Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Orsa Grönklitt Skimarathon
2020-02-08
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
D 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Sandra Olsson
Malungs IF
2:01:28.728700
76.3p
2
Emma Bergström
Kalix SK
2:05:58.755700
+4:30.26900
72.5p
3
Olivia Hansson
Karlslunds IF SF
2:06:43.760200
+5:15.31400
71.9p
4
Sandra Adriansson
Borgstena IF
2:07:59.767800
+6:31.39000
70.9p
5
Catharina Ramhult
Ulricehamns IF
2:09:43.778200
+8:15.49400
69.6p
6
Jenny Ramstedt
XC Sthlm Ski Club
2:17:00.821900
+15:32.93100
64.7p
7
Sara Karlsson
Gnosjö FK
2:22:22.854100
+20:54.125300
61.4p
8
Freya Orban
IF Ski Team Skåne
2:22:33.855200
+21:05.126400
61.3p
9
Johanna Engström
Falun Borlänge SK
2:24:57.869600
+23:29.140800
60.0p
10
Elin Fjellström
Garphyttans IF
2:25:41.874000
+24:13.145200
59.6p
11
Emma Rönn
Hulareds Samhälls & IF
2:26:31.879000
+25:03.150200
59.1p
12
Lotten Sjödén
Älvdalens IF SK
2:27:31.885000
+26:03.156200
58.6p
13
Lisa Hallberg
Axa SC
2:27:33.885200
+26:05.156400
58.6p
14
Malin Larsson
IFK Mora SK
2:31:15.907400
+29:47.178600
56.7p
15
Charlotte Andersson
Pumpen SK
2:40:30.962900
+39:02.234100
52.5p
16
Anna Beus
Sundbybergs IK
2:43:03.978200
+41:35.249400
51.5p
17
Fia Jobs
IF Ski Team Skåne
2:44:29.986800
+43:01.258000
50.9p
18
Lisa Heens
Vansbro AIK SK
2:44:53.989200
+43:25.260400
50.8p
19
Jessica Sundin
Sundbybergs IK
2:47:13.1003200
+45:45.274400
49.9p
20
Maria Andersson
IFK Grängesberg SK
2:48:30.1010900
+47:02.282100
49.4p
21
Linnea Park Lindahl
Gnosjö FK
2:48:38.1011700
+47:10.282900
49.3p
22
Erica Pettersson
Sockertoppen IF
2:50:04.1020300
+48:36.291500
48.8p
23
Sofie Stigsson
Lönashults GIF
2:51:03.1026200
+49:35.297400
48.5p
24
Stella Malmgren
Orsa SK
2:54:35.1047400
+53:07.318600
47.2p
25
Emma Holfve
Brudpiga RK
2:55:01.1050000
+53:33.321200
47.1p
26
Lisa Norgren
Storvreta IK
2:55:57.1055600
+54:29.326800
46.8p
27
Lovisa Ljung
IK Nocout.se
2:56:13.1057200
+54:45.328400
46.7p
28
Kajsa Ramsing
Falun
2:56:24.1058300
+54:56.329500
46.6p
29
Elina Palmquist
Stockholm
2:57:42.1066100
+56:14.337300
46.2p
30
Erika Andersson
IK Fryken
2:59:32.1077100
+58:04.348300
45.6p
31
Fredrika Wennström
Falun Borlänge SK
3:03:17.1099600
+1:01:49.370800
44.5p
32
Julia Davidsson
Ärla IF
3:04:52.1109100
+1:03:24.380300
44.0p
33
Amanda Bengtsson
Burseryds IF
3:05:46.1114500
+1:04:18.385700
43.7p
34
Linnéa Thunberg
Nacka
3:06:05.1116400
+1:04:37.387600
43.6p
35
Jennie Egier
Apladalens Lk
3:10:55.1145400
+1:09:27.416600
42.3p
36
Matilda Jonsson
IFK Mora SK
3:13:28.1160700
+1:12:00.431900
41.6p
37
Karolin Holmberg
Västerås Skidklubb
3:18:04.1188300
+1:16:36.459500
40.4p
38
Josefin Hallman
Axa SC
3:19:42.1198100
+1:18:14.469300
40.0p
39
Stina Nero
Mullsjö SOK
3:22:07.1212600
+1:20:39.483800
39.4p
40
Josefine Kristiansson
Trollhättans SOK
3:23:03.1218200
+1:21:35.489400
39.2p
41
Sandra Örn
Hvetlanda SK
3:29:42.1258100
+1:28:14.529300
37.7p
42
Vendela Lönnkvist
OK Vivill
3:31:15.1267400
+1:29:47.538600
37.4p
43
Lova Kallhed
Forserums SOK
3:32:26.1274500
+1:30:58.545700
37.1p
44
Olivia Lönnkvist
OK Vivill
3:38:37.1311600
+1:37:09.582800
35.9p
45
Cecilia Tillberg
Stockholm
3:40:43.1324200
+1:39:15.595400
35.5p
46
Linnea Pettersson
Järvsö IF
3:58:40.1431900
+1:57:12.703100
32.4p
47
Elin Rundqvist
Sunne SLF
4:06:58.1481700
+2:05:30.752900
31.1p
48
Carina Linder
Norrköpings SK
4:41:02.1686100
+2:39:34.957300
26.8p
49
Jenny Moell
Stockholm
4:43:00.1697900
+2:41:32.969100
26.6p
50
Josefine Sjolander
Stockholm
4:43:02.1698100
+2:41:34.969300
26.6p
-
Malin Eriksson
Tierps IF
23:59:58.8639700
-
Ann-sofi Åhn
Axa SC
23:59:58.8639700
-
Sanna Forsman
Öje IF
23:59:58.8639700
-
Ida Jansson
Janssons Sport Acadamy
23:59:59.8639800
-
Emma Roman
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)