Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Långsloppspremiären i Grönklitt
2019-11-16
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
39km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Oscar Kardin
Team Ragde Eiendom
1:36:48.580700
88.9p
2
H 21
Max Novak
Team Ramudden
1:36:58.581700
+10.900
88.7p
3
H 21
Øyvind Moen Fjeld
Lager 157
1:36:59.581800
+11.1000
88.7p
4
H 21
Andreas Holmberg
Lager 157
1:38:20.589900
+1:32.9100
87.5p
5
H 21
Emil Persson
Lager 157
1:39:48.598700
+3:00.17900
86.3p
6
H 21
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
1:39:51.599000
+3:03.18200
86.2p
7
H 21
Nils Persson
Team Engcom
1:41:27.608600
+4:39.27800
84.9p
8
H 21
Jimmie Johnsson
Team Serneke
1:41:28.608700
+4:40.27900
84.9p
9
H 21
Adam Steen
Team Ormsalva
1:41:29.608800
+4:41.28000
84.9p
10
H 21
Bob Impola
Team Serneke
1:43:29.620800
+6:41.40000
83.3p
10
H 21
Bill Impola
No Club
1:43:29.620800
+6:41.40000
83.3p
12
H 21
Gabriel Höjling
IFK Mora SK
1:43:48.622700
+7:00.41900
83.0p
13
H 21
Johan Persson
Team Ramudden
1:43:53.623200
+7:05.42400
83.0p
14
H 21
Daniel Södersten
Orsa SK
1:46:09.636800
+9:21.56000
81.3p
15
H 21
Pontus Nordström
Team Serneke
1:46:12.637100
+9:24.56300
81.2p
16
H 21
Nils Augustsson
IFK Mora SK
1:46:59.641800
+10:11.61000
80.6p
17
H 21
Jonathan Hedbys
Nusnäs IF
1:47:13.643200
+10:25.62400
80.5p
18
H 21
Mikael Sandgren
IFK Mora SK
1:47:35.645400
+10:47.64600
80.2p
19
H 21
Michael Boberg
Älvdalens IF SK
1:48:00.647900
+11:12.67100
79.9p
20
D 21
Britta Johansson Norgren
Lager 157
1:49:17.655600
+12:29.74800
79.0p
21
H 21
Linus Rapp
IFK Mora SK
1:49:30.656900
+12:42.76100
78.8p
22
H 21
Ronny Wedin
Pumpen SK
1:49:31.657000
+12:43.76200
78.8p
23
H 21
Ulf Jansson
Östervåla IF
1:49:32.657100
+12:44.76300
78.8p
24
H 21
Stefan Palm
Lager 157
1:51:18.667700
+14:30.86900
77.6p
24
D 21
Lina Korsgren
Team Ramudden
1:51:18.667700
+14:30.86900
77.6p
26
D 21
Laila Kveli
Team Engcom
1:54:15.685400
+17:27.104600
75.6p
27
H 21
Patrik Lind
Tunafors SK
1:55:05.690400
+18:17.109600
75.1p
28
H 21
Andreas Blohm
Filipstads SF
1:55:33.693200
+18:45.112400
74.8p
29
H 21
Tobias Hartig
Germany
1:55:45.694400
+18:57.113600
74.7p
30
H 21
Andreas Berntsson
Göteborgs SK
1:56:25.698400
+19:37.117600
74.3p
31
H 21
Jakob Svensson
Härlövs IF
1:57:48.706700
+21:00.125900
73.4p
32
H 21
Emil Folkesson
Nybro Ski
2:00:54.725300
+24:06.144500
71.6p
33
H 21
Christoffer Grudd
IFK Mora SK
2:00:59.725800
+24:11.145000
71.5p
34
H 21
Michael Eklöf
Tunafors SK
2:01:34.729300
+24:46.148500
71.2p
35
H 21
Niklas Lundmark
Vissefjärda GOIF
2:02:01.732000
+25:13.151200
70.9p
36
D 21
Hanna Eriksson
IF Ski Team Skåne
2:02:44.736300
