Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Skatamarksloppet
2018-03-18
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
20km
Längdskidor, Klassisk stil
1
H/D 21 Motion
Emil Eriksson
Skogså IF
1:34:58.569700
60.6p
2
H/D 21 Motion
Åke Bergström
Vittjärvs IK
1:35:41.574000
+43.4200
60.2p
3
H/D 21 Motion
Christoffer Helmvall
Bodens SK
1:42:35.615400
+7:37.45600
56.1p
4
H/D 21 Motion
Fredrik Hagberg
Råneå SK
1:46:37.639600
+11:39.69800
54.0p
5
H/D 21 Motion
Linda Persson
Bodens SK
1:55:59.695800
+21:01.126000
49.6p
6
H/D 21 Motion
Birger Nilsson
Bodens SK
2:04:51.749000
+29:53.179200
46.1p
7
H/D 21 Motion
Rico Andersen
Bodens SK
2:14:36.807500
+39:38.237700
42.8p
8
H/D 21 Motion
Torvald Söderholm
Gunnarsby SK
2:25:03.870200
+50:05.300400
39.7p
20km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
9
H 21
Viktor Mäenpää
Ski Team Mäenpää
1:01:41.370000
-26:43
81.1p
10
H 21
Jonny Nilimaa
Axa SC
1:05:28.392700
-30:30
76.1p
11
H 21
Johannes Hortlund
Älvsby IF SK
1:05:29.392800
-30:31
76.0p
12
H 21
Erik Skott
Aapua IF
1:05:30.392900
-30:32
76.0p
13
H 40
Johan Lintzén
Bergnäsets AIK
1:05:33.393200
-30:35
76.0p
14
H 45
Stefan Messner
Sävast Ski Team IF
1:05:35.393400
-30:37
75.9p
15
H 45
Mats Riekkola
Team Lindbäcks
1:05:45.394400
-30:47
75.7p
16
H 20
Jesper Matti
Bodens SK
1:06:26.398500
-31:28
74.9p
17
H 21
Daniel Larsson
Gällivare Endurance
1:07:38.405700
-32:40
73.5p
18
H 21
Samuel Carlsson
Sundbybergs IK
1:07:41.406000
-32:43
73.4p
19
H 20
Hampus Östlin
Sunderby SK
1:09:29.416800
-34:31
71.4p
20
D 40
Nina Lintzén
OK Renen
1:11:09.426800
-36:11
69.6p
21
H 55
Pauli Rantala
Haparanda SKT
1:12:31.435000
-37:33
68.2p
22
H 40
Markus Knutgård
Haparanda SKT
1:12:38.435700
-37:40
68.1p
23
H 50
Tomas Hedström
Bodens SK
1:13:06.438500
-38:08
67.6p
24
H 20
Benjamin Sorsa
Överkalix IF
1:14:57.449600
-39:59
65.9p
25
H 20
Martin Lundström
Bodens SK
1:16:37.459600
-41:39
64.3p
26
D 21
Magdalena Pajala
Piteå Elit SK
1:17:38.465700
-42:40
63.5p
27
D 40
Maarit Åström
Sävast Ski Team IF
1:18:23.470200
-43:25
62.8p
28
H 21
Johan Persson
Bodens SK
1:19:44.478300
-44:46
61.7p
29
H 60
Olavi Vanhapiha
Finland
1:23:21.500000
-48:23
58.9p
30
H 50
Rickard Öberg
Hemmingsmarks IF
1:23:39.501800
-48:41
58.6p
31
D 20
Linda Mari Tillstam
Bodens SK
1:25:32.513100
-50:34
57.3p
32
H 20
Alexi Pirttikoski
Kalix SK
1:26:47.520600
-51:49
56.4p
33
H 45
Johan Nordqvist
Lulekamraterna
1:27:14.523300
-52:16
56.1p
34
H 50
Tony Sorsa
Överkalix IF
1:27:56.527500
-52:58
55.6p
35
D 21
Anna Lindgren
Råneå SK
1:28:42.532100
-53:44
55.1p
36
H 45
Andreas Nilsson
Antnäs BK
1:32:24.554300
-57:26
52.8p
37
D 20
Kristina Tholerud
Seskarö IF
1:33:41.562000
-58:43
52.1p
38
D 50
Görel Nilsson
Råneå SK
1:33:46.562500
-58:48
52.0p
39
D 20
Emma Gustafsson
Bodens SK
1:33:56.563500
-58:58
51.9p
40
D 20
Amalia Söderberg
Sunderby SK
1:34:31.567000
-59:33
51.6p
41
H 60
Göte Kemi
Bodens SK
1:36:42.580100
+1:44.10300
50.4p
42
H 60
Kjell Lintzen
Luleå
1:37:04.582300
+2:06.12500
50.2p
43
H 45
Mats Hansson
Bergnäsets AIK
1:42:05.612400
+7:07.42600
47.6p
44
D 55
Anette Lundström
Bodens SK
1:45:22.632100
+10:24.62300
46.0p
45
D 20
Wilma Kilpala
Sunderby SK
1:51:23.668200
+16:25.98400
43.5p
46
H 45
John Wahlström
Bodens SK
2:30:50.904900
+55:52.335100
31.8p