Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Craft Ski Marathon
2020-01-05
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
Visar resultat 1 till 500 av 775[
1
2
]
42km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Bob Impola
SK Bore / Team Serneke
1:35:09.570800
89.3p
2
H 21
Øyvind Moen Fjeld
Lager 157
1:35:10.570900
+1
89.3p
3
H 21
Ludwig Tärning
SK Bore
1:35:15.571400
+6.500
89.2p
4
H 21
Jimmie JOHNSSON
Rembo IK / Team Serneke
1:35:26.572500
+17.1600
88.9p
5
H 21
Gabriel Höjlind
IFK Mora SK
1:37:44.586300
+2:35.15400
86.2p
6
H 21
Daniel Södersten
Orsa SK
1:37:45.586400
+2:36.15500
86.2p
6
H 21
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
1:37:45.586400
+2:36.15500
86.2p
8
H 21
Robert Eriksson
Björkfors GOIF
1:37:54.587300
+2:45.16400
86.1p
9
H 21
Isac Holmström
Team Skills
1:38:20.589900
+3:11.19000
85.6p
10
H 21
Axel Bergsten
IFK Skövde SK
1:38:25.590400
+3:16.19500
85.5p
11
H 21
Gustav Hall
Team Pumpen SK
1:38:50.592900
+3:41.22000
85.0p
11
H 21
Tony Persson
SK Bore
1:38:50.592900
+3:41.22000
85.0p
11
H 21
Jonathan Hedbys
Nusnäs IF
1:38:50.592900
+3:41.22000
85.0p
14
H 21
Pontus Nordström
Östervåla IF
1:39:03.594200
+3:54.23300
84.8p
15
H 21
Gustav Nordström
Borås SK
1:39:22.596100
+4:13.25200
84.4p
16
H 21
Michael Boberg
Älvdalens IF SK
1:39:25.596400
+4:16.25500
84.4p
17
H 21
Nils Augustsson
IFK Mora SK
1:39:32.597100
+4:23.26200
84.2p
18
H 21
Rikard Tynell
Grycksbo IF OK
1:40:10.600900
+5:01.30000
83.6p
19
H 21
Adam Steen
Team Ormsalva AC
1:40:15.601400
+5:06.30500
83.5p
20
H 21
Ronny Wedin
Team Pumpen SK
1:40:16.601500
+5:07.30600
83.5p
21
H 21
Erik Johansson
Tranemo IF Skidklubb
1:40:23.602200
+5:14.31300
83.3p
22
H 21
Johan Strid
Ockelbo SK
1:40:26.602500
+5:17.31600
83.3p
23
H 21
Andrei Lamov
IFK Mora SK
1:40:35.603400
+5:26.32500
83.1p
24
H 21
Stefan SUNNERBERG
SK Ringen
1:40:36.603500
+5:27.32600
83.1p
24
H 21
Mikael Sandgren
IFK Mora SK
1:40:36.603500
+5:27.32600
83.1p
24
H 21
Anton Enberg
Falun Borlänge SK
1:40:36.603500
+5:27.32600
83.1p
27
H 21
Wictor Magnusson Broder
Nybro Ski
1:40:37.603600
+5:28.32700
83.1p
28
H 21
Oscar Pettersson
XC STHLM Ski Club
1:40:42.604100
+5:33.33200
83.0p
29
H 50
Ulf Jansson
Östervåla IF
1:40:49.604800
+5:40.33900
82.9p
30
H 21
Linus Nygren
Ulricehamns IF
1:40:54.605300
+5:45.34400
82.8p
30
H 40
Jörgen Fherm
Ulricehamn
1:40:54.605300
+5:45.34400
82.8p
32
H 21
Miika RUOKONEN
Team Wassu
1:41:04.606300
+5:55.35400
82.6p
33
D 21
Britta Johansson Norgren
Lager 157 Ski Team
1:41:09.606800
+6:00.35900
82.5p
33
H 21
Rasmus Blom
SK Bore
1:41:09.606800
+6:00.35900
82.5p
35
H 21
Simon Magnusson
OK Stigen
1:41:26.608500
+6:17.37600
82.2p
36
H 21
Hannes Assarsson
Nässjö SF
1:41:34.609300
+6:25.38400
82.1p
37
H 21
Johan Kanto
Göteborgs SK
1:41:55.611400
+6:46.40500
81.7p
Seedningsgräns för led 0 i Vasaloppet: 1:42:00
38
H 21
Klas Söderqvist
Älvdalens IF SK
1:42:03.612200
+6:54.41300
81.6p
39
H 40
Gustaf Ljungberg
Ulricehamns IF
1:42:19.613800
+7:10.42900
81.3p
40
H 21
Michael Eklöf
Tunafors SK
1:42:20.613900
+7:11.43000
81.3p
41
H 21
Isak Maxstad
XC Sthlm Ski Club
1:42:56.617500
+7:47.46600
80.7p
42
H 40
Viktor Fritzson
Ulricehamns IF
1:42:57.617600
+7:48.46700
80.7p
43
H 21
Henrik Litzell
Hestra IF
1:43:01.618000
+7:52.47100
80.6p
43
H 21
Linus Jinnesjö
Ulricehamns IF
1:43:01.618000
+7:52.47100
80.6p
45
H 21
Pontus Karlsson
Turebergs IF
1:43:07.618600
+7:58.47700
80.5p
46
H 21
Emil Svensson
Umara SC
1:43:21.620000
+8:12.49100
80.3p
47
H 21
Elis Weslien
Nybro Skidklubb
1:43:26.620500
+8:17.49600
80.2p
48
H 21
Stefan Palm
Lager 157 Ski Team
1:43:30.620900
+8:21.50000
80.2p
49
H 50
Magnus Karlsson
Nacka Värmdö SK
1:43:31.621000
+8:22.50100
80.1p
50
H 21
Jonatan Steen
Serneke IF
1:43:38.621700
+8:29.50800
80.0p
51
H 21
Måns Larsson
Ulricehamns IF
1:43:45.622400
+8:36.51500
79.9p
52
H 21
Isak Nilsson
Gnosjö FK
1:43:46.622500
+8:37.51600
79.9p
53
H 21
Adrian Lundberg
SK Bore
1:43:55.623400
+8:46.52500
79.7p
53
H 40
Heikki Isoranta
Karro IF
1:43:55.623400
+8:46.52500
79.7p
55
H 21
Jimmy Axelsson
Karlslunds IF SF
1:43:57.623600
+8:48.52700
79.7p
56
H 21
Jonas Böhlmark
Nacka Värmdö SK
1:43:58.623700
+8:49.52800
79.7p
57
H 21
John Enander
Ulricehamns IF / Ulricehamns IF Skidor
1:44:02.624100
+8:53.53200
79.6p
58
H 21
Nils Svensson
Axa SC
1:44:14.625300
+9:05.54400
79.4p
59
H 40
Carl Troedsson
Stockholms RK
1:44:17.625600
+9:08.54700
79.4p
60
H 21
Johan Englund
OK Stigen
1:44:33.627200
+9:24.56300
79.1p
61
H 21
Jesper Nilsson
Ulricehamns IF
1:44:37.627600
+9:28.56700
79.1p
62
H 40
Ronnie Löf
Högbo GIF
1:45:37.633600
+10:28.62700
78.1p
63
H 21
