Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
USM Distans
2019-02-08
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 16
7km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Theo Mattei
Sävast Ski Team IF
16:48.100790
2
Ludvig Berg
Granbergsdals IF
17:04.102320
+15.1430
3
Hjalmar Berg
Sunne SLF
17:28.104750
+39.3860
4
Jens Junes
IFK Umeå
17:43.106240
+54.5350
5
Albin Augustsson
Källbottens IK
17:48.106720
+59.5830
6
Hjalmar Gedda
OK Landehof
17:51.107000
+1:02.6110
7
Frank Krouwel
Stora Tuna IK SK
17:55.107400
+1:06.6510
8
Isak Lundholm
Täfteå IK
17:55.107410
+1:06.6520
9
Mattias Andersson
Domnarvets GOIF
18:02.108190
+1:14.7300
10
Albin Gezelius
IFK Mora SK
18:05.108420
+1:16.7530
11
Markus Almgren
IFK Mora SK
18:05.108440
+1:16.7550
12
Markus Melén
Falu IK Skidklubb
18:15.109410
+1:26.8520
13
Loke Sköld
Häverödals SK
18:15.109470
+1:26.8580
14
Albin Blomberg
Rehns BK
18:16.109520
+1:27.8630
15
Ebbe Abrahamsson Gjersvold
Östersunds SK
18:19.109820
+1:30.8930
16
David Lantto
OK Sarven
18:20.109970
+1:31.9080
17
Jon Oscarsson
Ås IF
18:21.110020
+1:32.9130
18
Erik Johansson
Domnarvets GOIF
18:26.110560
+1:37.9670
19
Henri Murto
OK Sarven
18:31.111030
+1:42.10140
20
Harald Ekenberg
IK Stern
18:32.111150
+1:43.10260
21
Victor Berglund
Bodens SK
18:36.111570
+1:47.10680
22
Kalle Georgsson
Högbo GIF
18:37.111630
+1:48.10740
23
Hugo Abrahamsson
IFK Umeå
18:39.111840
+1:50.10950
24
Simon Nilsson
Granbergsdals IF
18:41.112000
+1:52.11110
25
Mattias Östberg
Stora Tuna IK SK
18:48.112780
+1:59.11890
26
Simon Markström
Luleå Gjutarens IF
18:48.112790
+2:00.11900
27
Måns Olsen
Grava SK
18:49.112890
+2:01.12000
28
Vincent Grein
Tullus SG
18:53.113250
+2:04.12360
28
Malte Johansson
Högbo GIF
18:53.113250
+2:04.12360
30
Anders Dahl
Alnö SK
18:55.113470
+2:06.12580
31
Arve Lignell
Lucksta IF
18:57.113610
+2:08.12720
32
Wille Långberg
Hudiksvalls IF
19:01.114080
+2:12.13190
33
Filip Strand
Sunne SLF
19:08.114770
+2:19.13880
34
Axel Erixon
Grava SK
19:10.114940
+2:21.14050
35
Axel Karlsson
Täby IS SK
19:16.115560
+2:27.14670
36
Erik Bryne
Sunne SLF
19:19.115820
+2:30.14930
37
Emil Löfgren
Täfteå IK
19:20.115970
+2:31.15080
38
Nils Sjöberg
OK Landehof
19:22.116160
+2:33.15270
39
Joel Björnlinger
IK Vista
19:23.116270
+2:34.15380
40
Albin Källiden
Granbergsdals IF
19:25.116470
+2:36.15580
41
Ludvig Anderberg
IFK Skövde SK
19:26.116580
+2:37.15690
42
Leopold Hallnor
IFK Arvidsjaur Skidor
19:30.116920
+2:41.16030
43
Axel Mannelqvist
Vårby IK
19:30.116930
+2:41.16040
44
Love Wagman
Sollefteå Skidor IF
19:35.117440
+2:46.16550
45
Viktor Olsson
Hägglunds Ski Team SK
19:41.118080
+2:52.17190
46
Elias Hedlund
Granbergsdals IF
19:43.118290
+2:55.17400
47
Nils Norberg
Lucksta IF
19:46.118530
+2:57.17640
48
Hampus Björck
IFK Umeå
19:48.118780
+2:59.17890
49
Herman Swärd
Tidaholm SOK Sisu
19:50.118950
+3:01.18060
50
Malte Jutterdal
Vreta Skid o MK
19:52.119120
+3:03.18230
51
Adrian Skiöld
Borås SK
19:52.119140
+3:03.18250
52
Elliot Angelsiöö
Storvreta IK
20:00.119900
+3:11.19010
53
Martin Arfs
IFK Hedemora SK
20:07.120650
+3:18.19760
54
Sondre Swahn
OK Landehof
20:20.121900
+3:31.21010
55
Gustaf Svensson
Strängnäs SK
20:20.121970
+3:31.21080
56
Victor Berglund
Duveds IF
20:22.122100
+3:33.21210
57
Jonathan Bergman
Fagersta Södra IK
20:23.122250
+3:34.21360
58
David Musslinder
Falköpings AIK SK
20:24.122350
+3:35.21460
59
Wilhelm Daabach
Åsarna IK
20:34.123340
+3:45.22450
60
Anton Lindén
Medåkers IF
20:35.123480
+3:46.22590
61
Lukas Jonsson
Årjängs IF
20:39.123880
+3:50.22990
62
Otto Balck
Täby IS SK
20:46.124570
+3:57.23680
63
Hannes Sjölund Myhr
Ås IF
20:49.124840
+4:00.23950
64
Leo Sandberg
Sundbybergs IK
20:51.125060
+4:02.24170
65
Axel Isaksson
Ulricehamns IF
21:05.126450
+4:16.25560
66
Lukas Karlberg
IK Rex
21:11.127030
+4:22.26140
67
Jesper Nyman
IFK Skövde SK
21:30.128980
+4:41.28090
68
Carl-Filip Köld
Medåkers IF
21:37.129690
+4:49.28800
69
Walter Helldén
Sundbybergs IK
21:46.130570
+4:57.29680
70
Linus Sörlin
Offerdals SK
21:54.131340
+5:05.30450
71
Anton Henriksson
Rehns BK
21:58.131780
+5:09.30890
72
Teo Eikelboom
Vårby IK
23:15.139470
+6:26.38580
73
Isac Andersson
Landsbro IF SK
24:42.148170
+7:53.47280
-
Sebastian Hägglöf
Hägglunds Ski Team SK
23:59:58.8639700
-
Isak Österman
Häverödals SK
23:59:59.8639800
-
Albin Nyqvist
OK Landehof
23:59:59.8639800
-
Måns Sandmark
Gävle SK
23:59:59.8639800
-
Leo Svahn
Östersunds SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)