Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Sisu-loppet
2006-02-19
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
1.1km
Längdskidor, Klassisk stil
1
D 8
Ida Melén
Filipstads SF
5:41.34000
2
H 8
Filip Nilsson
IFK Likenäs
5:47.34600
+6.500
3
D 8
Emma Stenmark
Brandsbols SK
5:56.35500
+15.1400
4
D 8
Elin Bäckström
IK Fryken
6:10.36900
+29.2800
5
D 8
Linda Gustafsson
Sisu Forshaga SK
6:31.39000
+50.4900
6
H 8
Viktor Brandt
Grava SK
6:52.41100
+1:11.7000
7
D 8
Freja Skogsmyr
Sisu Forshaga SK
6:59.41800
+1:18.7700
8
D 8
Laila Arnesson
Sisu Forshaga SK
7:27.44600
+1:46.10500
9
H 8
Marcus Andersson
Sisu Forshaga SK
7:56.47500
+2:15.13400
10
D 8
Mikela Johnson
Brandsbols SK
8:07.48600
+2:26.14500
11
H 8
Albin Eriksson
Sisu Forshaga SK
9:11.55000
+3:30.20900
5km
Längdskidor, Fristil
1
H 16
Emil Lindström
SK Bore
15:08.90700
2
H 16
Johannes Alnegren
IFK Likenäs
15:40.93900
+32.3100
3
D 16
Kerstin Holmstrand
Åmotfors IF
16:19.97800
+1:11.7000
4
H 16
Christian Stenmark
Brandsbols SK
16:34.99300
+1:26.8500
5
D 16
Nathalie Ohlson
Filipstads SF
17:03.102200
+1:55.11400
6
D 16
Helena Olsson
Brandsbols SK
20:35.123400
+5:27.32600
7
H 20
Joel Lindberg
Sisu Forshaga SK
22:24.134300
+7:16.43500
43.6p
2.5km
Längdskidor, Fristil
1
H 14
Andreas Grann
Sunne SLF
7:35.45400
2
H 14
David Sjögren
Töcksfors IF
7:36.45500
+1
3
H 14
Per Sandberg
Filipstads SF
7:43.46200
+8.700
4
D 14
Louise Meillng Danielsson
Åmotfors IF
8:03.48200
+28.2700
5
H 14
Hans Areskoug
Sisu Forshaga SK
8:14.49300
+39.3800
6
H 14
Axel Danielsson Meiling
Åmotfors IF
8:19.49800
+44.4300
7
H 14
Pierre Ohlson
Filipstads SF
8:24.50300
+49.4800
8
D 14
Josefin Nilsson
Filipstads SF
8:27.50600
+52.5100
9
H 14
Henrik Olsson
Brandsbols SK
8:33.51200
+58.5700
10
D 14
Emma Dahlgren
Filipstads SF
8:41.52000
+1:06.6500
11
H 14
Gustaf Foogde
Filipstads SF
8:45.52400
+1:10.6900
12
D 12
Linn Persson
SK Bore
8:51.53000
+1:16.7500
13
D 14
Emma Nilsson
Brandsbols SK
8:53.53200
+1:18.7700
14
H 12
Oskar Brandt
Grava SK
8:55.53400
+1:20.7900
15
D 14
Kristin Edqvist Servold
Sisu Forshaga SK
9:03.54200
+1:28.8700
16
H 14
Sam Norberg
Filipstads SF
9:17.55600
+1:42.10100
17
D 12
Jennie Dahlén
Brandsbols SK
9:24.56300
+1:49.10800
18
D 12
Carolina Nilsson
IK Fryken
9:39.57800
+2:04.12300
19
H 12
Magnus Gustavsson
Sunne SLF
9:45.58400
+2:10.12900
20
H 14
Joakim Ekstam
Sisu Forshaga SK
9:47.58600
+2:12.13100
21
H 12
Benjamin Ahlbäck
Sisu Forshaga SK
9:48.58700
+2:13.13200
22
H 12
Markus Grann
Sunne SLF
10:02.60100
+2:27.14600
23
H 12
Jonatan Forsman
Sisu Forshaga SK
10:07.60600
+2:32.15100
24
D 12
Maja Svensson
IK Fryken
11:12.67100
+3:37.21600
25
D 12
Ellen Foogde
Filipstads SF
11:34.69300
+3:59.23800
26
H 12
Markus Edgren
Sisu Forshaga SK
16:02.96100
+8:27.50600
1.8km
Längdskidor, Fristil
1
H 10
Anders Olsson
Sisu Forshaga SK
6:43.40200
2
H 10
Viktor Bergqvist
IFK Likenäs
7:13.43200
+30.2900
3
H 10
Robin Stenbäck
Sisu Forshaga SK
8:23.50200
+1:40.9900
4
H 10
Hugo Skogsmyr
Sisu Forshaga SK
9:01.54000
+2:18.13700
5
H 10
Johan Gustafsson
Sisu Forshaga SK
9:24.56300
+2:41.16000
6
H 10
Oscar Forsman
Sisu Forshaga SK
9:29.56800
+2:46.16500
7
D 10
Elin Nilsson
Brandsbols SK
9:47.58600
+3:04.18300
8
D 10
Lovisa Andersson
Filipstads SF
11:05.66400
+4:22.26100
9
H 10
Lucas Nilsson
Sisu Forshaga SK
12:58.77700
+6:15.37400
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)