Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Dundret Hill Climb
2019-03-31
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
D 21
4km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Ebba Andersson
Sollefteå Skidor IF
23:26.140550
88.9p
2
Charlotte Kalla
Piteå Elit SK
24:20.145950
+54.5300
86.4p
3
Lisa Vinsa
Piteå Elit SK
24:49.148810
+1:22.8160
85.2p
4
Emma Ribom
Piteå Elit SK
25:50.154910
+2:23.14260
82.6p
5
Rebecca Öhrn
IFK Umeå
25:57.155660
+2:31.15010
82.3p
6
Moa Molander Kristiansen
Falun Borlänge SK
26:10.156950
+2:44.16300
81.8p
7
Maria Nordström
Borås SK
26:33.159240
+3:06.18590
80.8p
8
Maja-Lina Sande
Gellivare Skidallians IK
26:39.159850
+3:13.19200
80.6p
9
Lovisa Modig
Piteå Elit SK
26:40.159990
+3:14.19340
80.6p
10
Elina Rönnlund
IFK Umeå
26:42.160150
+3:16.19500
80.5p
11
Linn Sömskar
IFK Umeå
26:58.161770
+3:32.21120
79.9p
12
Evelina Niemi
Kalix SK
27:06.162590
+3:40.21940
79.6p
13
Maja Majbäck
Jukkasjärvi IF
27:07.162640
+3:40.21990
79.5p
14
Jennie Jirhed
Östersunds SK
27:27.164680
+4:01.24030
78.8p
15
Maria Olofsson
Kalix SK
29:36.177590
+6:10.36940
74.2p
16
Ebba Stenman
Älvsby IF SK
30:12.181120
+6:45.40470
73.1p
17
Helena Lundkvist
Kalix SK
31:53.191200
+8:26.50550
70.0p
18
Moa Majbäck
Jukkasjärvi IF
35:49.214820
+12:22.74170
63.7p
-
Malin Börjesjö
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
-
Jenny Solin
Sollefteå Skidor IF
23:59:59.8639800
-
Maria Jonasson
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
Ida Dahl
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
Jennie Öberg
Piteå Elit SK
23:59:59.8639800
-
Moa Olsson
Falun Borlänge SK
23:59:59.8639800
-
Sofia Henriksson
Piteå Elit SK
23:59:59.8639800
-
Anna Dyvik
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
Frida Erkers
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
H 21
4km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Fredrik Andersson
Sollefteå Skidor IF
21:52.131130
93.6p
2
Jonas Eriksson
IFK Mora SK
22:06.132520
+13.1290
92.9p
3
Björn Sandström
Piteå Elit SK
22:15.133470
+23.2240
92.4p
4
Karl-Johan Westberg
Borås SK
22:24.134340
+32.3110
92.0p
5
Viktor Brännmark
Piteå Elit SK
22:29.134880
+37.3650
91.7p
6
Oscar Persson
SK Bore
22:33.135200
+40.3970
91.5p
7
Daniel Rickardsson
Hudiksvalls IF
22:45.136450
+53.5220
90.9p
8
Gustav Eriksson
IFK Mora SK
22:54.137340
+1:02.6110
90.5p
9
Johan Häggström
Piteå Elit SK
22:59.137850
+1:07.6620
90.2p
10
Gustaf Berglund
IFK Mora SK
23:02.138170
+1:10.6940
90.1p
11
Jens Andersson
Kalix SK
23:07.138670
+1:15.7440
89.8p
12
Eric Rosjö
IFK Mora SK
23:08.138770
+1:16.7540
89.8p
13
Axel Jutterström
IFK Mora SK
23:20.139940
+1:28.8710
89.2p
14
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
23:27.140600
+1:34.9370
88.9p
15
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
23:30.140950
+1:38.9720
88.7p
16
Alfred Buskqvist
IK Stern
23:35.141490
+1:43.10260
88.5p
17
Olof Jonsson
Trillevallens Sportklubb
23:36.141500
+1:43.10270
88.5p
18
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
23:37.141670
