Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Volkswagen ungdomscup sprint
2020-03-07
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
D 14
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Emmy Johansson
Norrbotten
1:51.11030
2
Hilde Oscarsson
Jämtland Härjedalen
1:52.11180
+1.50
3
Anna Johansson
Västerbotten
1:53.11200
+1.70
4
Minna Mikaelsson
Ångermanland
1:53.11230
+2.100
4
Maja Pålsson
Jämtland Härjedalen
1:53.11230
+2.100
6
Moa Lindgren
Västerbotten
1:53.11270
+2.140
7
Emma Forsgren
Ångermanland
1:55.11440
+4.310
8
Maja Lundholm
Västerbotten
1:55.11450
+4.320
9
Enya Daabach
Jämtland Härjedalen
1:55.11470
+4.340
10
SOL Svensson
Västergötland
1:57.11600
+5.470
11
Nea Malm
Västerbotten
1:57.11670
+6.540
12
Johanna Hägg
Östergötland
1:57.11680
+6.550
13
Linnea Hermansson
Dalarna
1:59.11840
+8.710
14
Maya Rennermalm
Dalarna
1:59.11890
+8.760
15
Kajsa Ekenberg
Göteborg
2:00.11970
+9.840
16
Tuva Furunäs
Dalarna
2:00.11980
+9.850
16
Ida Swärd
Västergötland
2:00.11980
+9.850
18
Elin Gezelius
Dalarna
2:01.12000
+9.870
19
Julia Noren
Jämtland Härjedalen
2:01.12010
+9.880
20
Saga Hampusson
Västerbotten
2:01.12030
+10.900
21
Agnes Josefsson
Stockholm
2:01.12040
+10.910
22
Ida Hammarberg
Göteborg
2:01.12050
+10.920
23
Agnes Millén
Dalarna
2:01.12070
+10.940
24
Klara Pettersson
Bohuslän Dal
2:02.12100
+10.970
25
Elsa Moqvist
Göteborg
2:02.12120
+10.990
25
Agnes Niemi
Norrbotten
2:02.12120
+10.990
27
Ester Selander
Västergötland
2:02.12160
+11.1030
28
Kajsa Limby
Dalarna
2:02.12180
+11.1050
29
Nora Nordlund
Dalarna
2:02.12190
+11.1060
30
Frida Persson Kjellgren
Jämtland Härjedalen
2:03.12200
+11.1070
31
Hanna Jonsson
Gästrikland
2:03.12220
+11.1090
32
Maja Hörnström
Värmland
2:03.12250
+12.1120
33
Elsa Henriksson
Västerbotten
2:03.12260
+12.1130
34
Amanda Frid
Värmland
2:04.12320
+12.1190
34
Ellen Berg
Värmland
2:04.12320
+12.1190
34
Ellen Rydhult
Jämtland Härjedalen
2:04.12320
+12.1190
37
Hannah Hedström
Värmland
2:04.12350
+13.1220
38
Stina Olsson Wallin
Medelpad
2:04.12360
+13.1230
39
Ella Jansson
Västergötland
2:04.12380
+13.1250
40
Nellie Sjöberg
Medelpad
2:05.12430
+14.1300
41
Thea Lundqvist
Västerbotten
2:06.12520
+14.1390
41
Wilma Olofsson
Dalarna
2:06.12520
+14.1390
43
Emma Enerud
Hälsingland
2:06.12530
+15.1400
44
Emilina Bång
Jämtland Härjedalen
2:06.12550
+15.1420
45
Philippa Eriksson
Värmland
2:07.12600
+15.1470
45
Vilma Högman
Västergötland
2:07.12600
+15.1470
47
Selma Rudlund
Ångermanland
2:07.12610
+15.1480
48
Tyra Larsson
Västerbotten
2:07.12660
+16.1530
49
Felicia Ståhlberg
Gästrikland
2:08.12710
+16.1580
50
Hanna Bengtsson
Östergötland
2:08.12730
+17.1600
50
Ebba Vestrin
