Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Grönklittjakten
2019-04-06
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Orsa SK
Plats: Orsa Grönklitt
Längdskidor
Fristil
Masstart
Resultatsammanfattning
H 20
16km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Edvin Anger
IFK Hedemora SK
42:37.255600
88.6p
2
Truls Gisselman
Rehns BK
43:06.258500
87.7p
3
Sander Krouwel
Stora Tuna IK SK
43:06.258500
87.7p
H 21
16km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Filip Danielsson
SK Bore
41:36.249500
90.5p
2
Eric Rosjö
IFK Mora SK
42:41.256000
88.5p
3
Jimmie Johnsson
Rembo IK
42:51.257000
88.2p
D 20
10km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Julia Albertsson
Stuguns SOK Gjurd
28:44.172300
74.8p
2
Linn Sofie Mohn
Magnor Ul
28:44.172300
74.8p
3
Linn Tapani
Jukkasjärvi IF
29:38.177700
72.5p
D 21
10km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Helene Söderlund
IFK Mora SK
30:05.180400
71.4p
2
Emma Eriksson
Falun Borlänge SK
30:06.180500
71.4p
3
Sara Persson
Åtvidabergs IF
30:36.183500
70.2p
D 15
8km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Lina Rydén
IFK Mora SK
24:21.146000
2
Ida Garfvè
IFK Mora SK
25:34.153300
3
Tilde Josefsson
Täby IS SK
26:52.161100
D 16
8km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Maja Heikki
Saléns IF
25:35.153400
2
HOLMBERG Sofi
Västerås Skidklubb
28:17.169600
3
Julia Bosell
Falu IK
28:52.173100
H 15
8km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Hugo Ström
Dala-Järna IK
22:09.132800
2
Bosse Lövgren
Falu IK
22:11.133000
3
Arvid Norberg
Hudiksvalls IF
22:14.133300
H 16
8km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Per Ingvar Tollehaug
Eiker Ski
21:53.131200
2
Albin Augustsson
Källbottens IK
22:05.132400
3
Ludvig Berg
Granbergsdals IF
22:06.132500
D 13
4.1km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Maya Rennermalm
Saléns IF
12:22.74100
2
Nora Nordlund
Falu IK
12:22.74100
3
Enya Daabach
Åsarna IK
12:22.74100
D 14
4.1km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Elsa Palmberg
Högbo GIF
12:02.72100
2
Ida Bervenstål
Granbergsdals IF
12:04.72300
3
Linnea Björkman
IFK Mora SK
12:06.72500
H 13
4.1km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Eddie Pettersson
Oxbergs IF
11:36.69500
2
Albin Larsson
Filipstads SF
11:46.70500
2
Leo Kristiansson
Dala-Järna IK
11:46.70500
H 14
4.1km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Erik Bergström
Domnarvets GOIF
11:13.67200
2
Axel Eriksson
Stora Tuna IK SK
11:13.67200
3
Alexander Bjuredal
Saléns IF
11:16.67500
D 11
3.1km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Moa Kristiansson
Dala-Järna IK
9:40.57900
2
Malva Nisén
Svegs IK
9:49.58800
3
Emma Larsson
IFK Mora SK
9:49.58800
D 12
3.1km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Astrid Hermansson
Kvarnsvedens GOIF SK
8:41.52000
2
Ellen Olsson
Garphyttans IF
9:08.54700
3
Selma Partanen
Högbo GIF
9:17.55600
H 11
3.1km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Ludvig Johansson
Täby IS SK
9:49.58800
2
Edvin Eriksson
IFK Mora SK
9:56.59500
3
Julius Eklund
IK Rex
9:57.59600
H 12
3.1km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Oskar Söder
IFK Grängesberg SK
8:49.52800
2
Pelle Anger
IFK Hedemora SK
8:51.53000
3
Leon Kvistegården
Högbo GIF
9:10.54900
D 9
2km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Molly Rostedt
IFK Mora SK
6:34.39300
2
Svea Eriksson
Svegs IK
7:08.42700
3
Elvira Persson
Brandsbols SK
7:10.42900
D 10
2km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Hanna Strand
Sävedalens AIK
5:59.35800
2
Lisa Lundberg
Falu IK
6:03.36200
3
Kerstin LÖVGREN
Falu IK
6:08.36700
H 9
2km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Anton Carlberg Nilsson
Domnarvets GOIF
6:27.38600
2
Viktor Löv
Domnarvets GOIF
6:41.40000
3
Samuel Wallin
Järbo IF
6:52.41100
H 10
2km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Hugo Söder
IFK Grängesberg SK
5:36.33500
2
Erik Nordahl
Domnarvets GOIF
6:17.37600
3
Filip Kvistegården
Högbo GIF
6:20.37900
D 21 Motion
5.8km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Rachel Hellman
SK Leksand
34:00.203900
29.8p
H 21 Motion
5.8km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Tomas Lövgren
Stora Tuna IK SK
15:33.93200
65.2p
2
Mattias Ström
Dala-Järna IK
15:57.95600
63.6p
3
Fredrik Anger
IFK Hedemora SK
16:06.96500
63.0p
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Se hela resultatlistan
Officiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är uppladdade av arrangörerna själva, detta är alltså officiella resultat.
Läs mer
Öppen tävling
Det här är en
öppen tävling
på Skidresultat.se, det betyder att alla inloggade användare kan ändra/lägga till uppgifter och resultat.
Du kan
ansöka om att bli tävlingsadministratör för den här tävlingen här!
läs mer...
Karta
Relaterat
Tävlingar i närheten
Järnaspelen 2019
Björnjakten jaktstart 2019
Björnjakten 2019
Långsloppspremiären i Grönklitt 2019
Grönklitt Double Poling Hill Climb 2019
Grönklittjakten jaktstart 2019
Norra Garberg Hill Climb 2019
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan