Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Alliansloppet
2019-08-17
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
D 21
32km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Linn Sofie Mohn
Magnor Ul
1:27:26.524500
69.0p
2
Alicia Jansson
Filipstads SF
1:31:12.547100
+3:46.22500
65.6p
3
Ella Selmosson
Lidköpings VSK
1:31:14.547300
+3:48.22700
65.5p
4
Marie Slåen
Tormod IL
1:33:41.562000
+6:15.37400
63.5p
5
Linnea Johansson
Linköpings SK
1:33:55.563400
+6:29.38800
63.3p
6
Maja Eriksson
Filipstads SF
1:34:46.568500
+7:20.43900
62.6p
7
Josehanna Lundgren Wikström
Grava SK
1:34:52.569100
+7:26.44500
62.6p
8
Tuva Persson
Borås SK
1:35:07.570600
+7:41.46000
62.4p
9
Maria Sellés
BELLVER
1:37:06.582500
+9:40.57900
60.9p
10
Kerstin Näslund
SK Bore
1:37:07.582600
+9:41.58000
60.9p
11
Marta Moreno
FCEH
1:37:10.582900
+9:44.58300
60.8p
12
Felicia Norrby Rydin
Tranemo IF
1:39:31.597000
+12:05.72400
59.1p
13
Martine E. Svendsby
Tistedalen FL
1:40:02.600100
+12:36.75500
58.8p
14
Sille Hustvedt
Rustad IL
1:40:16.601500
+12:50.76900
58.6p
15
Karin Selma Larsen
Tistedalen F.L.
1:41:06.606500
+13:40.81900
58.1p
16
Christine Louise
Rustad IL
1:42:00.611900
+14:34.87300
57.5p
17
Thea Braneby
Sunne SLF
1:42:53.617200
+15:27.92600
56.9p
18
Linda-louise Köld
Medåkers IF
1:44:34.627300
+17:08.102700
55.8p
19
Amanda Norrby Rydin
Tranemo IF
1:44:36.627500
+17:10.102900
55.8p
20
Sigrun Raastad
Rustad IL
1:46:00.635900
+18:34.111300
55.0p
21
Signe Svensson
Järpens SK
1:46:58.641700
+19:32.117100
54.4p
22
Olivia Ednarsson
Brandsbols SK
1:47:14.643300
+19:48.118700
54.2p
23
Elin Wiksell
IK Stern
1:56:45.700400
+29:19.175800
49.2p
24
Blandine MEYNIER
Team Oui.ski Mesmerise
2:00:07.720600
+32:41.196000
47.6p
-
Martina Barrés
Puigcerdà Esquí Club
23:59:58.8639700
-
Karin Pettersson
IFK Mora SK
23:59:58.8639700
-
Ronja Andersdotter
Garphyttans IF
23:59:58.8639700
-
Nora Lignell
Lucksta IF
23:59:58.8639700
-
Lova Broström
Sya SK
23:59:58.8639700
-
Anja Andersdotter
Garphyttans IF
23:59:58.8639700
-
Alva Andreasson
IK Fryken
23:59:58.8639700
-
Elsa Persson
IK Fryken
23:59:58.8639700
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)