Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Lilla Karlavagnen fristil
2020-02-23
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
10km
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
H 20
Pål Jonsson
Strömnäs GIF
20:11.121000
87.5p
2
H 20
Erik Granström
Strömnäs GIF
20:17.121600
+6.500
87.1p
3
H 20
Jonathan Edman
IFK Umeå
20:46.124500
+35.3400
85.1p
4
H 18
Theo Mattei
Sävast Ski Team IF
20:52.125100
+41.4000
84.7p
5
H 20
Emil Simu
Luleå Gjutarens IF
21:27.128600
+1:16.7500
82.4p
6
H 18
Ludvig Fredriksson
Strömnäs GIF
22:23.134200
+2:12.13100
78.9p
7
H 18
Martin Lundström
Bodens SK
22:24.134300
+2:13.13200
78.9p
8
H 18
Hampus Björck
IFK Umeå
22:33.135200
+2:22.14100
78.4p
9
H 18
Tobias Snell
Luleå Gjutarens IF
23:06.138500
+2:55.17400
76.5p
10
H 18
Viktor Sundén
Strömnäs GIF
23:13.139200
+3:02.18100
76.1p
11
H 18
Lukas Stridsman
Antnäs BK
24:45.148400
+4:34.27300
71.4p
12
H 20
Alexi Pirttikoski
Kalix SK
24:46.148500
+4:35.27400
71.3p
13
H 18
Edvin Olsson
Jukkasjärvi IF
26:21.158000
+6:10.36900
67.1p
5km
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
H 16
Arvid Törnblom
IFK Umeå
10:31.63000
2
H 16
Oscar Säfström Niemi
Kalix SK
10:33.63200
+2.100
3
H 16
Edwin Nordmark
Täfteå IK
10:46.64500
+15.1400
4
H 16
Albert Marjeta
Luleå Gjutarens IF
10:47.64600
+16.1500
5
H 16
Valter Eriksson
Luleå Gjutarens IF
10:48.64700
+17.1600
6
H 15
Emil Sehlstedt
IFK Umeå
11:00.65900
+29.2800
7
H 15
Filip Enberg
Strömnäs GIF
11:12.67100
+41.4000
8
H 16
Anton Ökvist
Ersnäs IF
11:15.67400
+44.4300
9
H 15
Ivar Törnblom
IFK Umeå
11:28.68700
+57.5600
10
D 18
Lisa Ingesson
Strömnäs GIF
11:33.69200
+1:02.6100
64.5p
11
H 16
Benjamin Edman
IFK Umeå
11:41.70000
+1:10.6900
12
H 16
Martin Lundholm
Luleå Gjutarens IF
11:48.70700
+1:17.7600
12
D 18
Elin Henriksson
Skellefteå SK
11:48.70700
+1:17.7600
63.2p
12
D 18
Therese Patomella
Gellivare Skidallians IK
11:48.70700
+1:17.7600
63.2p
15
D 18
Wilma Riekkola
Sävast Ski Team IF
11:53.71200
+1:22.8100
62.7p
16
D 16
Alva Isaksson
Sävast Ski Team IF
11:54.71300
+1:23.8200
17
D 20
Svea Holmbom
Sävast Ski Team IF
12:00.71900
+1:29.8800
62.1p
18
D 20
Sara Brännström
Luleå Gjutarens IF
12:02.72100
+1:31.9000
61.9p
19
D 20
Moa Nilsson
Sävast Ski Team IF
12:03.72200
+1:32.9100
61.9p
20
D 20
Elsa Christoffersson
Luleå Gjutarens IF
12:04.72300
+1:33.9200
61.8p
21
D 20
Emilia Riekkola
Sävast Ski Team IF
12:10.72900
+1:39.9800
61.3p
22
H 16
Arvid Welin
Ersnäs IF
12:11.73000
+1:40.9900
22
D 18
Hilda Olovsson
Älvsby IF SK
12:11.73000
+1:40.9900
61.2p
24
D 18
Elsa Holmbom
Sävast Ski Team IF
12:12.73100
+1:41.10000
61.1p
25
D 15
Nora Wallenius
Täfteå IK
12:13.73200
+1:42.10100
26
D 20
Olivia Norberg
Strömnäs GIF
12:19.73800
+1:48.10700
60.5p
27
H 16
Jesper Lundholm
Strömnäs GIF
12:28.74700
+1:57.11600
28
D 15
Lina Lantto
Gällivare SK
12:37.75600
+2:06.12500
29
H 15
Albin Berglund