Martin Johansson
Linköpings SK
1:45:53.635200
+10:44.64300
77.9p
64
H 40
Ragnar Crona
Göteborgs SK
1:45:57.635600
+10:48.64700
77.8p
65
H 21
Emanuel Elmersson
Gnosjö FK
1:45:58.635700
+10:49.64800
77.8p
66
H 21
Claes Steimert
Mälarö SOK
1:46:02.636100
+10:53.65200
77.7p
67
H 21
Patrik LIND
Tunafors SK
1:46:04.636300
+10:55.65400
77.7p
67
H 21
Simon Nilsson
Ödeshögs SK
1:46:04.636300
+10:55.65400
77.7p
69
H 21
Joachim Ronneback
XC STHLM Ski Club
1:46:09.636800
+11:00.65900
77.6p
70
H 50
Patrick Hansson
Karlslunds IF SF
1:46:10.636900
+11:01.66000
77.6p
70
H 50
Mikael Magnusson
Nybro Skidklubb
1:46:10.636900
+11:01.66000
77.6p
72
H 40
Niklas Österberg
Storvreta IK
1:46:12.637100
+11:03.66200
77.6p
73
H 21
Linus Jansson
Hällbybrunns IF
1:46:14.637300
+11:05.66400
77.6p
74
D 21
Ida Dahl
Team Ramudden
1:46:15.637400
+11:06.66500
77.5p
75
H 21
Jacob Söderqvist
Pumpen SK
1:46:16.637500
+11:07.66600
77.5p
76
H 21
Fredrik Nylund
Älvdalens IF SK
1:46:19.637800
+11:10.66900
77.5p
77
H 40
Andreas Nilsson
Göteborgs SK
1:46:31.639000
+11:22.68100
77.3p
78
H 40
Fredrik Rosén
IF Hallby SOK
1:46:34.639300
+11:25.68400
77.3p
79
H 21
Carl Henrik Niper
IKJ Haninge
1:46:50.640900
+11:41.70000
77.0p
80
H 21
Atle Ager
Skeriol IF
1:47:08.642700
+11:59.71800
76.7p
81
H 40
Andreas Berntsson
Göteborgs SK
1:47:23.644200
+12:14.73300
76.5p
82
H 21
Erik Hållström
Naprapat Walle Skidklubb
1:47:29.644800
+12:20.73900
76.4p
82
H 40
Klas Johansson
Älvdalens IF SK
1:47:29.644800
+12:20.73900
76.4p
84
H 21
Jakob Svensson
Härlövs IF
1:47:31.645000
+12:22.74100
76.4p
85
H 21
Andreas Berthagen
Storvreta IK
1:47:32.645100
+12:23.74200
76.4p
86
H 21
Kristian Olofsson
Hestra IF
1:47:36.645500
+12:27.74600
76.3p
87
H 21
Espen Trældal
Idre SK
1:47:38.645700
+12:29.74800
76.3p
88
H 40
David Flinkfelt
IFK Mora SK
1:47:53.647200
+12:44.76300
76.1p
89
H 21
Bruno Dettmann
Orsa SK
1:48:07.648600
+12:58.77700
75.9p
90
H 40
Peter THUNVALL
IKJ Haninge
1:48:22.650100
+13:13.79200
75.6p
91
H 50
Leif Markfjärd
Brovallens IF
1:48:28.650700
+13:19.79800
75.6p
92
H 21
Mandus Andersson
IK Rex
1:48:34.651300
+13:25.80400
75.5p
93
H 21
Mathias Myrén
OK Alehof
1:48:43.652200
+13:34.81300
75.3p
94
H 21
Christoffer Grudd
IFK Mora SK
1:48:45.652400
+13:36.81500
75.3p
95
H 21
Teemu Virtanen
Lahti
1:48:47.652600
+13:38.81700
75.3p
95
H 40
Peter Henningsson
IKJ Haninge
1:48:47.652600
+13:38.81700
75.3p
97
H 21
David Holm
Turebergs IF
1:48:48.652700
+13:39.81800
75.3p
98
D 21
Sofie Elebro
Östersunds SK
1:48:50.652900
+13:41.82000
75.2p
99
H 50
Hans Andersson
Jäderfors SK
1:48:53.653200
+13:44.82300
75.2p
100
H 50
Thomas Skogh
IK Rex
1:48:55.653400
+13:46.82500
75.2p
101
H 21
Martin Alvengren
Storvreta IK
1:49:03.654200
+13:54.83300
75.1p
102
H 21
Erik Hårrskog
Falu IK
1:49:14.655300
+14:05.84400
74.9p
103
D 21
Jenny LARSSON
Team Ramudden
1:49:18.655700
+14:09.84800
74.8p
104
H 40
Mattias Nygren
Ulricehamns IF
1:49:19.655800
+14:10.84900
74.8p
105
H 21
Oscar Askerlund
Hällbybrunns IF
1:49:36.657500
+14:27.86600
74.6p
106
H 21
Viktor Johansson
Axa SC
1:49:51.659000
+14:42.88100
74.4p
107
H 21
Anders Söderlund
Nacka Värmdö SK
1:49:58.659700
+14:49.88800
74.3p
108
H 21
Tobias Nylen
Brovallens IF
1:50:08.660700
+14:59.89800
74.1p
109
H 40
Henrik Danielsson
Sya SK
1:50:09.660800
+15:00.89900
74.1p
109
H 40
Niklas Jonasson
IFK Mora SK
1:50:09.660800
+15:00.89900
74.1p
111
H 50
Adam Blomberg
Göteborgs SK
1:50:10.660900
+15:01.90000
74.1p
112
H 21
Johan Selander
Öregrunds IK
1:50:19.661800
+15:10.90900
74.0p
113
H 21
Axel Björkman
IF Hallby SOK
1:50:38.663700
+15:29.92800
73.7p
114
H 21
Oskar Ekholm
Karlslunds IF SF
1:50:44.664300
+15:35.93400
73.6p
115
H 21
Björn Lystedt
Nacka Värmdö SK
1:50:45.664400
+15:36.93500
73.6p
116
H 50
Göran Sahlin
Falköpings AIK SK
1:51:26.668500
+16:17.97600
73.1p
117
D 21
Ulrika AXELSSON
Sya SK
1:51:30.668900
+16:21.98000
73.0p
118
H 21
Carl Lönnbark
Falu IK
1:51:37.669600
+16:28.98700
72.9p
119
H 40
Anders Hübinette
Sundbybergs IK
1:51:50.670900
+16:41.100000
72.7p
120
H 21
Joakim Frisk
Västerås IF
1:51:56.671500
+16:47.100600
72.7p
121
H 21
Martin Ekberg
Borensbergs IF CK
1:51:59.671800
+16:50.100900
72.6p
121
H 21
Adam Rohr
SK Bore
1:51:59.671800
+16:50.100900
72.6p
121
H 21
Niclas Hägglund
Ålems OK
1:51:59.671800
+16:50.100900
72.6p
Seedningsgräns för led 1 i Vasaloppet: 1:52:00
124
H 50
Mikael Zachrisson
IK Stern
1:52:01.672000
+16:52.101100
72.6p
125
H 40
Per Bergeå af Geijerstam
IK Rex
1:52:08.672700
+16:59.101800
72.5p
126
H 21
Henrik Wallin
AB Karl Hedin IF
1:52:09.672800
+17:00.101900
72.5p
127
H 21
Alexander Sundin
Sundbybergs IK
