Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Lilla Skidspelen Distans
2019-03-30
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 14
3km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Jonathan Lindberg
SK Leksand
7:59.47800
2
Oskar Höglund
Sollefteå Skidor IF
8:15.49400
+16.1500
3
Axel Eriksson
Stora Tuna IK SK
8:17.49600
+18.1700
3
Viking Olsson
Hägglunds Ski Team SK
8:17.49600
+18.1700
5
Gustav Skogsjö
Nacka Värmdö SK
8:18.49700
+19.1800
6
Erik Bergström
Domnarvets GOIF
8:42.52100
+43.4200
7
Edvin Elofsson
Boxholm-Ekeby SK
9:01.54000
+1:02.6100
7
Alexander Bjuredal
Sälens IF
9:01.54000
+1:02.6100
9
Olle Långberg
Hudiksvalls IF
9:02.54100
+1:03.6200
10
Gustav Eriksson
SK Bore
9:08.54700
+1:09.6800
11
Olle Börjesson
Vreta Skid o Mk
9:10.54900
+1:11.7000
11
Elias Thellsén
Vreta Skid o Mk
9:10.54900
+1:11.7000
13
Philip Sundbom
Bergeforsens SK
9:16.55500
+1:17.7600
14
Karl Bennet
Zinkgruvans IF
9:18.55700
+1:19.7800
15
Alfred Derke
Sya SK
9:28.56700
+1:29.8800
16
Samuel Johansson
Ekshärads SF
9:32.57100
+1:33.9200
17
Anton Hedlöf
Sundbybergs IK
9:34.57300
+1:35.9400
18
Albin Jeleby
Häverödals SK
9:42.58100
+1:43.10200
19
Hugo Fryxell
Täby IS SK
9:45.58400
+1:46.10500
20
Erik Källström
OK Landehof
9:46.58500
+1:47.10600
21
Sixten Partanen
Högbo GIF
9:47.58600
+1:48.10700
22
Carl Sternander
Vreta Skid o Mk
9:49.58800
+1:50.10900
23
Allan Wahlström
Bålsta SK
9:50.58900
+1:51.11000
24
Oliver Vesterlund
Finspångs SOK
9:55.59400
+1:56.11500
25
Melker Westerlund
Häverödals SK
9:57.59600
+1:58.11700
26
Elias Nyqvist
OK Landehof
9:59.59800
+2:00.11900
27
Axel Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
10:00.59900
+2:01.12000
28
Hjalmar Mood
Källbottens IK
10:01.60000
+2:02.12100
29
Simon Sandberg
IK Rex
10:02.60100
+2:03.12200
30
Alfons Ekhammer
Korsnäs IF SK
10:05.60400
+2:06.12500
31
Oskar Karlberg
Siljansnäs Skid & Löparklubb
10:13.61200
+2:14.13300
32
Simon Andersson Forsså
Högbo GIF
10:20.61900
+2:21.14000
33
Anton Lindberg
Sätra IF
10:28.62700
+2:29.14800
34
Melvin Törshagen
Granbergsdals IF
10:31.63000
+2:32.15100
35
Filip Eriksson
SK Bore
10:38.63700
+2:39.15800
35
Emil Sundholm
Nacka Värmdö SK
10:38.63700
+2:39.15800
37
Trond Fredriksen
Norrbärke SK
10:42.64100
+2:43.16200
38
Arvid Tunell
Högbo GIF
11:40.69900
+3:41.22000
39
Jesper Schouten
Vreta Skid o Mk
11:42.70100
+3:43.22200
40
Elis Wiklund
Västerås Skidklubb
12:02.72100
+4:03.24200
41
Karl Forsgren
Norrbärke SK
12:12.73100
+4:13.25200
42
Nils Blomberg
Rehns BK
12:37.75600
+4:38.27700
-
Samuel Gustafsson
Åmåls OK
23:59:58.8639700
-
Johannes Lundstein
Storvreta IK
23:59:58.8639700
-
Anton Sternander
Vreta Skid o Mk
23:59:59.8639800
-
Helmer Jöhnemark
Stora Tuna IK SK
23:59:59.8639800
-
Axel Jernberg
Källbottens IK
23:59:59.8639800
-
Hugo Granström
Funäsdalens IF
23:59:59.8639800
-
Ludvig Brenter
Nacka Värmdö SK
23:59:59.8639800
-
Erik Odin
Västerås Skidklubb
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)