Hemmingsmarks IF
12:39.75800
+2:08.12700
30
H 15
Ivar Labba
Älvsby IF SK
12:46.76500
+2:15.13400
31
D 15
Vera Vennberg
Sävast Ski Team IF
13:07.78600
+2:36.15500
32
D 16
Ella Burman
Skellefteå SK
13:08.78700
+2:37.15600
32
D 18
Jade Artaud
Sorsele SK
13:08.78700
+2:37.15600
56.7p
34
D 15
Philippa Sjöström
Storumans IK
13:16.79500
+2:45.16400
35
D 15
Felicia Westin
Sävast Ski Team IF
13:17.79600
+2:46.16500
36
D 20
Hilma Törngren
Sävast Ski Team IF
13:56.83500
+3:25.20400
53.5p
37
D 15
Tea Nilsson
Skellefteå SK
14:08.84700
+3:37.21600
38
D 15
Ella Larsson
Luleå Gjutarens IF
14:09.84800
+3:38.21700
39
D 18
Saga Norberg
Ersnäs IF
14:21.86000
+3:50.22900
51.9p
40
D 15
Emma Antonsen
Sävast Ski Team IF
15:08.90700
+4:37.27600
41
D 15
Hedda Schulz
Sunderby SK
15:49.94800
+5:18.31700
42
D 15
Alva Engström
Luleå Gjutarens IF
23:59:59.8639800
42
D 15
Isabell Åberg
Luleå Gjutarens IF
23:59:59.8639800
42
D 15
Diana Söderberg
Kalix SK
23:59:59.8639800
42
H 15
Emil Berglund
Strömnäs GIF
23:59:59.8639800
42
D 16
Clara Granljung
Kalix SK
23:59:59.8639800
42
D 16
Olivia Söderlind
IFK Kiruna
23:59:59.8639800
42
H 16
Linus Antonsen
Sävast Ski Team IF
23:59:59.8639800
42
D 18
Moa Pettersson-waara
Antnäs BK
23:59:59.8639800
42
D 18
Sanna Nordholme
Strömnäs GIF
23:59:59.8639800
42
D 18
Alice Kero
Strömnäs GIF
23:59:59.8639800
42
D 20
Amalia Söderberg
Sunderby SK
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
3.5km
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
H 14
Ulrik Jonsson
Strömnäs GIF
8:14.49300
2
H 14
Tor Kronholm
Luleå Gjutarens IF
8:58.53700
+44.4300
3
D 14
Emmy Johansson
Gällivare SK
9:00.53900
+46.4500
4
H 14
Samuel Gustavsson
Luleå Gjutarens IF
9:04.54300
+50.4900
5
H 13
Olle Sehlstedt
IFK Umeå
9:07.54600
+53.5200
6
H 13
Frans Persson
Storumans IK
9:15.55400
+1:01.6000
7
H 14
Seth Nordin
Lycksele IF
9:29.56800
+1:15.7400
8
D 14
Nea Malm
Skellefteå SK
9:32.57100
+1:18.7700
9
D 14
Agnes Niemi
Kalix SK
9:33.57200
+1:19.7800
10
D 13
Minna Turesson
Luleå Gjutarens IF
9:41.58000
+1:27.8600
10
D 13
Mathea Eriksson
Sunderby SK
9:41.58000
+1:27.8600
12
D 13
Selma Johansson
Strömnäs GIF
9:50.58900
+1:36.9500
13
D 13
Juvina Agerfalk
Sävast Ski Team IF
9:52.59100
+1:38.9700
14
D 13
Alice Broström
Sävast Ski Team IF
9:53.59200
+1:39.9800
15
D 13
Agnes Isaksson
Sävast Ski Team IF
9:55.59400
+1:41.10000
16
H 14
Marcus Germann
IFK Umeå
10:02.60100
+1:48.10700
17
D 14
Elsa Henriksson
Skellefteå SK
10:04.60300
+1:50.10900
18
H 14
Walter Nordmark
Täfteå IK
10:07.60600
+1:53.11200
19
H 13
Melker Wollbrand
Luleå Gjutarens IF
10:33.63200
+2:19.13800
20
H 14
Viggo Normann
Strömnäs GIF
10:44.64300
+2:30.14900
21
D 13
Alma Linder
Sunderby SK
10:50.64900
+2:36.15500
21
D 14
Klara Johansson
Jukkasjärvi IF
10:50.64900
+2:36.15500
23
D 13
Delia Aidanpää
Sunderby SK
11:09.66800
+2:55.17400
24
D 13
Ester Törngren
Sävast Ski Team IF