1:52:17.673600
+17:08.102700
72.4p
128
H 21
Magnus Grill
Axa SC
1:52:22.674100
+17:13.103200
72.3p
129
H 21
Martin Söderström
IK Rex
1:52:23.674200
+17:14.103300
72.3p
129
H 50
Jonas Häger
Ryda SK
1:52:23.674200
+17:14.103300
72.3p
129
H 50
Lennart Holmström
IF Åland
1:52:23.674200
+17:14.103300
72.3p
132
H 50
Torbjörn Gustafsson
Borås GIF
1:52:30.674900
+17:21.104000
72.2p
133
H 50
Anders Svahn
IF Ski Team Skåne
1:52:32.675100
+17:23.104200
72.2p
134
H 21
Johan Kastensson
Eksjö SOK
1:52:41.676000
+17:32.105100
72.1p
135
H 21
Fredrik Björck
IK Rex
1:52:47.676600
+17:38.105700
72.0p
136
H 21
Erik Smedhs
IFK Mora SK
1:53:02.678100
+17:53.107200
71.8p
136
H 40
Thomas Byrberg
IFK Mora SK
1:53:02.678100
+17:53.107200
71.8p
138
H 21
Oscar Nilsson
Filipstads SF
1:53:04.678300
+17:55.107400
71.7p
139
H 21
Bujar Bunjaku
XC STHLM Ski Club
1:53:07.678600
+17:58.107700
71.7p
140
H 40
Ambjörn Lannergård
Lidköpings VSK
1:53:17.679600
+18:08.108700
71.6p
141
H 40
Viktor Mazko
SF Vershina
1:53:31.681000
+18:22.110100
71.4p
142
H 40
Peter Gustafsson
XC STHLM Ski Club
1:53:33.681200
+18:24.110300
71.4p
143
H 40
Magnus Nygren
Väsby SK
1:53:35.681400
+18:26.110500
71.3p
144
H 21
Erik Lundell
IF Hagen SK
1:53:39.681800
+18:30.110900
71.3p
145
H 50
Lennart Romin
Naprapat Walle SK
1:53:46.682500
+18:37.111600
71.2p
146
H 21
Axel Eriksson
Kvarnsvedens GOIF SK
1:53:50.682900
+18:41.112000
71.2p
147
H 21
Christoffer Nordqvist Åberg
Falun Borlänge SK
1:54:09.684800
+19:00.113900
70.9p
148
H 40
Jonas Hägglund
Sya SK
1:54:10.684900
+19:01.114000
70.9p
149
H 21
Niklas Lundmark
Vissefjärda GOIF
1:54:12.685100
+19:03.114200
70.9p
150
H 21
Johannes Josefsson
Täby IS SK
1:54:21.686000
+19:12.115100
70.8p
151
H 21
Fredrik Helander
Turebergs IF
1:54:24.686300
+19:15.115400
70.7p
152
H 21
Karl Ingard
IK Rex
1:54:35.687400
+19:26.116500
70.6p
153
H 40
Axel Strandell
Storvreta IK
1:54:48.688700
+19:39.117800
70.4p
154
H 40
Kim Lönnström
Borgå Akilles
1:54:49.688800
+19:40.117900
70.4p
155
H 21
Viktor Johansson
Halmstads Skidklubb
1:54:50.688900
+19:41.118000
70.4p
156
H 40
Tomas Helldén
IFK Skövde SK
1:55:02.690100
+19:53.119200
70.2p
157
H 40
Larz Andersson
Karlslunds IF SF
1:55:04.690300
+19:55.119400
70.2p
158
H 21
Alexander Elmersson
Gnosjö FK
1:55:16.691500
+20:07.120600
70.1p
159
H 40
Johan Korsvik
Junosuando IK
1:55:17.691600
+20:08.120700
70.0p
160
H 40
Andreas Andersson
Tunafors SK
1:55:29.692800
+20:20.121900
69.9p
161
H 21
David Södergrann
Linköping
1:55:44.694300
+20:35.123400
69.7p
162
H 40
Joakim Olsson
Trosabygdens OK
1:55:47.694600
+20:38.123700
69.7p
163
H 21
Björn Toft
København SK
1:55:49.694800
+20:40.123900
69.6p
164
H 40
Tommy Vikman
Bålsta SK
1:55:51.695000
+20:42.124100
69.6p
165
H 21
Marcus Thomson
IFK Mora SK
1:55:52.695100
+20:43.124200
69.6p
166
H 40
Joakim Hedman
IK Fryken
1:56:02.696100
+20:53.125200
69.5p
167
H 21
Anders Karlsson
Fritsla VIK
1:56:03.696200
+20:54.125300
69.5p
168
H 21
Anders Lönnstedt
Nacka Värmdö SK
1:56:04.696300
+20:55.125400
69.5p
169
H 21
Ken Slättengren
Nybro Ski
1:56:20.697900
+21:11.127000
69.3p
170
H 21
John Lundström
Berber IS
1:56:37.699600
+21:28.128700
69.1p
171
H 21
Tobias Andervang
Fritsla VIK
1:56:51.701000
+21:42.130100
68.9p
171
H 21
Johan Österlund
Hestra IF
1:56:51.701000
+21:42.130100
68.9p
173
H 21
Fabian Spennare
XC STHLM Ski Club
1:57:11.703000
+22:02.132100
68.7p
174
H 21
Marcus Englund
IF Åland
1:57:14.703300
+22:05.132400
68.6p
175
H 21
Daniel Westlund
Naprapat Walle SK
1:57:15.703400
+22:06.132500
68.6p
175
H 50
Anders Bergvall
IK Stern
1:57:15.703400
+22:06.132500
68.6p
177
H 21
Johannes Carlsson Matti
Borås SK
1:57:19.703800
+22:10.132900
68.6p
178
H 21
Alfred Källsmyr
IK Fryken
1:57:22.704100
+22:13.133200
68.5p
179
H 40
Fredrik Lennmark
Mariefreds SOK
1:57:29.704800
+22:20.133900
68.4p
180
D 21
Susanne Hedlund
Bjursås IK
1:57:33.705200
+22:24.134300
68.4p
181
H 21
Carl Johan Herbst
Åf SK
1:57:38.705700
+22:29.134800
68.3p
182
H 40
Magnus Jansson
Brudpiga RK
1:57:43.706200
+22:34.135300
68.3p
183
H 21
Anton Karlsson
Redvägs SK
1:57:48.706700
+22:39.135800
68.2p
184
H 21
Alexander Olander
OK Alehof
1:57:52.707100
+22:43.136200
68.2p
185
H 40
Ulrik Karlsson
Motala AIF SK
1:57:54.707300
+22:45.136400
68.1p
186
H 21
Alex Kamelod
Tunafors SK
1:58:01.708000
+22:52.137100
68.1p
186
H 21
Johan Öhrn
Axa SC
1:58:01.708000
+22:52.137100
68.1p
186
H 40
Martin Männer
Göteborgs SK
1:58:01.708000
+22:52.137100
68.1p
189
H 50
Kari Salo
Rauma sk
1:58:14.709300
+23:05.138400
67.9p
190
H 21
Niklas Vahlstrand
Järfälla SK
1:58:17.709600
+23:08.138700
67.9p
191
H 21
Andreas Bengtsson
