Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Ekebyloppet
2008-01-06
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Sunne SLF
Plats: Sunne
Längdskidor
Klassisk stil
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
H 18
20km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Simon Sveder
Hällefors SK
1:02:25.374400
72.7p
2
Simon Kvarnström
Ekshärads SF
1:02:32.375100
72.6p
3
Erik Simberg
SK Bore
1:03:32.381100
71.5p
H 20
20km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Johan Herrman
SK Bore
1:01:54.371300
73.4p
2
Thobias Berggren
Hällefors SK
1:03:08.378700
71.9p
3
Einar Furuland
Källmyra Ski
1:03:08.378700
71.9p
H 21
20km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Thobias Fredriksson
Axa SC
56:02.336100
81.0p
2
Mårten Ohlsson
IK Hakarpspojkarna
1:01:25.368400
73.9p
3
Rasmus Blom
Högsäters GF
1:03:00.377900
72.1p
H 45
20km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Kent Andersson
Sunne SLF
1:07:45.406400
67.0p
H 60
20km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Våge Strölin
Åmotfors IF
1:15:34.453300
60.1p
D 18
10km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Carolina Carlsson
Vansbro AIK SK
36:42.220100
58.6p
2
Nathalie Ohlson
Filipstads SF
38:03.228200
56.5p
3
Maria Bois
Malungs IF
38:33.231200
55.8p
D 16
5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Emma Dahlgren
Filipstads SF
17:40.105900
2
Josefin Nilsson
Filipstads SF
18:02.108100
3
Josefine Danielsson Meiling
Åmotfors IF
18:17.109600
H 16
5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Andreas Grann
Sunne SLF
15:22.92100
2
Johannes Ringsby
Töcksfors IF
15:23.92200
3
Per Sandberg
Filipstads SF
15:33.93200
D 12
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Mathilda Ruus
Årjängs IF
10:41.64000
2
Malin Svensson
Årjängs IF
10:47.64600
3
Mikaela Eriksen
SK Bore
10:48.64700
D 14
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Moa Wikberg
Sisu Forshaga SK
8:57.53600
2
Sandra Olsson
SK Bore
9:13.55200
3
Therese Axelsson
SK Bore
9:22.56100
H 12
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Tomas Bryntesson
Töcksfors IF
9:46.58500
2
Anders Olsson
Sisu Forshaga SK
10:54.65300
3
Hannes Johnson
Brandsbols SK
11:13.67200
H 14
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Marcus Ruus
Årjängs IF
8:18.49700
2
Fredrik Andreé
Årjängs IF
8:24.50300
3
Erik Söderlund
SK Bore
8:26.50500
D 10
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Emma Stenmark
Brandsbols SK
4:51.29000
2
Ida Melén
Filipstads SF
5:13.31200
3
Moa Westh
SK Bore
5:34.33300
H 10
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Johan Grönkvist
Sunne SLF
4:50.28900
2
Kim Norberg
Filipstads SF
4:53.29200
3
Elis Berg
Sunne SLF
4:55.29400
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Ekebyloppet Sunne 2019
Ekebyloppet 2018
Ekebyloppet 2015
Ekebyloppet 2013
Ekebyloppet 2012
Ekebyloppet/DM Klassiskt Värmland 2011
Ekebyloppet 2010
Ekebyloppet 2009
Ekebyloppet 2008
Ekebyloppet 2007
Tävlingar i närheten
Boreloppet 2008
Skinnarloppet 2008
Sisu-loppet 2008
Mattila Ski Marathon 2008
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan