Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Trysil Skimaraton
2020-02-15
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
Visar resultat 1 till 500 av 562[
1
2
]
42km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 20
Andreas Nygaard
Burfjord IL
1:49:21.656000
89.9p
2
H 20
Thomas Gifstad
Rustad IL
1:53:19.679800
+3:58.23700
85.5p
3
H 20
Michael Boberg
Älvdalens IF SK
1:53:20.679900
+3:59.23800
85.5p
4
H 20
Håvard Hansen
Strandbygda IL
1:53:36.681500
+4:15.25400
85.2p
5
H 20
Aleksander Dyrberg Ek
Hauger
1:53:43.682200
+4:22.26100
85.1p
6
H 20
Øyvind Kinneberg
IL Jardar
1:53:49.682800
+4:28.26700
85.0p
7
H 19
Christoffer Enderud Hansen
Galterud IF
1:57:18.703700
+7:57.47600
81.5p
8
H 20
Jonas Amundsen
Nes Ski
1:57:34.705300
+8:13.49200
81.3p
9
H 20
Marius Harv
Rustad IL
1:57:54.707300
+8:33.51200
81.0p
10
H 20
Andreas Ruud Tronsmoen
Alvdal IL
1:58:02.708100
+8:41.52000
80.8p
11
H 20
Erik Andre Syversen
Team Parkettpartner
1:58:05.708400
+8:44.52300
80.8p
12
H 20
Marius Rosvold
Strandbygda IL
1:58:21.710000
+9:00.53900
80.5p
13
H 20
Ola Nygård Snellingen
Svea Skilag
1:59:11.715000
+9:50.58900
79.8p
14
H 20
Eirik Thorsrud
Foreningen for skiidrettens fremme
2:00:38.723700
+11:17.67600
78.5p
15
H 20
BOVOLD Lars
Nybergsund IL
2:00:51.725000
+11:30.68900
78.3p
16
H 20
Klas Johansson
Älvdalens IF SK
2:01:42.730100
+12:21.74000
77.5p
17
H 20
Robert Brundin
Karlslunds IF SF
2:01:44.730300
+12:23.74200
77.5p
18
H 20
Anders Kampenhøy
Furnes Skiløperforening
2:01:47.730600
+12:26.74500
77.4p
19
H 20
Atle Ager
Leksand
2:01:56.731500
+12:35.75400
77.3p
20
H 20
Vegard Lans Pedersen
Sentrum Sport Trysil
2:02:04.732300
+12:43.76200
77.2p
21
H 20
Andreas Lundh
Halmstad
2:02:20.733900
+12:59.77800
77.0p
22
H 36
Tony Björnbakken
Skarnes
2:02:53.737200
+13:32.81100
76.5p
23
H 20
Jørgen Stensløkken
Strandbygda IL
2:03:07.738600
+13:46.82500
76.3p
24
H 31
Eirik Aaseth
Strandbygda IL
2:03:38.741700
+14:17.85600
75.9p
25
H 19
Sigurd Rustad
Vang IL
2:03:54.743300
+14:33.87200
75.7p
26
H 46
Harald Lunde
Granli IL
2:03:56.743500
+14:35.87400
75.6p
27
H 20
Ronny Bakke
Lier IL
2:04:02.744100
+14:41.88000
75.5p
28
H 20
Erik Lundell
Stenstorp
2:04:49.748800
+15:28.92700
74.9p
29
H 51
Ivar Øyan
Tolga IL
2:04:52.749100
+15:31.93000
74.9p
29
H 20
Linus Bohman
Motala Aif SK
2:04:52.749100
+15:31.93000
74.9p
31
H 20
Henrik Brøvig
Oppegård IL
2:05:18.751700
+15:57.95600
74.5p
32
H 36
Simen Sanderlien
Strandbygda IL
2:05:21.752000
+16:00.95900
74.5p
33
H 26
Magnus Torp Antonsen
Strandbygda IL
2:05:30.752900
+16:09.96800
74.4p
34
H 20
Matti Saborowsky
Team Milslukern Driv Trening
2:06:13.757200
+16:52.101100
73.8p
35
H 20
Henning Weaas
Nordre Eidsvoll IL
2:06:31.759000
+17:10.102900
73.6p
36
H 20
Benjamin Ericsson
Äspereds IF
2:06:48.760700
+17:27.104600
73.3p
37
H 26
Knut Sindre Mølmen
Konnerud IL
2:07:46.766500
+18:25.110400
72.6p
38
H 31
Åsmund Nymoen
Tolga IL
2:07:52.767100
+18:31.111000
72.5p
39
H 26
Eirik Langøy
Team Godstoget
2:08:11.769000
+18:50.112900
72.3p
40
H 31
Frank Kjönsberg
Mesnali
2:08:13.769200
+18:52.113100
72.2p
41
H 51
Claes Björklund
Grästorp
2:08:17.769600
+18:56.113500
72.2p
42
H 26
Hans Teearu
Karupesa Team
2:09:02.774100
+19:41.118000
71.6p
43
H 21
Esten Sørhus
Åslia Skilag
2:09:03.774200
+19:42.118100
71.6p
44
H 36
Morten AAS
Lillehammer
2:09:23.776200
+20:02.120100
71.4p
45
H 21
Sigurd Ruud Skjeseth
IK Tjalve
2:09:52.779100
+20:31.123000
71.0p
46
H 41
Andréas Thern
Alingsås
2:09:53.779200
+20:32.123100
71.0p
47
H 20
Ivar Hesselberg Indby
Rustad IL
2:10:02.780100
+20:41.124000
70.9p
48
H 26
Morten Buchholdt
Stor-elvdal SK
2:10:13.781200
+20:52.125100
70.8p
49
H 20
Ståle Hansen
Stovnerkameratene
2:10:38.783700
+21:17.127600
70.5p
50
H 41
Ole-Petter Sætre
Nybergsund IL
2:10:39.783800
+21:18.127700
70.5p
51
H 41
Petter Skåret
Hamar SK
2:10:41.784000
+21:20.127900
70.4p
52
H 31
Kent Remi Björnbakken
Sørskogsbygda IL
2:10:55.785400
+21:34.129300
70.3p
53
H 46
Kjetil Finstad
Strandbygda IL
2:10:57.785600
+21:36.129500
70.2p
54
H 20
Vegard Mortensen
Vasastakerne
2:11:13.787200
+21:52.131100
70.1p
55
D 20
Martine EK Hagen
IL I Bul
2:11:27.788600
+22:06.132500
69.9p
56
H 41
Daniel Palm
Älvdalens IF SK
2:11:33.789200
+22:12.133100
69.8p
56
H 51
Finn Terje Skyrud
Bjerke IL
2:11:33.789200
+22:12.133100
69.8p
58
H 36
David Bergkvist
Torsby
2:12:02.792100
+22:41.136000
69.5p
59
H 51
Hans Tore Riibe
Norsk Tipping
2:12:08.792700
+22:47.136600
69.4p
60
H 19
Martin Aasen Hemstad
Gjelleråsen IF
2:12:17.793600
+22:56.137500
69.3p
60
H 20
Sebastian Jansson
Sälens IF
2:12:17.793600
+22:56.137500
69.3p
62
H 20
Esben Slaatto Acando