Hestra IF
1:58:19.709800
+23:10.138900
67.8p
192
H 21
Mattias Slothus
Axa SC
1:58:23.710200
+23:14.139300
67.8p
193
H 50
Mats Mattes
Edsbyns SK
1:58:33.711200
+23:24.140300
67.7p
194
H 21
David Bergkvist
SK Bore
1:58:35.711400
+23:26.140500
67.7p
195
H 50
Steffen Dettmann
Orsa SK
1:58:37.711600
+23:28.140700
67.6p
196
D 21
Hanna Lodin
Tunafors SK
1:58:38.711700
+23:29.140800
67.6p
197
D 21
Emma Bergström
Kalix SK
1:59:03.714200
+23:54.143300
67.3p
198
H 40
Mathias Häggblom
IFK Skövde SK
1:59:04.714300
+23:55.143400
67.3p
199
H 60
Urban Hallberg
Strängnäs-Malmby OL
1:59:09.714800
+24:00.143900
67.3p
200
H 21
Jesper Frisk
XC STHLM Ski Club
1:59:13.715200
+24:04.144300
67.2p
Logga in för att slippa de här annonserna
200
H 21
Johan Larsson
Berber IS
1:59:13.715200
+24:04.144300
67.2p
202
H 21
Kasper Johansson
Karlslunds IF SF
1:59:15.715400
+24:06.144500
67.2p
203
H 40
Petter Bjerke
IKJ Haninge
1:59:32.717100
+24:23.146200
67.0p
204
H 21
Erik Karlström
Jokkmokks SK
1:59:34.717300
+24:25.146400
67.0p
205
H 21
Joel Kröjs
IK Droppen
1:59:35.717400
+24:26.146500
67.0p
206
H 21
Daniel Loman Olsson
Falun Borlänge SK
1:59:36.717500
+24:27.146600
67.0p
207
H 21
Josef Habbe
Axa SC
1:59:38.717700
+24:29.146800
66.9p
208
D 21
Olivia Hansson
Karlslunds IF SF
1:59:47.718600
+24:38.147700
66.8p
209
H 50
Christer Fyhr
Gävle SK
1:59:50.718900
+24:41.148000
66.8p
210
H 50
Stefan Johansson
IFK Sala
1:59:55.719400
+24:46.148500
66.7p
211
H 21
Glädje Erik Olsson
Sya SK
1:59:58.719700
+24:49.148800
66.7p
212
H 21
Lukas Schollin-Borg
Katrineholms Kanotklubb
2:00:04.720300
+24:55.149400
66.6p
213
H 21
Jonathan Hansson
Burseryds IF
2:00:07.720600
+24:58.149700
66.6p
214
D 21
Sanna Forsman
Öje IF
2:00:10.720900
+25:01.150000
66.6p
215
H 21
Christoffer Johansson
Trollhättans SOK
2:00:11.721000
+25:02.150100
66.6p
216
H 21
Daniel Fredrikson
IK Stern
2:00:20.721900
+25:11.151000
66.5p
217
H 40
Mattias Lodin
Tunafors SK
2:00:21.722000
+25:12.151100
66.4p
218
H 21
Rickard Molin
Naprapat Walle SK
2:00:24.722300
+25:15.151400
66.4p
218
H 21
Peter Blomgren
Nacka Värmdö SK
2:00:24.722300
+25:15.151400
66.4p
220
H 40
Michael Nilsson
Sya SK
2:00:25.722400
+25:16.151500
66.4p
221
H 21
Simon Larsson
IFK Grängesberg SK
2:00:27.722600
+25:18.151700
66.4p
222
H 50
Magnus Haglund
Åkersberga SK
2:00:39.723800
+25:30.152900
66.2p
222
H 50
Johan Käll
Borås GIF
2:00:39.723800
+25:30.152900
66.2p
224
H 40
Julius Hefte
Åkersberga SK
2:00:40.723900
+25:31.153000
66.2p
225
H 21
David Fransson
ASK Växjö
2:00:48.724700
+25:39.153800
66.1p
226
H 60
Gert Lind
Team Esplanad
2:00:54.725300
+25:45.154400
66.1p
226
H 50
Kent Aurbakken
Åmotfors IF
2:00:54.725300
+25:45.154400
66.1p
228
H 21 Motion
Christer Jonsson
Hudik Triathlon
2:01:03.726200
+25:54.155300
66.0p
229
H 21
Hampus Erndin
Nybro Skidklubb
2:01:04.726300
+25:55.155400
66.0p
230
H 21
Robert Bergman
IK Rex
2:01:32.729100
+26:23.158200
65.7p
231
H 21
Mikael Hellsten
Dala XC Ski Team Klubb
2:01:34.729300
+26:25.158400
65.6p
232
H 21
Roberth Fälth
Vasaloppsklubben Hedemora
2:01:37.729600
+26:28.158700
65.6p
233
H 21
Tobias Haglund
Saab FF Järfälla
2:01:41.730000
+26:32.159100
65.6p
234
H 40
Magnus Högfeldt
No Club
2:01:45.730400
+26:36.159500
65.5p
235
H 50
Lars Andervang
Fritsla VIK
2:01:55.731400
+26:46.160500
65.4p
235
H 50
Ola Slättengren
Nybro Ski
2:01:55.731400
+26:46.160500
65.4p
237
H 60
Göran Hillgren
Stockholms RK
2:01:56.731500
+26:47.160600
65.4p
Seedningsgräns för led 2 i Vasaloppet: 2:02:00
238
H 21
Rasmus Svenningsson
Lima IF
2:02:03.732200
+26:54.161300
65.3p
239
H 50
Nicklas Bergström
Täby OK
2:02:06.732500
+26:57.161600
65.3p
240
H 40
Ulf Lekeborn
Storådalens SK
2:02:08.732700
+26:59.161800
65.3p
241
H 40
Stefan Virtanen
Nässjö SF
2:02:13.733200
+27:04.162300
65.2p
242
H 40
Johan Arnland
Västerås Skidklubb
2:02:15.733400
+27:06.162500
65.2p
243
H 21
John Gustavsson
Hestra IF
2:02:30.734900
+27:21.164000
65.0p
244
H 40
Torbjörn Eliasson
Bjursås IK
2:02:48.736700
+27:39.165800
64.8p
245
H 21
Mats Andersson
Finnskoga IF
2:02:55.737400
+27:46.166500
64.8p
246
H 21
Mattias Frändå
Karlslunds IF SF
2:03:08.738700
+27:59.167800
64.6p
247
H 50
Mats Nilsson
Dala-Järna IK
2:03:22.740100
+28:13.169200
64.5p
248
H 21
Fredrik Wessberg
OK Landehof
2:03:23.740200
+28:14.169300
64.5p
249
H 50
Ulf Edsfors
Orsa SK
2:03:31.741000
+28:22.170100
64.4p
250
H 40
Martin Rasbøl Andersen
No Club
2:03:47.742600
+28:38.171700
64.2p
251
H 21
Dan Göransson
Finnskogarnas SK
2:03:52.743100
+28:43.172200
64.2p
252
H 50
Erik Mattson
Boxholm-Ekeby Skidklubb
2:03:53.743200
+28:44.172300
64.1p
253
H 21
Anders Staffansson
