Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Medelpad Classic Ski
2019-02-10
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21
22km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Alva Nilsson
Bergeforsens SK
1:22:28.494760
65.3p
2
Susanne Liukkonen
IF Strategen
1:22:45.496410
+16.1550
65.1p
3
Sophie Pettersson Dahl
Tynderö IK
1:34:16.565540
+11:47.70680
57.1p
4
Emelie Eriksson
Stockviks SF
1:34:57.569620
+12:28.74760
56.7p
5
Emma Enerud
Hudiksvalls IF
1:35:34.573340
+13:05.78480
56.3p
6
Frida Eriksson Nordbäck
Sundsvall
1:38:00.587960
+15:32.93100
54.9p
7
Anna Gomez
Bondsjöhöjdens IK
1:38:00.587980
+15:32.93120
54.9p
8
Louise Frederiksen
Sollefteå SK
1:46:46.640530
+24:17.145670
50.4p
9
Marie Naucler
Sollefteå SK
1:51:27.668670
+28:59.173810
48.3p
10
Charlotta Enerud
Hudiksvalls IF
1:56:00.695960
+33:32.201100
46.4p
11
Agnes Källström
IFK Sala
1:56:51.701020
+34:22.206160
46.1p
12
Sarah Djärv
Härnösands OK
1:57:42.706170
+35:14.211310
45.7p
13
Helen Hedblom
Sundsvall
1:58:06.708500
+35:37.213640
45.6p
14
Catarina Ljungberg
Bergeforsens SK
1:58:45.712480
+36:17.217620
45.3p
15
Amanda Andersson
Tynderö IK
1:59:21.716000
+36:52.221140
45.1p
16
Maria Molin
Sollefteå SK
2:00:08.720760
+37:40.225900
44.8p
17
Elsa Lindahl
Bondsjöhöjdens IK
2:00:18.721750
+37:49.226890
44.7p
18
Anna Marie Kullberg
Sundsvall
2:07:04.762300
+44:35.267440
42.4p
19
Sofia Persson
Sundsvall
2:10:27.782680
+47:59.287820
41.3p
20
Anna-maja Nordin
Bergeforsens SK
2:15:55.815430
+53:26.320570
39.6p
21
Lina Birberg
Bergeforsens SK
2:19:00.833900
+56:31.339040
38.7p
22
Kajsa Eklund
Bergeforsens SK
2:19:00.833900
+56:31.339040
38.7p
23
Sofia Höglund
Bergeforsens SK
2:19:03.834230
+56:34.339370
38.7p
24
Annika Asklund
Bergeforsens SK
2:19:03.834240
+56:34.339380
38.7p
25
Gunilla Enerud
Bergeforsens SK
2:25:08.870770
+1:02:40.375910
37.1p
26
Ulrika Engberg
Sundsvall
2:28:23.890230
+1:05:54.395370
36.3p
27
Karin Söderkvist Johansson
Ljustorp
2:31:19.907840
+1:08:50.412980
35.6p
28
Maria Gimbergsson
Nylidens IF
2:31:19.907850
+1:08:50.412990
35.6p
29
Eva Eriksson
Ljustorps IF
3:02:06.1092530
+1:39:37.597670
29.6p
30
Bitten Lindström
Bergeforsens SK
3:05:06.1110560
+1:42:38.615700
29.1p
31
Anna Jessica Söderman
Bergeforsens SK
3:08:13.1129210
+1:45:44.634350
28.6p
32
Gun Lindahl
Bergeforsens SK
3:08:14.1129320
+1:45:45.634460
28.6p
33
Cecilia Englund
Ljustorps IF
3:15:16.1171590
+1:52:48.676730
27.6p
-
Ida Bergfors
Matfors SK
23:59:58.8639700
-
Nanna Grönborg
Bergeforsens SK
23:59:59.8639800
-
Sofia Lindén
Selånger SOK
23:59:59.8639800
-
Emma Biberg
Bergeforsens SK
23:59:59.8639800
-
Carina Sundberg
Bergeforsens SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)