IL Trysilgutten
2:12:30.794900
+23:09.138800
69.2p
63
H 26
Alfred Källsmyr
IK Fryken
2:12:31.795000
+23:10.138900
69.1p
64
H 20
Andreas Thuresson
Lima IF
2:12:34.795300
+23:13.139200
69.1p
65
H 31
Daniel Loman Olsson
Falun
2:12:35.795400
+23:14.139300
69.1p
66
H 46
Espen Granlund
Heddal IL
2:13:02.798100
+23:41.142000
68.8p
67
H 20
Elis Berg
Sunne SLF
2:13:19.799800
+23:58.143700
68.6p
68
H 26
Jon Emil Bakken
Team Jimmy
2:13:20.799900
+23:59.143800
68.6p
68
H 46
Kristoffer Sideby
Göteborgs SK
2:13:20.799900
+23:59.143800
68.6p
70
H 20
Isak Mankert
Billdal
2:13:22.800100
+24:01.144000
68.6p
71
H 36
Henric Johansson
XCGold
2:13:29.800800
+24:08.144700
68.5p
72
H 46
Erik Gausen
Oslo
2:13:37.801600
+24:16.145500
68.4p
73
H 36
Roy Askild Borander
Bækkelagets SK
2:13:40.801900
+24:19.145800
68.4p
74
H 46
Hallgeir Juklestad
Statnett BIL
2:13:43.802200
+24:22.146100
68.3p
75
H 56
Dag Arild Nylund
Løten Ski
2:13:47.802600
+24:26.146500
68.3p
76
H 51
Ole Martin Nyberget
Forsvarsbygg
2:14:02.804100
+24:41.148000
68.1p
77
H 51
Inge Øyen
Strandbygda IL
2:14:03.804200
+24:42.148100
68.1p
78
H 26
Are Francisco Sørlie
Romerike politiidrettslag
2:14:09.804800
+24:48.148700
68.0p
79
H 21
Albin Andersson
Fredriksberg
2:14:12.805100
+24:51.149000
68.0p
80
H 20
Andreas Kvist
Trollhättan
2:14:37.807600
+25:16.151500
67.7p
81
H 31
Henrik Bering
Subaru-Trek Racing Team
2:14:39.807800
+25:18.151700
67.7p
82
D 56
Ragnhild Bolstad
Åslia Skilag
2:14:55.809400
+25:34.153300
67.5p
83
H 46
Lars Åkerman
Älvdalens IF SK
2:15:19.811800
+25:58.155700
67.3p
84
H 41
Thomas Hestvik
Fett Skiklubb
2:15:20.811900
+25:59.155800
67.3p
85
H 20
Johan Hansson
Karlstad
2:15:25.812400
+26:04.156300
67.2p
86
H 46
Torleiv Yli Myre
Hamar SK
2:15:29.812800
+26:08.156700
67.2p
87
H 56
Morten E Lund
Hamar SK
2:15:33.813200
+26:12.157100
67.1p
88
H 46
Jörgen Jarsve
Gjelleråsen IF
2:15:35.813400
+26:14.157300
67.1p
89
H 26
Per Meinich
Rena
2:15:38.813700
+26:17.157600
67.1p
90
H 56
Trond Martin Flatemo
Strandbygda IL
2:15:49.814800
+26:28.158700
66.9p
91
H 36
Simen Smestad
Løten Ski
2:15:54.815300
+26:33.159200
66.9p
92
H 51
Arve Gjermundshaug
Furnes Skiløperforening
2:16:14.817300
+26:53.161200
66.7p
93
H 26
Niklas Lundmark
Vissefjärda GOIF
2:16:15.817400
+26:54.161300
66.7p
94
H 46
Henning Aasen
Åslia Skilag
2:16:31.819000
+27:10.162900
66.5p
95
H 36
Raymond Lishaugen
Odal Fritid
2:16:46.820500
+27:25.164400
66.3p
95
H 41
Nils Granrud
Rendalen il
2:16:46.820500
+27:25.164400
66.3p
95
H 20
Kristian Olofsson
SEGLORA
2:16:46.820500
+27:25.164400
66.3p
98
H 31
Richard Persson
Alingsås
2:17:11.823000
+27:50.166900
66.1p
99
H 46
Jo Christer Frysjøenden
Granli IL
2:17:28.824700
+28:07.168600
65.9p
100
H 20
Niklas Olofsson
Trollhättan
2:17:33.825200
+28:12.169100
65.8p
101
H 36
Espen Malo
Askim IF
2:17:35.825400
+28:14.169300
65.8p
102
H 46
Gøran Ivarsson
Nittedal IL
2:17:37.825600
+28:16.169500
65.8p
103
H 46
Kjell Vegard Opheim
Mjøsski
2:18:01.828000
+28:40.171900
65.5p
104
H 46
Bjørn-Tore Lunde
Elverum Norge
2:18:05.828400
+28:44.172300
65.5p
105
D 20
Sofia Johansson
Team Raske Gutter
2:18:18.829700
+28:57.173600
65.4p
106
H 51
Geir Øvergård
IL Trysilgutten
2:18:24.830300
+29:03.174200
65.3p
107
H 21
Martin Grønvold
Stor-elvdal SK
2:18:58.833700
+29:37.177600
65.0p
108
H 26
Tormod Jordbakke
Oslo
2:19:01.834000
+29:40.177900
64.9p
109
H 36
Erlend Olsen
Søre Osen IL
2:19:08.834700
+29:47.178600
64.9p
110
H 31
Ole Andreas Bjørnstad
Hamar SK
2:19:30.836900
+30:09.180800
64.6p
111
H 21
Oscar Fridsäll
RAMKVILLA
2:19:31.837000
+30:10.180900
64.6p
112
H 66
Olaf Lia
Elverum Norge
2:19:32.837100
+30:11.181000
64.6p
113
H 36
Carlo Fazzini
Team Elite
2:19:36.837500
+30:15.181400
64.6p
114
H 61
Otto Leikvangen
No Club
2:19:50.838900
+30:29.182800
64.4p
115
H 46
Sigurd Fornæss
IL Stavtak
2:20:01.840000
+30:40.183900
64.3p
116
H 46
Stig Hemstad
GE Healthcare
2:20:10.840900
+30:49.184800
64.2p
117
H 56
Trond Inge Carlsen
Rustad IL
2:20:32.843100
+31:11.187000
64.0p
118
H 36
Nicolai Martinsen
Rojan Rundfahrt
2:20:52.845100
+31:31.189000
63.8p
118
H 46
Tomas Andersson
Älvdalens IF SK
2:20:52.845100
+31:31.189000
63.8p
120
H 41
Erik Strandli
Rælingen SK
2:20:53.845200
+31:32.189100
63.8p
121
H 36
Hans Kristian Snare
Granli IL
2:20:57.845600
+31:36.189500
63.8p
122
H 21
Oscar Helvig
Norges Roforbund
2:20:58.845700
+31:37.189600
63.8p
123
H 20
Rasmus Svenningsson
Lima IF
2:20:59.845800
+31:38.189700
63.8p
124
D 46
Lin Iren Sætre
Nybergsund IL
2:21:02.846100
+31:41.190000
63.7p
125
H 71
Odd Steinar Låveg
Bjerke IL
2:21:31.849000
+32:10.192900
63.4p
126
H 26
Haakon André Kinneberg
IL Jardar
