Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Zontävling Vetlanda
2019-01-05
INFO
RESULTAT
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
4km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 17
Adam Axelsson
Hvetlanda SK
15:03.90200
67.6p
2
H 17
Ludvig Axelsson
Hvetlanda SK
16:58.101700
+1:55.11400
60.0p
3
D 16
Felicia Fyhr
SOK Aneby
18:37.111600
+3:34.21300
4
D 16
Tilda Rosander
SOK Aneby
19:00.113900
+3:57.23600
5
D 16
Agnes Djurstedt
Eksjö SOK
19:10.114900
+4:07.24600
6
H 17
Philip Gustafsson
Hvetlanda SK
20:16.121500
+5:13.31200
50.2p
7
D 16
Emma Sjöberg
Eksjö SOK
21:34.129300
+6:31.39000
2.5km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 14
Gustav Wågesson
Landsbro IF SK
10:23.62200
2
H 14
Edvin Wiberg
Landsbro IF SK
10:45.64400
+22.2100
3
H 14
Ceasar Funke
Landsbro IF SK
10:55.65400
+32.3100
4
H 12
Noah Grahn
Landsbro IF SK
11:12.67100
+49.4800
5
D 12
Maja Lax
Nässjö SF
11:52.71100
+1:29.8800
6
H 12
Melvin Fabisch
Nässjö SF
11:55.71400
+1:32.9100
7
D 12
Meja Funke
Landsbro IF SK
11:57.71600
+1:34.9300
8
H 12
Melker Svensson
Landsbro IF SK
11:58.71700
+1:35.9400
9
H 14
Lucas Floengård
Landsbro IF SK
12:12.73100
+1:49.10800
10
H 12
Viktor Fabisch
Nässjö SF
12:19.73800
+1:56.11500
11
D 12
Nova Pettersson
Landsbro IF SK
12:30.74900
+2:07.12600
12
H 12
Linus Fridell
Nässjö SF
12:40.75900
+2:17.13600
13
H 14
Olle Petersén
Landsbro IF SK
12:48.76700
+2:25.14400
14
H 14
Einar Austli
Annebergs GIF
12:54.77300
+2:31.15000
15
H 12
Malte Lax
Nässjö SF
13:02.78100
+2:39.15800
16
D 14
Agnes Kindgren
Nässjö SF
13:08.78700
+2:45.16400
17
H 12
Linus Fritz
Nässjö SF
13:31.81000
+3:08.18700
18
H 14
Wilhelm Karmetun
Landsbro IF SK
13:34.81300
+3:11.19000
19
D 14
Ellen Adolfsson
Nässjö SF
13:35.81400
+3:12.19100
20
H 14
Edwin Sundling
Landsbro IF SK
13:51.83000
+3:28.20700
21
D 14
Alma Bülow
SOK Aneby
13:57.83600
+3:34.21300
22
H 12
Carl Lind
Landsbro IF SK
14:06.84500
+3:43.22200
23
H 14
Elliot Sandfager
Nässjö SF
14:21.86000
+3:58.23700
24
H 12
Pelle Jakobsson
Eksjö SOK
14:54.89300
+4:31.27000
25
D 12
Signe Fransson
SOK Aneby
15:23.92200
+5:00.29900
26
D 12
Ella Engborg
Eksjö SOK
15:32.93100
+5:09.30800
27
D 12
Maia Fagerström
SOK Aneby
15:48.94700
+5:25.32400
28
D 12
Julia Eriksson
SOK Aneby
15:55.95400
+5:32.33100
29
H 12
Noah Almgren
Landsbro IF SK
16:46.100500
+6:23.38200
30
D 12
Linn Hallgren
SOK Aneby
17:10.102900
+6:47.40600
31
D 12
Isabella Stenberg
SOK Aneby
17:17.103600
+6:54.41300
1.5km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 10
Edwin Lenegård
Landsbro IF SK
7:55.47400
2
H 10
Hjalmar Fransson
SOK Aneby
8:08.48700
+13.1200
3
D 10
Ruth Grahn
Landsbro IF SK
8:36.51500
+41.4000
4
H 10
Hilmer Andersson
SOK Aneby
8:50.52900
+55.5400
5
D 10
Ebba Lind
Landsbro IF SK
8:51.53000
+56.5500
6
D 10
Piali Hedin
Eksjö SOK
9:31.57000
+1:36.9500
7
H 10
Truls Hägg
Eksjö SOK
9:33.57200
+1:38.9700
8
H 10
Milton Rinaldo
Landsbro IF SK
9:40.57900
+1:45.10400
8
H 10
Elias Skillermark
Eksjö SOK
9:40.57900
+1:45.10400
10
D 10
Ebba Sundling
Landsbro IF SK
9:49.58800
+1:54.11300
11
D 10
Ebba Hellquist
Nässjö SF
9:55.59400
+2:00.11900
12
D 10
Elicia Sandfager
Nässjö SF
10:04.60300
+2:09.12800
13
H 10
Arvid Rosander
SOK Aneby
10:27.62600
+2:32.15100
14
D 10
Thyra Grennborg
Landsbro IF SK
10:43.64200
+2:48.16700
14
D 10
Estrid Björk Austli
Annebergs GIF
10:43.64200
+2:48.16700
16
D 10
Lina Persson
SOK Aneby
10:47.64600
+2:52.17100
17
D 10
Selma Abrahamsson
Eksjö SOK
10:53.65200
+2:58.17700
18
D 10
Amanda Fyhr
SOK Aneby
11:06.66500
+3:11.19000
19
H 10
Oscar Grändemark
Nässjö SF
11:14.67300
+3:19.19800
20
H 10
Nils Abrahamsson
Eksjö SOK
19:43.118200
+11:48.70700
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)