Hälsingland
2:08.12730
+17.1600
52
Elma Rudklint
Göteborg
2:08.12770
+17.1640
53
Tuva Karlén
Småland
2:09.12810
+17.1680
54
Julia Jonsson
Medelpad
2:09.12820
+17.1690
54
Rebecka Winroth
Västerbotten
2:09.12820
+17.1690
56
Klara Johansson
Norrbotten
2:09.12870
+18.1740
56
Ayla Boberg
Dalarna
2:09.12870
+18.1740
58
Märta Hübenette
Ångermanland
2:09.12880
+18.1750
59
Sandra Forsman
Gästrikland
2:10.12930
+19.1800
60
Wilda Lundqvist
Stockholm
2:10.12950
+19.1820
61
Stina Widholm
Västergötland
2:10.12970
+19.1840
61
Elin Lönnqvist
Södermanland
2:10.12970
+19.1840
63
Irma Lind
Stockholm
2:11.13040
+20.1910
64
Klara Nygård
Jämtland Härjedalen
2:11.13070
+20.1940
65
Tilda Eriksson
Värmland
2:11.13090
+20.1960
66
Alva Bengtsson
Västergötland
2:12.13100
+20.1970
66
Frida Karlsson
Jämtland Härjedalen
2:12.13100
+20.1970
68
Greta Hedman
Jämtland Härjedalen
2:12.13140
+21.2010
69
Penny Spets
Ångermanland
2:12.13190
+21.2060
70
Elsa Norberg
Hälsingland
2:13.13230
+22.2100
71
Isabelle Johnselius
Norrbotten
2:13.13260
+22.2130
72
Inez Häggrot
Norrbotten
2:13.13270
+22.2140
73
Nova Bergstrand Ståhl
Jämtland Härjedalen
2:13.13290
+22.2160
73
Angelica Dahlgren
Dalarna
2:13.13290
+22.2160
75
Josefin Persson
Norrbotten
2:14.13330
+23.2200
76
Ida Johansson
Dalarna
2:14.13340
+23.2210
77
Viktoria Leandersson
Dalarna
2:14.13360
+23.2230
78
Beata Åkerström
Västergötland
2:15.13440
+24.2310
79
Moa Söderqvist
Uppland
2:16.13520
+24.2390
80
Ebba Johansson
Västergötland
2:16.13580
+25.2450
81
Tilde Strid
Göteborg
2:18.13700
+26.2570
82
Frida Tynell
Dalarna
2:18.13730
+27.2600
83
Emilia Westermark
Ångermanland
2:18.13740
+27.2610
84
Tilde Gyllbäck
Stockholm
2:18.13760
+27.2630
85
Hanna Johansen
Gästrikland
2:18.13770
+27.2640
86
Astrid Öhrn
Medelpad
2:19.13850
+28.2720
87
Embla Näsbom
Västmanland
2:20.13920
+28.2790
88
Amanda Kjellgren
Värmland
2:21.14030
+30.2900
89
Alice Mohr
Västergötland
2:21.14080
+30.2950
90
Hanna Bäcklund
Blekinge
2:27.14620
+35.3490
91
Ida Moström Ahlberg
Ångermanland
2:27.14640
+36.3510
92
Ellen Thermaenius
Stockholm
2:28.14700
+36.3570
93
Nora Nordqvist
Ångermanland
2:28.14720
+36.3590
94
Nova Stattin
Ångermanland
2:28.14750
+37.3620
95
Vilma Aktner
Östergötland
2:28.14780
+37.3650
96
Alma Horneij Sohlin
Ångermanland
2:29.14840
+38.3710
97
Siri Ramström
Västmanland
2:31.15090
+40.3960
98
Klara Bodén
Jämtland Härjedalen
2:35.15470
+44.4340
99
Elina Brantvall
Skåne
2:35.15490
+44.4360
100
Alina Kruglowa
Östergötland
2:41.16040
+50.4910
101
Elin Saleskog
Blekinge
2:44.16370
+53.5240
102
Linnéa Bertilsson
Västergötland
2:46.16560
+55.5430
103
Ellen Westerlund
Ångermanland
2:48.16780
+57.5650