2:21:32.849100
+32:11.193000
63.4p
126
H 41
Christian Fredrik Mathisen
Haslum
2:21:32.849100
+32:11.193000
63.4p
128
H 36
Kristian Høimoen Thor
Vang IL
2:21:49.850800
+32:28.194700
63.3p
129
H 31
Kay Hemstad
Team Prærieringen
2:21:56.851500
+32:35.195400
63.2p
130
H 61
Harald Glæserud
Bøverbru il
2:22:11.853000
+32:50.196900
63.1p
131
H 41
Tony Söderström
Uppsala
2:22:12.853100
+32:51.197000
63.1p
131
H 56
Per Torgeir Öshaug
Os IL
2:22:12.853100
+32:51.197000
63.1p
133
D 46
Erika Bergentz
Örebro
2:22:13.853200
+32:52.197100
63.0p
134
H 46
Joachim Håven
Lundersæter IL
2:22:24.854300
+33:03.198200
62.9p
135
H 46
Lars-Olof Jönsson
Malungs IF
2:22:38.855700
+33:17.199600
62.8p
136
H 26
Anders Treekrem
Ås IL
2:22:39.855800
+33:18.199700
62.8p
137
H 26
Asbjørn Olsen
Trondheim
2:22:40.855900
+33:19.199800
62.8p
138
H 36
Tor Arne Haraldsen
Nes Ski
2:22:42.856100
+33:21.200000
62.8p
139
H 41
Tor Ingar Botten
Brumunddal Ski
2:23:04.858300
+33:43.202200
62.6p
139
H 46
Jørn Olav Dæhli
Tolga IL
2:23:04.858300
+33:43.202200
62.6p
141
H 51
Michael Persberg
Karlskrona
2:23:25.860400
+34:04.204300
62.4p
142
H 20
Emil Tofte Røhne
NTNUI
2:23:38.861700
+34:17.205600
62.2p
143
H 46
Jonas Carlsson
Göteborg
2:23:41.862000
+34:20.205900
62.2p
144
H 26
Tor Hasli Ottesen
Team Jimmy
2:23:52.863100
+34:31.207000
62.1p
145
H 61
Tore Gresmo
Hof IL
2:23:54.863300
+34:33.207200
62.1p
146
H 51
Hans Ericsson
Malungs IF
2:24:01.864000
+34:40.207900
62.0p
147
H 51
Rune Engebråten
Halmsås og omegn
2:24:10.864900
+34:49.208800
61.9p
148
H 36
Anders Staffansson
Älvdalens IF SK
2:24:21.866000
+35:00.209900
61.8p
149
H 51
Patrik Berggren
KURLAND
2:24:28.866700
+35:07.210600
61.8p
150
H 41
Rune Hedman
Son
2:24:33.867200
+35:12.211100
61.7p
151
H 19
Martin Stensrud
Strandbygda IL
2:24:35.867400
+35:14.211300
61.7p
152
H 31
Erik Sveen Kverneng
Sørskogsbygda IL
2:24:55.869400
+35:34.213300
61.5p
153
H 56
Lars Hansen-Möllerud
Grue Finnskog IL
2:24:59.869800
+35:38.213700
61.5p
154
H 56
Bjarne Lie
Grue Finnskog IL
2:25:00.869900
+35:39.213800
61.5p
155
H 56
Rolf Bakken
Hernes IL
2:25:07.870600
+35:46.214500
61.4p
156
H 46
Tor-leif Förde
Onsala
2:25:21.872000
+36:00.215900
61.3p
157
H 20
Daniel Fredhe
Örebro
2:25:24.872300
+36:03.216200
61.3p
158
H 51
Ola Andersson
Borlänge
2:25:31.873000
+36:10.216900
61.2p
159
H 61
Urban Hallberg
Mora
2:25:33.873200
+36:12.217100
61.2p
160
H 51
Magnus Svensson
Karlskoga
2:25:40.873900
+36:19.217800
61.1p
161
H 46
Martin Eriksson
Transtrand
2:25:42.874100
+36:21.218000
61.1p
162
H 56
Rune Gilde
Team 55+
2:25:49.874800
+36:28.218700
61.0p
163
H 26
Rune Lien
Team Høygir
2:25:59.875800
+36:38.219700
61.0p
164
H 31
Jørgen Ringen
Stokmarknes IL
2:26:02.876100
+36:41.220000
60.9p
165
H 61
Lars Olsson
Särna SK
2:26:04.876300
+36:43.220200
60.9p
166
H 46
Inge Pedersen
Rustad IL
2:26:13.877200
+36:52.221100
60.8p
167
H 61
Arne Jörgen Kildahl
Skiforeningen
2:26:17.877600
+36:56.221500
60.8p
168
H 31
Mads Christian Kigen
Team Baker Hansen
2:26:29.878800
+37:08.222700
60.7p
169
H 41
Lennart Holmer
Lima IF
2:26:42.880100
+37:21.224000
60.6p
170
H 17
John Gustavsson
Alingsås
2:26:52.881100
+37:31.225000
60.5p
171
H 56
Ivar Halset
Njård
2:27:19.883800
+37:58.227700
60.2p
172
H 51
Jan Willman
Vansbro AIK SK
2:27:21.884000
+38:00.227900
60.2p
173
H 36
Tobias Liljedahl
Tunafors SK
2:27:41.886000
+38:20.229900
60.1p
174
H 26
Christofer Nygård
Team Anton
2:28:09.888800
+38:48.232700
59.8p
175
H 31
Sebastian Owe
Team Anton
2:28:11.889000
+38:50.232900
59.8p
176
H 36
Vegard Book
Horten Skiklubb
2:28:14.889300
+38:53.233200
59.8p
177
H 51
Arne Lindstad
Vang IL
2:28:19.889800
+38:58.233700
59.7p
178
D 41
Johanna Sundström
Borås
2:28:29.890800
+39:08.234700
59.6p
179
H 51
Krister Jonsson
Mariefreds SOK
2:28:31.891000
+39:10.234900
59.6p
180
H 19
Valtteri Kankainen
Vuokatti Ski Team Kainuu
2:28:59.893800
+39:38.237700
59.4p
181
H 56
Lars G Johansson
IFK Göteborg
2:29:00.893900
+39:39.237800
59.4p
182
H 36
Mikael Isaksson
Billdalstøj
2:29:05.894400
+39:44.238300
59.3p
183
H 46
Christer Andersson
Göteborg
2:29:23.896200
+40:02.240100
59.2p
184
H 66
Torbjørn Kulstad
Skiforeningen
2:29:25.896400
+40:04.240300
59.2p
185
H 56
Morten Nymoen
Os IL
2:29:52.899100
+40:31.243000
58.9p
186
H 26
Jakob Junker
Tunafors SK
2:30:06.900500
+40:45.244400
58.8p
187
H 46
Karl Erik Navestad
Høegh Eiendom
2:30:08.900700
+40:47.244600
58.8p
188
H 31
Thomas Bruno Bottolfsen
Løten Ski
2:30:09.900800
+40:48.244700
58.8p
189
H 36
Tor-Christian Nygren
Sturla, IF
2:30:16.901500
+40:55.245400
58.7p
190
H 51
Per Nordahl
Borlänge
2:30:23.902200
+41:02.246100
58.7p
191
H 26
