Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Björnjakten
2019-12-14
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 12
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Hanna Strand
Sävedalens AIK
8:32.51190
2
Moa Kristiansson
Dala-järna IK
8:56.53520
+23.2230
3
Ella Nordanbro
Falu IK Skidklubb
9:17.55680
+44.4390
4
Malva Nisén
Svegs IK
9:21.56040
+48.4750
5
Kerstin Lövgren
Falu IK Skidklubb
9:29.56870
+56.5580
6
Emma Larsson
IFK Mora SK
9:40.57950
+1:07.6660
7
Linnéa Rytter
Älvdalens IF SK
9:54.59350
+1:21.8060
8
Alice Jonasson
Valbo Aif
9:57.59670
+1:24.8380
9
Lisa Lundberg
Falu IK Skidklubb
10:02.60120
+1:29.8830
10
Eira Olsson
Åmåls OK
10:04.60350
+1:31.9060
11
Hennie Löfgren
Stora Tuna IK SK
10:05.60440
+1:32.9150
12
Agnes Karlsson
IFK Mora SK
10:08.60720
+1:35.9430
13
Dinah Handeland
IFK Hedemora SK
10:08.60730
+1:35.9440
14
Alicia Hedin
Norrbärke SK
10:14.61360
+1:41.10070
15
Wilma Grubb
Älvdalens IF SK
10:29.62850
+1:56.11560
16
Ebba Fryxell
Garphyttans IF
10:31.63030
+1:58.11740
17
Amelie Rostedt
IFK Mora SK
10:49.64830
+2:16.13540
18
Elin Bergman
IFK Mora SK
10:50.64920
+2:17.13630
19
Tilde Larsson
Orsa SK
10:54.65340
+2:21.14050
20
Astrid Hagström
Sälens IF
11:00.65980
+2:27.14690
21
Emma Norling
Domnarvets Goif
11:01.66090
+2:29.14800
22
Alva Westerling
Älvdalens IF SK
11:03.66210
+2:30.14920
23
Alva Ekström
IFK Hedemora SK
11:05.66460
+2:32.15170
24
Ella Zetterström
Svegs IK
11:06.66500
+2:33.15210
25
Signe Forslund
Domnarvets Goif
11:07.66690
+2:35.15400
26
Liv Kallur
Falu IK Skidklubb
11:13.67250
+2:40.15960
27
Julia Helmersson-kareld
Kvarnsvedens Goif SK
11:29.68800
+2:56.17510
28
Ella Limberg
Lima IF
11:30.68900
+2:57.17610
29
Agnes Andersson
IFK Hedemora SK
11:43.70270
+3:10.18980
30
Esther Hellman
SK Leksand
11:48.70750
+3:15.19460
31
Elsa Norgren
Domnarvets Goif
11:52.71150
+3:19.19860
32
Vilma Hagelberg Nordahl
Falu IK Skidklubb
12:30.74980
+3:57.23690
33
Tilde Bohman
Sälens IF
12:36.75570
+4:03.24280
34
Svea Nordqvist
Malungs IF
12:49.76800
+4:16.25510
35
Joline Frykstedt
Lima IF
13:08.78760
+4:35.27470
36
Ellen Eriksson
Lima IF
13:12.79180
+4:39.27890
37
Hanna Norman
Falu IK Skidklubb
13:13.79200
+4:40.27910
38
Nathalie Svahn
IFK Mora SK
13:36.81550
+5:03.30260
39
Natalie Norén
Malungs IF
13:43.82280
+5:10.30990
40
Linn Wickman
Norbergs SK
14:07.84630
+5:34.33340
41
Hedvig El-hayek
Ärla IF
15:24.92390
+6:52.41100
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)