Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Craft Ski Marathon
2020-01-05
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Sågmyra SK
Plats: Grönklitt Skidstadion
Längdskidor
Klassisk stil
Masstart
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
D 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Britta Johansson Norgren
Lager 157 Ski Team
1:41:09.606800
82.5p
2
Ida Dahl
Team Ramudden
1:46:15.637400
77.5p
3
Sofie Elebro
Östersunds SK
1:48:50.652900
75.2p
D 40
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Angela Johansson
XC STHLM Ski Club
2:07:06.762500
62.2p
2
Jenni Ehn Gårdhage
Pumpen SK
2:13:19.799800
58.7p
3
Karin Arvelius
Västerås Skidklubb
2:16:57.821600
56.9p
H 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Bob Impola
SK Bore / Team Serneke
1:35:09.570800
89.3p
2
Øyvind Moen Fjeld
Lager 157
1:35:10.570900
89.3p
3
Ludwig Tärning
SK Bore
1:35:15.571400
89.2p
H 40
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jörgen Fherm
Ulricehamn
1:40:54.605300
82.8p
2
Gustaf Ljungberg
Ulricehamns IF
1:42:19.613800
81.3p
3
Viktor Fritzson
Ulricehamns IF
1:42:57.617600
80.7p
H 50
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Ulf Jansson
Östervåla IF
1:40:49.604800
82.9p
2
Magnus Karlsson
Nacka Värmdö SK
1:43:31.621000
80.1p
3
Patrick Hansson
Karlslunds IF SF
1:46:10.636900
77.6p
H 60
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Urban Hallberg
Strängnäs-Malmby OL
1:59:09.714800
67.3p
2
Gert Lind
Team Esplanad
2:00:54.725300
66.1p
3
Göran Hillgren
Stockholms RK
2:01:56.731500
65.4p
D 21 Motion
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Ulrika Liljeberg
AnnaEmil Sportklubb
2:27:24.884300
52.1p
2
Anna Hellström
Sollentuna
2:31:20.907900
50.5p
3
Kristina Borgström
Stockholm
2:56:23.1058200
42.4p
H 21 Motion
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Christer Jonsson
Hudik Triathlon
2:01:03.726200
66.0p
2
Anton Rylander
Göteborg
2:11:58.791700
59.4p
3
Erik Jonsson
Strängnäs-Malmby OL
2:14:07.804600
58.3p
D 21 Motion
21km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Lova Broström
Sya SK
58:48.352700
69.7p
2
Kristina Lycke
Malungs IF
1:05:38.393700
62.4p
3
Linnea Friberg
Blackstad IF
1:08:10.408900
60.1p
H 21 Motion
21km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Fredrik Lundell
Norrbärke SK
59:23.356200
69.0p
2
Peter Jigler
Åsarna IK
1:01:23.368200
66.7p
3
Jonathan Bergman
Fagersta Södra IK
1:04:40.387900
63.3p
D 21 Motion
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Mikaela Martinsson
Lillhärdals IF
56:15.337400
45.6p
2
Emilia Lennmark
Mariefreds SOK
58:06.348500
44.2p
3
Nathalie Kågemalm
Team snigel
1:03:53.383200
40.2p
H 21 Motion
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Gustav Jäderblom
Fjärdhundra SK
35:23.212200
72.5p
2
Markus Jäderblom
Fjärdhundra SK
35:25.212400
72.4p
3
Lukas Ullberg
Näsvikens IK
49:46.298500
51.5p
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Öppen tävling
Det här är en
öppen tävling
på Skidresultat.se, det betyder att alla inloggade användare kan ändra/lägga till uppgifter och resultat.
Du kan
ansöka om att bli tävlingsadministratör för den här tävlingen här!
läs mer...
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Craft Ski Marathon 2023
Craft Ski Marathon 2022
Craft Ski Marathon 2021
Craft Ski Marathon 2020
Craft Ski Marathon 2019
Tävlingar i närheten
Orsa Grönklitt Skimarathon 2020
Svegsskidan 2020
Volkswagen cup Distans 2020
Scandic Cup/NJC Falun 5/10km K 2020
Moraloppet 2020
Morapinglan jaktstart 2020
Morapinglan 2020
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan