Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Kvällscupen 3
2019-01-23
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
5km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 16
Hjalmar Gedda
OK Landehof
11:49.70800
2
H 16
Gabriel Norder
IF Rigor
12:29.74800
+40.3900
2
H 16
Nils Olsson
Göteborgs SK
12:29.74800
+40.3900
4
H 16
Sondre Swahn
OK Landehof
12:37.75600
+48.4700
4
H 16
Nils Sjöberg
OK Landehof
12:37.75600
+48.4700
6
H 16
Axel Sandberg
OK Landehof
12:46.76500
+57.5600
7
H 20
Olof Hjalmarsson
IK Stern
12:58.77700
+1:09.6800
59.8p
8
H 20
Martin Lamm
Sävedalens AIK
13:10.78900
+1:21.8000
58.9p
9
H 16
Albin Nyqvist
OK Landehof
13:14.79300
+1:25.8400
10
H 20
Nils Wastegård
IK Stern
13:19.79800
+1:30.8900
58.2p
11
H 16
Michael Chao Pettersson
IK Stern
14:19.85800
+2:30.14900
12
H 16
Anton Larsson
OK Landehof
14:30.86900
+2:41.16000
13
D 16
MY Werner
IK Stern
14:43.88200
+2:54.17300
14
H 20
Albin Svenske
IK Stern
14:48.88700
+2:59.17800
52.4p
15
D 16
Thea Flogård
IK Stern
14:53.89200
+3:04.18300
16
D 16
Ida Öjerskog
OK Landehof
16:27.98600
+4:38.27700
17
D 16
Matilda Asp
IK Stern
16:32.99100
+4:43.28200
18
D 16
Wilma Bohm
IK Stern
17:20.103900
+5:31.33000
19
D 16
Emma Sundqvist
Hindås SK
20:07.120600
+8:18.49700
2.5km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 14
Martin Höiby
OK Landehof
6:03.36200
2
H 14
Elias Nyqvist
OK Landehof
6:36.39500
+33.3200
2
H 14
Wilhelm Kuylenstierna
Sävedalens AIK
6:36.39500
+33.3200
4
D 14
Maja Axelsson
OK Landehof
6:37.39600
+34.3300
5
H 12
Viggo Rudklint
OK Landehof
6:56.41500
+53.5200
6
D 12
Ester Strand
Sävedalens AIK
6:57.41600
+54.5300
7
H 12
Valter Gerle
OK Landehof
7:06.42500
+1:03.6200
7
H 14
Lucas Mårts
IK Stern
7:06.42500
+1:03.6200
9
H 12
Olle Gedda
OK Landehof
7:10.42900
+1:07.6600
10
H 14
Natanael Bokesand
Sävedalens AIK
7:11.43000
+1:08.6700
11
D 12
Hanna Lidström
OK Landehof
7:13.43200
+1:10.6900
11
H 14
Pål Hassellöf
IK Stern
7:13.43200
+1:10.6900
13
D 14
Ida Hammarberg
Sävedalens AIK
7:19.43800
+1:16.7500
14
D 14
Elma Rudklint
OK Landehof
7:22.44100
+1:19.7800
15
D 14
Kajsa Ekenberg
IK Stern
7:25.44400
+1:22.8100
15
H 12
Emil Carlén
OK Landehof
7:25.44400
+1:22.8100
17
D 14
Matilda Lekberg
Sävedalens AIK
7:29.44800
+1:26.8500
18
D 12
Elin Axelsson
OK Landehof
7:32.45100
+1:29.8800
19
H 12
Alfred Swahn
OK Landehof
7:54.47300
+1:51.11000
20
D 14
Elin Sjöberg
OK Landehof
7:55.47400
+1:52.11100
21
H 12
Vile Torbrink
OK Landehof
7:58.47700
+1:55.11400
22
H 12
Nils Andreasson
IK Stern
8:02.48100
+1:59.11800
23
D 14
Ida Körle
OK Landehof
8:04.48300
+2:01.12000
24
H 12
Albin Svensson
IK Stern
8:08.48700
+2:05.12400
25
D 14
Tilde Strid
OK Landehof
8:17.49600
+2:14.13300
26
D 14
Lova Möller
IK Stern
8:19.49800
+2:16.13500
27
H 12
Gustav Asp
IK Stern
8:36.51500
+2:33.15200
28
D 14
Signe Hördegårdh
IFK Göteborg
8:44.52300
+2:41.16000
29
D 12
Edith Holmstrand
OK Landehof
8:56.53500
+2:53.17200
30
H 14
Sidor Nordling
IK Stern
8:57.53600
+2:54.17300
31
D 12
Ida Löwendahl
OK Landehof
9:06.54500
+3:03.18200
32
H 12
Viggo Näsman
Sävedalens AIK
9:21.56000
+3:18.19700
33
H 12
Rasmus Toftered
Sävedalens AIK
9:28.56700
+3:25.20400
34
H 12
Gustav Nilsson
OK Landehof
9:53.59200
+3:50.22900
35
D 12
Adelina Bokesand
Sävedalens AIK
10:03.60200
+4:00.23900
36
D 12
Amanda Larsson
OK Landehof
10:19.61800
+4:16.25500
37
H 12
Ludvig Möller
IK Stern
10:40.63900
+4:37.27600
38
H 12
Henrik Lüthje
Göteborgs SK
16:46.100500
+10:43.64200
1.5km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 10
Olle Johansson
IK Stern
3:47.22600
2
D 10
Hanna Strand
Sävedalens AIK
3:52.23100
+5.400
3
H 10
Albin Mårts
IK Stern
4:10.24900
+23.2200
3
H 10
Love Carlén
OK Landehof
4:10.24900
+23.2200
5
H 10
Ludvig Löwendahl
OK Landehof
4:15.25400
+28.2700
6
D 10
Elsie Hördegårdh
IFK Göteborg Skidor
4:25.26400
+38.3700
7
H 10
Charlie Lidström
OK Landehof
4:34.27300
+47.4600
8
D 10
Meja Strid
OK Landehof
4:54.29300
+1:07.6600
9
H 10
Ivar Holmstrand
OK Landehof
4:56.29500
+1:09.6800
10
H 10
Noel Jacobsson
IK Stern
5:05.30400
+1:18.7700
11
D 10
Julia Swahn
OK Landehof
5:14.31300
+1:27.8600
12
H 10
Ivan Hassellöf
IK Stern
5:33.33200
+1:46.10500
13
H 10
Oskar Werner
IK Stern
5:44.34300
+1:57.11600
14
H 10
Gustav Jägard
IK Stern
5:53.35200
+2:06.12500
15
D 10
Majken Männer
Göteborgs SK
6:06.36500
+2:19.13800
16
H 10
Jakub Dobsicek
Hindås SK
6:18.37700
+2:31.15000
17
D 10
Olivia Måhlin
Göteborgs SK
6:46.40500
+2:59.17800
18
D 10
Edith Kuylenstierna
Sävedalens AIK
7:02.42100
+3:15.19400
19
H 10
Jacob Nilsson
Hindås SK
7:18.43700
+3:31.21000
20
H 10
Elias Gren
Hindås SK
8:11.49000
+4:24.26300
21
H 10
Paul Durisi
Göteborgs SK
8:56.53500
+5:09.30800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)