Olof Garnegård
Undersåkers IF
2:30:33.903200
+41:12.247100
58.6p
192
H 56
Håkan Karlsson
Degerfors OK
2:30:44.904300
+41:23.248200
58.5p
193
H 46
Sveinung Pannberg
Bødalen IF
2:30:47.904600
+41:26.248500
58.5p
194
H 26
Håkon Kveseth
Far IL
2:30:50.904900
+41:29.248800
58.5p
195
H 17
Trygve Bye Løken
Norske Studenters Roklub
2:30:59.905800
+41:38.249700
58.4p
196
H 61
Erik Næss
Lørenskog SK - Ski
2:31:01.906000
+41:40.249900
58.4p
197
H 56
Tore Lund
Slettås il
2:31:06.906500
+41:45.250400
58.3p
198
H 46
Trond Olav Horten
Moelven IL
2:31:08.906700
+41:47.250600
58.3p
199
H 20
Jonas Tofte Røhne
NTNUI
2:31:15.907400
+41:54.251300
58.3p
200
H 71
Lars Gløtvold
Os IL
2:31:34.909300
+42:13.253200
58.1p
Logga in för att slippa de här annonserna
201
H 51
Kjetil Flenvold
Sentrum Sport Trysil
2:31:37.909600
+42:16.253500
58.1p
202
H 26
Marius Guddahl Halvorsen
IFK Vaxholm
2:31:41.910000
+42:20.253900
58.0p
203
H 41
Roar Kjærnstad
Vallset
2:31:42.910100
+42:21.254000
58.0p
204
H 46
Håvard Holmedal
Strømmen IL
2:31:53.911200
+42:32.255100
57.9p
205
H 51
Anders Åhs
Kållekärr
2:31:57.911600
+42:36.255500
57.9p
206
H 41
Anders Nordstoga
Oslo
2:32:00.911900
+42:39.255800
57.9p
207
H 56
Geir Østgårdsgjelten
Nansen IL
2:32:16.913500
+42:55.257400
57.8p
208
H 56
Mats Carlson
Brottby SK
2:32:17.913600
+42:56.257500
57.8p
209
H 15
Håkon Lybäk
Fett Skiklubb
2:32:20.913900
+42:59.257800
210
H 61
Ivar Stuan
Løten Ski
2:32:31.915000
+43:10.258900
57.6p
211
H 66
Tom Morten Kristiansen
Statnett BIL
2:32:46.916500
+43:25.260400
57.5p
212
H 31
Christer Thorne
Meny cc Vest
2:32:54.917300
+43:33.261200
57.5p
213
H 56
Øyvind Stubsjøen
Fett Skiklubb
2:32:56.917500
+43:35.261400
57.4p
214
H 46
Donny Vinther
Jessheim
2:33:02.918100
+43:41.262000
57.4p
215
H 17
Martin Håkenrud
Norddal IL
2:33:15.919400
+43:54.263300
57.3p
216
H 51
Gjermund Skaaret
Ljørdalen Sp.Kl.
2:33:21.920000
+44:00.263900
57.2p
217
H 66
Magnar Rismyhr
Elverum Kunstgalleri
2:33:31.921000
+44:10.264900
57.2p
218
H 66
Stig Evensen
Elverum Norge
2:33:36.921500
+44:15.265400
57.1p
219
H 51
Claus Johansson
Jönköpings OK
2:33:53.923200
+44:32.267100
57.0p
220
H 31
Simon Wikström
Sälens IF
2:34:03.924200
+44:42.268100
56.9p
221
H 15
Asbjørn Boye
København SK
2:34:15.925400
+44:54.269300
222
H 61
Ole Kjøs
Vang IL
2:34:16.925500
+44:55.269400
56.8p
223
H 26
Daniel André Bakka Aalandslid
Ski
2:34:23.926200
+45:02.270100
56.8p
224
H 66
Frank Antonsen
Ringnes BIL
2:34:46.928500
+45:25.272400
56.6p
225
D 41
Åsa Wallinder
Västerås
2:34:54.929300
+45:33.273200
56.5p
226
H 56
Tommy Lyse
Hafslund BIL
2:34:56.929500
+45:35.273400
56.5p
227
H 51
Martin Cleve
RÖNNÄNG
2:35:08.930700
+45:47.274600
56.4p
228
H 41
Linus Holmdahl
Kullavik IF
2:35:29.932800
+46:08.276700
56.3p
229
H 20
Roberto Gianola
Team Elite
2:35:37.933600
+46:16.277500
56.2p
230
H 26
Erik Røssland Kløvstad
Zpikes AS
2:35:38.933700
+46:17.277600
56.2p
231
H 41
Jakob Örjesson
Transtrand
2:35:55.935400
+46:34.279300
56.1p
231
H 46
Magnus Eliasson
Borlänge
2:35:55.935400
+46:34.279300
56.1p
233
H 46
Jacob Lissars
Hedemora
2:36:00.935900
+46:39.279800
56.0p
234
H 51
John Svendsberget
Elverum Norge
2:36:11.937000
+46:50.280900
55.9p
235
H 46
Kristian Øksdahl
Odal SK
2:36:19.937800
+46:58.281700
55.9p
236
H 26
Jonatan Junker
Tunafors SK
2:36:29.938800
+47:08.282700
55.8p
237
H 51
Even Heir
Ski
2:36:37.939600
+47:16.283500
55.7p
238
H 46
Svein Ove Hjellødegård
Nybygda
2:36:53.941200
+47:32.285100
55.6p
239
H 46
Mattia Pazzola
Team Elite
2:36:57.941600
+47:36.285500
55.6p
239
H 51
Franco Pomoni
Team Elite
2:36:57.941600
+47:36.285500
55.6p
241
H 19
Oskar Wøien
Trøgstad skiklubb
2:37:12.943100
+47:51.287000
55.5p
242
H 31
Rolf Inge Odden
Os IL
2:37:34.945300
+48:13.289200
55.3p
243
H 36
Erik Andre Holmstad
NÆRSNES
2:37:45.946400
+48:24.290300
55.2p
244
H 46
Knut Gravdal
Drøbak-frogn IL
2:37:54.947300
+48:33.291200
55.2p
245
H 26
Lars Christian Boberg-Ans
Charlottenlund
2:38:36.951500
+49:15.295400
54.9p
246
H 36
Johan Öhrn
Borlänge
2:38:41.952000
+49:20.295900
54.8p
247
H 26
Pontus Lindholm
IK Hakarpspojkarna
2:38:45.952400
+49:24.296300
54.8p
248
H 31
Kristian Larsen
Søre Osen IL
2:38:46.952500
+49:25.296400
54.8p
249
H 61
Tore Eugen Kvalheim
Lyn Ski
2:39:21.956000
+50:00.299900
54.5p
250
H 26
Henrik Nævestad
Lyn Ski
2:39:28.956700
+50:07.300600
54.5p
251
H 19
Emil Byberg
Borlänge
2:39:32.957100
+50:11.301000
54.5p
252
H 31
Søren Camillus Rasmussen
Frederiksberg
2:39:45.958400
+50:24.302300
54.4p
253
H 26
Halvard Ianssen Mysen
Eidsberg
2:39:56.959500
+50:35.303400
54.3p
254
H 31
Aasmund Talleraas
Vang IL
2:40:09.960800
+50:48.304700
54.2p
255
H 21