Älvdalens IF SK
2:04:02.744100
+28:53.173200
64.0p
254
H 50
Magnus Svensson
Granbergsdals IF
2:04:06.744500
+28:57.173600
64.0p
255
H 50
Jonas Arlmark
IK Stern
2:04:07.744600
+28:58.173700
64.0p
256
H 50
Magnus Julin
Karlslunds IF SF
2:04:10.744900
+29:01.174000
64.0p
257
H 40
Kent Westerberg
Hammerdals IF
2:04:15.745400
+29:06.174500
63.9p
258
H 21
Magnus Linden
Nyköpings OK
2:04:24.746300
+29:15.175400
63.8p
259
H 21
Thomas Brunkert
Hällbybrunns IF
2:04:30.746900
+29:21.176000
63.8p
260
H 21
Oskar Nilsson
Nybro Skidklubb
2:04:33.747200
+29:24.176300
63.7p
261
H 40
Håkan Uvhagen
Axa SC
2:04:37.747600
+29:28.176700
63.7p
262
H 21
Johan Lundh
Vattholma IF
2:04:46.748500
+29:37.177600
63.6p
263
H 21
Erik Boklund
Stora Skedvi IK
2:04:51.749000
+29:42.178100
63.5p
264
D 21
Hanna Höij
Axa SC
2:04:54.749300
+29:45.178400
63.5p
265
H 50
Stefan Larsson
Magra IS
2:05:05.750400
+29:56.179500
63.4p
266
H 50
Roland Fjellström
Karlslunds IF SF
2:05:11.751000
+30:02.180100
63.3p
267
H 40
Lars-Erik Johansson
IFK Hedemora SK
2:05:28.752700
+30:19.181800
63.2p
268
H 21
Anton Bäckman
Karlslunds IF SF
2:05:39.753800
+30:30.182900
63.1p
269
D 21
Erika Karlsson
Nybro Skidklubb
2:05:40.753900
+30:31.183000
63.0p
269
H 40
Martin Othozon
Falu IK
2:05:40.753900
+30:31.183000
63.0p
271
H 40
Magnus Johansson
Attunda OK
2:05:44.754300
+30:35.183400
63.0p
272
H 21
Fredrik Höglund
Falun Borlänge SK
2:06:02.756100
+30:53.185200
62.8p
273
H 21
Linus Laggar
Axa SC
2:06:05.756400
+30:56.185500
62.8p
273
H 50
Johan Eriksson
Kopparbergs IF
2:06:05.756400
+30:56.185500
62.8p
273
H 40
Mikael Larsson
Gävle SK
2:06:05.756400
+30:56.185500
62.8p
276
H 40
Clas Olsson
Äspereds IF
2:06:06.756500
+30:57.185600
62.8p
277
H 40
Fredrik Larsson
Borås SK
2:06:08.756700
+30:59.185800
62.8p
278
H 50
Tommy Finell
Sundbybergs IK
2:06:13.757200
+31:04.186300
62.7p
279
H 40
Daniel Larson
Falu IK / Falu IK Skidklubb
2:06:29.758800
+31:20.187900
62.5p
279
H 40
Björn Haring
XC Sthlm Ski Club
2:06:29.758800
+31:20.187900
62.5p
281
H 21
Andreas Näslund
Västerås Skidklubb
2:06:37.759600
+31:28.188700
62.5p
282
H 21
Jonas Johansson
AB Karl Hedin IF / Jonas Johansson
2:06:42.760100
+31:33.189200
62.4p
282
H 40
Todor Lillevars
IK Stern
2:06:42.760100
+31:33.189200
62.4p
284
H 21
Johan Erlaby
SK Bore
2:06:45.760400
+31:36.189500
62.4p
285
H 21
Erik Thiberg
Hestra IF
2:06:48.760700
+31:39.189800
62.4p
286
H 40
Daniel Eriksson
Roslagsbro IF
2:06:49.760800
+31:40.189900
62.4p
287
H 40
Harald Hasselblad
Axa SC
2:06:52.761100
+31:43.190200
62.3p
288
H 50
Robert Lundgren
Hällbybrunns IF
2:06:57.761600
+31:48.190700
62.3p
289
H 21
Albin Götborg
Filipstads SF
2:07:00.761900
+31:51.191000
62.2p
290
H 21
Ted Hagansbo
Axa SC
2:07:02.762100
+31:53.191200
62.2p
291
H 40
Olof Boman
Skeriol IF
2:07:05.762400
+31:56.191500
62.2p
292
D 40
Angela Johansson
XC STHLM Ski Club
2:07:06.762500
+31:57.191600
62.2p
292
H 50
Leif Nilsson
IFK Mora SK / ifk Mora
2:07:06.762500
+31:57.191600
62.2p
294
H 50
Lars Karlsson
Oxvretens SK
2:07:14.763300
+32:05.192400
62.1p
295
H 60
Mats Hammerin
Domnarvets GOIF
2:07:20.763900
+32:11.193000
62.0p
296
H 21
Jonas Forsner
Hindås SK
2:07:22.764100
+32:13.193200
62.0p
297
H 40
Björn Winell
Storvreta IK
2:07:35.765400
+32:26.194500
61.9p
298
H 21
Anders Santoft
IFK Mora SK
2:07:40.765900
+32:31.195000
61.9p
299
H 21
Axel Arleij
Älvdalens IF SK
2:07:42.766100
+32:33.195200
61.8p
300
H 21
Björn Eriksson
Axa SC
2:07:55.767400
+32:46.196500
61.7p
301
H 21
Simon Jörgensen
Athletic Club Salt Lake
2:08:02.768100
+32:53.197200
61.6p
302
H 40
Mathias Landin
Granbergsdals IF
2:08:28.770700
+33:19.199800
61.4p
303
H 21
Simon Bjurén
Sågmyra SK
2:08:34.771300
+33:25.200400
61.3p
304
H 21
Marcus Ekermo
Stockholms RK
2:08:36.771500
+33:27.200600
61.3p
304
H 40
Tobias Arnekvist
Ödeshögs SK
2:08:36.771500
+33:27.200600
61.3p
306
H 50
Håkan Karlsson
Granbergsdals IF
2:08:38.771700
+33:29.200800
61.3p
307
H 50
Magnus Dahlin
Turebergs IF
2:08:48.772700
+33:39.201800
61.2p
308
H 50
Olle Olsson
SK Bore
2:08:56.773500
+33:47.202600
61.1p
309
H 21
Isak Hellberg
Bjursås IK
2:09:00.773900
+33:51.203000
61.1p
310
H 50
Hans Sundberg
IKJ Haninge
2:09:14.775300
+34:05.204400
60.9p
311
H 40
Marcus Stalberg
Axa SC
2:09:20.775900
+34:11.205000
60.9p
312
D 21
Erika Stolpe
Filipstads SF
2:09:21.776000
+34:12.205100
60.9p
312
H 50
Mikael Corbé
Borås GIF
2:09:21.776000
+34:12.205100
60.9p
314
H 21
Patrik Lindqvist
STOCKHOLM
2:09:22.776100
+34:13.205200
60.9p
315
H 40
Daniel Sköldberg
Tunafors SK
2:09:24.776300
+34:15.205400
60.9p
316
H 21
Ludwig Åkestrand
Burseryds IF
2:09:25.776400