+25:56.155500
70.5p
36
H 21
Joakim Olsson
Trosabygdens OK
2:02:44.736300
+25:56.155500
70.5p
38
H 21
Joachim Ronneback
XC Sthlm Ski Club
2:03:57.743600
+27:09.162800
69.9p
39
H 21
Erik Hårrskog
Falu IK
2:04:30.746900
+27:42.166100
69.6p
40
H 21
Daniel Olsson
Falun Borlänge SK
2:04:32.747100
+27:44.166300
69.5p
41
D 21
Julia Angelsiöö
Team Serneke
2:04:34.747300
+27:46.166500
69.5p
42
H 21
Robin Grenholm
Norderåsens VVS
2:04:45.748400
+27:57.167600
69.4p
43
H 21
Johan Furunäs
IFK Mariefred
2:04:56.749500
+28:08.168700
69.3p
44
H 21
Erik Engström
Tunafors SK
2:05:34.753300
+28:46.172500
69.0p
45
H 21
Atle Ager
Skeriol IF
2:06:32.759100
+29:44.178300
68.5p
46
H 21
Johan Halfvarsson
Sågmyra SK
2:10:56.785500
+34:08.204700
66.2p
47
D 21
Erika Stolpe
Filipstads SF
2:11:06.786500
+34:18.205700
66.1p
48
H 21
Joakim Frisk
Västerås IF
2:12:06.792500
+35:18.211700
65.6p
49
H 21
Oskar Nilsson
Ingen klubb
2:12:44.796300
+35:56.215500
65.3p
50
H 21
Mattias Heimdahl
Håfreströms IF
2:13:20.799900
+36:32.219100
65.0p
51
H 21
Henrik Johnsson
Hällbybrunns IF
2:14:17.805600
+37:29.224800
64.6p
52
H 21
Marcus Thomson
Ingen klubb
2:14:23.806200
+37:35.225400
64.6p
53
H 21
Antonio Cicchetti
Västerås IF
2:14:38.807700
+37:50.226900
64.4p
54
D 21
Hanna Lodin
Tunafors SK
2:14:42.808100
+37:54.227300
64.4p
55
H 21
Henrik Wallin
AB Karl Hedin IF
2:15:01.810000
+38:13.229200
64.3p
56
H 21
Henric Johansson
Grava SK
2:15:19.811800
+38:31.231000
64.1p
57
H 21
Fabian Spennare
XC Sthlm Ski Club
2:18:20.829900
+41:32.249100
62.7p
58
H 21
Andreas Andersson
Tunafors SK
2:19:57.839600
+43:09.258800
62.0p
59
D 21
Jessica Häggqvist
Perbellum SS
2:22:50.856900
+46:02.276100
60.8p
60
H 21
Mårten Sahlin
Falu IK
2:23:52.863100
+47:04.282300
60.4p
61
H 21
Patrik Ericsson
Ingen klubb
2:25:41.874000
+48:53.293200
59.6p
62
H 21
Julius Hefte
Ingen klubb
2:26:38.879700
+49:50.298900
59.3p
63
H 21
Lars Price
Falun
2:26:42.880100
+49:54.299300
59.2p
64
H 21
Krister Jonsson
IFK Mariefred
2:26:58.881700
+50:10.300900
59.1p
65
H 21
Peter Åkesson
Edsbyns SK
2:27:06.882500
+50:18.301700
59.1p
66
H 21
Harald Hasselblad
Orsa SK
2:32:50.916900
+56:02.336100
56.9p
67
H 21
David Thelander
Nusnäs IF
2:33:05.918400
+56:17.337600
56.8p
68
H 21
Peter Lundin
Östervåla IF
2:33:27.920600
+56:39.339800
56.7p
69
H 21
Niklas Pettersson
Fagersta
2:35:11.931000
+58:23.350200
56.1p
70
H 21
Tomas Svedberg
Orsa SK
2:44:08.984700
+1:07:20.403900
53.1p
71
H 21
Håkan Andersson
OK Kroppefjäll
2:51:24.1028300
+1:14:36.447500
50.8p
72
D 21
Tuva Appeltofft
Sundbybergs IK
3:20:02.1200100
+1:43:14.619300
43.7p
73
H 21
Jonas Appeltofft
Sundbybergs IK
3:46:46.1360500
+2:09:58.779700
38.6p