Ole Anton Lybæk
Fett Skiklubb
2:40:10.960900
+50:49.304800
54.2p
256
H 36
Robert Haugen
Oslo
2:40:19.961800
+50:58.305700
54.1p
257
D 21
Aina Røsten
Tynset IL
2:40:36.963500
+51:15.307400
54.0p
258
H 56
John Arild Holter
Sørbråten IL
2:40:39.963800
+51:18.307700
54.0p
259
H 17
William Wällstedt
Tidaholm SOK Sisu
2:40:44.964300
+51:23.308200
54.0p
260
H 41
Aldo Fazzini
Team Elite
2:40:50.964900
+51:29.308800
53.9p
261
H 71
Hans Fredrik (hasse) Sjølie
Hernes IL
2:40:51.965000
+51:30.308900
53.9p
262
H 31
Jon Halvard Olsen
Hydro Aktiv
2:41:07.966600
+51:46.310500
53.8p
263
H 26
Christopher Snekkevik
MBK Domkirkeodden
2:41:16.967500
+51:55.311400
53.7p
264
H 46
Sigmund Henriksen
Bjerke IL
2:41:19.967800
+51:58.311700
53.7p
265
H 46
Rune Holmen
Halmsås og omegn
2:41:29.968800
+52:08.312700
53.6p
266
H 36
Björn Swederus
Axa SC
2:42:10.972900
+52:49.316800
53.4p
267
H 26
Michael Jönsson
Mora
2:42:13.973200
+52:52.317100
53.3p
268
H 71
Per Arny Bakken
Søre Osen IL
2:42:25.974400
+53:04.318300
53.3p
269
H 46
Vegar Hjellødegård
Lillehammer SK
2:42:42.976100
+53:21.320000
53.1p
270
H 61
Kai Östvold
Rena IL
2:43:03.978200
+53:42.322100
53.0p
271
H 36
Martin Hammarlund
Motala Aif SK
2:43:07.978600
+53:46.322500
53.0p
271
H 46
Thomas Orrenius
Ödeshögs SK
2:43:07.978600
+53:46.322500
53.0p
273
D 46
Ilona Jambor
Team Milslukern Driv Trening
2:43:08.978700
+53:47.322600
53.0p
273
H 51
Christian Boye
København SK
2:43:08.978700
+53:47.322600
53.0p
275
H 46
Martin Wildheim
Mölndal Outdoor IF
2:43:14.979300
+53:53.323200
52.9p
276
H 26
Jens Martin Jensen
Espa il
2:43:19.979800
+53:58.323700
52.9p
277
D 56
Iren Tryggestad
Rustad IL
2:43:22.980100
+54:01.324000
52.9p
278
H 61
Trond Olsen
IL Trysilgutten
2:43:34.981300
+54:13.325200
52.8p
279
H 56
Johan Hedin
Sigtuna
2:43:39.981800
+54:18.325700
52.8p
280
H 26
Henrik Østmoe Strand
Njård
2:43:50.982900
+54:29.326800
52.7p
281
D 31
Hege Weberg Tangen
Jessheim
2:43:51.983000
+54:30.326900
52.7p
282
H 61
John Andersen
Tjøme
2:43:57.983600
+54:36.327500
52.6p
283
H 41
Helge Nysted
Trysil IL
2:44:00.983900
+54:39.327800
52.6p
284
H 31
Jens Petter Larsen
Søre Osen IL
2:44:03.984200
+54:42.328100
52.6p
285
H 51
Magnus Nilsson
Svanesund
2:44:20.985900
+54:59.329800
52.5p
286
H 26
Jørgen Stensberg
Elvia BIL
2:44:53.989200
+55:32.333100
52.3p
286
H 36
Roger V. Engen
Løten Ski
2:44:53.989200
+55:32.333100
52.3p
288
H 51
Peter Wissing
Karma Police
2:44:59.989800
+55:38.333700
52.2p
289
H 36
Petter Tiltnes
Ncc
2:45:04.990300
+55:43.334200
52.2p
290
H 31
Vegard Myrvold Svenningsen
Ski Team Delta
2:45:57.995600
+56:36.339500
51.8p
291
H 31
Lars Skogheim
Skarnes IL
2:46:20.997900
+56:59.341800
51.7p
292
H 51
Terje Ryggvik
Oslo
2:46:33.999200
+57:12.343100
51.6p
293
D 41
Hanne Westerheim Danielsen
Vang IL
2:46:36.999500
+57:15.343400
51.6p
294
H 51
Ola Toftdahl
Svartskog IF
2:47:01.1002000
+57:40.345900
51.4p
295
D 56
Kildahl Jorun S
Skiforeningen
2:47:04.1002300
+57:43.346200
51.4p
295
H 26
Eirik Aase
Trondheim
2:47:04.1002300
+57:43.346200
51.4p
297
H 31
Glenn Hornset
Hamar IL Triatlon
2:47:29.1004800
+58:08.348700
51.3p
298
H 21
Jakob Fransson
Norabygdens SK
2:47:55.1007400
+58:34.351300
51.1p
299
H 31
Marius Fjell
Granli IL
2:48:32.1011100
+59:11.355000
50.9p
300
H 51
Jan Eriksson
Malungs IF
2:48:40.1011900
+59:19.355800
50.8p
301
H 36
Erik Karlsson
OK Alehof
2:48:41.1012000
+59:20.355900
50.8p
302
D 26
Jeanette Skoog
Malungs IF
2:48:53.1013200
+59:32.357100
50.7p
303
H 61
Jürgen Schweizer
Waake
2:49:00.1013900
+59:39.357800
50.7p
304
H 56
Micael Westerlund
IFK Västerås
2:49:29.1016800
+1:00:08.360700
50.5p
305
D 31
Janne-beate Jeremiassen Norstad
Ottestad SK
2:49:39.1017800
+1:00:18.361700
50.4p
306
H 36
Jamel Rake
RV Elite
2:49:46.1018500
+1:00:25.362400
50.4p
307
H 51
Inge Rasmussen
Slettås il
2:49:52.1019100
+1:00:31.363000
50.4p
308
H 46
Jörgen Hasselström
Lidköpings VSK
2:49:54.1019300
+1:00:33.363200
50.4p
309
H 61
Stein Paulsen
Rustad IL
2:49:57.1019600
+1:00:36.363500
50.3p
310
H 41
Marcus Forsbacka
Kløfta
2:50:10.1020900
+1:00:49.364800
50.3p
311
H 46
Ole Kristen Øverberg
Oslo Tingrett
2:50:23.1022200
+1:01:02.366100
50.2p
312
H 41
Marius Finpå
Østbygda IL
2:50:32.1023100
+1:01:11.367000
50.1p
313
D 51
Anna Johansson
Jönköpings OK
2:50:34.1023300
+1:01:13.367200
50.1p
314
H 31
Øivind Estensen
Noglide
2:50:39.1023800
+1:01:18.367700
50.1p
315
H 66
Kåre-Olav Dybdal
Ottestad SK
2:50:40.1023900
+1:01:19.367800
50.1p
316
H 56
Odd-Ragnar Pettersen
Moss SK
2:50:41.1024000
+1:01:20.367900
50.1p
317
D 19
Elin Storm
Lima IF
2:50:48.1024700
+1:01:27.368600
50.0p
318
D 17
Thea Natalie Hildeng
