Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Lillknösen
2020-02-02
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
6.9km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 16
Axel Wistman Gunneriusson
Östersunds SK
21:59.131800
2
H 16
Henning Lindh Ten Berg
Östersunds SK
22:15.133400
+16.1500
3
H 16
Axel Arnesson
ÅS IF
22:49.136800
+50.4900
4
H 16
Viggo Stein
ÅS IF
23:04.138300
+1:05.6400
5
H 16
Melwin Bång
Östersunds SK
23:16.139500
+1:17.7600
6
D 16
Wilma Karlsson
Östersunds SK
24:28.146700
+2:29.14800
4.6km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 15
Ebbe Zachrisson
Östersunds SK
13:58.83700
2
H 14
Måns Ravald
ÅS IF
14:08.84700
+10.900
3
H 15
Alvin Noaksson
ÅS IF
14:44.88300
+46.4500
4
H 14
Oscar Wikander
Alnö SK
15:24.92300
+1:26.8500
4
D 15
Alva Svahn
Östersunds SK
15:24.92300
+1:26.8500
6
H 15
Björn Rönnestrand
ÅS IF
15:44.94300
+1:46.10500
7
D 15
Filippa Bernsten
Spikbodarnas IK
16:03.96200
+2:05.12400
8
D 14
Julia Noren
ÅS IF
16:39.99800
+2:41.16000
9
D 15
Moa Blomgren
Östersunds SK
16:49.100800
+2:51.17000
10
D 15
Cornelia Lingblom
IFK Sala
17:20.103900
+3:22.20100
11
D 15
Ebba Hennings
Östersunds SK
17:29.104800
+3:31.21000
12
D 14
Nellie Sjöberg
Kovlands IF
17:42.106100
+3:44.22300
13
D 15
Hanna Lindqvist
Spikbodarnas IK
18:19.109800
+4:21.26000
14
D 14
Nova Bergstrand
Spikbodarnas IK
18:35.111400
+4:37.27600
15
D 14
Klara Bodén
Spikbodarnas IK
19:48.118700
+5:50.34900
2.3km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 13
Ebbe Göransson
Östersunds SK
7:43.46200
2
H 12
Arvid Andersson
Myssjö-ovikens IF
8:02.48100
+19.1800
3
H 12
Nils Rönnestrand
ÅS IF
8:03.48200
+20.1900
4
D 12
Maja Wallin
ÅS IF
8:10.48900
+27.2600
5
H 13
Vile Noaksson
ÅS IF
8:11.49000
+28.2700
6
D 12
Julia Blomgren
Östersunds SK
8:15.49400
+32.3100
7
H 12
Vilmer Wikström
Åsarna IK
8:18.49700
+35.3400
8
H 12
Hugo Persson
Östersunds SK
8:27.50600
+44.4300
9
H 12
Erik Tengblad
ÅS IF
8:29.50800
+46.4500
10
H 12
Herje Olsson
Offerdals SK
8:52.53100
+1:09.6800
11
H 12
Melker Jakobsson
Alnö SK
9:04.54300
+1:21.8000
12
D 12
Agnes Boström
Kovlands IF
9:10.54900
+1:27.8600
13
D 13
Nellie Annerstedt
IFK Strömsund
9:14.55300
+1:31.9000
14
D 13
Venla Annerstedt
IFK Strömsund
9:24.56300
+1:41.10000
15
H 11
Arvid Nygård
Frösö IF
9:36.57500
+1:53.11200
16
H 10
Hjalmar Gabrielsson
Östersunds SK
9:39.57800
+1:56.11500
17
D 10
Freja Jakobsson
Alnö SK
9:41.58000
+1:58.11700
18
D 10
Astrid Persson
Östersunds SK
9:42.58100
+1:59.11800
19
D 12
Nora Biller
Frösö IF
9:44.58300
+2:01.12000
20
D 12
Nora Strid
Stockviks SF
10:04.60300
+2:21.14000
21
D 12
Lovisa Roos
IFK Strömsund
10:20.61900
+2:37.15600
22
H 11
Axel Edström
Östersunds SK
10:21.62000
+2:38.15700
23
D 13
Stina Morin
Utrikes Skidklubb
10:22.62100
+2:39.15800
24
H 12
Loa Nordström
ÅS IF
10:25.62400
+2:42.16100
25
H 10
Wille Salomonsson
Myssjö-ovikens IF
10:27.62600
+2:44.16300
26
D 11
Julia Wikander
Alnö SK
10:44.64300
+3:01.18000
27
H 10
Gabriel Haglund
Offerdals SK
10:45.64400
+3:02.18100
28
H 11
Leo Persson
Stuguns SK
10:59.65800
+3:16.19500
29
D 10
Ella Heldring
Alnö SK
11:03.66200
+3:20.19900
30
D 10
Brita Olsson
Offerdals SK
11:17.67600
+3:34.21300
31
D 10
Lilly Ohlsson
Östersunds SK
11:28.68700
+3:45.22400
32
H 12
Olof Portnoff
Offerdals SK
11:55.71400
+4:12.25100
33
D 11
Marit Klinga
IFK Sala
12:21.74000
+4:38.27700
34
H 12
Alfred Jämtgård
Stuguns SK
12:27.74600
+4:44.28300
34
H 10
Melvin Morin
Utrikes Skidklubb
12:27.74600
+4:44.28300
36
H 11
Felix Sjöblom
Stuguns SK
12:58.77700
+5:15.31400
37
H 12
Johan Persson
Stuguns SK
13:23.80200
+5:40.33900
38
D 10
Nelly Mårtensson
Offerdals SK
13:33.81200
+5:50.34900
39
D 10
Alma Backskog
Östersunds SK
13:34.81300
+5:51.35000
40
H 10
Theo Ljungberg
Spikbodarnas IK
13:52.83100
+6:09.36800
41
D 10
Lyra Bergstrand
Spikbodarnas IK
14:19.85800
+6:36.39500
42
H 10
Lucas Thor
Stuguns SK
15:16.91500
+7:33.45200
Logga in för att slippa de här annonserna
1.2km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
D 9
Jennifer Wahlberg
Sollefteå Skidor IF
4:58.29700
2
D 9
Ella Maripuu
ÅS IF
5:25.32400
+27.2600
3
D 9
Märta Boström
Kovlands IF
5:29.32800
+31.3000
4
H 9
Ted Persson
Stuguns SK
5:45.34400
+47.4600
5
D 9
Greta Biller
Frösö IF
5:54.35300
+56.5500
6
H 9
Petter Bengtsson
Stuguns SK
6:00.35900
+1:02.6100
7
D 9
Agnes Lignell
Stuguns SOK Gjurd
9:21.56000
+4:23.26200
8
H 9
Olle Nilsson
Stuguns SOK Gjurd
9:35.57400
+4:37.27600
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)