11:12.67100
+2:58.17700
25
H 13
Alvin Svonni
Jukkasjärvi IF
11:19.67800
+3:05.18400
26
D 14
Inez Häggrot
Jukkasjärvi IF
11:37.69600
+3:23.20200
27
D 13
Nelly Nilsson
IFK Arvidsjaur SK
11:46.70500
+3:32.21100
28
H 13
Elias Isaksson
Sunderby SK
11:56.71500
+3:42.22100
29
D 13
Mina Jakobsson
Lycksele IF
12:10.72900
+3:56.23500
30
H 13
Leo Welin
Ersnäs IF
12:23.74200
+4:09.24800
31
H 14
Pontus Jonsson
Strömnäs GIF
13:53.83200
+5:39.33800
32
D 13
Saga Lingman
Sunderby SK
23:59:59.8639800
32
D 13
Nea Seiger
Skellefteå SK
23:59:59.8639800
32
D 13
Svea Pettersson
Älvsby IF SK
23:59:59.8639800
32
D 13
Märta Johansson
Luleå Gjutarens IF
23:59:59.8639800
32
D 13
Ellen Lundholm
Strömnäs GIF
23:59:59.8639800
32
D 13
Edit Söderlind
IFK Kiruna
23:59:59.8639800
32
H 13
Arvid Nordin
Lycksele IF
23:59:59.8639800
32
H 13
Einar Olsson
Kalix SK
23:59:59.8639800
32
D 14
Josefin Persson
Kalix SK
23:59:59.8639800
32
H 14
Victor Blombäck
Strömnäs GIF
23:59:59.8639800
32
H 14
Nils Boström
Strömnäs GIF
23:59:59.8639800
32
H 14
Simon Elimä
Strömnäs GIF
23:59:59.8639800
2.5km
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
H 12
Andre Jonsson
Strömnäs GIF
6:29.38800
2
H 12
EINAR TÖRNBLOM
IFK Umeå
6:32.39100
+3.200
3
H 12
Ruben Eriksson
Luleå Gjutarens IF
6:50.40900
+21.2000
4
D 12
Telma Jakobsson
Lycksele IF
7:02.42100
+33.3200
5
H 11
Ivar Kronholm
Luleå Gjutarens IF
7:03.42200
+34.3300
6
D 11
Thelma Falk
Luleå Gjutarens IF
7:09.42800
+40.3900
7
H 11
Malte Kempe
Luleå Gjutarens IF
7:12.43100
+43.4200
8
D 12
Milly Hansson
Malmbergets AIF
7:23.44200
+54.5300
9
H 11
Ole Breistrand
Luleå Gjutarens IF
7:34.45300
+1:05.6400
10
D 11
Vega Oja
Jukkasjärvi IF
7:39.45800
+1:10.6900
11
H 12
Jack Edström
Strömnäs GIF
7:45.46400
+1:16.7500
12
D 12
Ebba Drugge
Ersnäs IF
7:47.46600
+1:18.7700
13
D 11
Sally Johansson
Jukkasjärvi IF
7:52.47100
+1:23.8200
13
D 11
Tilda Sundqvist
Luleå Gjutarens IF
7:52.47100
+1:23.8200
13
H 12
Liam Granberg
Hemmingsmarks IF
7:52.47100
+1:23.8200
16
D 11
Vilma Kuokkanen
Luleå Gjutarens IF
7:54.47300
+1:25.8400
17
H 11
Lukas Bergstedt
Sunderby SK
7:58.47700
+1:29.8800
18
D 11
Adina Aidanpää
Sunderby SK
8:19.49800
+1:50.10900
19
D 12
Linn Sjödin
IFK Arvidsjaur SK
8:22.50100
+1:53.11200
20
H 12
Ville Malmström
Strömnäs GIF
8:27.50600
+1:58.11700
21
H 12
Edvin Nilsson
IFK Arvidsjaur SK
8:28.50700
+1:59.11800
22
H 11
Alfon Granberg
Brändöns IF
8:29.50800
+2:00.11900
23
D 12
Thea Berglund
Bodens SK
8:55.53400
+2:26.14500
24
H 12
Manfred Nordin
Lycksele IF
8:56.53500
+2:27.14600
25
H 11
Pontus Viklund
Hemmingsmarks IF
8:59.53800
+2:30.14900
25
H 12
Felix Blombäck
Strömnäs GIF
8:59.53800
+2:30.14900
27
D 11
Isabell Norberg
Luleå Gjutarens IF
9:34.57300
+3:05.18400
28
D 12
Rut Persson
Strömnäs GIF
9:58.59700
+3:29.20800
29
D 12
Wilma Karlsson
Strömnäs GIF
10:39.63800
+4:10.24900
30
D 11
Embla Gumaelius
Strömnäs GIF