+1:45.10440
88.4p
19
Jörgen Brink
Delsbo IF
23:38.141720
+1:45.10490
88.4p
19
Jonatan Engdahl
Trillevallens Sportklubb
23:38.141720
+1:45.10490
88.4p
21
Erik Granström
Strömnäs GIF
23:42.142140
+1:50.10910
88.2p
22
Oscar Olsson
Hudiksvalls IF
23:42.142150
+1:50.10920
88.2p
23
Erik Andersson
Hudiksvalls IF
23:50.142900
+1:57.11670
87.8p
24
Pål Jonsson
Strömnäs GIF
23:53.143200
+2:00.11970
87.7p
25
Erik Silfver
IFK Umeå
23:57.143600
+2:04.12370
87.5p
26
Max Novak
Offerdals SK
23:58.143750
+2:06.12520
87.4p
27
Robin Norum
IFK Umeå
24:06.144550
+2:14.13320
87.1p
28
Arvid Jonsson
Trillevallens Sportklubb
24:09.144820
+2:16.13590
86.9p
29
Simon Lageson
Falun Borlänge SK
24:20.145970
+2:28.14740
86.4p
30
Adam Gillman
Garphyttans IF
24:27.146650
+2:35.15420
86.1p
31
Marcus Fredriksson
Hudiksvalls IF
24:28.146750
+2:36.15520
86.1p
32
Mattias Bångman
Offerdals SK
24:33.147200
+2:40.15970
85.9p
33
Petter Engdahl
Östersunds SK
24:39.147850
+2:47.16620
85.6p
34
Eelis Murto
Gellivare Skidallians IK
24:39.147880
+2:47.16650
85.6p
35
Gustav Nordström
Borås SK
24:43.148220
+2:50.16990
85.4p
36
Hannes Mickelsson
Gellivare Skidallians IK
24:58.149730
+3:06.18500
84.8p
37
Johannes Andersson
IF Ski Team Skåne
25:02.150170
+3:10.18940
84.6p
38
Anton Laine
Kalix SK
25:09.150850
+3:17.19620
84.3p
39
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
25:11.151000
+3:18.19770
84.2p
40
Elias Andersson
Sunderby SK
25:14.151390
+3:22.20160
84.0p
41
Andreas Karlsson
Kalix SK
25:27.152600
+3:34.21370
83.5p
42
Martin Herbert
IFK Mora SK
25:32.153160
+3:40.21930
83.3p
43
Marcus Grate
IFK Umeå
25:43.154230
+3:51.23000
82.9p
44
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
25:47.154650
+3:55.23420
82.7p
45
Emil Winsa
Gellivare Skidallians IK
26:35.159410
+4:42.28180
80.8p
46
Simon Stenberg
Kalix SK
26:57.161660
+5:05.30430
79.9p
47
Filip Öberg
Kalix SK
26:59.161840
+5:07.30610
79.8p
48
Viktor Majbäck
Jukkasjärvi IF
27:05.162480
+5:13.31250
79.6p
49
Pontus Lundholm
Strömnäs GIF
28:11.169020
+6:18.37790
77.2p
50
Andreas Viker
IK Stern
29:07.174640
+7:15.43410
75.2p
-
Tobias Snell
Luleå Gjutarens IF
23:59:59.8639800
-
Alexander Engman
Gellivare Skidallians IK
23:59:59.8639800
-
Gustav Johansson
Gellivare Skidallians IK
23:59:59.8639800
-
Erik Persson
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
-
Jesper Lindberg
Gellivare Skidallians IK
23:59:59.8639800
-
Oskar Olsson
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
-
Alexander Karlsson
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
Gustav Aflodal
Offerdals SK
23:59:59.8639800
-
Henrik Fjällborg
Gellivare Skidallians IK
23:59:59.8639800
-
Adam Persson
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
-
Felix Erlander
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
Anton Persson
SK Bore
23:59:59.8639800
-
Håkan Emilsson
Offerdals SK
23:59:59.8639800
-
Teodor Peterson
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
Oskar Svensson
Falun Borlänge SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)