Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Volkswagen cup intervallstart
2019-03-23
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Björn Sandström
Piteå Elit SK
25:38.153780
93.1p
2
Oscar Persson
SK Bore
25:51.155010
+12.1130
92.5p
3
Fredrik Andersson
Sollefteå Skidor IF
25:57.155690
+19.1810
92.1p
4
Marcus Ruus
Åsarna IK
26:01.156020
+22.2140
92.0p
5
Eddie Edström
IFK Mora SK
26:06.156580
+28.2700
91.7p
6
Filip Danielsson
SK Bore
26:15.157410
+36.3530
91.2p
7
Jens Andersson
Kalix SK
26:31.159000
+52.5120
90.4p
8
Martin Bergström
IFK Umeå
26:32.159140
+53.5260
90.4p
9
Viktor Brännmark
Piteå Elit SK
26:34.159340
+55.5460
90.3p
10
Gustav Eriksson
IFK Mora SK
26:34.159370
+55.5490
90.3p
11
Håkan Emilsson
Offerdals SK
26:35.159410
+56.5530
90.2p
12
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
26:38.159720
+59.5840
90.1p
13
Anton Persson
SK Bore
26:42.160140
+1:03.6260
89.9p
14
Petter Engdahl
Östersunds SK
26:44.160350
+1:05.6470
89.8p
15
Gabriel Thorn
SK Bore
26:48.160720
+1:09.6840
89.6p
16
Alfred Buskqvist
IK Stern
26:52.161140
+1:13.7260
89.4p
17
Gustaf Berglund
IFK Mora SK
26:56.161550
+1:17.7670
89.2p
18
Marcus Grate
IFK Umeå
27:07.162620
+1:28.8740
88.7p
19
Lars Nelson
Åsarna IK
27:07.162670
+1:28.8790
88.6p
20
Gilberto Panisi
Falun Borlänge SK
27:07.162680
+1:29.8800
88.6p
21
Eric Rosjö
IFK Mora SK
27:09.162800
+1:30.8920
88.6p
22
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
27:10.162930
+1:31.9050
88.5p
23
Victor Hallquist
Åsarna IK
27:13.163230
+1:34.9350
88.4p
24
Gustav Nordström
Borås SK
27:14.163320
+1:35.9440
88.3p
25
Simon Andersson
Falun Borlänge SK
27:14.163370
+1:35.9490
88.3p
26
Adam Gillman
Garphyttans IF
27:15.163440
+1:36.9560
88.3p
27
Max Novak
Offerdals SK
27:17.163660
+1:38.9780
88.2p
28
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
27:20.163950
+1:41.10070
88.0p
29
Simon Lageson
Falun Borlänge SK
27:23.164200
+1:44.10320
87.9p
30
Martin Herbert
IFK Mora SK
27:25.164470
+1:46.10590
87.8p
31
Niila Ahokas
Vinn
27:26.164500
+1:47.10620
87.8p
32
Verneri Suhonen
Vinn
27:28.164720
+1:49.10840
87.7p
33
Konrad Mattsson Myhr
Åsarna IK
27:28.164730
+1:49.10850
87.7p
34
Jonas Eriksson
IFK Mora SK
27:28.164750
+1:49.10870
87.7p
35
John Leander
Åsarna IK
27:29.164810
+1:50.10930
87.6p
36
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
27:29.164880
+1:51.11000
87.6p
37
Erik Silfver
IFK Umeå
27:30.164910
+1:51.11030
87.6p
38
Axel Jutterström
IFK Mora SK
27:36.165580
+1:58.11700
87.3p
39
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
27:37.165640
+1:58.11760
87.2p
40
Olof Jonsson
Trillevallens Sportklubb
27:38.165730
+1:59.11850
87.2p
41
Jonathan Engström
Borås SK
27:45.166490
+2:07.12610
86.8p
41
Axel Ekström
IFK Mora SK
27:45.166490
+2:07.12610
86.8p
43
Adam Persson
IF Hallby SOK
27:49.166810
+2:10.12930
86.7p
44
Marcus Lennartsson
Garphyttans IF
27:52.167190
+2:14.13310
86.5p
45
Marcus Fredriksson