Høybråten & Stovner IL
2:50:57.1025600
+1:01:36.369500
50.0p
319
H 36
Jacob Jansson
Billdalstøj
2:51:31.1029000
+1:02:10.372900
49.8p
320
H 61
Erling Mysen
Eidsberg
2:51:33.1029200
+1:02:12.373100
49.8p
321
H 51
Claes Skoglöf
Team Skoglövs Bil IF
2:51:37.1029600
+1:02:16.373500
49.7p
321
H 71
Olav Skogen
Vang IL
2:51:37.1029600
+1:02:16.373500
49.7p
323
H 31
Andreas Sævig
Eiken IL
2:51:50.1030900
+1:02:29.374800
49.7p
324
D 46
Trine Margrethe Seeberg
Sintef
2:51:55.1031400
+1:02:34.375300
49.6p
325
H 51
Stein Halvorsen
Åslia Skilag
2:52:06.1032500
+1:02:45.376400
49.6p
326
H 61
Roar Nyberget
Elverum Norge
2:52:19.1033800
+1:02:58.377700
49.5p
327
H 66
Kristian Hansen
Høvik
2:52:21.1034000
+1:03:00.377900
49.5p
328
H 56
Erik Torkelsen
Skiforeningen
2:52:32.1035100
+1:03:11.379000
49.4p
329
H 76
Even Ramskjell
Drøbak-frogn IL
2:52:53.1037200
+1:03:32.381100
49.3p
330
H 46
Morten Vig
Kjellmyra IL
2:53:21.1040000
+1:04:00.383900
49.1p
331
H 61
Lars Otto Sørhus
Åslia Skilag
2:53:48.1042700
+1:04:27.386600
49.0p
332
D 31
Cathrine Andersen
Team Milslukern Driv Trening
2:54:22.1046100
+1:05:01.390000
48.8p
333
H 61
William Karlsen
Fett Skiklubb
2:54:27.1046600
+1:05:06.390500
48.7p
334
H 36
Lars Olav Brenne Nordstoga
Jaren IL
2:55:36.1053500
+1:06:15.397400
48.4p
335
H 56
Ståle Elgshøen
Nordre Trysil IL
2:55:52.1055100
+1:06:31.399000
48.3p
336
H 51
Joakim Gren
Strømmen IL
2:55:57.1055600
+1:06:36.399500
48.2p
337
H 19
Johan Hanestad
Vestringen IL
2:56:04.1056300
+1:06:43.400200
48.2p
338
H 41
Thomas Trøbråten
GARDVIK
2:56:22.1058100
+1:07:01.402000
48.1p
339
H 51
Avo Kirsipuu
SK Kirss
2:56:29.1058800
+1:07:08.402700
48.1p
340
H 51
Niklas Andersson
Kållekärr
2:56:33.1059200
+1:07:12.403100
48.0p
341
H 26
Mathias Lilleeidet
Ullensaker SK
2:56:50.1060900
+1:07:29.404800
47.9p
342
H 51
Lorenzo Williams
Team Anton
2:56:55.1061400
+1:07:34.405300
47.9p
343
H 26
Raphael Hauser
København SK
2:56:56.1061500
+1:07:35.405400
47.9p
343
H 41
Kjell Gunnar Jamissen
Triton Lillestrøm Triathlon og Svømmeklubb
2:56:56.1061500
+1:07:35.405400
47.9p
345
D 46
Anna Holmdahlwhite
Särö
2:57:06.1062500
+1:07:45.406400
47.9p
346
H 20
Jonas Haapasaari
Dalsjöfors
2:57:12.1063100
+1:07:51.407000
47.8p
347
H 61
Robert Bering
SK Rye
2:57:16.1063500
+1:07:55.407400
47.8p
348
H 56
Aurelio Pomoni
Team Elite
2:57:36.1065500
+1:08:15.409400
47.7p
349
H 31
Olof Kringstad
Grycksbo IF OK
2:57:50.1066900
+1:08:29.410800
47.6p
350
D 17
Eline Skjevdal
Ås IL
2:57:55.1067400
+1:08:34.411300
47.6p
351
D 19
Maria Gjems French
Åslia Skilag
2:57:59.1067800
+1:08:38.411700
47.6p
352
H 31
Per-Anders Ødegård
Team Foss
2:58:04.1068300
+1:08:43.412200
47.5p
353
H 31
Håkon J. Nakling
Fremad Famagusta
2:58:06.1068500
+1:08:45.412400
47.5p
354
H 31
Daniel Johansson
Oslo
2:58:18.1069700
+1:08:57.413600
47.5p
355
H 31
Kim Andre Morton
SOFIEMYR
2:58:24.1070300
+1:09:03.414200
47.4p
356
H 41
Marcus Svarén
Mullsjö SOK
2:58:37.1071600
+1:09:16.415500
47.4p
357
D 26
Kristine Engeseth
Pulsen BIL
2:58:52.1073100
+1:09:31.417000
47.3p
357
H 46
Petter Sundsten
Axa SC
2:58:52.1073100
+1:09:31.417000
47.3p
359
D 46
Tove Iren Gloetheim Ryttervoll
Brekken IL
2:59:16.1075500
+1:09:55.419400
47.1p
360
D 21
Anna Grande
Rena
2:59:24.1076300
+1:10:03.420200
47.1p
361
D 51
Nina Haukland
Gjerdrum IL
2:59:59.1079800
+1:10:38.423700
46.9p
362
H 31
Dan Wennerholm
Stöten i Sälen AB
3:00:02.1080100
+1:10:41.424000
46.9p
363
D 26
Thea Killengreen
Oslo
3:00:15.1081400
+1:10:54.425300
46.8p
364
H 61
Olav Brunstad
Velledalen IL
3:02:00.1091900
+1:12:39.435800
46.3p
365
H 46
Andreas Lejon
IFK Helsingborg
3:02:15.1093400
+1:12:54.437300
46.2p
366
H 61
Frode Hjorth
Phyton Pedal
3:02:41.1096000
+1:13:20.439900
46.1p
367
H 51
Erik Rosch
Storådalens SK
3:02:55.1097400
+1:13:34.441300
46.0p
368
H 31
Fredrik Gravningsbråten
Asker
3:02:56.1097500
+1:13:35.441400
46.0p
369
H 61
Jan Sævig
IL Trysilgutten
3:03:31.1101000
+1:14:10.444900
45.8p
370
H 31
Martin Frentz
Västerås
3:03:38.1101700
+1:14:17.445600
45.8p
371
D 56
Siri Kraft Talsnes
Hamar SK
3:03:45.1102400
+1:14:24.446300
45.8p
371
H 31
Casper Madsen
Nes Ski
3:03:45.1102400
+1:14:24.446300
45.8p
373
H 51
Magnus Nilsson
Onsala
3:03:48.1102700
+1:14:27.446600
45.7p
374
D 26
Line Aasen
Oslo
3:03:54.1103300
+1:14:33.447200
45.7p
375
H 26
Eirik Tytingvåg
Tavern
3:03:58.1103700
+1:14:37.447600
45.7p
376
D 21
Hedda Kringstad
Trollhättan
3:04:01.1104000
+1:14:40.447900
45.7p
377
H 26
Håkon Kolåsæter
HKmotorsport
3:04:02.1104100
+1:14:41.448000
45.7p
378
H 31
Erlend Sørgård
Rena
3:04:09.1104800
+1:14:48.448700
45.6p
379
D 61
Irene Jonsrud Kjøs
Vang IL
3:04:14.1105300
