindra Viksten
Jämtland Härjedalen
20:38.123780
+2:15.13480
44
Vilja Åkerlund
Västerbotten
20:38.123790
+2:15.13490
45
Hanna Lindqvist
Jämtland Härjedalen
20:42.124110
+2:19.13810
46
Sofia Tunesson
Östergötland
20:43.124200
+2:20.13900
47
Sanna Hörnell
Dalarna
20:43.124240
+2:20.13940
48
Rebecka Rudholm
Västerbotten
20:43.124270
+2:20.13970
49
Ronja Nilsson
Ångermanland
20:54.125340
+2:31.15040
50
Sofie Karlsson-holmer
Dalarna
20:55.125430
+2:32.15130
51
Ella Larsson
Norrbotten
21:03.126220
+2:40.15920
52
Ida Gotting
Västergötland
21:04.126390
+2:41.16090
53
Ida Ernstsson
Östergötland
21:05.126470
+2:42.16170
54
Agnes Jansson Gripemo
Uppland
21:08.126720
+2:45.16420
55
Moa Flodin
Medelpad
21:08.126750
+2:45.16450
56
Ida Körle
Göteborg
21:16.127550
+2:53.17250
57
Ebba Holmgren
Norrbotten
21:22.128100
+2:59.17800
58
Julia Björn
Värmland
21:23.128280
+3:00.17980
59
Alva Thudeen
Östergötland
21:24.128340
+3:01.18040
60
Karin Emilsdotter
Dalarna
21:24.128390
+3:01.18090
61
Elsa Palmberg
Gästrikland
21:25.128400
+3:02.18100
62
Isabell Engberg
Medelpad
21:35.129480
+3:12.19180
63
Lovisa Granberg
Västmanland
21:39.129850
+3:16.19550
64
Stina Ylipää
Stockholm
21:49.130800
+3:26.20500
65
Tuva Appeltofft
Stockholm
21:49.130820
+3:26.20520
66
Emma Antonsen
Norrbotten
22:03.132290
+3:40.21990
67
Anna Granås
Hälsingland
22:16.133520
+3:53.23220
68
Isabell Åberg
Norrbotten
22:27.134600
+4:04.24300
69
Elin Sjöberg
Göteborg
22:37.135620
+4:14.25320
70
Ida Karlsson
Östergötland
22:39.135880
+4:16.25580
71
Hedda Schulz
Norrbotten
22:45.136450
+4:22.26150
72
Sigrid Forsman
Östergötland
22:46.136540
+4:23.26240
73
Majken Nilsson
Hälsingland
22:46.136550
+4:23.26250
74
Agnes Åsberg
Östergötland
22:47.136600
+4:24.26300
75
Julie Sylvan
Västergötland
22:48.136710
+4:25.26410
76
Emeli Behr
Örebro
22:59.137800
+4:36.27500
77
Emelie Persson
Västergötland
23:30.140950
+5:07.30650
78
Matilda Lekberg
Göteborg
23:45.142450
+5:22.32150
79
Elin Jonsson
Jämtland Härjedalen
23:52.143150
+5:29.32850
80
Cornelia Lingblom
Västmanland
23:55.143400
+5:32.33100
81
Lova Wingren Wihl
Skåne
24:49.148810
+6:26.38510
82
Alva Forsman
Östergötland
26:18.157710
+7:55.47410
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)