Hudiksvalls IF
27:53.167240
+2:14.13360
86.5p
46
Robin Norum
IFK Umeå
27:56.167580
+2:18.13700
86.3p
47
Edvard Sundman
Åsarna IK
27:58.167760
+2:19.13880
86.3p
48
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
27:59.167890
+2:21.14010
86.2p
49
Alexander Karlsson
IFK Mora SK
28:01.168060
+2:22.14180
86.1p
50
Gabriel Höjlind
IFK Mora SK
28:02.168170
+2:23.14290
86.1p
51
Jesper Nyström
Falun Borlänge SK
28:04.168380
+2:26.14500
86.0p
52
Carl Olander
IK Stern
28:13.169200
+2:34.15320
85.6p
53
Fredrik Jonsson
Hudiksvalls IF
28:13.169270
+2:34.15390
85.6p
54
Mattias Bångman
Offerdals SK
28:15.169490
+2:37.15610
85.5p
55
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
28:25.170450
+2:46.16570
85.1p
56
David Thorell
IK Stern
28:27.170680
+2:49.16800
85.0p
57
Elias Andersson
Sunderby SK
28:29.170820
+2:50.16940
84.9p
58
Felix Erlander
Hudiksvalls IF
28:29.170870
+2:50.16990
84.9p
59
Gustav Johansson
Gellivare Skidallians IK
28:39.171840
+3:00.17960
84.4p
60
Patrik Tallbom
Östersunds SK
28:47.172660
+3:08.18780
84.1p
61
Johannes Ringsby
SK Bore
28:55.173400
+3:16.19520
83.8p
62
Henrik Fjällborg
Gellivare Skidallians IK
28:56.173570
+3:17.19690
83.7p
63
Arvid Jonsson
Trillevallens Sportklubb
29:13.175260
+3:34.21380
83.0p
64
Simeon Deyanov
Trillevallens Sportklubb
29:14.175370
+3:35.21490
82.9p
65
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
29:15.175400
+3:36.21520
82.9p
66
Dagur Benediktsson
Island
29:18.175720
+3:39.21840
82.8p
67
Oskar Olsson
IFK Mora SK
29:25.176440
+3:46.22560
82.5p
68
Erik Persson
IF Hallby SOK
29:27.176680
+3:49.22800
82.4p
69
Jonatan Engdahl
Trillevallens Sportklubb
29:30.176950
+3:51.23070
82.3p
70
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
29:32.177140
+3:53.23260
82.2p
71
Emil Johansson
IK Jarl Rättvik
29:36.177500
+3:57.23620
82.1p
72
Jonas Granlund
Hudiksvalls IF
29:41.178050
+4:02.24170
81.8p
73
Henrik Dahlén
Tynderö IK
29:46.178590
+4:08.24710
81.6p
74
Oscar Lindell
Stockviks SF
29:53.179260
+4:14.25380
81.3p
75
Ragnar Sigurgeirsson
IK Vista
29:56.179590
+4:18.25710
81.2p
76
Tobias Lindman
Stockviks SF
30:04.180350
+4:25.26470
80.9p
77
Petter Persson
Borås SK
30:22.182100
+4:43.28220
80.2p
78
Erik Sjöberg
Eksjö SOK
30:34.183360
+4:55.29480
79.7p
79
Ludvig Svenningsson
Ulricehamns IF
30:37.183690
+4:59.29810
79.6p
80
Viktor Axelsson
Borås SK
31:02.186150
+5:23.32270
78.6p
81
Mattias Sundin
Vårby IK
31:08.186710
+5:29.32830
78.4p
82
Andreas Viker
IK Stern
31:19.187810
+5:40.33930
78.0p
83
Joakim Ståhl
Järbo IF
31:37.189660
+5:58.35780
77.3p
84
Erik Eriksson
Gellivare Skidallians IK
31:44.190320
+6:05.36440
77.1p
85
Oscar Strömberg
Hägglunds Ski Team SK
31:55.191400
+6:16.37520
76.7p
86
Arvid Vänn
Stockviks SF
32:02.192170
+6:23.38290
76.4p
-
Rasmus Andersson
Malungs IF
23:59:58.8639700
-
Jonatan Palander
Sellnäs IF
23:59:58.8639700
-
Gustav Aflodal
Offerdals SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)