+1:14:53.449200
45.6p
380
H 56
Runar Finnstun
Espa il
3:04:45.1108400
+1:15:24.452300
45.5p
381
H 21
Calle Spik
Brudpiga RK
3:04:56.1109500
+1:15:35.453400
45.4p
381
H 61
Torfinn Sandbakk
Nordre Trysil IL
3:04:56.1109500
+1:15:35.453400
45.4p
383
H 51
Harald Nyberg
Trysil IL
3:05:04.1110300
+1:15:43.454200
45.4p
384
D 51
Kristin Moen
Lørenskog SK - Ski
3:05:13.1111200
+1:15:52.455100
45.3p
385
D 46
Runa Eggen
IL Trysilgutten
3:05:14.1111300
+1:15:53.455200
45.3p
386
H 66
Ove Stengrundet
JORDET
3:05:25.1112400
+1:16:04.456300
45.3p
387
H 41
Jonas Wåhlstedt
Handelsbankens IF
3:05:26.1112500
+1:16:05.456400
45.2p
388
H 36
Hans Jørgen Liane
Team blodslit
3:05:27.1112600
+1:16:06.456500
45.2p
389
D 36
Kathrine Ruud Hansen
Kvernhuset BIL
3:05:30.1112900
+1:16:09.456800
45.2p
390
H 41
Björn Skog
Deje SF
3:05:31.1113000
+1:16:10.456900
45.2p
391
D 51
Østvold Sissel Kulseth
Rena IL
3:05:36.1113500
+1:16:15.457400
45.2p
392
H 36
Erik Martinsen
Fjerdingby
3:05:46.1114500
+1:16:25.458400
45.1p
393
H 21
Edvin Matton
Axa SC
3:07:14.1123300
+1:17:53.467200
44.7p
394
H 51
Helge Haukland
Gjerdrum IL
3:07:50.1126900
+1:18:29.470800
44.5p
395
H 71
Erik Aagaard
Kjellmyra IL
3:08:03.1128200
+1:18:42.472100
44.5p
396
H 46
Erlend Værdal
Drøbak
3:08:25.1130400
+1:19:04.474300
44.4p
397
H 61
Sindre Jordet
Ottestad SK
3:08:26.1130500
+1:19:05.474400
44.4p
398
H 17
Bror Flyen Storsten
Norske Studenters Roklub
3:09:09.1134800
+1:19:48.478700
44.2p
399
D 56
Åsa Wigerstedt
Öjersjö
3:09:15.1135400
+1:19:54.479300
44.1p
400
D 51
Ylva Axelsson
Danderyd
3:09:35.1137400
+1:20:14.481300
44.1p
401
H 26
Anton Pettersson
Hudiksvalls IF
3:09:55.1139400
+1:20:34.483300
44.0p
Logga in för att slippa de här annonserna
402
H 26
Jakob Tingsgaard
København SK
3:10:03.1140200
+1:20:42.484100
43.9p
403
H 56
Finn Einar Graff
Nordre Trysil IL
3:10:18.1141700
+1:20:57.485600
43.9p
404
H 46
Per Pfister
Gjelleråsen IF
3:10:26.1142500
+1:21:05.486400
43.8p
405
H 51
Tormod Snekkermoen
Glåmdal SK
3:11:22.1148100
+1:22:01.492000
43.6p
406
H 66
Thomas Jones
Soverign Lake
3:11:38.1149700
+1:22:17.493600
43.5p
407
H 31
Andreas Meese
ØSTERÅS
3:11:58.1151700
+1:22:37.495600
43.4p
408
D 56
Marianne Killengreen
Jar
3:12:13.1153200
+1:22:52.497100
43.3p
408
H 36
Otto Fricke
Linköping
3:12:13.1153200
+1:22:52.497100
43.3p
410
H 51
Jan-Petter Enbusk
Nesodden IF - Ski
3:12:14.1153300
+1:22:53.497200
43.3p
411
H 46
Magnus Lindgren
Tvååker
3:12:32.1155100
+1:23:11.499000
43.2p
412
D 56
Hilde Cesilie Duelien
Granli IL
3:12:44.1156300
+1:23:23.500200
43.2p
413
H 61
Thomas Meinich
Rena IL
3:12:50.1156900
+1:23:29.500800
43.2p
414
H 31
Erlend Næs
Norconsult
3:13:37.1161600
+1:24:16.505500
43.0p
415
H 36
Håkon Mæland
Team G
3:14:28.1166700
+1:25:07.510600
42.7p
415
H 51
Johan Haavardtun
Haslum
3:14:28.1166700
+1:25:07.510600
42.7p
417
H 41
Emil Fannikke
København SK
3:14:30.1166900
+1:25:09.510800
42.7p
418
D 46
Karolina Wildheim
Mölndal
3:14:41.1168000
+1:25:20.511900
42.7p
419
H 66
Peter Jörgensen
København SK
3:15:12.1171100
+1:25:51.515000
42.5p
420
D 51
Ellen Kathrine Aksnes
Oslo
3:15:14.1171300
+1:25:53.515200
42.5p
420
D 51
Siv Katrin Ramskjell
Drøbak-frogn IL
3:15:14.1171300
+1:25:53.515200
42.5p
422
H 21
Sondre Kveseth
Far IL
3:15:53.1175200
+1:26:32.519100
42.4p
423
D 36
Desiree Kristiansen
Søre Osen IL
3:16:46.1180500
+1:27:25.524400
42.1p
424
H 26
Petter Andreas Grønnæss
Elvia BIL
3:16:55.1181400
+1:27:34.525300
42.1p
425
D 46
Marianne Tomter Nylund
Vang IL
3:17:07.1182600
+1:27:46.526500
42.0p
426
H 31
Espen Eikaas Syljuåsen
Trøgstad
3:17:13.1183200
+1:27:52.527100
42.0p
427
H 66
Kai Petter Westerheim
Furnes Skiløperforening
3:17:26.1184500
+1:28:05.528400
42.0p
428
H 51
Stefan Pettersson
Telia IoFF
3:18:02.1188100
+1:28:41.532000
41.8p
429
D 56
Åse Jordan
Jar
3:18:03.1188200
+1:28:42.532100
41.8p
430
H 26
Nicklas Olsen
Bøleråsen
3:19:13.1195200
+1:29:52.539100
41.5p
431
H 26
Tore Våset Weel
Fredrikstad
3:19:16.1195500
+1:29:55.539400
41.5p
432
H 31
Kimon Sfiris
AF
3:19:45.1198400
+1:30:24.542300
41.4p
433
H 26
Marius Lindtvedt Hansen
Oslo
3:19:51.1199000
+1:30:30.542900
41.4p
434
D 46
Kristina Lisspers
Rörbäcksnäs IS
3:20:40.1203900
+1:31:19.547800
41.2p
435
H 51
Patrik Qvicker
Sälens IF
3:20:41.1204000
+1:31:20.547900
41.1p
436
H 46
Bengt Gerhardsen
Lørenskog SK - Ski
3:20:57.1205600
+1:31:36.549500
41.1p
437
H 36
Anders Johansson
Göteborg
3:20:59.1205800
+1:31:38.549700
41.1p
438
H 31
Filip Nyström
Billdal
3:21:11.1207000
+1:31:50.550900
41.0p
439
H 26
Emil Rystedt
Stockholm
3:21:25.1208400
+1:32:04.552300
41.0p
440
H 41
Kristian Digranes
Skjetten Ski Og Vin
3:21:43.1210200