11:43.70200
+5:14.31300
31
H 11
Leo Dahlberg
Strömnäs GIF
23:59:59.8639800
31
H 11
Nils Welin
Ersnäs IF
23:59:59.8639800
31
H 11
Arvid Olsson
Kalix SK
23:59:59.8639800
31
D 12
Vendela Linder
Jukkasjärvi IF
23:59:59.8639800
31
D 12
Saga Persson
Kalix SK
23:59:59.8639800
31
D 12
Ellen Lahti
Jukkasjärvi IF
23:59:59.8639800
31
D 12
Linnèa Persson
Kalix SK
23:59:59.8639800
31
H 12
Jacob Åhlin
Strömnäs GIF
23:59:59.8639800
31
H 12
Nils Wallenius
IFK Umeå
23:59:59.8639800
31
H 12
Olle Boström
Strömnäs GIF
23:59:59.8639800
1.5km
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
D 10
Tyra Johansson
Jukkasjärvi IF
4:33.27200
2
H 10
Ossian Nordin
Lycksele IF
4:36.27500
+3.200
3
D 10
Alma Svonni
Jukkasjärvi IF
4:43.28200
+10.900
4
D 10
Linnea Agerfalk
Sävast Ski Team IF
4:45.28400
+12.1100
5
D 9
Ebba Stina Rimpi
Jokkmokks SK
4:54.29300
+21.2000
6
H 10
August Larsson
Hemmingsmarks IF
5:01.30000
+28.2700
7
D 10
Signe Nyström
Brändöns IF
5:05.30400
+32.3100
8
H 10
Joar Eriksson
Sunderby SK
5:07.30600
+34.3300
9
H 10
Isak Granström
Sunderby SK
5:08.30700
+35.3400
10
H 9
Sigge Schulz
Sunderby SK
5:10.30900
+37.3600
11
H 9
Hugo Broström
Älvsby IF SK
5:11.31000
+38.3700
12
H 10
Vidar Marklund
Hemmingsmarks IF
5:12.31100
+39.3800
13
H 10
Elias Leven Engström
Luleå Gjutarens IF
5:18.31700
+45.4400
14
D 10
Tove Ström
Sävast Ski Team IF
5:19.31800
+46.4500
15
D 10
Klara Pettersson
Jukkasjärvi IF
5:21.32000
+48.4700
16
D 10
Ellen Lingman
Sunderby SK
5:25.32400
+52.5100
17
H 10
Hjalmar Johansson
Strömnäs GIF
5:29.32800
+56.5500
18
D 10
Elsa Lindblom
Luleå Gjutarens IF
5:33.33200
+1:00.5900
19
D 9
Silje Edström
Strömnäs GIF
5:57.35600
+1:24.8300
20
D 9
Idun Winell
Sunderby SK
6:00.35900
+1:27.8600
21
D 9
Jessika Miernik
OK Sarven
6:09.36800
+1:36.9500
22
D 9
Philippa Stålnacke
Jukkasjärvi IF
6:19.37800
+1:46.10500
23
D 10
Wilma Hancke
Strömnäs GIF
6:33.39200
+2:00.11900
24
H 9
Dylan Sjödin
IFK Arvidsjaur SK
6:37.39600
+2:04.12300
25
D 10
Ebba Westin
Sävast Ski Team IF
6:40.39900
+2:07.12600
26
D 10
Elviira Pirttikoski
Kalix SK
7:13.43200
+2:40.15900
27
D 10
Elvira Jonsson
Strömnäs GIF
13:05.78400
+8:32.51100
28
D 9
Freya Antonsen
Sävast Ski Team IF
23:59:59.8639800
28
H 9
Einar Persson Strand
Luleå Gjutarens IF
23:59:59.8639800
28
H 9
Alvar Linder
Jukkasjärvi IF
23:59:59.8639800
28
H 9
Axel Berg
Strömnäs GIF
23:59:59.8639800
28
H 9
Emil Funck
Strömnäs GIF
23:59:59.8639800
28
D 10
Fanny Barchéus
Sävast Ski Team IF
23:59:59.8639800
28
D 10
Edith Pettersson
Älvsby IF SK
23:59:59.8639800
28
D 10
Tuva Berglund
Bodens SK
23:59:59.8639800
28
D 10
Nora Åsberg
Sävast Ski Team IF
23:59:59.8639800
28
D 10
Stina Lidman
Strömnäs GIF
23:59:59.8639800
28
H 10
Vilmer Bergvall
Strömnäs GIF
23:59:59.8639800
28
H 10
Wille Backman
Strömnäs GIF
23:59:59.8639800
28
H 10
Gustav Söderström
Sunderby SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)