+34:16.205500
60.8p
317
H 40
Lauri Mäkinen
MÄNTSÄLÄ
2:09:27.776600
+34:18.205700
60.8p
318
H 21
Tobias Gustafsson
Hössna IF
2:09:37.777600
+34:28.206700
60.7p
319
H 21
Clas Andersson
Älvdalens IF SK
2:09:56.779500
+34:47.208600
60.6p
320
H 60
Mikael Slotte
Envikens IF
2:10:05.780400
+34:56.209500
60.5p
321
H 40
Daniel Fredhe
Karlslunds IF SF
2:10:15.781400
+35:06.210500
60.4p
322
H 40
Johan Oliv
Sundbybergs IK
2:10:25.782400
+35:16.211500
60.3p
323
D 21
Lisa Hallberg
Axa SC
2:10:39.783800
+35:30.212900
60.2p
324
H 21
Linus Hulander
Lidköpings VSK
2:10:57.785600
+35:48.214700
60.0p
325
H 50
Mattias Strömberg
Hammarby IF SF
2:11:29.788800
+36:20.217900
59.7p
326
H 40
Magnus Skärhem
Domnarvets GOIF
2:11:30.788900
+36:21.218000
59.7p
327
H 50
Peter Lingmerth
Axa SC / Ccc1000
2:11:34.789300
+36:25.218400
59.7p
328
H 21
Niklas Israelsson
Lerums SOK
2:11:44.790300
+36:35.219400
59.6p
329
H 21
Stefan Liljestedt
Nynäshamns IF SK
2:11:55.791400
+36:46.220500
59.5p
330
H 21 Motion
Anton Rylander
Göteborg
2:11:58.791700
+36:49.220800
59.4p
Seedningsgräns för led 3 i Vasaloppet: 2:12:00
331
H 50
Björn Jonsson
Orsa SK
2:12:20.793900
+37:11.223000
59.2p
332
H 40
Niclas Ward
Mälarö SOK
2:12:22.794100
+37:13.223200
59.2p
333
H 40
Mikael Åström
SK Bore
2:12:39.795800
+37:30.224900
59.1p
334
H 50
Mikael Videfors
Turebergs IF
2:12:41.796000
+37:32.225100
59.1p
335
H 50
Lars-Åke Åberg
IFK Hedemora SK
2:13:12.799100
+38:03.228200
58.8p
336
H 21
Jimmy Skogström
IFK Mora SK
2:13:18.799700
+38:09.228800
58.7p
336
H 60
Kent Tigerberg
Lidköpings VSK
2:13:18.799700
+38:09.228800
58.7p
338
D 40
Jenni Ehn Gårdhage
Pumpen SK
2:13:19.799800
+38:10.228900
58.7p
339
H 21
Per Stigson
Öje IF
2:13:22.800100
+38:13.229200
58.7p
340
H 21
Daniel Hillgren
Stockholms RK
2:13:34.801300
+38:25.230400
58.6p
341
H 50
Jörgen Eriksson
Tranemo IF
2:13:42.802100
+38:33.231200
58.5p
342
H 50
Stefan Palmgren
Strängnäs SK
2:13:57.803600
+38:48.232700
58.4p
343
H 21
Nicklas Gustafsson
Axa SC
2:14:00.803900
+38:51.233000
58.4p
344
H 21
Jonas Carlsson
Sundbybergs IK
2:14:02.804100
+38:53.233200
58.3p
345
H 21
Fredrik Malmfors
Skogspojkarnas OK
2:14:07.804600
+38:58.233700
58.3p
345
H 21 Motion
Erik Jonsson
Strängnäs-Malmby OL
2:14:07.804600
+38:58.233700
58.3p
347
D 21
Emma Musslinder
Falköpings AIK SK
2:14:11.805000
+39:02.234100
58.3p
348
H 40
Henrik Andersson
Nybro Skidklubb
2:14:16.805500
+39:07.234600
58.2p
349
H 21
Måns Jansson
Filipstads SF
2:14:28.806700
+39:19.235800
58.1p
350
H 21 Motion
Andreas Eriksson
Karlstad
2:14:40.807900
+39:31.237000
58.0p
351
H 21 Motion
Björn Brandberg
Avonova Active Idrottsförening
2:15:07.810600
+39:58.239700
57.8p
352
H 50
Stefan Rodheim
Axa SC
2:15:12.811100
+40:03.240200
57.7p
353
H 40
Nicklas Lindqvist
Landsbro IF SK
2:15:24.812300
+40:15.241400
57.6p
354
D 21
Malin Hedlund
Grava SK
2:15:25.812400
+40:16.241500
57.6p
355
H 21 Motion
Pontus Halldin
Berber IS
2:15:35.813400
+40:26.242500
57.5p
356
H 40
David Lefdén
Sya SK
2:15:44.814300
+40:35.243400
57.5p
357
H 50
Lars Gunnarsson
Malungs IF
2:15:45.814400
+40:36.243500
57.5p
358
H 40
André Lembke
Axa SC
2:15:46.814500
+40:37.243600
57.5p
359
H 40
Per Åkerlund
Tunafors SK
2:15:48.814700
+40:39.243800
57.4p
360
H 50
Hans Westgrenwerner
IK Stern
2:15:49.814800
+40:40.243900
57.4p
361
H 40
Fredrik Borgström
Avesta OK
2:15:51.815000
+40:42.244100
57.4p
362
H 21 Motion
Erik Danielsson
Sunnansjö IK
2:15:53.815200
+40:44.244300
57.4p
363
H 21 Motion
Niklas Pettersson
Söderbärke GOIF
2:16:12.817100
+41:03.246200
57.2p
364
H 50
Krister Sandström
Karlslunds IF SF
2:16:15.817400
+41:06.246500
57.2p
365
H 60
Björn Robert Lindberg
Öregrunds IK
2:16:35.819400
+41:26.248500
57.0p
366
H 40
Michael Jansson
Roslagsbro IF
2:16:53.821200
+41:44.250300
56.9p
367
H 21
Tomas Lundin
Ufk
2:16:56.821500
+41:47.250600
56.9p
368
D 40
Karin Arvelius
Västerås Skidklubb
2:16:57.821600
+41:48.250700
56.9p
369
H 50
Henrik Jalkenäs
Falun Borlänge SK
2:17:10.822900
+42:01.252000
56.8p
370
H 40
Patrik Grönman
Axa SC
2:17:28.824700
+42:19.253800
56.6p
371
H 21 Motion
Joakim Wicksell
Östervåla IF
2:17:39.825800
+42:30.254900
56.5p
372
D 21
Anna Mattsson
Axa SC
2:17:46.826500
+42:37.255600
56.5p
373
H 60
Tord Brunswick
Sundbybergs IK
2:17:50.826900
+42:41.256000
56.4p
374
H 60
Ulf Uddbäck
Gävle SK
2:18:00.827900
+42:51.257000
56.3p
375
H 21
Jacob Malmfors
Söderköping
2:18:03.828200
+42:54.257300
56.3p
376
H 40
Marcus Tuori
Orsa SK
2:18:04.828300
+42:55.257400
56.3p
377
H 21 Motion
Greger Olsson
Axa SC
2:18:07.828600
+42:58.257700
56.3p
378
H 21
Marcus Johansson
IFK Mora SK
2:18:10.828900
+43:01.258000