+1:32:22.554100
40.9p
441
H 31
Kjetil Høie Hansen
Know IT
3:21:48.1210700
+1:32:27.554600
40.9p
442
H 21
Anton Olén
Malungs IF
3:21:59.1211800
+1:32:38.555700
40.8p
443
H 41
Kåre Kvistgaard
HØJBJERG
3:22:08.1212700
+1:32:47.556600
40.8p
444
H 56
Øivind Bakken
Skjetten Ski Og Vin
3:22:15.1213400
+1:32:54.557300
40.8p
445
D 56
Solfrid Våset
Gamle Fredrikstad Golfklubb
3:22:37.1215600
+1:33:16.559500
40.7p
446
H 46
Mikkel Birkeland
København SK
3:22:52.1217100
+1:33:31.561000
40.6p
447
D 26
Ingvild Hartmann-Lørscher
Oslo
3:22:53.1217200
+1:33:32.561100
40.6p
448
H 61
Sören Skålberg
Mölnlycke IF
3:23:07.1218600
+1:33:46.562500
40.6p
449
H 36
Claus Sandtangen
Sarpsborg
3:23:18.1219700
+1:33:57.563600
40.5p
450
H 51
Gerolamo Fazzini
Team Elite
3:23:19.1219800
+1:33:58.563700
40.5p
451
H 46
Fausto Fazzini
Team Elite
3:23:20.1219900
+1:33:59.563800
40.5p
452
H 46
Eirik Johannes Leer
Solberglia Whisky & Kajakk Klubb
3:23:22.1220100
+1:34:01.564000
40.5p
453
D 31
Sofia Larsson
Hestra IF
3:23:33.1221200
+1:34:12.565100
40.5p
454
H 41
Trond Eidem
Drammen
3:23:47.1222600
+1:34:26.566500
40.4p
455
H 66
Oddvar Flobergsundet
ARNEBERG
3:24:04.1224300
+1:34:43.568200
40.3p
456
H 41
Linus Eriksson
Orsa
3:24:19.1225800
+1:34:58.569700
40.3p
457
H 31
Bjørn Petter Bjercke
Oslo
3:24:21.1226000
+1:35:00.569900
40.3p
458
H 61
Henrik Lawaetz
København SK
3:24:33.1227200
+1:35:12.571100
40.2p
459
H 61
Øivind Larsen
Søre Osen IL
3:24:40.1227900
+1:35:19.571800
40.2p
460
H 36
Håvard Aure
Oslo
3:25:28.1232700
+1:36:07.576600
40.0p
461
H 26
Patrik Hedin
Töcksfors IF
3:25:38.1233700
+1:36:17.577600
40.0p
462
D 36
Kristine Bjerke Børresen
Team Vollen
3:25:59.1235800
+1:36:38.579700
39.9p
463
H 41
Daniel Wide
Varberg
3:26:00.1235900
+1:36:39.579800
39.9p
464
H 36
Runar Pettersen
No Club
3:26:01.1236000
+1:36:40.579900
39.9p
465
H 36
Jonas Granly
Låghaltarna
3:26:09.1236800
+1:36:48.580700
39.9p
466
H 41
Kai Olav Ryen
Eiendomsmegler1
3:26:46.1240500
+1:37:25.584400
39.7p
467
H 36
Per Sverre Ekås
AktivBemanning
3:26:50.1240900
+1:37:29.584800
39.7p
468
H 31
Vegard Lagmandsveen
Laje Nettservice
3:27:07.1242600
+1:37:46.586500
39.6p
469
H 46
Thomas Greschik
Landvetter
3:27:08.1242700
+1:37:47.586600
39.6p
470
H 36
Stian Andersen
Nordnet
3:27:49.1246800
+1:38:28.590700
39.5p
471
D 41
Rachel Selnes
Bødalen
3:28:06.1248500
+1:38:45.592400
39.4p
472
H 21
Erik Gunnes
Veidekke IF
3:28:48.1252700
+1:39:27.596600
39.3p
473
H 56
Terje Lystad
Oslo
3:28:52.1253100
+1:39:31.597000
39.2p
474
H 46
Thomas Beck
Sagstuåa Skilag
3:29:15.1255400
+1:39:54.599300
39.2p
475
H 31
Sebastian Sundberg
Alingsås
3:29:18.1255700
+1:39:57.599600
39.1p
476
D 41
Maria Friden-Saxin
Kållered
3:29:21.1256000
+1:40:00.599900
39.1p
477
H 41
Søren Bang Jokumsen
Mapei
3:30:04.1260300
+1:40:43.604200
39.0p
478
H 51
Peter Engvall
Uppsala
3:30:09.1260800
+1:40:48.604700
39.0p
479
H 51
Viggo Homble
Slettås il
3:30:14.1261300
+1:40:53.605200
38.9p
480
H 26
Andreas Vangsted
Frederiksberg
3:30:17.1261600
+1:40:56.605500
38.9p
481
H 46
Per Ole Otterness
Strømmen IL
3:30:19.1261800
+1:40:58.605700
38.9p
482
H 26
Joakim Paulsen
Oslo
3:30:22.1262100
+1:41:01.606000
38.9p
483
H 46
Lasse Kristiansen
Son
3:30:56.1265500
+1:41:35.609400
38.8p
484
H 31
Christian Steen Nordhagen
NØRRESUNDBY
3:31:10.1266900
+1:41:49.610800
38.7p
485
H 17
Edvard Wohlfahrt
Norske Studenters Roklub
3:31:11.1267000
+1:41:50.610900
38.7p
486
H 26
Richard Stenlander
No Club
3:31:53.1271200
+1:42:32.615100
38.6p
486
H 46
Jens-Petter Guthus
SKEDSMOKORSET
3:31:53.1271200
+1:42:32.615100
38.6p
488
H 31
Peter Aronsson
Alingsås
3:32:49.1276800
+1:43:28.620700
38.4p
489
D 51
Annette Bævre Larsen
Kongsvinger IL
3:32:54.1277300
+1:43:33.621200
38.4p
489
H 56
Stein Ole Larsen
Kongsvinger IL
3:32:54.1277300
+1:43:33.621200
38.4p
491
H 21
Jon Ivar Tangeraas
Ås
3:34:33.1287200
+1:45:12.631100
38.0p
492
H 46
Ola Romberg
Volvo IF
3:34:53.1289200
+1:45:32.633100
37.9p
493
D 46
Zanda Nyström
Askim IF
3:35:04.1290300
+1:45:43.634200
37.9p
494
H 51
Edvin Kjær
Mysen IL
3:35:34.1293300
+1:46:13.637200
37.8p
495
H 26
Måns Åström
Axa SC
3:36:13.1297200
+1:46:52.641100
37.7p
496
H 46
Øyvind Trøhaugen
Oslo
3:36:38.1299700
+1:47:17.643600
37.6p
497
H 51
Rune Hagen
Vang Skiløperforeing
3:36:52.1301100
+1:47:31.645000
37.5p
498
H 76
Leif Lorentsen
IL Trysilgutten
3:37:28.1304700
+1:48:07.648600
37.4p
499
H 61
Morten Bakken
Skjetten Ski Og Vin
3:37:53.1307200
+1:48:32.651100
37.3p
500
H 61
Thorbjørn Tofteberg
Råde Tamreinlag
3:38:26.1310500
+1:49:05.654400
37.2p
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Visar resultat 1 till 500 av 562[
1
2
]