56.3p
379
H 40
Morgan Pätsi
Örebro
2:18:13.829200
+43:04.258300
56.2p
380
H 50
Reine Eklund
Västerås Skidklubb
2:18:15.829400
+43:06.258500
56.2p
381
H 40
Tomas Åkerstedt
Lidingö
2:18:17.829600
+43:08.258700
56.2p
382
H 40
Henrik Sjöström
Storådalens SK
2:18:48.832700
+43:39.261800
56.0p
383
D 21
Lina Fransson
XC STHLM Ski Club
2:19:00.833900
+43:51.263000
55.9p
384
H 21
Peter Hansson
Team Ramudden
2:19:07.834600
+43:58.263700
55.8p
385
H 21
Emil Lundgren
Fmv-Sport
2:19:17.835600
+44:08.264700
55.7p
386
H 21 Motion
Magnus Sohlberg
AB Karl Hedin IF
2:19:24.836300
+44:15.265400
55.7p
387
H 40
Bo-johan Höglund
PORVOO
2:19:27.836600
+44:18.265700
55.7p
387
H 60
Anders Björkman
IK Jarl Rättvik
2:19:27.836600
+44:18.265700
55.7p
389
H 21
Adam Nyman
Axa SC
2:19:49.838800
+44:40.267900
55.5p
390
H 50
Roger Olsson
DANDERYD
2:20:02.840100
+44:53.269200
55.4p
391
H 50
Peter Åhlén
Norbergs Ck
2:20:03.840200
+44:54.269300
55.4p
392
H 50
Pontus Rosberg
Ufk
2:20:17.841600
+45:08.270700
55.3p
393
H 50
Thomas Johansson
Ställbergs IK
2:20:25.842400
+45:16.271500
55.2p
394
H 40
Daniel Ehn
Team Pumpen SK
2:20:54.845300
+45:45.274400
55.0p
395
H 50
Anders Jensen
Team Gnestahälsa IF
2:21:08.846700
+45:59.275800
54.9p
396
H 50
Urban Johansson
Väsby SK
2:21:27.848600
+46:18.277700
54.7p
397
H 40
Peter Lundquist
IK Jarl Rättvik
2:21:36.849500
+46:27.278600
54.7p
398
H 40
Johan Norrlin
ASK Växjö
2:21:40.849900
+46:31.279000
54.6p
398
H 50
Ola Persson
Stensätra SK
2:21:40.849900
+46:31.279000
54.6p
400
H 21
Viktor Rikner
Karlslunds IF SF
2:21:41.850000
+46:32.279100
54.6p
401
H 21
Glenn Källström
Roslagsbro IF
2:21:44.850300
+46:35.279400
54.6p
Logga in för att slippa de här annonserna
402
H 21
Filip Johansson
OK Stigen
2:21:45.850400
+46:36.279500
54.6p
403
H 50
Johan Knutsgård
Hägglunds Ski Team SK
2:21:48.850700
+46:39.279800
54.6p
404
H 40
Mikael Jonsson
Nacka Värmdö SK
2:21:50.850900
+46:41.280000
54.5p
405
D 21
Karin Sjödin
Mälarö SOK
2:21:51.851000
+46:42.280100
54.5p
Seedningsgräns för led 4 i Vasaloppet: 2:22:00
406
H 21 Motion
Petter Hjärtström
Finnskoga IF
2:22:02.852100
+46:53.281200
54.5p
407
H 21
Robbin Slättengren
Nybro Ski
2:22:03.852200
+46:54.281300
54.5p
408
H 40
Magnus Eliasson
Domnarvets GOIF
2:22:05.852400
+46:56.281500
54.4p
409
H 40
Magnus Andersson
Karlslunds IF SF
2:22:06.852500
+46:57.281600
54.4p
410
D 40
Katja Larsson
Borås SK
2:22:11.853000
+47:02.282100
54.4p
411
H 21 Motion
Tobias Fredriksson
IK Nocoutse
2:22:14.853300
+47:05.282400
54.4p
412
H 21
Casper Hedar
Hällbybrunns IF
2:22:17.853600
+47:08.282700
54.3p
413
H 60
Freddy Tengberg
Göteborgs SK
2:22:26.854500
+47:17.283600
54.3p
414
H 21
Karl Bywall
Sweco IF
2:22:27.854600
+47:18.283700
54.3p
415
H 60
Erik Rollborn
Västerviks OK
2:23:02.858100
+47:53.287200
54.0p
416
H 60
Christian Hadenius
Sundbybergs IK
2:23:08.858700
+47:59.287800
54.0p
417
H 50
Magnus Gildevall
IK Stern
2:23:11.859000
+48:02.288100
53.9p
418
H 21
Johan Engström
Tunafors SK
2:23:22.860100
+48:13.289200
53.9p
418
H 21 Motion
Erik Lassbo
Älvdalens IF SK
2:23:22.860100
+48:13.289200
53.9p
420
H 21 Motion
Martin Belak
Sollentuna
2:23:28.860700
+48:19.289800
53.8p
420
H 40
Mattias Wikström
Karlslunds IF SF
2:23:28.860700
+48:19.289800
53.8p
422
H 21
Christian Lyckell
Peab IF
2:23:29.860800
+48:20.289900
53.8p
423
H 40
Richard Sylwander
Bålsta SK
2:23:45.862400
+48:36.291500
53.7p
424
H 50
Hasse Annerbo
Falun Borlänge SK
2:23:52.863100
+48:43.292200
53.6p
425
D 40
Inga-Lill Persson
Foreign Citizen / Lunderseter IL
2:23:57.863600
+48:48.292700
53.6p
426
H 21 Motion
Anders Sandström
Karlslunds IF SF
2:24:04.864300
+48:55.293400
53.6p
427
D 40
Marlene Grönqvist-lönnström
Borgå Akilles
2:24:06.864500
+48:57.293600
53.5p
428
H 21 Motion
Christian Lundh
Vattholma IF
2:24:15.865400
+49:06.294500
53.5p
429
H 21 Motion
Anders Hörnström
Säters IF SK
2:24:24.866300
+49:15.295400
53.4p
430
H 21
Elias Lundberg
Långshyttans AIK SK
2:24:26.866500
+49:17.295600
53.4p
431
H 60
Björn Jansson
Grödinge
2:24:28.866700
+49:19.295800
53.4p
431
H 21 Motion
Tommy Elomaa
Åf SK
2:24:28.866700
+49:19.295800
53.4p
433
H 21 Motion
Lasse Pettersson
Storviks IF
2:24:32.867100
+49:23.296200
53.3p
434
H 21 Motion
Magnus Pålsson
Axa SC
2:24:43.868200
+49:34.297300
53.3p
435
H 40
Magnus Mellteg
Nybro Skidklubb
2:24:46.868500
+49:37.297600
53.2p
436
H 40
Roine Schölin
Vindrarps SK
2:24:50.868900
+49:41.298000
53.2p
437
H 21 Motion
Jon Lundholm
Säters IF SK
2:25:03.870200
+49:54.299300
53.1p
438
H 21
Martin Vallentin
BURSERYD
2:25:23.872200
+50:14.301300
53.0p
439
H 21
Alexander Johansson
Burseryds IF
2:25:24.872300
+50:15.301400
53.0p
440
H 50
Stefan Ramström
Axa SC
2:25:25.872400
+50:16.301500
53.0p
441
H 60
Stig Orre
IF Åland
2:25:39.873800
+50:30.302900
52.9p
442
H 21 Motion
Björn Friberg
Selja-Långlets IK
2:25:45.874400
+50:36.303500
52.8p
443
H 21 Motion
Fredrik Sundström
Örebro
2:25:46.874500
+50:37.303600
52.8p
444
H 40
Tobias Duse
Stockholms RK
2:26:57.881600
+51:48.310700
52.3p
445
H 21 Motion
Mats Linder
Domnarvets GOIF
2:27:00.881900
+51:51.311000
52.3p
446
D 40
Kristin Nilsson
Bromma Vällingby SOK
2:27:09.882800
+52:00.311900
52.2p
447
H 40
Lars Sander
Umara SC
2:27:15.883400
+52:06.312500
52.2p
448
H 60
Lennart Klingberg
IFK Mora SK
2:27:20.883900
+52:11.313000
52.2p
449
H 50
Torbjörn Norlund
Karlslunds IF SF
2:27:23.884200
+52:14.313300
52.1p
450
D 21 Motion
Ulrika Liljeberg
AnnaEmil Sportklubb
2:27:24.884300
+52:15.313400
52.1p
451
H 50
Håkan Jarskog
Orsa SK
2:27:26.884500
+52:17.313600
52.1p
452
H 50
Patrik Nilsson
Bromma Vällingby SOK
2:27:55.887400
+52:46.316500
51.9p
453
H 40
Pierre Björkli
Borås SK
2:28:00.887900
+52:51.317000
51.9p
454
H 21 Motion
Robin Axéll
Göteborg
2:28:04.888300
+52:55.317400
51.9p
455
H 21 Motion
Stefan Ehnvall
Axa SC
2:28:06.888500
+52:57.317600
51.8p
456
H 21 Motion
Tobias Larsson
Magra IS
2:28:37.891600
+53:28.320700
51.6p
457
H 40
Martin Andersson
IK Rex
2:28:47.892600
+53:38.321700
51.6p
458
H 50
Kent Nilsson
Hallstahammars SK SOFK
2:28:51.893000
+53:42.322100
51.5p
459
H 21
Erik Abrahamsson
Axa SC
2:29:03.894200
+53:54.323300
51.5p
460
H 50
Tapio Koppelo
Apladalens Lk
2:29:16.895500
+54:07.324600
51.4p
461
H 21 Motion
Niclas Sundberg
Team Bauhaus
2:29:27.896600
+54:18.325700
51.3p
462
H 21
Olov Sacrédeus
Axa SC
2:29:31.897000
+54:22.326100
51.3p
463
H 50
Christer Olsson
Idefjordens SK
2:29:32.897100
+54:23.326200
51.3p
464
H 21 Motion
Mikael Buddgård
Axa SC
2:29:45.898400
+54:36.327500
51.2p
465
H 40
Jonas Georgsson
Karlslunds IF SF
2:29:49.898800
+54:40.327900
51.1p
466
D 21
Johanna Gustafsson
Högsäters GF
2:29:52.899100
+54:43.328200
51.1p
467
H 21
Martin Bergqvist
IK Stern
2:29:57.899600
+54:48.328700
51.1p
468
H 40
Peter Folkesson
Årsunda IF
2:30:12.901100
+55:03.330200
51.0p
469
H 21
Christofer Johansson
Axa SC
2:30:18.901700
+55:09.330800
51.0p
470
H 50
Tomas Svedberg
Orsa SK
2:30:21.902000
+55:12.331100
50.9p
471
D 40
Eleonor Öström
IK Stern
2:30:25.902400
+55:16.331500
50.9p
472
H 40
Per-Lennart Olsson
Lima IF
2:30:37.903600
+55:28.332700
50.8p
473
H 60
Anders Sundström
Nacka Värmdö SK
2:30:41.904000
+55:32.333100
50.8p
474
H 21 Motion
Fredrik Nilsson
IK Stern
2:30:42.904100
+55:33.333200
50.8p
475
H 50
Jonas Nordlund
Falun Borlänge SK
2:30:56.905500
+55:47.334600
50.7p
476
H 21
Ulf Runum
Gnosjö FK
2:30:58.905700
+55:49.334800
50.7p
477
H 21
Tommy Danielsson
Jomala
2:31:00.905900
+55:51.335000
50.7p
478
H 21 Motion
Hugo Brink
Hudiksvalls IF
2:31:04.906300
+55:55.335400
50.7p
479
H 21 Motion
Alexander Lantz
Uppsala
2:31:09.906800
+56:00.335900
50.6p
480
D 21 Motion
Anna Hellström
Sollentuna
2:31:20.907900
+56:11.337000
50.5p
Seedningsgräns för led 5 i Vasaloppet: 2:32:00
481
H 21 Motion
David Hinzdahl
Falun
2:32:12.913100
+57:03.342200
50.2p
482
H 50
Kent Ola Björklund
SK Bore
2:32:23.914200
+57:14.343300
50.1p
483
D 21
Ulrika Lindberg Lindgren
IK Stern
2:32:48.916700
+57:39.345800
50.0p
483
H 21
Johannes Bengtsson
Axa SC
2:32:48.916700
+57:39.345800
50.0p
485
H 60
Arne Petersson
Edsbyns SK
2:32:50.916900
+57:41.346000
50.0p
486
H 40
Fredrik Asplund
IFK Mariefred
2:33:01.918000
+57:52.347100
49.9p
487
H 60
Jan Lindgrén
IF Åland
2:33:08.918700
+57:59.347800
49.9p
488
H 21
Johan Rosenqvist
Storvreta IK
2:33:09.918800
+58:00.347900
49.8p
489
D 40
Daniela Profir
Sundbybergs IK
2:33:15.919400
+58:06.348500
49.8p
490
H 50
Jonny Lundberg
OK Kolmården
2:33:18.919700
+58:09.348800
49.8p
491
H 40
Jörgen Hartikainen
Jumkils IF
2:33:28.920700
+58:19.349800
49.7p
492
H 50
Jan Rönnblad
Ericsson IK
2:33:29.920800
+58:20.349900
49.7p
493
H 50
Erik Malmfors
Skogspojkarnas OK
2:33:30.920900
+58:21.350000
49.7p
494
H 50
Stefan Hemstad
Tunafors SK
2:33:39.921800
+58:30.350900
49.7p
494
H 21 Motion
Arvid Mohlin
Vreta Skid o MK
2:33:39.921800
+58:30.350900
49.7p
494
H 21 Motion
Ali Cederhorn
Falun Borlänge SK
2:33:39.921800
+58:30.350900
49.7p
497
D 21
Anna Beus
Sundbybergs IK
2:34:28.926700
+59:19.355800
49.4p
498
D 40
Ulrika Thalin
IK Fryken
2:35:06.930500
+59:57.359600
49.1p
499
H 21 Motion
Henrik Arvidsson
Axa SC
2:35:11.931000
+1:00:02.360100
49.1p
500
H 21
John Sacrédeus
IF Ski Team Skåne
2:35:23.932200
+1:00:14.361300
49.0p
Visar resultat 1 till 500 av 775[
1
2
]